Investing in Australia - سرمایه گذاری در استرالیا

اقامت سرمایه گذاری در استرالیا یکی از مناسب‌ترین و سریع‌ترین روش‌های اخذ اقامت در این کشور می‌باشد؛ یکی از موارد مهمی که متقاضیان سرمایه گذاری در استرالیا باید از آن اطلاع داشته باشند، شرایط و مبلغ سرمایه گذاری در این کشور است که در این مطلب به بررسی آنها پرداخته‌ایم.

مزایای سرمایه گذاری در استرالیا

استرالیا کشوری است که با داشتن اقتصاد قوی و بیش از 15 هزار شرکت اینترنشنال مورد توجه بسیاری از سرمایه‌داران قرار گرفته است، چراکه سرمایه‌گذاری در این کشور با ریسک بسیار کمی برخوردار است.

استرالیا کشوری ثروتمند می‌باشد و واحد پول آن دلار استرالیاست. صادرات جزو یکی از راههای اخذ در آمد برای کشوراسترالیا محسوب می‌شود. این کشور یکی از کشورهایی است که درصد امید به زندگی به علت رفاه اجتماعی بالا برای مردم آن بسیار بالاست و کیفیت زندگی بسیار بالا در این کشور نمایان است.

انواع ویزای سرمایه گذاری در استرالیا

این ویزا فقط برای مدیران و صاحبان شرکت‌های بزرگ و متقاضیانی می‌باشد که توانایی سرمایه‌گذاری بالایی دارند. این متقاضیان متعهد می‌شوند که پس از ورود به استرالیا یک ونیم میلیون دلار استرالیا را به استرالیا می‌آورند و در تجارت و کارهای تجاری سرمایه‌گذاری می‌کنند. سرمایه گذاری در کشور استرالیا برای افرادی که از توانایی مالی بالایی برخوردار هستند، مناسب می‎باشد. انواع ویزای سرمایه‌گذاری به شرح زیر می‌باشد:

ویزای سرمایه گذاری معمولی

این نوع ویزا نیاز به ارائه صورت گردش حساب ندارد و فرد بایستی حداقل 2 میلیون دلار سرمایه داشته باشد. از دیگر شرایط مورد نیاز برای دریافت ویزای سرمایه گذاری معمولی استرالیا داشتن سابقه مدیریتی بالا و یا 10 درصد از یک بیزینس در یک سال اخیر می‌باشد. در این روش فرد باید سرمایه گذاری یک و نیم میلیون دلاری در یکی از استان‌های استرالیا را انجام دهد.

ویزای سرمایه گذاری ویژه

در این روش فرد باید سرمایه‌ای حدود 5 میلیون دلار داشته باشد ولی نیازی به گردش حساب ندارد. فرد سرمایه‌گذار بایستی تعهد به انجام سرمایه گذاری به مدت ۴ سال و حداقل مبلغ ۵ میلیون دلار داشته باشد. این نوع سرمایه گذاری، سرمایه گذاری بالا نامیده می‌شود و دارای امتیازبندی می‌باشد.

در این نوع ویزا نیازی به داشتن مدرک زبان نیست ولی فرد در ازای آن به دولت مبلغی را پرداخت می‌کند و در مقابل پرداخت این مبلغ برای فرد متقاضی کلاس رایگان زبان به مدت زمان مشخص تشکیل می‌شود.

Investing in Australia 1 - سرمایه گذاری در استرالیا

شرایط اخذ ویزای سرمایه گذاری

مانند هر روش اقامتی دیگر، روش اقامت سرمایه گذاری استرالیا نیز دارای شرایط و محدودیت هایی می باشد که در ادامه به بررسی آنها خواهیم پرداخت. از جمله این شرایط شامل سن، دارایی و سرمایه فرد می‎باشد.

شرایط سنی برای اخذ ویزای سرمایه گذاری استرالیا

سن متقاضی این روش باید کمتر از 55 سال باشد اما این شرط در برخی موارد ممکن است تغییر کند. البته در حال حاضر برخی ایالت‌های استرالیا در موارد زیادی افراد بالای ۵۵ سال را نیز قبول می‌کنند.

شرایط دارایی سنی برای اخذ ویزای سرمایه گذاری استرالیا

حداقل دارایی فرد باید معادل 800 هزار دلار استرالیا باشد که این مقدار تمامی اموال منقول و غیر منقول فرد را در بر می‌گیرد، میزان دارایی همسر متقاضی نیز می‌تواند شامل این مبلغ باشد.

این مقدار برای ویزای سرمایه گذاری معمولی ۲.۲۵ میلیون دلار استرالیا (در دو سال از پنج سال اخیر) است. برای ویزای سرمایه گذاری ویژه نیز باید حداقل دارایی شما ۵ میلیون دلار استرالیا باشد. لازم به ذکر است که سرمایه مورد نیاز برای اخذ هر یک از این ویزاها باید از طریق قانونی کسب شده باشند.

میزان سرمایه گذاری در استرالیا

شما با سرمایه‌گذاری ۲۰۰ هزار دلار استرالیا در کسب‌وکاری که قصد راه‌اندازی آن را دارید، می‌توانید ویزای کارآفرینی را دریافت کنید. اگر قصد دارید برای اخذ ویزای سرمایه گذاری معمولی اقدام کنید، باید برای سرمایه گذاری حداقل ۱.۵ میلیون دلار در یکی از ایالت‌ها و با صلاحدید آن ایالت متعهد شوید. همچنین باید سوابق خوبی در سرما‌یه‌گذاری داشته باشید. اگر هم می‌خواهید برای ویزای سرمایه گذاری ویژه اقدام کنید، باید حداقل ۵ میلیون دلار استرالیا در ایالت مورد نظر سرمایه‌گذاری کنید. این سرمایه می تواند شامل اموال منقول و غیر منقول باشد. زمین، خانه، پول، ماشین و…

امتیازبندی برای سرمایه گذاری در استرالیا

برای اخذ ویزای کارآفرینی و ویزای سرمایه‌گذاری معمولی باید حداقل ۶۵ امتیاز داشته باشید. البته در برخی موارد، گرفتن ویزای کارآفرینی با امتیاز کمتر نیز امکان‌پذیر است. در مورد این دو ویزا، داشتن نمره زبان شرط نیست ولی داشتن IELTS 5 می‌تواند امتیاز شما را بالا ببرد.

برای اخذ ویزای سرمایه‌گذاری ویژه، نیازی به کسب ۶۵ امتیاز نیست؛ اما در صورت نداشتن نمره کافی در زبان، باید هزینه‌ای به دولت استرالیا پرداخت کنید تا پس از ورود به استرالیا ۵۱۰ ساعت کلاس زبان برای شما در نظر گرفته شود.

میزان گردش سرمایه برای سرمایه گذاری در استرالیا

برای اخذ ویزای کارآفرینی، گردش سرمایه شما باید حداقل ۵۰۰ هزار دلار استرالیا، در دو سال از چهار سال اخیر باشد. از آن جا که نرخ دلار در ایران در سال‌های اخیر بسیار تغییر کرده است، کسانی‌ که با نشان‌دادن گردش مالی با توجه به دلار فعلی‌ مشکل دارند، می‌توانند گردش مالی خودشان را در سه یا چهار سال پیش که دلار به‌مراتب ارزان‌تر بود، نشان بدهند.

سوابق کاری برای سرمایه گذاری در استرالیا

به‌طور کلی برای اخذ ویزای کارآفرینی و ویزای سرمایه گذاری معمولی باید سابقه کاری موفقی داشته باشید. همچنین برای ویزای سرمایه‌گذاری معمولی، داشتن سابقه مدیریت در یک کسب‌وکار با ارزش بیش از یک و نیم میلیون دلار استرالیا و به اسم بودن ۱۰٪ یک کسب‌وکار در یک سال اخیر، از شرایط دیگر اخذ ویزا است.

شرایط دیگر

برای اخذ ویزای کارآفرینی باید اسپانسر ایالتی از یکی از ایالت‌های استرالیا داشته باشید. همچنین باید متعهد شوید که تا حداقل تا دو سال پس از ورود به استرالیا کسب‌وکارتان را راه‌اندازی می‌کنید.

با شرایط سرمایه گذاری در کشور هدف خود بیشتر آشنا شوید:

سرمایه گذاری در آلمان

سرمایه گذاری در کانادا

سرمایه گذاری در هلند

سرمایه گذاری در ترکیه

سرمایه گذاری در اکوادور

سرمایه گذاری در سوئد

[تعداد: 2    میانگین: 5/5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *