german accommodation through marriage - ازدواج در آلمان

از راه‎های مختلفی می‎توان اقامت آلمان را به دست آورد؛ یکی از راه‌های مهاجرت به آلمان، اخذ اقامت آلمان از طریق ازدواج است که در این مطلب به بررسی تمامی جوانب ازدواج در آلمان پرداخته و شرایط مورد نیاز برای اخذ این نوع اقامت را توضیح می‎دهیم.

قوانین ازدواج آلمان

حداقل سن برای ازدواج در کشور المان ۱۸ سال می‌باشد اما افراد از سن ۱۶ تا ۱۸ سالگی با اجازه والدین نیز قادر به ازدواج می‌باشند. اگر فردی قبلاً ازدواج کرده باشد و بخواهد مجدداً ازدواج نماید به مدارکی برای اثبات اتمام یا انحلال ازدواج‌های قبلی مانند گواهی فوت همسر یا حکم طلاق نیاز دارد هم‌چنین اگر فرد غیر آلمانی و فرد تبعه کشور آلمان بخواهند مراسم ازدواج خود را در کشور آلمان برگزار نمایند، فرد غیر آلمانی می‌تواند با اخذ ویزای توریستی به مدت ۳ تا ۶ ماه وارد کشور آلمان شده و برای برگزاری مراسم خود اقدام نمایند.

در کشور ایران ازدواج اتباع بیگانه با زن ایرانی سبب اخذ تابعیت در این کشور نمی‌گردد و تابعیت تنها با ازدواج با مرد ایرانی اعطا می‌شود اما در کشور آلمان ازدواج با زن و مرد تبعه آلمان در صورت درست و اصولی بودن پرونده، هردو سبب اخذ اقامت و سپس تابعیت المان می‌شود و شخص بعد از ازدواج، اجازه تحصیل و کار به‌طور تمام‌وقت را خواهد داشت.

german accommodation through marriage 1 - ازدواج در آلمان

مدارک و مراحل موردنیاز برای اخذ اقامت ازدواج در آلمان

دو فرد مقیم در کشور آلمان برای ازدواج با یکدیگر باید قصد خود را به اداره ثبت‌اسناد واقع در محل سکونت خود اعلام نمایند و مدارکی مانند کارت شناسایی، گذرنامه برای اثبات اقامت قانونی خود در خاک کشور آلمان با مدت اعتبار بیش از ۳ هفته، آدرس محل سکونت و سایر مدارک درخواستی ثبت اسناد را به‌عنوان گواهی صحت این امر به این اداره ارائه دهند، پس از دو سال از زمان ازدواج مشروط به اینکه افراد از سه سال قبل از ازدواج، در خاک کشور آلمان اقامت داشته باشند به هر دو انها  تابعیت کشور آلمان اعطا می شود که طی این شرایط اخذ تابعیت کشور آلمان از ۸ سال به ۵ سال کاهش می‎یابد.

شرایط مورد نیاز برای دریافت ویزای ازدواج در آلمان

اگر فردی که تبعه کشور آلمان می باشد بخواهد با فردی غیر آلمان ازدواج نماید باید سطح درامد خود را برای تأمین هزینه‌های خود و همسرش اثبات نماید و نشان دهد که نیازی به کمک‌های دولت ندارد هم‌چنین فرد غیر آلمانی باید به زبان آلمانی در سطح A1 مسلط باشد.

پس از ازدواج، شخص متقاضی دریافت ویزا، با مدارک ثبت ازدواج و تقاضای خود به سفارت آلمانی در کشور خود مراجعه نموده و تقاضای خود برای دریافت ویزای ازدواج را ارائه می‌نماید، سفارت آلمان پس از بررسی مدارک ارائه‌شده (ترجمه‌شده) در صورت صحت مدارک و کفایت درامد شخص تبعه آلمان اقدام به صدور ویزای ازدواج می‌نماید. شخص متقاضی با ویزای ازدواج می‌تواند وارد خاک کشور آلمان شده و اقامت کشور آلمان را دریافت نماید، پس از ۳ سال اقامت در کشور المان شخص می‌تواند تابعیت کشور آلمان را کسب کند.

برای اخذ تابعیت از طریق ازدواج در کشور آلمان فرد حتماً باید درخواست تابعیت بدهد و پس از طی زمان و پروسه لازم به وی تابعیت کشور المان اعطا می‌شود و بدون درخواست تابعیت هیچ حقی به فرد داده نمی‌شود.

با مهاجرت و اخذ اقامت از طریق ازدواج در کشور هدف خود بیشتر آشنا شوید:

ازدواج در کانادا

ازدواج در هلند

ازدواج در استرالیا

ازدواج در ترکیه

ازدواج در اکوادور

[تعداد: 5    میانگین: 4.2/5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *