residency marriage sweden - ازدواج در سوئد

کشور سوئد یکی از کشورهای مهاجرپذیر در اروپا می‌باشد که به یکی از مقاصد اصلی مهاجرین تبدیل شده است. یکی از راه‌هایی که برای متقاضیان اخذ اقامت سوئد وجود دارد، ازدواج با اتباع این کشور است، برای اخذ اقامت از این روش فرد باید با فردی که تبعه کشور سوئد است ازدواج نماید. اخذ اقامت از طریق ازدواج در سوئد علی‌رغم سادگی، قوانین و محدودیت‌هایی دارد که فرد باید از آنها اطلاع داشته باشد تا با انجام حرکت اشتباه دچار مشکلات بعدی نگردد.

شرایط ازدواج در سوئد

طبق قوانین دولت سوئد، برای فردی که با یکی از شهروندان سوئدی ازدواج کرده است این امکان وجود دارد که برای زندگی در کنار همسرش وارد خاک استرالیا گشته و در آن اقامت داشته باشد. دولت استرالیا شرایطی را نیز برای صدور اجازه اقامت از طریق ازدواج تنظیم کرده است که به این صورت می‌باشند:

– ارائه فرم درخواست صدور ویزا

– اثبات توانایی مالی فرد سوئدی برای تأمین هزینه‌های همسرش

– ارائه مدرک مبنی برداشتن محل زندگی

– ازدواج رسمی باید در کتاب رکود خانواده و استانداری محلی ثبت شده باشد

– هر دو طرف باید به سن قانونی رسیده باشند

– تسلط متقاضی به زبان سوئدی

مدارک مورد نیاز برای اقامت ازدواجی سوئد

– مدارک هویتی مانند شناسنامه، کارت ملی و …

– مدارک برای اثبات تجرد طرفین ازدواج

– مدارک اثبات توانایی مالی تبعه سوئدی برای پرداخت هزینه‎های همسر

– مدارک و اسناد کافی برای اثبات واقعی بودن ازدواج

– مدارک اثبات طلاق هر یک از طرفین و یا فوت همسر قبلی در صورت وجود

residency marriage sweden 1 - ازدواج در سوئد

مراحل اخذ اقامت سوئد از طریق ازدواج

طرفین ازدواج با در دست داشتن مدارک موردنیاز برای درخواست اقامت فرد خارجی باید به اداره سفارت سوئد مراجعه نمایند، بعد از ارائه مدارک، برای تشخیص واقعی بودن ازدواج یک جلسه مصاحبه حضوری تنظیم می‌گردد که معمولاً پنج ماه ممکن است طول بکشد.

همان‌طور که گفته شد، هدف از برگزاری جلسه مصاحبه تشخیص واقعی بودن رابطه و علاقه‌مند بودن دو طرف به یکدیگر است؛ بنابراین افراد باید مدارکی مانند فیلم و عکس‌های ازدواج و خانوادگی، چت‌های خصوصی و … را نیز برای اثبات به همراه داشته باشند.

اعتبار ویزای ازدواج چقدر است؟

بعد از گذراندن مراحل مربوط به اخذ ویزای ازدواج، این ویزا با اعتبار دو سال برای فرد صادر می‌گردد. فرد در طی این مدت اجازه خواهد داشت که در خاک سوئد به کار و تحصیل بپردازد.

اقامت دائم پس از ازدواج در سوئد

بعد از گذشت دو سال و در صورت موفقیت‌آمیز بودن ازدواج به فرد اجازه اقامت دائم اعطا می‌گردد. البته تمامی این امکانات منوط بر اثبات واقعی بودن ازدواج و پایداری آن است.

اداره مهاجرت در طی این سؤال زندگی فرد را زیر نظر داشته و رفتار شهروندی و حساب‌های بانکی فرد را نیز چک می‌کند. اگر فرد موفق به اجازه اقامت دائم گردد بعد از گذشت یک سال می‌تواند برای دریافت پاسپورت سوئدی درخواست دهد که به معنی برخورداری از حقوق شهروندی این کشور می‌باشد.

مشکلات ازدواج صوری برای اخذ اقامت سوئد

برخی از متقاضیان اخذ اقامت سوئد برای رسیدن به هدف از ازدواج‌های صوری استفاده می‌نمایند، به این صورت که مراحل قانونی ازدواج با یک فرد سوئیسی را طی می نمایند اما با فرد مورد نظر زندگی مشترک ندارند. این افراد باید در نظر داشته باشند که اخذ اقامت از طریق ازدواج صوری، غیرقانونی است و کشور سوئد به‌محض اینکه از موضوع مطلع گردد، ویزای فرد را باطل می‌نماید.

با شرایط ازدواج در کشور هدف خود بیشتر آشنا شوید:

ازدواج در آلمان

ازدواج در کانادا

ازدواج در هلند

ازدواج در استرالیا

ازدواج در ترکیه

ازدواج در اکوادور

[تعداد: 2    میانگین: 3/5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *