مهاجرت, مهاجرت کاری

مهاجرت کاری روانپزشک

مهاجرت کاری روانپزشک

مهاجرت کاری روانپزشک نیازمند شناخت بهترین کشورها برای مهاجرت از طریق این رشته و شناخت شرایط زندگی هرکشور برای روانپزشکان است. روانپزشکی شاخه ای از پزشکی است که بر تشخیص، درمان و پیشگیری از اختلالات روانی، عاطفی و رفتاری تمرکز دارد. در اصل روانپزشک فردی است که تمام علائم روحی و جسمی را ارزیابی می‌کند و با شما همکاری می‌کنند تا یک برنامه مدیریتی برای درمان و بهبودی هر نوع بیماری روانی ایجاد کنند. از منظر دیگر، روانپزشکان را می‌توان به عنوان متخصصان پزشکی در نظر گرفت که افرادی را که از مشکلات سلامت روانی، از جمله افسردگی، اضطراب، اعتیاد و اختلالات شخصیتی رنج می‌برند، درمان می‌کنند.

مهاجرت کاری روانپزشک و آشنایی با دستمزد هر کشور

نروژ  ۷۷۳۰۰ دلار آلمان ۳۶۰۰۰۰ دلار کانادا  ۲۷۷۰۰۰ دلار آمریکا ۲۶۰۰۰۰دلار هلند ۱۱۳۰۰۰ دلار
سوئیس  ۲۲۷۰۰۰ دلار ایرلند  ۱۹۴۰۰۰ دلار استرالیا  ۱۵۷۰۰۰ دلار فرانسه  ۱۴۰۰۰۰ دلار انگلستان ۱۳۲۷۰۰ دلار

مهاجرت کاری روانپزشک در آلمان

فردی که به عنوان روانپزشک در آلمان کار می‌کند و یا از طریق مهاجرت کاری روانپزشک به این کشور وارد می‌شود. معمولاً حدود ۹۵۳۰ یورو در ماه درآمد دارد. دستمزدها از ۴۳۸۰ یورو (کمترین) تا ۱۵۲۰۰ یورو (بالاترین) متغیر است. این میانگین حقوق ماهانه شامل مسکن، حمل و نقل و سایر مزایا است. حقوق روانپزشک بر اساس تجربه، مهارت، جنسیت یا موقعیت مکانی به شدت متفاوت است.

مروری بر سلامت روان در آلمان

طبق گزارش انجمن روانپزشکی، روان‌درمانی و روان‌تنی آلمان، بیش از یک چهارم جمعیت بزرگسال آلمان هر سال تحت تأثیر بیماری‌های روانی قرار می‌گیرند. این معادل ۱۷.۸ میلیون نفر است. با این حال، تنها ۱۸.۹٪ از این افراد به دنبال کمک از ارائه دهندگان خدمات هستند. شایع‌ترین بیماری‌های روانی شامل اختلالات اضطرابی، اختلالات خلقی و اختلالات ناشی از مصرف الکل و مواد مخدر است. بیماری روانی دومین دلیل شایع مرخصی استعلاجی و شایع ترین دلیل بازنشستگی پیش از موعد است.

مهاجرت کاری روانپزشک در کانادا

علاوه بر اینکه مزایای زندگی در کانادا و مهاجرت کاری روانپزشک بسیار زیاد است یکی از کشورهای دارای تقاضای بالا برای روانپزشک است و افراد در این شغل و با مهاجرت کاری روانپزشک به ین کشور می‌توانند زندگی حد متوسط به بالا را برای خود در این کشور فراهم کنند. زیرا با توجه به مقاله سلامت روان مردم کانادا به این نتیجه می‌رسیم که این کشور دارای رتبه بالایی در مورد افسردگی افراد و جامعه خویش است و روانپزشک در این کشور بسیار مورد تقاضا است.

مهاجرت روانپزشک

مهاجرت کاری روانپزشک به سوئیس

سوئیس به نسبت تولید ناخالص داخلی (۱۱.۳ درصد) دومین بالاترین سطح هزینه سرانه مراقبت‌های بهداشتی را دارد. اگرچه داده‌های دقیقی در دسترس نیست، اما براساس مقایسه‌های بین‌المللی، می‌توان فرض کرد که حداقل ۱۰ تا ۱۲ درصد از کل هزینه‌های مراقبت‌های بهداشتی مربوط به مشکلات سلامت روان است و محیطی خوب برای مهاجرت کاری روانپزشک نیز شناخته می‌شود.

یکی از ویژگی‌های جامعه سوئیس روانپزشکی سنت فدرال و لیبرال است. اگرچه به سختی هیچ هماهنگی در ایالت مرکزی برای سلامت روان وجود دارد، تا حدی خدمات مراقبتی در سراسر کشور وجود دارد. زندگی مشترک بخش دولتی و خصوصی نشان‌دهنده سنت لیبرال است. روانپزشکی مدرن سوئیس به نیمه دوم قرن نوزدهم باز می‌گردد.

بخش خصوصی روانپزشکان در سوئیس

بخش خصوصی متشکل از هشت موسسه روانپزشکی خصوصی و روانپزشکان است که در بخش خصوصی کار می‌کنند. موسسات خصوصی امکانات بستری و سرپایی را برای طیف وسیعی از اختلالات روانی، به استثنای بیماری‌های روانی شدید و رفتارهای خصمانه، تحریک‌آمیز یا آسیب‌رسان به خود، ارائه می‌کنند.

لازم به تاکید است که مراقبت های بهداشت روان در سوئیس شامل همکاری بین خدمات روانپزشکی (اعم از دولتی و خصوصی) و بخش های مجاور مانند بهداشت عمومی، خدمات معلولیت، خدمات اجتماعی، خدمات رفاهی جوانان و خدمات سالمندان و همچنین دادگستری و پلیس است.

مهاجرت کاری روانپزشک به ایرلند

برای مهاجرت کاری روانپزشکی ابتدا باید به عنوان یک پزشک عمومی واجد شرایط باشید، که به معنای تکمیل مدرک کارشناسی دانشکده پزشکی و سپس کارآموزی در بیمارستان است. دوره کارآموزی حداقل ۱۲ ماه است که حداقل ۳ ماه در جراحی عمومی به علاوه ۳ ماه در پزشکی عمومی را شامل می شود. زمان باقیمانده فرصت آموزش در دو تخصص پزشکی را می دهد که یکی از آنها روانپزشکی است. یک پزشک عمومی باید در “بخش عمومی” ثبت نام متخصصان پزشکی شورای پزشکی ایرلند ثبت نام کند.

مهاجرت کاری روانپزشک به استرالیا

پس از تشخیص، روانپزشک طیف وسیعی از درمان ها مانند درمان روانشناختی، دارو درمانی یا درمان تحریک مغز را ارائه می دهد. آنها اطلاعاتی در مورد وضعیت شما در اختیار شما قرار می‌دهند و به شما در درک علائم و راه‌های درمان آنها کمک می‌کنند.

نقش ها و مسئولیت های روانپزشک عبارتند از:

سفارش یا انجام یک آزمایشگاه پزشکی و آزمایشات روانی

ارزیابی و درک رابطه بین بیماری های عاطفی، پزشکی و ارتباط احتمالی آن با ژنتیک و سابقه خانوادگی

داده های پزشکی و روانشناختی را ارزیابی کنید

برای بیماری های روانی ناگهانی مراقبت های فوری ارائه دهید

به بیمار در مدیریت و زندگی طولانی مدت بیماری روانی کمک کنید

تشخیص دهید و با بیمار برای ایجاد برنامه های درمانی کار کنید

برای درمان اختلالات روانی به بیماران دارو تجویز کنید

به طور کلی، روانپزشکان می‌توانند در بیمارستان های دولتی و خصوصی به عنوان مراکز بهداشت روان اجتماعی کار کنند. بسیاری از روانپزشکان نیز کارهای تحقیقاتی انجام می‌دهند، مشاوره حقوقی ارائه می‌دهند و در مدارس و دانشگاه ها تدریس می‌کنند.

مهاجرت کاری روانپزشک ذر سایت ویزانیو

مهاجرت کاری روانپزشک به فرانسه

بیشتر مراقبت های روانی در فرانسه از طریق مراکز روانشناسی پزشکی ارائه می شود

 این مراکز که می‌توانید به هر بیمارستانی در فرانسه متصل شده‌اند، خدماتی را ارائه می‌دهند که تحت پوشش بیمه سلامت دولتی قرار دارند.

برخی از خدمات تخصصی شامل پرداخت جزئی است. پزشکانی مانند روانپزشک، روانشناس، پرستار، مددکار اجتماعی، کاردرمانگر و گفتار درمانگر این مراکز را اداره می کنند. با این حال، به خاطر داشته باشید که بیشتر این خدمات توسط فرانسوی زبانان ارائه می شود، بنابراین ممکن است بخواهید از قبل مهارت های زبان فرانسوی خود را تقویت کنید.

رئیس جمهور مکرون اخیراً تغییراتی را در سیستم سلامت روان اعلام کرد که قرار است در سال ۲۰۲۲ اعمال شود. به عنوان مثال، مشاوره های روانشناختی تا حدی توسط دولت بازپرداخت می‌شود، اگرچه برای بهره مندی از این امر باید یک توصیه نامه از پزشک خود داشته باشید.

دسترسی به مراقبت های بهداشتی روانی با بازپرداخت جزئی یا کاملاً بازپرداخت شده در فرانسه می تواند دشوار باشد. هشدار داده شود، ماهیت ناخوشایند تقاضاهای فزاینده، همراه با کمبود نیروی انسانی (نزدیک به یک سوم از موقعیت های شغلی در بیمارستان های دولتی سلامت روان پر نشده است) به این معنی است که لیست های انتظار می تواند طولانی باشد.

مهاجرت کاری روانپزشک به انگلستان

مراحل کار در انگلستان : این مراحل کلی برای هر IMG برای کار در انگلستان است.

مسیر آموزش روانپزشکی انگلستان را بررسی کنید هدف بلند مدت خود را مشخص کنید، در GMC ثبت‌نام کنید و پس از انتخاب شغل مناسب اقدام به اخذ ویزا نمایید و مهاجرت کاری به انگلستان داشته باشید. انجام مراحل ۲ و ۳ به طور همزمان بسته به نوع کار امکان‌پذیر است. همچنین می‌توانید مراحل ۲ و ۳ را با یافتن شغل ابتدا و ثبت‌نام GMC پس از دریافت پیشنهاد شغلی تا زمانی که کارفرما از قبل با آن موافقت کرده باشد، تعویض کنید.

مهاجرت کاری روانپزشک به هلند

در هلند، تا زمانی که از پزشک عمومی خود ارجاع داشته باشید، درمان روانشناختی شما تحت پوشش بیمه درمانی شما خواهد بود. در اینجا نحوه عملکرد سیستم آمده است:

هنگامی که برای شما ارجاع صادر شد، می توانید به یکی از موسسات GGZ در هلند مراجعه کنید. GGZ «انجمن هلندی سلامت روان و مراقبت از اعتیاد» است. در اولین قرار ملاقات، شما یک مصاحبه پذیرش خواهید داشت. اگر متخصص مراقبت‌‌های بهداشتی که می‌بینید تصمیم بگیرد که شما نیاز به درمان دارید، برای شما ترتیب و برنامه‌ریزی می‌شود.

هلند از سیستم DBC استفاده می کند. DBC مخفف “Diagnose Behandel Combinatie” به معنای “ترکیب تشخیص درمان” است. برای فهرست کردن مراقبت‌هایی که به شما داده می‌شود و تعیین هزینه آن استفاده می‌شود. برای انجام این محاسبه، یک رکورد دقیقه به دقیقه از مراقبت از بیمار نگهداری می‌شود.

مهاجرت روانپزشک مقاله ای در سایت ویزانیو

هیچ کس دقیقا نمی‌داند که درمان شما چقدر طول می‌کشد. این بدان معناست که هزینه مراقبت از سلامت روان شما تنها پس از تکمیل آن قابل تعیین است. با برخی شرایط کشورهای متفاوت برای مهاجرت کاری روانپزشک آشنا شدیم. در صورت سوال و یا داشتن نظر در بخش نظات پایین همین صفحه برای ما بنویسید و یا با ما تماس گرفته و از مشاوران ما سوال خود را بپرسید.

سوالات متداول

هشت کشور عضو بیش از ۲۰۰ روانپزشک را در هر میلیون نفر ثبت کردند. این‌ها عبارتند از فنلاند (با ۲۳۶ روانپزشک در هر میلیون نفر)، سوئد (۲۳۲)، هلند (۲۳۰)، فرانسه (۲۲۸)، لیتوانی و لوکزامبورگ (هر دو ۲۲۵)، آلمان (۲۲۳) و همچنین یونان (۲۱۹).

اکثر روان درمانگران در مطب خصوصی کار می‌کنند که در آن مراجعین حدود ۵۰ تا ۱۲۰ یورو در ساعت پرداخت می‌کنند. اکثر روان درمانگران و روانپزشکان که از راه مهاجرت کاری روانپزشک به این کشور رفته‌اند و با ثبت‌نام دولتی کار پیدا کرده‌اند. در یک محیط بالینی کار می‌کنند توسط کلینیک حقوق می‌گیرند.

روانپزشکی یک تخصص فوق‌العاده رضایت بخش برای کار است. این رشته چشم‌اندازهای هیجان‌انگیز زیادی را بیش از کار بالینی ارائه می‌دهد، مانند کسب مهارت‌های جدید و یادگیری موضوعات جدید، فرصت‌هایی برای مدیریت، رهبری، تحقیق، و مهارت‌های آموزشی همراه با ایجاد تأثیر ملموس در جامعه.

صلاحیت حرفه‌ای به عنوان روانپزشک به طور خودکار در سراسر اروپا به رسمیت شناخته می‌شود اگر یک برنامه آموزشی ملی حداقل شرط چهار سال دوره آموزشی را برآورده کند (۱،۲).

قبل از اینکه وارد حرفه روانپزشکی شوید، باید بدانید چه مدت طول می‌کشد تا روانپزشک در استرالیا شوید. حداقل ۱۱ سال و حداکثر ۱۳ سال طول می‌کشد تا مدرک پزشکی، کارآموزی، رزیدنتی و دوره آموزشی خود را در کالج رویال روانپزشکان استرالیا و نیوزلند تکمیل کنید.

شما باید امتحانات عضویت و همچنین یک برنامه ارزیابی مستمر را بگذرانید. پس از ۴ سال، شما واجد شرایط درخواست برای آموزش تخصصی بالاتر، یعنی طرح SR خواهید بود. با این حال، رقابتی است و بیشتر می‌شود، بنابراین اکثر افراد در این مرحله به مدت یک‌سال یا بیشتر به کارهای تحقیقاتی یا سخنرانی می‌پردازند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.