residency company registration sweden 1 - ثبت شرکت در سوئد

کشور سوئد در زمره کشورهای بسیار پیشرفته از نظر اقتصادی قرار دارد، داشتن اقتصاد قوی، هزینه زندگی مناسب، امنیت بالا و برخی دیگر از ویژگی‌های مناسب سوئد این کشور را به مقصدی مناسب برای متقاضیان مهاجرت تبدیل کرده است. یکی از روش‌های اخذ اقامت سوئد، ثبت شرکت می‌باشد. افراد قبل از ثبت شرکت در سوئد باید تحقیقات لازم را در این خصوص انجام داده، راهکارها و مراحل ثبت شرکت در سوئد را بررسی نمایند.

انواع شرکت در سوئد

کشور سوئد بعد از جنگ جهانی دوم رشد اقتصادی چشمگیری داشته است، عمده درآمد این کشور بیشتر از راه صادرات محصولات نفتی تأمین می‌گردد و یکی از موارد مهم در ثبت شرکت انتخاب نوع سرمایه‌گذاری و ثبت شرکت است، به همین دلیل فرد باید انواع شرکت‌هایی که امکان ثبت آنها در سوئد وجود دارد را بشناسد و با بررسی شرایط هر یک از آنها و تطبیق شرایط مورد نظر با وضعیت خود، بهترین روش را انتخاب کند.

شرکت تعاونی

امکان ثبت این شرکت با استفاده از چند مالک وجود دارد و مسئولیت بدهی‌های شرکت یکی از اعضای هیئت‌مدیره که از قبل تعیین شده می‌باشد. مالیات شرکت تعاونی برحسب میزان سهم الشرکه تعیین می‌گیرد و سود شرکت شامل پرداخت مالیات نمی‌شود.

residency company registration sweden - ثبت شرکت در سوئد

شرکت با مسئولیت محدود

دو نوع ثبت شرکت با مسئولیت محدود در سوئد وجود دارد (خصوصی و دولتی) و تعیین نام برای ثبت این شرکت‌ها ضروری است. میزان سرمایه مورد نظر برای ثبت شرکت مسئولیت محدود در سوئد 50 هزار کرون بوده و میزان مالیات بر سود آن 26.3 درصد در سال است.

شرکت انحصاری

اولین گام برای ثبت شرکت انحصاری در سوئد، انتخاب نام شرکت و مشخص کردن حوزه فعالیت آن می‌باشد. در این نوع شرکت‌ها مسئولیت تمامی امور به عهده مالک شرکت است، فرد با ثبت شرکت انحصاری مشمول پرداخت مالیات می‌گردد.

موسسه اقتصادی

برای راه‌اندازی مؤسسات تجاری نیاز به ثبت نام تجاری و یا ثبت شرکت وجود ندارد و برای تأسیس آن وجود حداقل سه نفر ضروری است.

مراحل ثبت شرکت در سوئد

متقاضیان ثبت شرکت باید در ابتدا نام شرکت را انتخاب کرده و پلان مشخصی برای آن تنظیم نمایند. در مرحله بعدی لازم است که فرم‌های مربوط به درخواست ثبت شرکت را پر کرده و یک حساب بانکی در این کشور افتتاح کنند. در صورتی قبولی نقشه راهبردی شرکت و طی کردن مراحل موردنظر برای ثبت آن، بیانیه‌ای توسط دفاتر روزنامه این کشور به منظور تأسیس شرکت جدید منتشر می‌شود.

شرایط مورد نیاز برای ثبت شرکت سوئد

– آشنایی متقاضی به زبان سوئی یا انگلیسی

– داشتن سرمایه کافی

– داشتن رزومه شغلی مناسب و سابقه مدیریت

– گذرنامه دارای اعتبار

مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت در کشور سوئد

– ریز حساب بانکی متقاضی

– اثبات تمکن مالی برای پرداخت هزینه‌های زندگی

– ارائه گواهی اشتغال به کار

– سند ملک در صورت وجود

– گذرنامه تمامی افراد خانواده

– دو قطعه عکس رنگی

– شناسنامه و کارت ملی

– گواهی عدم سوء پیشینه

با شرایط ثبت شرکت در کشور هدف خود بیشتر آشنا شوید:

ثبت شرکت در آلمان

ثبت شرکت در کانادا

ثبت شرکت در هلند

ثبت شرکت در استرالیا

سرمایه گذاری در ترکیه

ثبت شرکت در اکوادور

[تعداد: 1    میانگین: 3/5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *