ثبت شرکت در سوئد

ثبت شرکت در سوئد

Company Registration In Sweden

1212 بازدید - منتشر شده توسط مدیریت در تاریخ: ۹۸/۰۲/۰۴ در ۳:۰۰ بعد از ظهر , آخرین بروزرسانی: ۹۹/۰۷/۱۳ در ۱۱:۰۱ قبل از ظهر

زمان مطالعه: ۴ دقیقه

کشور سوئد در زمره کشورهای بسیار پیشرفته از نظر اقتصادی قرار دارد، داشتن اقتصاد قوی، هزینه زندگی مناسب، امنیت بالا و برخی دیگر از ویژگی‌های مناسب سوئد این کشور را به مقصدی مناسب برای متقاضیان مهاجرت تبدیل کرده است. یکی از روش‌های اخذ اقامت سوئد، ثبت شرکت می‌باشد. افراد قبل از ثبت شرکت در سوئد باید تحقیقات لازم را در این خصوص انجام داده، راهکارها و مراحل ثبت شرکت در سوئد را بررسی نمایند.

ثبت شرکت در سوئد

ثبت شرکت در سوئد آسان است. اما ثبت شرکت نه شرط لازم و نه شرط کافی برای دریافت اقامت دائم این کشور است. حتی ثبت برند و افتتاح حساب بانکی نیز شرط لازم و کافی به شمار نمی‌آید. در مورد اخذ اقامت دائم از طریق ثبت شرکت، باید بگوییم میزان شراکت شما باید بیش از ۵۱ درصد باشد تا حضور شما در این فعالیت تجاری، حساس باشد و فعال بودن شما برای کارشناسان متخصص ادارهٔ مهاجرت قابل‌احراز باشد.

اگر شما فروشگاه یا شرکتی را پیدا کنید که حاضر باشد ۵۱ درصد از سهامش را به‌نام شما بزند و آن‌ را به شما واگذار کند، شما یکی از المان‌های ادارهٔ مهاجرت برای کسب اقامت دائم را به دست آورده‌اید.

فاکتورهای مؤثر بر ثبت شرکت در سوئد

بررسی پارامترهای اقتصادی در کشور مقصد مهاجرت، برای سرمایه‌گذاری، تأسیس شرکت یا راه‌اندازی کسب‌وکار اهمیت به سزایی دارد؛ به‌ویژه در مبحث ثبت شرکت در سوئد، فاکتورهای متعددی تأثیرگذار خواهند بود که آینده کسب‌وکار شما در این کشور را مشخص خواهد کرد. ازجمله مهم‌ترین فاکتورهای اقتصادی که بر فرآیند ثبت شرکت و چگونگی پیشرفت آن تأثیرگذار خواهد بود، به شرح زیر می‌باشند:

رشد اقتصادی کشور:

رشد اقتصادی هر کشوری بر مبنای تولید ناخالص داخلی در نظر گرفته می‌شود. ازآنجایی‌که در سال‌های اخیر تولید ناخالص داخلی در سوئد افزایش یافته، می‌توان گفت رشد اقتصادی این کشور هم مثبت ارزیابی شده است.

نرخ تورم:

تورم نسبت درآمد به هزینه زندگی می‌باشد. هرچه تورم در یک کشور پایین‌تر یا نوسان کمتری داشته باشد، ثبات اقتصادی در آن بیشتر است. در سال جاری نرخ تورم در سوئد حدود ۱ درصد برآورد شده است.

نرخ بیکاری:

نرخ بیکاری هرچه کمتر باشد پویایی اقتصادی جامعه بالاتر خواهد بود. در سال جاری نرخ بیکاری در سوئد حدود ۸.۲ درصد بوده است.

نرخ مالیات بر درآمد:

نرخ مالیات بر درآمد شرکت اهمیت به سزایی در تأسیس آن در کشور مدنظر دارد؛ خصوصاً در کشورهای اروپایی که به داشتن مالیات‌های سنگین معروف هستند. در سوئد نرخ مالیات بر درآمد شرکت حدود ۲۱ درصد می‌باشد.

انواع شرکت در سوئد

کشور سوئد بعد از جنگ جهانی دوم رشد اقتصادی چشمگیری داشته است، عمده درآمد این کشور بیشتر از راه صادرات محصولات نفتی تأمین می‌گردد و یکی از موارد مهم در ثبت شرکت انتخاب نوع سرمایه‌گذاری است، به همین دلیل فرد باید انواع شرکت‌هایی که امکان ثبت آنها در سوئد وجود دارد را بشناسد و با بررسی شرایط هر یک از آنها و تطبیق شرایط مورد نظر با وضعیت خود، بهترین روش را انتخاب کند.

شرکت تعاونی

امکان ثبت این شرکت با استفاده از چند مالک وجود دارد و مسئولیت بدهی‌های شرکت یکی از اعضای هیئت‌مدیره که از قبل تعیین شده می‌باشد. مالیات شرکت تعاونی برحسب میزان سهم الشرکه تعیین می‌گیرد و سود شرکت شامل پرداخت مالیات نمی‌شود.

شرکت با مسئولیت محدود

دو نوع ثبت شرکت با مسئولیت محدود در سوئد وجود دارد (خصوصی و دولتی) و تعیین نام برای ثبت این شرکت‌ها ضروری است. میزان سرمایه مورد نظر برای ثبت شرکت مسئولیت محدود در سوئد ۵۰ هزار کرون بوده و میزان مالیات بر سود آن ۲۶.۳ درصد در سال است.

شرکت انحصاری

اولین گام برای ثبت شرکت انحصاری در سوئد، انتخاب نام و مشخص کردن حوزه فعالیت آن می‌باشد. در این نوع شرکت‌ها مسئولیت تمامی امور به عهده مالک شرکت است، فرد با ثبت شرکت انحصاری مشمول پرداخت مالیات می‌گردد.

موسسه اقتصادی

برای راه‌اندازی مؤسسات تجاری نیاز به ثبت نام تجاری و یا ثبت شرکت وجود ندارد و برای تأسیس آن وجود حداقل سه نفر ضروری است.

ثبت شرکت در سوئد

مراحل ثبت شرکت در کشور سوئد

متقاضیان ثبت شرکت باید در ابتدا نام شرکت را انتخاب کرده و پلان مشخصی برای آن تنظیم نمایند. در مرحله بعدی لازم است که فرم‌های مربوط به درخواست ثبت شرکت را پر کرده و یک حساب بانکی در این کشور افتتاح کنند. در صورتی قبولی نقشه راهبردی شرکت و طی کردن مراحل موردنظر برای ثبت آن، بیانیه‌ای توسط دفاتر روزنامه این کشور به منظور تأسیس شرکت جدید منتشر می‌شود.

شرایط مورد نیاز برای ثبت شرکت

– آشنایی متقاضی به زبان سوئی یا انگلیسی

– داشتن سرمایه کافی

– داشتن رزومه شغلی مناسب و سابقه مدیریت

– گذرنامه دارای اعتبار

مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت در کشور سوئد

– ریز حساب بانکی متقاضی

– اثبات تمکن مالی برای پرداخت هزینه‌های زندگی

– ارائه گواهی اشتغال به کار

– سند ملک در صورت وجود

– گذرنامه تمامی افراد خانواده

– دو قطعه عکس رنگی

– شناسنامه و کارت ملی

– گواهی عدم سوء پیشینه

با مهاجرت و اخذ اقامت از طریق ثبت شرکت در کشور هدف خود بیشتر آشنا شوید:

ثبت شرکت در آلمان

ثبت شرکت در کانادا

ثبت شرکت در هلند

ثبت شرکت در استرالیا

ثبت شرکت در ترکیه

ثبت شرکت در اکوادور

ثبت شرکت در اسپانیا

ثبت شرکت در انگلیس

ثبت شرکت در نروژ

ثبت شرکت در مجارستان

ثبت شرکت در سوئیس

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۳ میانگین: ۴.۳]

    درخواست مشاوره تلفنی مهاجرت

    سوالات مهاجرت خود را از بهترین مشاوران ویزانیو بپرسید.

    دیدگاه خود را ثبت کنید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *