residency financial ability sweden - اقامت تمکن مالی در اسپانیا

روش‌های مختلفی برای اخذ اقامت اسپانیا وجود دارد، افرادی که توان مالی مناسبی دارند و می‌توانند بدون داشتن شغل و منبع درآمد در این کشور، زندگی کنند، می‌توانند از روش اقامت تمکن مالی در استرالیا اقدام نمایند. در این مطلب به بررسی موارد مهم درمورد این روش پرداخته شده است.

اقامت تمکن مالی در اسپانیا

این نوع اقامت به افرادی که نیاز به داشتن منبع درآمد در کشور مقصد ندارند اعطا می‌گردد، در اخذ اقامت تمکن مالی فرد نیاز به سرمایه‌گذاری و یا ثبت شرکت و خرید ملک ندارد.

شرایط اقامت در اسپانیا از طریق تمکن مالی

داشتن درآمد ماهیانه به‌طوری‌که متقاضی بعد از اقامت در کشور مقصد بتواند هزینه‌های زندگی را تأمین نماید از اصلی‌ترین شرایط اخذ اقامت از این روش می‌باشد. به‌طور مثال حداقل درآمد یک خانواده 4 نفره باید حدود 4500 یورو باشد. منابع زیر برای اثبات تمکن مالی موردقبول می‌باشند:

 • حقوق بازنشستگی
 • درآمدهای حاصل از اجاره املاک
 • درآمدهای حاصل از سود سپرده بانکی
 • درآمدهای حاصل از سود سهام
 • درآمدهای حاصل از کسب‌وکار

اگر فرد دارای منبع درآمد ثابت نباشد می‌تواند با داشتن مبلغ مناسبی سپرده در بانک برای اخذ ویزای تمکن مالی اسپانیا اقدام نماید. مبلغ این سپرده باید برای پوشش هزینه‌های یک سال زندگی برای کل خانواده کافی باشد. از دیگر شرایط مهم و اصلی برای دریافت اقامت اسپانیا نداشتن سوءسابقه می‌باشد.

residency financial ability spain 1 - اقامت تمکن مالی در اسپانیا

مراحل اخذ اقامت اسپانیا از روش تمکن مالی

متقاضی اخذ اقامت باید درخواست خود را در سفارت اسپانیا در کشور مبدأ ثبت نماید، ارائه مدارک لازم در هنگام ثبت درخواست الزامی می‌باشد. کارگزار سفارت اسپانیا شرایط فرد را بررسی می‌کند و در جلسه مصاحبه سؤال‌هایی در مورد دلایل مهاجرت و بیوگرافی فرد می‌پرسد. در صورت کامل بودن مدارک و موافقت کارگزار سفارت با درخواست ویزای فرد موافقت خواهد شد. مدارک موردنیاز عبارتند از:

 • پاسپورت معتبر دارای اعتبار
 • ارائه سند ازدواج
 • گواهی عدم سوءپیشینه
 • ارائه مدارک اثبات تمکن مالی
 • اجاره‌نامه و یا سند ملک در اسپانیا
 • بیمه درمانی

تمامی مدارک نامبرده باید به زبان اسپانیایی ترجمه شوند، همراه داشتن اصل و کپی مدارک در روز مصاحبه ضروری می‌باشد.

اعتبار ویزای تمکن مالی اسپانیا چقدر است؟

در صورت موافقت سفارت، ویزا بااعتبار یک‌ساله برای متقاضی صادر می‌شود، بعد از صدور ویزا فرد تا 90 روز فرصت دارد وارد خاک اسپانیا شود. اعتبار ویزا هر یک سال یک‌بار باید تمدید شود. شرایط برای تمدید ویزا وجود دارد، که فرد باید آنها را داشته باشد، ازجمله نداشتن سوءسابقه و انجام کارهای غیرقانونی در کشور مقصد.

اخذ اقامت دائم اسپانیا، تابعیت و پاسپورت

همان‌طور که گفته‌شده، درصورتی‌که فرد در مدت زندگی در اسپانیا قوانین را رعایت کرده باشد، می‌تواند ویزا را هرسال تمدید نماید. تمدید ویزا تا 5 سال انجام می‌گردد و بعدازآن متقاضی می‌تواند درخواست گرفتن تابعیت کند. از شروط اصلی صدور تابعیت برای مهاجرین نداشتن سابقه مسافرت بیش از 12 ماه متوالی در مدت اقامت در اسپانیا می‌باشد.

پس از گذشت 5 سال از زمان صدور اقامت دائم درصورتی‌که متقاضی تمام این مدت را در اسپانیا زندگی کرده و دارای شرایط لازم باشد، می‌تواند برای دریافت پاسپورت اسپانیایی درخواست دهد.

مزایای اقامت تمکن مالی در اسپانیا

– امکان سفر به کشورهای حوزه شنگن بدون محدودیت

– عدم نیاز به راه‌اندازی کسب‌وکار و یا انجام سرمایه‌گذاری‌های کلان

– امکان داشتن حساب بین‌المللی

– امکان تحصیل رایگان برای فرزندان

– عدم نیاز به پرداخت مالیات

– امکان اخذ ویزای سایر کشورها

– امکان اخذ تابعیت اسپانیا

[تعداد: 1    میانگین: 4/5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *