buy property in turkey 1 - خرید ملک در ترکیه

خرید ملک در ترکیه یکی از روش‌های مطمئن و سریع برای اخذ اقامت این کشور می‌باشد، با توجه به قیمت‌های بالای مسکن در ایران، با فروش یک خانه با موقعیت مناسب در تهران می‌توان 2 یا 3 خانه در ترکیه خرید و علاوه بر این از مزایای اقامت در این کشور بهره‌مند شد.

چرا خرید خانه در ترکیه

ترکیه کشوری که در همسایگی ما قرار دارد و سال‎هاست که به‌عنوان یکی از مقاصد گردشگری موردعلاقه توریست‌های ایرانی به‌حساب می‌آید. هرسال توریست‌های بسیار زیادی به شهرهای توریستی ترکیه سفر می‌کنند و از گذراندن تعطیلات خود لذت می‌برند. استانبول، آنتالیا، آلانیا، ازمیر و…. مناطقی هستند که هرساله پذیرای گردشگران از اقصی نقاط جهان می‌باشند.

در سال‎های اخیر اقتصاد رو به رشد ترکیه موجب شده است تا گردشگران خارجی علاوه بر اقامت توریستی در این کشور، نسبت به سرمایه‌گذاری در ترکیه، خرید ملک در ترکیه و سرمایه گزاری در بخش املاک و گردشگری و ساخت‌وساز نیز اقدام کنند. هتل‌های متعددی در پی سرمایه گزاری خارجیان در اقصی نقاط ترکیه ساخته‌شده و همچنین مجتمع‌های مسکونی متعدد و بسیاری لوکس احداث‌شده و جمعیت خارجی بسیاری در سال‎های اخیر از طریق اجاره آپارتمان در ترکیه و خرید آپارتمان در ترکیه نسبت به اخذ اقامت این کشور اقدام کرده‌اند و در ترکیه زندگی می‌کنند.

در برخی از شهرهای ترکیه مانند استانبول و آلانیا، سرمایه‌گذاری در پروژه‎های ساختمانی بسیار زیادی صورت گرفته است که با سرعت پیش می‌روند و موجب رشد منطقه شده‌اند و می‌توان گفت چهره شهر را به‌صورت کلی عوض کرده‌اند. یکی از دلایل عمده موفق بودن ساخت و ساز در ترکیه، ارزان بودن آن می‌باشد. به‌عنوان‌مثال قیمت خرید ملک در ترکیه نسبت به ایران بسیار بسیار ارزان‌تر است. اگر قصد خرید آپارتمان در ترکیه را دارید، با قیمت بسیار مناسب خواهید توانست در استانبول، آلانیا و آنتالیا آپارتمان مورد نظر خود را خریداری کنید که قیمت آن در مقایسه با موارد مشابه با ایران بسیار ارزان‌تر خواهد بود.

یکی دیگر از دلایل موفق بودن سرمایه‌گذاری در بخش ساخت‌وساز ترکیه، بحث اقامت ترکیه می‌باشد. علاقه‌مندان به اجاره ملک در ترکیه با داشتن اجاره‌نامه رسمی از صاحب‌خانه و همین‌طور علاقه‌مندان به خرید ملک در ترکیه با داشتن سند یا تاپو به نام خودشان قادر خواهند بود از مزایای داشتن اقامت ترکیه استفاده کنند.

برای بسیاری از مشتریان، داشتن اقامت در کشور ترکیه اهمیت دارد و دولت ترکیه نیز از این علاقه به‌خوبی استفاده کرده و با دادن اقامت به علاقه‌مندان خرید آپارتمان در ترکیه، موجب رونق دادن به بخش املاک در ترکیه شده است.

شرایط و مدارک مورد نیاز برای اقامت از طریق خرید ملک در ترکیه

در قانون جدید ترکیه برای کسانی که خواهان اقامت از طریق سرمایه‌گذاری و خرید ملک هستند نسبت به قوانین قبل آسان‌تر شده است و ارزش ملک از یک‌میلیون دلار به ۲۵۰ هزار دلار کاهش یافته است. شما  بعد از خرید ملک و پس از تکمیل مدارک ذیل با مراجعه به اداره ثبت‌اسناد رسمی کشور ترکیه ( نوتر ) ملک معامله‌شده و فرایند انتقال کامل می‌شود.در ادامه متقاضی می‌بایست به اداره مهاجرت کشور ترکیه مراجعه نموده نوبت دریافت نماید و پس از حضور در این اداره به سؤالات مصاحبه  پاسخ دهد. بعد از گذشت یک ماه کارت اقامت یک‌ساله کشور ترکیه برای فرد ارسال خواهد شد. که شما باید هرسال آن را تمدید کنید و بعد از گذشت ۵ سال بدون شرط می‌توانید پاسپورت ترکیه یا شهروندی ترکیه را دریافت کنید.

البته امکان اقامت دائم با خرید ملک کمتر از ۲۵۰ هزار دلار هم ممکن است اما اگر ملک شما کمتر از ۲۵۰ هزار دلار ارزش گذاری شود شما تنها بعد از گذشت ۵ سال می‌توانید دریافت اقامت دائم ترکیه را بگیرید ولی ممکن است به شما پاسپورت ترکیه‌ای ارائه نگردد.

 • ۴ قطعه عکس
 • کپی پاسپورت (صفحه اول و آخرین مهر ورود)
 • برگه‌ی راندوو (نوبت)
 • برگه‌ی بیمه 
 • فیش واریزی مالیات اقامت 
 • سند ملک
 • بیمه‌نامه ملک
 • نامه اداره ثبت املاک  که اجازه فروش را به صاحب‌ملک می‌دهد 

خرید ملک در ترکیه برای کدام قشر از ایرانیان مناسب است؟

خرید ملک در ترکیه با توجه به امکانات بالا مجتمع‌های مسکونی مانند نگهبانی و امنیت بالا، متریال مناسب پروژه، امکانات رفاهی مانند استخر سونا باشگاه رستوران آرایشگاه و … . عدم وجود مشکلات حقوقی در خانه‌های اماده (به‌صورت معمول مشکلات خاصی در سند خانه‌های یا دفاتر تجاری وجود ندارد مگر در شرایط خاص)، تورم معقول و ثابت از دید سرمابه گذاری در شهرهای بزرگ بخصوص استانبول، قیمت مناسب، ارائه اقامت ترکیه گزینه مناسبی حتی جهت سرمایه‌گذاری است ولی این یک روی سکه است در روی دیگر سکه شرایط خریدار بسیار مهم و تأثیرگذار است خرید ملک در ترکیه برای سه قشر توصیه می‌شود:

قشر اول:

هم‌وطنانی که داری تمکن مالی کافی درحدی هستند که مبلغ خرید ملک در ترکیه جز کوچکی از دارایی شخص باشد

قشر دوم:

شخصی از لحاظ کاری به وضعیت باثباتی در ترکیه رسیده باشد و توانسته یا از طریق ثبت شرکت در ترکیه و یا از طریق کار در شرکت‌های ترک درآمد مناسبی برای خود ایجاد کرده باشد

قشر سوم:

دوستانی که می‌توانند از طریق کردیت یا تسهیلات خرید ملک در ترکیه را انجام دهد که در این حالت با توجه به پرداخت ۲۰ الی  ۳۰ درصد کل مبلغ ملک  مابقی طی ۱۰ سال پرداخت خواهند کرد برای این سه قشر  خرید ملک در ترکیه را  توصیه می‌کنیم در خارج از حالات ذکرشده با توجه به اینکه وضعیت شخص هنوز مشخص نیست یا در شرایط مالی مناسبی قرار ندارد خرید ملک در ترکیه نوعی ریسک محسوب می‌شود.

موارد مهم هنگام خرید ملک در ترکیه

خرید ملک در ترکیه علاوه بر دقت‌های معمولی که نیاز دارد، باید با آگاهی و کسب اطلاعات کامل صورت گیرد. ابتدا برای جلوگیری از بروز هرگونه مشکل در خرید ملک و قبل از اینکه گرفتار کلاه‌برداران شوید، حتماً با یک وکیل و یا مشاور حقوقی که به قوانین ترکیه آشنایی کامل دارد، مشورت کنید. قوانین مربوط به خرید املاک توسط خارجیان در ترکیه بسیار مورد بازبینی قرار گرفته و مدام تغییر می‌یابند. ازاین‌رو باید بااحتیاط عمل نمود و با یک وکیل یا مشاور آگاه مشورت نمود.

مورد بعدی در خصوص محدودیت‌های خرید املاک است. باید دقت کنید که بیش از سی هکتار ملک در ترکیه را نمی‌توانید قانونی مورد خرید و فروش قرار دهید. همچنین برخی مناطق هست که ممنوعیت خرید و فروش ملک برای خارجیان در آنجا اعمال می‌شود. در صورت پرداخت هرگونه وجه ابتدا سعی کنید وجه را از طریق سیستم بانکی پرداخت کنید و اگر به دلیل مشکلاتی نتوانستید این کار را انجام دهید،

حتماً رسید کتبی مطمئنی از شخص دریافت‌کننده مبلغ، بگیرید و سپس سعی کنید هم‌زمان با پرداخت نقدی وجه، ملک را در اداره ثبت املاک (تاپو) به نام خود انتقال دهید. نکته دیگر اینکه دقت کنید وجه را سعی کنید به مالک ملک تحویل دهید نه به دلال و بنگاهی و واسطه‌ها.

قبل از پرداخت وجه و با راهنمایی مشاور از عدم وجود هرگونه بدهی ملک (اعم از بدهی‌های مالیاتی یا قبوض برق و گاز و آب….) اطمینان حاصل کنید. همچنین در قسمت توضیحات سند رسمی ملک دقت کنید که ملک در رهن بانک یا شخص دیگری نباشد.

تاحد امکان و با راهنمایی مشاورتان سعی کنید ملک مورد خریداری را از نزدیک دیده و با مشخصات سند تاپو انطباق دهید. بارها مشاهده شده که ملکی که در تاپو به نام خریدار انتقال داده شده با ملکی که فروشنده مدعی فروش آن بوده، متفاوت بوده است. در این خصوص صحبت با همسایگان یا مستأجر احتمالی ملک هم راهگشا خواهد بود.

دقت کنید که ملک خریداری شده مشکل مربوط به شهرداری نداشته باشد. مشاهده شده که هموطنان ملکی را خریداری نموده‌اند و پس‌ازآن متوجه شده‌اند که ملک بدون مجوز شهرداری بنا شده و یا فاقد پایان کار و بدون رعایت اصول ایمنی است. در مواردی مشخص شده است که ملک در طرح شهرداری قرار دارد و فروشنده هم با شهرداری توافق نموده است! در پایان مجدداً تأکید می‌شود که رعایت همه موارد فوق از عهده شخص عادی خریدار خارج است و حتی‌الامکان باید توسط وکیل یا مشاور حقوقی معتبر انجام گیرد.

قوانین مربوط به خرید خانه در ترکیه برای افراد خارجی

طبق تبصره ۳۵ قانون املاک و اراضی به شماره تصویب ۲۶۴۴   در ۱۸ ماه مه سال ۲۰۱۲ تملک و خرید اراضی برای تمامی اتباع خارجی در ترکیه بلا مانع اعلام شد. در مورد لیست شهروندان کشورهای مجاز به خرید ملک در جمهوری ترکیه می‌توانید از کنسولگری و سفارت ترکیه در کشور مبدأ سؤال کنید و یا مستقیماً به سازمان ثبت و نقشه‌برداری اراضی ترکیه تماس بگیرید (شهروندان ایران مجاز به خرید ملک می‌باشند)

شهروندان خارجی می‌توانند هر نوع ملکی از جمله (خانه، تجاری، زمین و اراضی) را با کسب استعلام از مراجع مربوطه خریداری نمایند شهروندان خارجی که اقدام به خرید زمین برای ساخت ملک می‌کنند، می‌بایست طی ۲ سال اقدام به شروع ساخت پروژه معرفی شده به وزاتخانه نمایند.

چگونی و فرآیند خرید ملک در ترکیه

خریدار می‌بایست دارای تابعیت یکی از کشورهای مجاز به خرید ملک در ترکیه باشد. اتباع ایرانی جزو شهروندان مجاز به خرید ملک در ترکیه می‌باشند. مالک و یا وکیل قانونی او می‌بایست، درخواست خود مبنی بر ارائه اقدامات مقدماتی انتقال سند را پیش از انجام هرگونه عقدی در سازمان ثبت اسناد و املاک ارائه کند. در صورت عدم ارائه درخواست در زمان مقرر، انتقال سند با تأخیر مواجه خواهد شد.

شرایط، محدودیت و عقود لازم برای خریدار خارجی

 • هر شهروند خارجی می‌تواند تا مرز ۳۰ هکتار از اراضی جمهوری ترکیه را خریداری نماید.
 • شهروند خارجی حق تملک و یا اجاره اراضی جمهوری ترکیه را که در مناطق نظامی-امنیتی واقع شده‌اند را ندارد.
 • شهروند خارجی می‌تواند تنها تا ۱۰ درصد از اراضی و املاک هر ناحیه/شهر را خریداری نماید.
 • شهروندان خارجی و یا شخصیت‌های حقوقی ثبت شده در خارج از ترکیه می‌توانند از مالکین و مؤسسات مالی (بانک) معتبر درخواست خرید اعتباری داشته باشند و قانون محدودیتی در این مورد ندارد.

معرفی کشور ترکیه

ترکیه سرزمین زیبا با اماکن دیدنی و گردشگری بسیار متنوع و وسیع است. از سواحل آرام  و رؤیایی با آب‌های نیلگون گرفته تا کوه‌های بلند سرسبز. موقعیت جغرافیایی این کشور به این‌گونه است که از سه طرف به دریا راه دارد، از شمال به دریای سیاه، جنوب دریای مدیترانه و غرب دریای اژه راه دارد. کشورهای مجاور شرق ترکیه را ایران، جمهوری آذربایجان، ارمنستان، و گرجستان، از سمت شمال غربی یونان و بلغارستان و  از سمت جنوب شرقی، کشورهای سوریه و عراق تشکیل می‌دهند. بزرگ‌ترین شهر ترکیه استانبول است، اما پایتخت این کشور شهر آنکارا می‌باشد، این کشور زیبا همواره یکی از مقاصد اصلی توریست‌های داخلی و خارجی بوده است.

اطلاعات ضروری

اختلاف ساعت با تهران: استانبول در منطقه‌ی زمانی UTC/GMT +3 قرار دارد و یک ساعت و نیم از تهران عقب‌تر است.

زبان رسمی: ترکی

واحد پول: لیر ترکیه

نوع برق شهری: ۲۳۰ ولت/ ۵۰ هرتز (دوشاخه نوع C، F)

کد کشور: ۹۰+

شماره‌های اضطراری: ۱۱۲

جهت رانندگی: راست

 فرودگاه‌های بین‌المللی

 •  آدانا – فرودگاه آدانا
 • آنکارا – فرودگاه بین‌المللی اسن‌بوغا
 • فرودگاه آنتالیا
 • بودروم – فرودگاه میلاس-بودروم
 • بورسا – فرودگاه ینی‌شهر
 • فرودگاه دالامان
 • غازی عینتاب – فرودگاه اوگوزلی
 • استانبول – فرودگاه بین‌المللی آتاترک
 • استانبول – فرودگاه بین‌المللی صبیحه گوکچن
 • ازمیر – فرودگاه عدنان مندرس
 • قیصریه _ فرودگاه بین‌المللی ارکیلت
 • فرودگاه قونیه
 • ملطیه – فرودگاه ارهاچ
 • نوشهر _ فرودگاه نوشهر کاپادوکیه
 • فرودگاه چهارشنبه سامسون
 • فرودگاه ترابزون
 • فرودگاه زونگولداغ

buy property in turkey - خرید ملک در ترکیه

آب و هوای ترکیه

ترکیه کشوریست با چند آب‌وهوای مختلف، نواحی ساحلی که به دریای اژه و مدیترانه نزدیک است، دارای آب‌وهوای معتدل مدیترانه‌ای، نواحی هم‌مرز با دریای اژه دارای آب‌وهوای اقیانوسی زمستان‌های خنک و مرطوب و تابستان نسبتاً گرم می‌باشد. ناگفته نماند بیشترین میزان بارش باران در نواحی دریای سیاه است. خشک‌ترین مناطق ترکیه دشت مالاتیه و قونیه هستند. گرم‌ترین ماه سال در ترکیه می و خشک‌ترین ماه جولای و آگوست می‌باشند. به‌صورت کلی ترکیه، کشوری نسبتاً پرباران است که این شرایط جوی شرایط زندگی در ترکیه را برای علاقه‌مندان به آب‌وهوای معتدل دلپذیرتر می‌کند.

جمعیت ترکیه چقدر است؟

ترکیه یکی از کشورهای پرجمعیت خاورمیانه می‎باشد، جمعیتی بالغ بر ۸۰ میلیون نفر! بر اساس پیش‌بینی مرکز آمار این کشور، ترکیه تا سال ۲۰۴۰ به جمعیتی بیش از ۱۰۰ میلیون نفر خواهد رسید. به‌این‌ترتیب که شهرهای استانبول، آنکارا، ازمیر، میلیون، بورسا و آنتالیا در رده‌های اول شهرهای پرجمعیت این کشور هستند.

به‌صورت کلی جمعیت در مناطقی که کشاورزی و صنعت تجارت رونق بیشتری دارد متمرکزتر است. در ضمن کم‌جمعیت‌ترین شهر ترکیه شهر تونجالی با جمعیت ۸۲ هزار نفر در نزدیکی مرز ایران است. جالب است بدانید ترک‌ها ۸۰ درصد جمعیت این کشور را تشکیل می‌دهند و ۲۰ درصد باقی‌مانده اقوام کرد و متفرقه می‌باشند که به‌تدریج در شرق و جنوب شرقی این کشور زندگی می‌کنند.

آداب و رسوم اجتماعی مردم ترکیه

– به هنگام ملاقات افراد در این کشور باید با آن‌ها دست بدهید ولی موقع خداحافظی چنین رسمی وجود ندارد.

– معمولاً برای روبوسی دوستان و اقوام هرگونه را یک‌بار بوسیده و بوسیدن دست راست بزرگ‌ترها و چسباندن پیشانی به آن‌یکی از رسوم احترام گذاشتن به آن‌ها محسوب می‌شود.

– وقتی به یک اتاق وارد می‌شوید، اگر مستقیماً کسی برای احوالپرسی جلو نیامد باید اول از بزرگ‌ترها و مسن‌ترین فرد شروع کنید. در دیدارهای دوستانه و اجتماعی از نزدیک‌ترین فرد شروع کرده و در جهت خلاف ساعت با بقیه احوالپرسی می‌کنند.

– توصیه می‌کنیم برای برقراری ارتباط بهتر با مردم، عبارات اولیه مانند سلام، حالتان چطور است؟، صبح بخیر، روز بخیر و خوشوقتم را به زبان ترکی یاد بگیرید.

پوشش مردم ترکیه

– لباس‌های مردم ترکیه به ویژه در شرق این کشور بسیار محافظه‌کارانه است.

– پوشیدن دامن کوتاه برای خانم‌ها به‌جز در گردشگاه‌های توریستی توصیه نمی‌شود و آقایان نیز نباید بدون بالاپوش در اماکن عمومی ظاهر شوند. لباس‌های مخصوص ساحل نیز نباید در فضاهایی خارج از آن استفاده شوند.

– شاید رعایت نکردن این نکات باعث نگاه‌های مردم محلی بشود اما به‌طور کل ترک‌ها بسیار محترم و مؤدب هستند.

شرایط دینی و مذهبی کشور ترکیه

در ترکیه، 99.8 درصد مردم مسلمان (80 درصد سنی، 19.8 درصد شیعه) و 0.2 درصد مسیحی و یهودی هستند. بیشتر شیعیان در نزدیکی مرز ایران سکونت دارند و بسیاری از آنان از ایران به ترکیه مهاجرت کرده‌اند. مسلمانان سنی ترکیه اکثراً حنفی هستند که عمدتاً در مرکز و غرب ترکیه ساکن‌اند. شافعی‌ها با جمعیتی کمتر، در مناطق شرقی ترکیه مستقر‌ند و اکثراً کرد می‌باشند.

اقتصاد ترکیه

کشور ترکیه ششمین اقتصاد برتر اتحادیه‌ی اروپاست. ترکیه در 8 سال گذشته بالغ بر 94 بیلیون دلار سرمایه جذب کرده است; و یکی از جذاب‌ترین کشورهای دنیا برای تاجران و کارآفرینان است.

اقتصاد پر رونق این کشور با نرخ رشد بیش از 3 برابر تولید ناخالص داخلی این تولیدات در سال 2002 مبلغی معادل 231 میلیارد دلار بوده است; که این تولیدات در سال 2011 با رشد 3 برابر به مبلغی معادل 772 میلیارد دلار رسیده است; رشد اقتصادی پایدار تولیدات ناخالص داخلی، دارای نرخ رشد میانگین 5.2 درصد در طی 9 سال گذشته.

اقتصاد امیدوارکننده در این منطقه باعث شده است که این کشور به سریع‌ترین رشد اقتصادی در میان اعضای سازمان همکاری اقتصادی و توسعه در طی سالهای 2011 تا 2017 با نرخ رشد سالانه تولیدات ناخالصی داخلی 7.5 درصد تبدیل گردد (نظریه سازمان همکاری توسعه اقتصادی شماره 68)؛ و نیز هجدهمین کشور بزرگ اقتصادی در جهان; و هفتمین کشور بزرگ اقتصادی در مقایسه با اتحادیه اروپا در سال 2011.

کشور ترکیه در دهه اخیر به یکی از بزرگ‌ترین قطب‌های اقتصادی در اروپا بدل شده است; و در بخش‌های مختلف نیز بسیاری از کشورهای اروپایی توان رقابت با این کشور را ندارد.; در کنار پیشرفت‌های قابل‌توجه در بخش‌های مختلف،; ترکیه در بخش تولیدات صنعتی نیز اروپا را پشت سر گذاشته است.

مخارج زندگی در ترکیه

طبیعتاً هزینه‌های زندگی در هرجایی از دنیا بستگی به شخص، محل و منطقه زندگی، نوع خوراک و پوشاک و… دارد. اما میانگین هزینه‌ی ماهانه زندگی در این کشور حدوداً بین ۲۵۰۰ تا ۳۰۰۰ لیر، چیزی معادل ۵۰۰ تا ۶۰۰ دلار است. هزینه تحصیل در دانشگاه‌های دولتی ترکیه رایگان است.

هزینه‌های تحصیل در دانشگاه‌های خصوصی سالانه بین ۱۰۰۰۰ تا ۳۰۰۰۰ لیر و هزینه‌های تحصیل در دانشگاه‌های نیمه‌خصوصی سالانه بین ۵۰۰۰ تا ۱۰۰۰۰ لیر می‌باشد البته میزان هزینه‌ها بستگی به نوع رشته، مقطع تحصیلی و نوع دانشگاه نیز می‌تواند داشته باشد. ولی در یک نگاه کلی شرایط زندگی در ترکیه  به ایران شباهت بیشتری دارد تا کشورهای اروپایی.

بهترین شهرهای ترکیه برای زندگی و کار

ترکیه دارای ۸۱ استان و ۳۷ امین کشور پهناور جهان است. منطقه‌های متعددی در ترکیه وجود دارد که بسیاری از مهاجرت کنندگان در آن زندگی می‌کنند و شما با کمک گرفتن از آنها و استفاده از تجربه آنها می‌توانید بهترین منطقه را برای زندگی انتخاب کنید. به‌طورکلی شهرهای استانبول، آلانیا، کمر، بلک، سیده، بدروم، کوشی آلاسی بهترین شهرهای ترکیه برای زندگی هستند.

اقامت با خرید ملک در ترکیه

اگر قصد اخذ اقامت ترکیه را دارید، یکی از بهترین روش‌ها، خرید خانه در ترکیه است. موسسه ویزا نیو با داشتن سال‌ها تجربه در این زمینه و نیز داشتن روابط کاری در این کشور، در خدمت شماست. مزایای خرید ملک در کشور ترکیه عبارتند از:

– اخذ شهروندی ترکیه برای صاحب ملک و خانواده

– اخذ پاسپورت ترکیه برای صاحب ملک و خانواده

– افتتاح حساب بانکی برای صاحب ملک و خانواده

– امکان استفاده از تسهیلات دولتی برای صاحب ملک و خانواده

– امکان کار و ورود به بازارهای جهانی بدون محدودیت همانند شهروندان ترک

و صدها امتیاز دیگر

سؤالات متداول

آیا با خرید ملک در ترکیه می‌توان اقامت گرفت؟

بله. دولت ترکیه در جهت تسهیل شرایط اقامتی و تشویق بیشتر اتباع کشورهای دیگر جهت سرمایه‌گذاری در ترکیه از سال ۲۰۱۳  اقدام به ارائه اقامت یک‌ساله به  خریداران ملک در ترکیه نمود که این زمان در سال ۲۰۱۷  به دو سال افزایش پیدا کرد.

چرا برای اقامت در ترکیه باید ویزا گرفت؟

با توجه به اینکه ایرانیان برای سفر در ترکیه نیاز به ویزا ندارند، برای بسیاری از افراد این سؤال مطرح می‌شود که چرا برای اقامت در این کشور باید ویزا بگیرند و از روش‌های مهاجرتی اقدام نمایند؟ در پاسخ به این سؤال باید گفت که در حال حاضر با پاسپورت ایرانی می‌توان تا 3 ماه، بدون داشتن ویزا در کشور ترکیه اقامت داشت اما برای اقامت بیش از 90 روز داشتن ویزا ضرورت دارد.

اخذ پاسپورت ترکیه‌ای بعد از خرید ملک چند سال طول می‌کشد؟

اقامت ترکیه از طریق خرید ملک در ترکیه ابتدا دو ساله سپس ۳ ساله تمدید می‌شود پس از پایان ۵ سال می‌توانید درخواست برای اقامت دائم و یا پاسپورت ترکیه را بدهید. احتمال رد شدن اقامت سرمایه‌گذاری خرید ملک در ترکیه به‌هیچ‌عنوان وجود ندارد.

آیا می‌توان با اجاره ملک، اقامت ترکیه گرفت؟

بنا بر قوانین جدید اداره مهاجرت ترکیه هیچ‌گونه اقامتی به افرادی که تقاضای اقامت از طریق اجاره ملک در ترکیه را دارند تعلق نمی‌گیرد و اقامت افرادی که در گذشته از طریق اجاره ملک کسب شده تمدید نمی‌شود.

آیا از این روش به اعضای خانواده هم اقامت داده می شود؟

بله، به همسر و فرزندان زیر 18 سال نیز اقامت داده خواهد شد.

اجازه خروج کسانی که درخواست اقامت دائم از طریق خرید ملک داده‌اند چگونه است؟

کسانی اقامت موقت یک‌ساله از طریق خرید ملک را کسب کردند در سال جمعاً اجازه خروج یک ماه از ترکیه را دارند که حداکثر ۱۵ روز را در شش ماه اول سال را می‌توانند از کشور ترکیه خارج شوند و همچنین حداکثر ۱۵ روز در شش‌ماهه دوم سال این امکان برایشان مهیا می‌شود.و رعایت این شرط در پایان ۵ سال مورد ارزیابی قرار می‌گیرد و در دریافت حق شهروندی و پاسپورت ترکیه لحاظ می‌گردد.

آیا بدون سفر به ترکیه نیز می‎توان اقامت این کشور را اخذ نمود؟

در صورت دادن وکالتنامه به موسسه مهاجرتی ویزا نیو، ما می‎توانیم تمامی مراحل خرید ملک تا اخذ اقامت را طی نماییم.

آیا با شهروندی ترکیه، شهروندی قبلی فرد باطل می‎گردد؟

طبق قوانین ترکیه افراد اجازه دارند شهروندی دو تابعیتی یا چند تابعیتی داشته باشند، البته این موضوع به قوانین کشور خود متقاضی نیز وابسته است.

آیا متقاضی با اخذ شهروندی ترکیه باید خدمات ارتش ترکیه را بگذراند؟

پاسخ به این سوال تا حدودی به شرایط متقاضی بستگی دارد، فرزندان زیر 18 سال، بعد از ورود به ترکیه و زمانی که به سن گذراندن نظام وظیفه برسند، موظف به انجام خدمات نظامی خواهند بود. برای شهروندان دو تابعیتی شرایطی وجود دارد و فرد اجازه دارد بین دو کشور انتخاب نماید. در صورتیکه فرد قبل از ورود به ترکیه خدمت سربازی را گذرانده باشد، ممکن است لازم به اثبات باشد. برای افراد بالای 22 سال متقاضی می‎تواند، سوالات خود را در این زمینه در فرم تقاضانامه سوال نماید.

با خرید ملک در شهر مورد نظر خود بیشتر آشنا شوید:

خرید ملک در استانبول

خرید ملک در آنکارا

خرید ملک در آنتالیا

[تعداد: 2    میانگین: 5/5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *