accommodation in germany - اقامت تمکن مالی در آلمان

اثبات تمکن مالی یکی از روش‌های اخذ اقامت در کشور آلمان می‌باشد. درواقع برای اخذ اقامت تمکن مالی در آلمان فرد باید ثابت نماید که توان مالی کافی برای اداره زندگی خود و خانواده‌اش را دارد و می‌تواند بدون انجام کار در کشور آلمان زندگی کند. در این مطلب به بررسی تمامی جوانب مهم اقامت در آلمان از طریق تمکن مالی خواهیم پرداخت.

قوانین دریافت اقامت تمکن مالی در آلمان

اقامت از طریق تمکن مالی در آلمان یکی از انواع راههای مهاجرت می‌باشد که طرفداران بسیاری دارد همچنین بسیاری از افرادی که قصد مهاجرت به آلمان را دارند از روش اقامت از طریق تمکن مالی در آلمان اقدام نمایند.

اقامت از طریق تمکن مالی در آلمان یکی از انواع اقامت‌ها می‌باشد با این تفاوت که افرادی که از روش اقامت از طریق تمکن مالی در آلمان اقدام می‌نمایند به‌طورمعمول اجازه کار در این کشور را نخواهند داشت اما امکان سرمایه‌گذاری و ثبت شرکت برای افرادی که از طریق اقامت از طریق تمکن مالی در آلمان اقدام می‌نمایند فراهم است و به‌راحتی می‌توانند از این روش اقدام نمایند.

شرایط اقامت تمکن مالی آلمان

اقامت آلمان از طریق تمکن مالی روشی است که عموماً به بازنشستگان یا افرادی که دارای شرایط مالی بسیار مناسبی هستند می‌تواند تعلق بگیرد. اقامت آلمان از طریق تمکن مالی یا خود حمایتی همان‌طور که از اسم آن مشخص است اجازه اقامت بدون اجازه کار می‌باشد که افراد با سرمایه و دارایی‎های خود ثابت می‌نمایند که از شرایط مالی و درآمد ایده آلی برخوردار هستند و می‌توانند تمام هزینه‌های خود را در کشور مربوطه پوشش دهند و نیازی به کار در کشور آلمان ندارند.

accommodation in germany 1 - اقامت تمکن مالی در آلمان

مشابه این نوع اقامت در اتریش و اسپانیا و همچنین در کشور یونان به نام اقامت بازنشستگان وجود دارد اما درواقع اقامت آلمان از طریق تمکن مالی امکان‌پذیر نمی‌باشد یعنی در کشور آلمان روشی به نام تمکن مالی یا خود حمایتی علی‌الظاهر وجود ندارد و اقامت از طریق تمکن مالی در اروپا برای کشور اتریش امکان‌پذیر می‎باشد و از آنجائی که اکثریت قوانین آلمان و اتریش شبیه به یکدیگر هست این تفکر برای افراد به وجود آمده است که آلمان هم دارای چنین روشی برای مهاجرت و اخذ اقامت است که درواقع این‌چنین نیست.

accommodation in germany 1 - اقامت تمکن مالی در آلمان

با توجه به این موضوع متقاضیانی که قصد دارند به اقامت دائم آلمان دست پیدا کنند می‌توانند از سایر طرق سرمایه‌گذاری همچون ثبت شرکت با مسئولیت محدود در آلمان و یا اخذ ویزای کار آلمان به این مهم دست یابند وگرنه اگر تنها هدف آن‌ها اقامت از طریق تمکن مالی یا خود حمایتی است می‌توانند از کشور اتریش استفاده نمایند و از این طریق اقامت اتریش را به دست آورده و با توجه به عضو شنگن بودن این کشور و نزدیکی به کشور آلمان حتی می‌توانند در کشور آلمان هم اقامت داشته باشند.

نحوه اخذ اقامت آلمان از طریق تمکن مالی

حال با توجه به اینکه اخذ اقامت آلمان از طریق تمکن مالی وجود ندارد افراد می‌توانند از طریق ویزای کار یا ثبت شرکت اقامت آلمان را به دست آورند که در ادامه شرایط ویزای کار و ثبت شرکت به‌طور مختصر بیان می‌گردد.

کشور آلمان با توجه به صنعتی بودن خود نیازمند نیروی کار متخصص درزمینه‎های گوناگون می‌باشد و به افرادی که واجد شرایط باشند ویزای جستجوی کار اعطا می‌نماید تا شخص بتواند وارد خاک آلمان شده و به مدت شش ماه داخل کشور آلمان جویای کار باشد و با پیدا کردن کار بتواند اقامت خود را تمدید نماید.

افرادی که دارای مدارک تحصیلی درزمینه‎های فنی و مهندسی بوده و سابقه کار درزمینهٔ تحصیلی خود دارند در صورت داشتن مدرک زبان B1 آلمانی می‌توانند شانس بالایی برای به دست آوردن این ویزا داشته باشند، اما برای سرمایه‌گذاری از طریق ثبت شرکت شخص می‌بایستی بیزینس پلنی (طرح توجیه اقتصادی) را طراحی نموده که مورد تائید دولت آلمان باشد و برای ثبت شرکت سرمایه‌ای در حدود ۲۵ هزار یورو داشته باشد که در این صورت می‌تواند با ثبت شرکت به آلمان ورود پیداکرده و شرکت خود را راه‌اندازی نماید و اقامت موقت آلمان را به دست آورد.

ویژگی‌ها و مزایای اقامت تمکن مالی در آلمان

  • این روش دریافت اقامت فاقد ریسک است
  • این روش ساده‌ترین و سریع‌تری روش مهاجرت به آلمان و اخذ اقامت آلمان می‎باشد.
  • تمدید اقامت که به‌درستی دغدغه اصلی متقاضیان مهاجرت به آلمان و اخذ اقامت آلمان از طریق تمکن مالی است در این روش به‌آسانی صورت می‌گیرد.
  • عدم نیاز به سطح زبان برای متقاضیان مهاجرت به آلمان و اخذ اقامت آلمان از طریق تمکن مالی
  • عدم رعایت محدودیت سنی برای متقاضیان مهاجرت به آلمان و اخذ اقامت آلمان از طریق تمکن مالی
  • شمول خانواده و افراد تحت تکفل (فرزندان زیر ۱۸ سال) برای متقاضیان مهاجرت به آلمان و اخذ اقامت آلمان از طریق تمکن مالی

با شرایط اقامت تمکن مالی در کشور هدف خود بیشتر آشنا شوید:

اقامت تمکن مالی در کانادا

اقامت تمکن مالی در هلند

اقامت تمکن مالی در استرالیا

اقامت تمکن مالی در ترکیه

اقامت تمکن مالی در اکوادور

[تعداد: 2    میانگین: 5/5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *