investment in canada - سرمایه گذاری در کانادا

یکی از چندین راه مهاجرت به کانادا، روش سرمایه گذاری در کانادا هست که این راه نیز طرق و مدل و روش‌های متفاوتی دارد به‌طور مثال سرمایه‌گذاری در هرکدام از استان‌های کانادا با مبالغ متفاوتی امکان‌پذیر هست و طرق ارائه سرمایه و نشان دادن سرمایه نیز متفاوت خواهد بود.

همچنین قانون پرداخت وجوه جهت سرمایه‌گذاری در هرکدام از استان‌های کانادا متفاوت هست و در مورد برخی از استان‌ها نیز مؤسسات مالی اعتباری می‌توانند به متقاضیان در این زمینه یاری رسانند و کار ایشان را کم ریسک تر و مطمئن‌تر انجام دهند.

متقاضیان مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه‌گذاری ابتدا باید مدل و نوع سرمایه‌گذاری در کانادا را انتخاب نموده و با تحقیق و کسب آگاهی درزمینۀ سرمایه‌گذاری در کانادا و اخذ اقامت دائم کانادا از این طریق و پیدا نمودن وکلای رسمی باتجربه و خوش‌نام در این زمینه کار خود را با ریسک و خطر کمتری مواجه سازند؛ و همچنین مدل مناسب سرمایه‌گذاری و استان مناسب را با دید بازتری انتخاب نمایند تا کار خود را سهل‌تر نموده و خطر کمتری درراه انجام هدفشان باشد.

شرایط ویزای سرمایه گذاری در کانادا

با توجه به این‌که هیچ محدودیت سنی و شرط تسلط به زبان یا ارائه مدرک تحصیلی وجود ندارد، این برنامه سرمایه‌گذاری بسیار محبوب است و بهترین گزینه برای تاجران و بازرگانان است. واجدین شرایط برای سرمایه‌گذاری مهاجرتی و دریافت ویزای کارفرمای کانادا، باید تمام شرایط زیر را داشته باشند:

– متقاضی سرمایه‌گذاری مهاجرتی (و همسرش) باید حداقل مبلغ ۱۶۰۰ هزار دلار کانادا سرمایه شخصی داشته باشد.

– متقاضی  شرایط سرمایه‌گذاری در کانادا باید حداقل به مدت دو سال سهامدار یک شرکت خصوصی بوده باشد. اگر متقاضی سرمایه‌گذاری مهاجرتی شرکت مختص خود نداشته باشد، باید حداقل ۲ سال تجربه مدیریت به‌عنوان یک کارمند حقوق‌بگیر در یک شرکت معتبر داشته باشد.

– متقاضی سرمایه‌گذاری مهاجرتی باید مبلغ ۲۴۰ هزار دلار کانادا شامل تمام هزینه‌های کارگزاری دولتی و مبلغ ۸۰۰ هزار دلار کانادا به‌عنوان ودیعه OR برای مدت ۵٫۵ سال بدون دریافت سود سرمایه‌گذاری کند. هر دو گزینه در قرارداد مهاجرتی ذکر می‌شود.

– پرداخت یکجای ۲۴۰ هزار دلار کانادا (گزینه انتخابی توسط ۹۵ درصد از سرمایه‌گذاران مهاجر)

investment in canada 1 - سرمایه گذاری در کانادا

قوانین سرمایه‌گذاری در کانادا

به‌طورکلی فرد بیگانه برای تجارت در کانادا بدواَ باید از فدرال صنعت مجوز سرمایه‌گذاری را به‌موجب قانون 1974 کسب نماید اما در مورد پیمان‌های اقتصادی بین‌المللی و سرمایه‌گذاری برای اعضای کشورهای عضو سازمان جهانی تجارت (OMC) قوانین ویژه‌ای برای ایجاد تسهیلات و رفع محدودیت‌ها تدوین گردیده است.

اشخاص حقوقی خارج از اتحادیه کانادایی ازجمله شرکت‌های شخص (شرکت تضامنی) تحت کنترل دولت کانادا می‌باشند و هویت صاحبان سهام و منافع و همچنین حق رأی آنان طبق قانون مشخص گردیده است.

اگر فرد خارجی در شرکت‌ها، اکثریت سهام را به‌تبع منافع و حق رأی داشته باشد چنین سرمایه‌ای تحت کنترل هست در مورد خدمات مالی و بخش رادیویی و ارتباط از راه دور، قانون‌گذار استثنایی بر قانون سرمایه گذاری در کانادا وارد کرده است. تا سنوات اخیر، بیگانگان نمی‌توانستند جمعاً با داشتن سهام بیش از 25% حق رأی در مؤسسات مالی فدرال داشته باشند، درحالی‌که یک فرد خارجی می‌توانست با داشتن 10% سهام حق رأی داشته باشد.

موافقت‌نامه‌های سازمان جهانی تجارت پارلمان فدرال کانادا را به این نتیجه رسانید که محدودیت مالکیت خارجیان را در مؤسسات مالی سیستم فدرال ملغی سازد و به همین ترتیب در مورد بانک‌های خارجی نیز محدودیت حق رأی 12% کل سهام حذف گردید.

به‌موجب موافقت‌نامه سازمان جهانی تجارت و موافقت‌نامه (ALENA) کنترل ورود بانک خارجی به کانادا مستلزم دو شرط هست. اول اینکه بانک بیگانه نمی‌تواند از طریق افتتاح شعبه فعالیت نماید و وزیر امور اقتصادی و دارایی اجازه تأسیس بانک خارجی را زمانی صادر می‌کند که برای سیستم مالی کانادا مفید بوده و کشور مقابل نیز در مورد بانک‌های کانادایی همان رفتار متقابل را داشته باشند.

قانون بانک‌ها در کانادا نسبت به قانون سرمایه‌گذاری سخت‌تر هست و قانون سرمایه گذاری در کانادا کمتر برای سرمایه‌گذاری خارجی ایجاد مانع می‌کند و مالکیت وسایل ارتباط‌جمعی و پخش رادیویی باید در مالکیت و کنترل کانادایی‌ها باشد و نیز در مورد بهره‌برداری از منابع اورانیوم فرد خارجی نمی‌تواند بیش از 40% سهام را داشته باشد.

در خاتمه، فرد خارجی مانند یک فرد کانادایی می‌تواند در مراجع قضایی دعوی نماید اما در استان کبک از خواهان خارجی وثیقه مطالبه می‌نمایند که در صورت رد دادخواست از محل وثیقه هزینه دادرسی و خسارت وارده را جبران نمایند.

اقامت کانادا با سرمایه گذاری و کارآفرینی

با استفاده از سرمایه‌گذاری در کانادا و در صورت داشتن شرایط لازم، به متقاضی اجازه اقامت در این کشور داده می‌شود، همسر و فرزندان زیر 21 سال فرد سرمایه‌گذار نیز اجازه دارند در خاک کانادا زندگی کنند. به‌این‌ترتیب تمامی افراد خانواده از مزایای زندگی در این کشور بهره‌مند خواهند شد. وضعیت اجازه کار و تحصیل نیز به نوع سرمایه‌گذاری و شرایط متقاضی بستگی خواهد داشت.

مزایای سرمایه گذاری در کانادا

– شما و خانواده‌تان در کانادا از بیمه خدمات درمانی رایگان تا آخر عمر برخوردار خواهید بود. البته اگر مشغول به کار شوید، می‌توانید بیمه درمان کامل دندان را داشته باشید.
 
– تمام فرزندانتان از تحصیل رایگان برخوردار خواهند بود. بسیاری از دانشگاه‌ها به شما بورس و وام (اگر مقیم باشید و نه دانشجوی بین‌المللی International Student) تعلق می‌گیرد. در حال حاضر مثلاً تحصیل در رشته فیزیک در دانشگاه کونکوردیا در شهر مونترال برای یک فرد مقیم رایگان و ماهیانه 570 دلار کمک‌تحصیلی به فرد داده می‌شود.
 
– برخلاف آمریکا، کانادا کشوری امن است که حق حمل اسلحه ممنوع است.
 
– تعداد زیادی از ایرانیان در شهرهای تورنتو، ونکوور، مونترال، ساسکاچوان، کل گری و نیوبرانزویک زندگی می‌کنند.
 
– به‌راحتی با جامعه کانادا و فرهنگ‌های مختلف آن تطابق پیدا کنید.
 
– از مزایای زندگی در کشور تراز اول بهره‌مند شوید و بتوانید از مزایای پاسپورت کانادایی بهره‌مند شوید.
 
– از آب‌وهوای عالی آمریکای شمالی و مناظر آن لذت ببرید و فارغ از شلوغی و ازدحام با آرامش زندگی کنید.

با شرایط سرمایه گذاری در کشور هدف خود بیشتر آشنا شوید:

سرمایه گذاری در آلمان

سرمایه گذاری در هلند

سرمایه گذاری در استرالیا

سرمایه گذاری در ترکیه

سرمایه گذاری در اکوادور

سرمایه گذاری در سوئد

[تعداد: 2    میانگین: 5/5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *