Marriage in turkey - ازدواج در ترکیه

کشور ترکیه به دلیل نزدیکی جغرافیایی و فرهنگی  به کشور ما ایران، یکی از کشورهای موردتوجه متقاضیان مهاجرت و اقامت می‌باشد. ازدواج در ترکیه یکی از راه‌های اخذ اقامت این کشور می‌باشد؛ مانند سایر کشورها با ازدواج با یک تبعه ترکیه می‌توان بعد از گذشت 3 تا 5 سال از ازدواج، اقامت دائم این کشور را اخذ نمود. در این مطلب به بررسی این روش اقامت در ترکیه می‌پردازیم.

آداب و رسوم ازدواج در ترکیه

طبق رسوم، ازدواج در ترکیه با درخواست ازدواج از سمت مرد و انجام تشریفات خواستگاری انجام می‌گیرد. مسلمانان این کشور علاوه بر ازدواج رسمی، به ازدواج دینی نیز اعتقاد دارند؛ به این صورت که بعد از رسمی شدن ازدواج در شهرداری‌ها، نزد امامت جماعت رفته و صیغه عقد را جاری می‌کنند.

رسم گرفتن مهریه نیز در بین مسلمانان ترکیه وجود دارد، زنان ترک بعد از ازدواج به ماندن در خانه و انجام کارهای خانه‌داری تمایل نشان می‌دهند و احترام زیادی برای همسرانشان قائل هستند. به‌طور کلی وجود نظام مرد سالاری را می‌توان در بین خانواده‌های ترکی مشاهده نمود.

قوانین اقامت از طریق ازدواج در ترکیه

– ارائه مدارکی مبتنی بر واقعی بودن ازدواج

– شخص مقیم در ترکیه برای اسپانسر شدن باید تبعه ترکیه باشد (پناهندگان نمی‌توانند از این طریق برای شخص دیگری اقامت بگیرند)

– هر دو نفر برای ازدواج باید به سن قانونی رسیده باشند

– ازدواج باید رسمی بوده و به ثبت برسد

– هر دو نفر باید مدارکی مبنی بر مجرد بودن خود ارائه دهند

Marriage in turkey 1 - ازدواج در ترکیه

مدارک لازم برای ازدواج در ترکیه

ارائه مدارک زیر برای هر دو نفری که قصد ازدواج در ترکیه را دارند ضروری می‌باشد؛ همچنین ترجمه ترکی این مدارک نیز باید ارائه گردد.

  • پاسپورت
  •  ۴ عدد عکس
  • گواهی تولد در مورد کسانی که ایرانی‌الاصل هستند همان شناسنامه کافی است.
  • دریافت گواهی تجرد
  • ارائه گواهی سلامت
  • اثبات تمکن مالی
  • مدرکی جهت نشان دادن محلی مناسب جهت اسکان زوجین

پروسه اقامت از طریق ازدواج در ترکیه

بعد از ثبت ازدواج و اثبات واقعی بودن آن به سفارت ترکیه به فرد اجازه اقامت موقت در این کشور داده می‌شود؛ طی سه سال اقامت موقت مسئولین مربوطه زندگی فرد را مورد بررسی قرار می‌دهند و در صورت جدایی طرفین و یا اثبات صوری بودن ازدواج، اجازه اقامت باطل می‌گردد.

پروسه اقامت از طریق ازدواج در این کشور مدت زمان 3 تا 5 سال طول می‌کشد که در این مدت زمان فرد به‌صورت موقت و یا توریستی در کشور ترکیه می‌تواند اقامت داشته باشد.

در مصاحبه سفارت چه سوا لاتی مطرح می‌گردد؟

یکی از مراحل اخذ اقامت در سایر کشورها انجام مصاحبه در سفارت کشور مبدأ برای متقاضی می‌باشد؛ در جلسه مصاحبه سوالاتی در مورد خود فرد و دلایل ازدواج از متقاضی پرسیده می‌شود. برخی از این سؤالات عبارت‌اند از:

– خلاصه‌ای از زندگی متقاضی، وضعیت تحصیل، شغل و درآمد او

– توضیح ازدواج قبلی در صورت وجود

– توضیح زمان آشنایی با همسر و مدارکی جهت اثبات دوران نامزدی و ازدواج و آشنایی

با شرایط ازدواج در کشور هدف خود بیشتر آشنا شوید:

ازدواج در آلمان

ازدواج در کانادا

ازدواج در هلند

ازدواج در استرالیا

ازدواج در اکوادور

[تعداد: 5    میانگین: 4.8/5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *