مهاجرت

مهاجرت کاری جوشکار

مهاجرت کاری جوشکار از ویزانیو

از شرایط مهاجرت کاری جوشکار چه می‌دانید؟ در این مطلب انچه باید در مورد مهاجرت جوشکار یا مهاجرت کاری جوشکاران بدانید را آورده‌ایم. با مطالعه این پست اطلاعات مفیدی در خصوص شرایط مورد نیاز برای مهاجرت جوشکاران به کشورهای مختلف را کسب خواهید کرد.

مهاجرت کاری جوشکار

امروزه با پیشرفت تکنولوژی در صنایع مختلف و همچنین کمبود نیروی متخصص در این زمینه، مهاجرت کاری جوشکار به کشورهای صنعتی و درحال‌توسعه رو به افزایش است. جوشکاری یکی از فرآیندهای اتصال دائمی قطعات فلزی یا غیرفلزی، به روش‌های مختلف ذوبی یا غیر ذوبی با بکار گرفتن فشار یا عدم اعمال آن با استفاده از مواد پرکننده و یا عدم استفاده از این مواد می‌باشد.

جوشکار به تعمیرات قطعات موجود در بخش‌های تولیدی و ماشین‌آلات می‌پردازد. همچنین برش دادن، شکل‌دهی و متصل کردن قطعات فلزی به‌روش‌های مختلف در صنایع گوناگون مانند حمل‌ونقل، هوافضا، نفت‌وگاز، ساخت و مهندسی و … از وظایف جوشکار است.

شرایط موردنیاز برای مهاجرت کاری جوشکار

جوشکاران در کشورهای حوزه شینگن و کانادا به‌طورمعمول نیاز به دیپلم دبیرستان و تکمیل یک برنامه کارآموزی سه‌ساله دارند. به‌طور متناوب، ترکیبی از تجربه کاری و یا کالج جوشکاری نیز قابل‌قبول است.

با آموزش و تجربه، شما می‌توانید به موقعیت‌های نظارتی مانند سرپرست، سرپرست تعمیر و نگهداری یا مدیر تولید در کانادا دست‌یابید. اگر شما جوشکار بامهارت های پیشرفته (۵+ سال تجربه) هستید، شما مزیت بزرگی در بازار کار فعلی دارید. با بهبود وضعیت اقتصادی، فرصت‌های زیادی برای افزایش کار شما وجود دارد.

شرایط مهاجرت کاری جوشکار به کانادا

بهترین روش برای مهاجرت به کانادا برای افراد متخصص در حوزه جوشکاری، دریافت جاب آفر از کارفرمای کانادایی است. نکته مهم در روند مهاجرت این‌گونه مشاغل اطمینان از وجود این حرفه در لیست مشاغل موردنیاز کانادا است.

جوشکاری جزو مشاغل حرفه‌ای است که با کسب مدرک فنی از مؤسسات معتبر و مورد تائید کانادا و با داشتن تجربه کاری مرتبط می‌تواند آینده روشنی را برای افراد متخصص در این حرفه رقم بزند. لازم به ذکر است که در شرایط حال حاضر اقدام برای دریافت جاب‌آفر و اخذ ویزای کار به‌فرآیند پیچیده‌ای مبدل شده است.

لذا باید از وکیل مهاجرت آگاه به قوانین روز دراین‌باره یاری گرفت. ایران ایندید بهترین سایت کاریابی خارجی در اروپا و کانادا افتخار دارد تا یاری‌رسان هم‌وطنان در این پروسه باشد. مهم‌ترین شرایط مهاجرت کاری جوشکار به کانادا به شرح زیر است.

 • دست‌کم دو سال سابقه شغلی مرتبط
 • تسلط به زبان انگلیسی یا فرانسوی
 • دریافت پیشنهاد شغلی از کارفرمای کانادایی
 • گواهی عدم سوءپیشینه

شرایط بازار کار جوشکاری در کانادا

بازار کار جوشکاری در کشورهای اروپایی نسبتاً خوب است و به‌طور کلی می‌توان گفت اکثر مشاغل فنی بازار خوبی در اروپا دارند و مهاجران تازه واردی که در شرکتی استخدام می‌شوند اغلب فنی کار هستند بنابراین می‌توان گفت در حال حاضر بازار کار جوشکاری در اروپا و کانادا برای مهاجران خوب است و راحت‌تر از سایر مشاغل می‌توانند در این کشورها کار کنند.

به‌عنوان یک جوشکار، شما تجهیزاتی را به کار می‌گیرید که فلزات غیر‌آهنی را برای صنایع مختلف تولید می‌کند. مهارت شما، علاوه بر مهارت‌های دستی، مهارت‌های حل مسئله توجه به جزئیات، سرعت‌و‌دقت باعث برجسته بودن و دوام شما در این شغل می‌باشد. سایر وظایف جوشکار به شرح زیر است:

 • تفسیر و تشخیص فرآیند جوش
 • کار با تجهیزات برش شعله نیمه‌خودکار یا دستی
 • تنظیم ابزارآلات مخصوص جوشکاری طبق مشخصات کاری
 • مهارت در لحیم‌کاری
 • نظارت بر خط تولید جوش اتوماتیک یا روباتیک

اگر تجربه‌ای به‌عنوان یک جوشکار داشته باشید، فرصت‌های کار در خارج از کشور بی‌پایان است. در حال حاضر جوشکاران مورد تقاضای زیاد در کشورهای اروپایی هستند، به‌ویژه جوشکارهای ماهر باتجربه چندساله.

مهاجرت جوشکاری در سایت ویزانیو

چیزی که شما به محل کار می‌آورید به‌سادگی نمی‌تواند توسط تکنولوژی جایگزین شود. به‌عنوان یک جوشکار، شما همچنین می‌توانید در زمینه‌هایی مانند ساخت، جوش خط لوله، جوشکاری دقیق، جوشکاری فشار، ساخت‌وساز کشتی و تعمیر، جوشکاری قوس، یا ماشین‌آلات و تجهیزات جوشکاری تعمیر تخصص بگیرید.

دستمزد جوشکار در کانادا

دستمزد جوشکاران در اکثر کشورها به‌طورمعمول به‌صورت ساعتی است، میانگین دستمزد جوشکار تقریباً ۲۸ دلار در هر ساعت می‌باشد. اگر شما یک هفته ۴۰ ساعته کار می‌کنید، دستمزد شما ۵۸۰۰۰ دلار سالانه خواهد بود. تقاضا برای جوشکاران در حوزه شینگن و کانادا بسیار بالا است و منجر به افزایش دستمزد آن‌ها می‌شوند. از سال ۲۰۱۰، جوشکاران با افزایش ۱۳ درصدی دستمزدها مواجه شده‌اند.

درآمد جوشکار در آلمان

میزان درآمد هر نیروی کار بر اساس مهارت و تخصصی که دارد، تجربه و سابقه کاری وی تعیین می‌گردد. درآمد جوشکار در آلمان در سال ۲۰۱۹ با توجه به سابقه کاری به شرح زیر است:

 • صفر تا دو سال سابقه کار : ۱.۱۸۷ یورو در ماه
 • دو الی پنج سال سابقه : ۱.۶۲۸ یورو در ماه
 • پنج الی ده سال سابقه کاری : ۲.۰۵۴ یورو در ماه
 • ده الی ۱۵ سال سابقه کاری : ۲.۴۸۰ یورو در ماه
 • ۱۵ الی بیست سال سابقه کاری : ۲.۹۰۶ یورو در ماه
 • بالای بیست سال سابقه : ۳.۶۰۲ یورو در ماه

درآمد جوشکار در انگلیس

میزان درآمد یک فرد جوشکار در کشور انگلیس نیز با توجه به توانایی‌ها و سابقه کاری که دارند مشخص می‌گردد. حداقل میزان دستمزد سالانه یک جوشکار در انگلیس ۲۲.۵۰۰ یورو و حداکثر میزان آن ۳۱.۵۰۰ یورو می‌باشد و میزان متوسط درآمد در سال ۲۵.۰۰۰ یورو خواهد بود، که معادل ۲.۰۰۰ یورو می‌باشد.

مهاجرت کاری جوشکار

فرصت‌های شغلی برای مهاجرت کاری جوشکار

با توجه به مجموعه مهارت شما ممکن است برای کار بر روی دستگاه جوشکاری دستی یا نیمه اتوماتیک، دستگاه برش شعله‌ای دستی یا نیمه اتوماتیک و تجهیزات برش ذوب و نیمه اتوماتیک به‌منظور اتصال فلز یا تعمیر فرسوده یا قطعات فلزی شکسته به کار گرفته شوید.

شما ممکن است بر روی ماشین شکل‌دهی فلزی کارکنید. اگر شما یک جوش متخصص ماهر هستید، می‌توانید طرح‌های خواندن و تفسیر، دانش گسترده‌ای از تکنیک‌های جوشکاری، مهارت‌های مناسب و متالورژی را نیز داشته باشید. به‌عنوان یک جوشکار، شما معمولاً در یک محیط فروشگاه یا در سایت‌های ساخت‌وساز کار می‌کنید. شما ممکن است به‌عنوان یک کارمند سازنده یا پیمانکار کارکنید یا خود اشتغال باشید.

اکثر جوشکاران یا در ساخت‌وساز کار می‌کنند و یا برای شرکت‌هایی که تولید محصولات فلزی مانند کار ساخت‌وساز فولاد و بشقاب، دیگ بخار، ماشین‌آلات سنگین، هواپیما، کشتی‌ها و دیگر محصولات فلزی هستند.

مناسب‌ترین کشور برای جوشکاری

بسیاری از مردم فرانسه را به عنوان بهترین کشور برای ایجاد حرفه ای امیدوار کننده در زمینه جوشکاری می‌دانند. میانگین دستمزد جوشکار در فرانسه بین ۸۰،۰۰۰ تا ۰.۱ میلیون دلار در سال متغیر است. و این به جوشکاران انگیزه و امید بیشتری برای کار می‌دهد.

در این میان کشورهایی که به جوشکار نیاز دارند عبارتند از: استرالیا، کانادا، پادشاهی عربستان (KSA)، عمان، امارات متحده عربی (امارات متحده عربی) و کره جنوبی. آشنایی با تکنیک های جوشکاری مانند SMAW ،GMAW OAW و SAW. نحوه استفاده از تجهیزات حفاظت از سقوط و تکنیک‌های ایمن بلند کردن را بدانید.

سوالات متداول 

شرایط اولیه برای تبدیل شدن به جوشکار مسافرتی شامل حداقل یک سال سابقه جوشکاری و گواهینامه رانندگی معتبر است. کارفرمایان متقاضیانی را ترجیح می‌دهند که می‌دانند چگونه از لیفتراک و دیگر تجهیزات سنگین استفاده کنند، می‌توانند در خارج از منزل کار کنند و تجربه کار با انواع مختلف ابزارهای دستی را دارند.

جوشکارها به راحتی می‌توانند خود را بسوزانند یا به‌طور جدی آسیب ببینند. این تمایل به ایجاد استرس دارد. شما همچنین تحت مهلت‌های سخت کار می‌کنید. غالباً مجبورید شب یا خارج از خانه کار کنید (زیرا در پروژه ساختمانی هستید و ساختن ساختمان در داخل خانه دشوار است)

 • کمک کننده جوشکار. میانگین دستمزد ملی: ۱۳.۵۳ دلار در ساعت
 • جوشکار MIG. متوسط ​​دستمزد ملی: ۱۶.۲۴ دلار در ساعت
 • سازنده/جوشکار. میانگین دستمزد ملی: ۱۷.۷۶ دلار در ساعت
 • جوشکار میانگین دستمزد ملی: ۱۷.۹۰ دلار در ساعت
 • جوشکار/نصب کننده جوش سازه ای لوله جوشکار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.