residency investment turkey - سرمایه گذاری در ترکیه

سرمایه ‌گذاری در ترکیه یکی از روش‌های اقامت در این کشور می‌باشد اما از آنجا که سرمایه گذاری در هر کشوری مزایا و معایب خودش را دارد، متقاضی قبل از اقدام برای مهاجرت از طریق سرمایه گذاری باید از تمامی شرایط و قوانین آن، مزایای سرمایه گذاری و روش‌هایی که سرمایه گذاری در هر کشوری را ممکن می‌سازند، به‌طور کامل اطلاع داشته باشد.

مزایای سرمایه گذاری در ترکیه

– اخذ پاسپورت ترکیه در کوتاه‌ترین زمان ممکن

– امکان سفر به 148 کشور دنیا بدون ویزا

– امکان تحصیل رایگان

– بهره‌مندی از خدمات درمانی و بیمه در کشور ترکیه

اقامت اعضای خانواده از طریق سرمایه گذاری در ترکیه

افراد با سرمایه گذاری در ترکیه این امکان را خواهند داشت که برای تمامی اعضای خانواده که شامل همسر و فرزندان زیر 18 سال می‌گردد، اقامت ترکیه را دریافت نمایند. همچنین تمامی اعضای خانواده از این طریق امکان برخورداری از خدمات تحصیلی رایگان را خواهند داشت.

residency investment turkey 1 - سرمایه گذاری در ترکیه

مراحل اخذ اقامت ترکیه از طریق سرمایه گذاری

برای اینکه اقامت شما از این روش با موفقیت همراه باشد، باید به یکی از روش‌های اعلام شده توسط دولت ترکیه و در زمینه‌هایی که خود دولت مشخص کرده است سرمایه گذاری نمایید. دولت این کشور همچنین میزان سرمایه مورد نیاز برای هر زمینه را تعیین نموده است.

روش‌های سرمایه گذاری در ترکیه

همان‌طور که پیش‌تر به آن اشاره کردیم، روش‌های مشخصی برای سرمایه گذاری در ترکیه وجود داد که متقاضی اخذ اقامت می‌تواند از طریق آنها اقدام نماید. این روش‌ها عبارت‌اند از:

– سرمایه‌گذاری از طریق خرید ملک

– سرمایه گذاری از طریق سپرده بانکی

– سرمایه گذاری از طریق خرید سهام

– سرمایه گذاری از طریق خرید اوراق دولتی

– سرمایه گذاری در شرکت‌های سرمایه گذار در املاک

– سرمایه‌گذاری از طریق کارآفرینی و ثبت شرکت

سرمایه‌گذاری در ترکیه از طریق خرید ملک

دولت ترکیه برای حمایت از سرمایه‌گذاران خارجی، قوانین جدیدی را برای صدور اجازه اقامت از طریق خرید هرگونه ملک تصویب کرده است که به‌موجب این قوانین خریدار ملک اجازه خواهد داشت به مدت یک سال در این کشور اقامت داشته باشد. اجازه اقامت یک‌ساله مادامی‌که شخص در ترکیه سکونت داشته باشد تمدید می‌گردد و افراد خانواده نیز از این روش می‌توانند در ترکیه زندگی کنند.

اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری در ترکیه چه مدت طول می‌کشد؟

اخذ اقامت با این روش ممکن است بین 3 تا 6 ماه زمان ببرد. در سال 2019 با راحت‌تر شدن قوانین، اخذ تابعیت ترکیه برای خانواده تا 2 ماه به طول می‌انجامد. دولت ترکیه اجازه دو تابعیتی را می‌دهد، بنابراین نیازی به سلب تابعیت فعلی خود نیز ندارید.

اخذ اقامت دائم از طریق سرمایه گذاری در کشور ترکیه

بعد از سرمایه گذاری در کشور ترکیه به فرد اجازه اقامت موقت داده می‌شود که لازم است هر سال تمدید گردد، تمدید مجوز اقامت در صورتی که فرد در طول اقامتش در این کشور زندگی کرده و بیمه باشد انجام می‌گردد. بعد از گذشت 5 تا 8 سال به این طریق می‌تواند برای دریافت اقامت دائم درخواست دهد، اگر فرد شرایط دریافت اقامت دائم را داشته باشد بعد از گذشت حدود یک سال این اقامت به وی داده خواهد شد.

با شرایط سرمایه گذاری در کشور هدف خود بیشتر آشنا شوید:

سرمایه گذاری در آلمان

سرمایه گذاری در کانادا

سرمایه گذاری در هلند

سرمایه گذاری در استرالیا

سرمایه گذاری در اکوادور

سرمایه گذاری در سوئد

[تعداد: 2    میانگین: 4.5/5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *