Study in australia - تحصیل در استرالیا

کشور استرالیا از نظر متد آموزشی در رتبه بعد از آمریکا و انگلیس قرار گرفته است و به همین دلیل یکی از پرطرفدارترین کشورها برای مهاجرت تحصیلی می‌باشد. مزایای دیگر تحصیل در استرالیا شامل ارائه بهترین خدمات شهروندی و همچنین آب و هوای خوب و وجود فرصت‌های شغلی مناسب برای همه گرایش‌ها و رشته‌هاست.

شرایط تحصیل در کالج‌های استرالیا

کالج‌های استرالیا شامل کالج‌های خصوصی و دولتی می‌شوند؛ دانش‌آموزانی که سال نهم را به پایان رسانده‌اند می‌توانند برای ادامه تحصیل وارد کالج‌های استرالیا شوند؛ این دانش آموزان همچنین می‌توانند والدین خود را هم به عنوان همراه در کنار خود تا سن 18 سالگی داشته باشند.

کالج‌های استرالیا با ارائه بهترین خدمات آموزشی برای دانش آموزان و دانشجویان و امکانات ورزشی و تفریحی مناسب، سعی در تعلیم و پرورش نیروی کارآمد و آگاه در سطح جامعه را دارند. شایان ذکر است که کالج‌های استرالیا به‌جز تحصیل به تمام زوایای پرورشی دانش آموزان می‌پردازد .بدین معنی که دانش آموزان در این کالج‌ها استعدادیابی می‌شوند چه در زمینه هنر و موسیقی و چه در زمینه ورزشی و همچنین گرایش‌های تحصیلی ، در نهایت در مسیری قرار می‌گیرند که نهایتاً می‌توانند تصمیمت درستی در زمینه استعداد کاری و هنری و تحصیلی اخذ نمایند .

شرایط تحصیل در مقطع لیسانس در استرالیا

فرد متقاضی تحصیل در مقطع لیسانس در استرالیا نیاز به مدرک 12 ساله دیپلم به همراه تمامی ریز نمرات دارد. در ضمن داشتن مدرک آیلتس از مهم‌ترین شرایط ورود به دانشگاه‌های استرالیا می‌باشد. دانشگاه‌های معروف استرالیا شامل دانشگاه‌های گروه هشت و همچنین دانشگاه سیدنی و دانشگاه باسابقه وسترن با داشتن رتبه ۸۹ در دنیا ازجمله دانشگاه‌های مطرح دراسترالیا می‌باشد.

Study in australia 1 - تحصیل در استرالیا

شرایط تحصیل در مقطع فوق‌لیسانس در استرالیا

از جمله شرایط اخذ پذیرش در مقطع فوق‌لیسانس فارغ‌التحصیلی از دانشگاه‌های معتبر و همچنین داشتن نمره زبان بالا و معدل بالا می‌باشد و متقاضی می‌تواند برا اساس موضوع پایان‌نامه خود که در مقطع فوق‌لیسانس تدوین می‌کند راه ورود به مقطع دکترا را آسان نماید. کشور استرالیا گزینه بسیار مناسبی برای افرادی است که جویای تحصیل و کار می‌باشند و می‌خواهند آینده شغلی تضمین‌شده‌ای را برای خود رقم بزنند.

شرایط کار در حین تحصیل در استرالیا

از دیگر مزایای مهاجرت به استرالیا این است که فرد دارای ویزای تحصیلی در حین تحصیل می‌تواند کار نیز داشته باشند. معمولاً دانشجویان اجازه دارند تا سقف ۴۰ ساعت در هفته کار کنند؛ همچنین با دریافت هر نوع اقامت استرالیا، از خدمات عمومی مانند طرح بیمه‌ی ملی بهره‌مند خواهند شد. افراد بعد از فارغ‌التحصیلی از دانشگاه‌های استرالیا نیز به راحتی می‌توانند جذب بازار کار شوند.

روش اخذ بورسیه تحصیلی در استرالیا

کمک‌هزینه‌های تحصیلی در استرالیا به پوشش هزینه‌های تحصیل، زندگی، سفر، درمان و به‌طورکلی هزینه‌های زندگی در این کشور، کمک می‌نماید. در استرالیا امکان اخذ بورسیه برای مقاطع فوق‌دیپلم، کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری وجود دارد. افراد می‌توانند با توجه به مدرک تحصیلی و سوابق خود برای اخذ بورسیه تحصیلی در استرالیا اقدام نمایند. ولی تمامی این موارد مستلزم داشتن مدرک زبان و محدودیت سنی برای اخذ امکان تحصیل رایگان در استرالیا یکی دیگر از شرایط خاص اخذ بورسیه است.

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای تحصیلی در استرالیا

  •  آیلتس ۷ به بالا
  • ارائه 2 توصیه‌نامه قوی از استادهای دانشگاه محل تحصیل
  • ارائه SOP قوی و مربوط به شرایط شخصی خود فرد
  • نگارش یک cv عالی

هزینه تحصیل در استرالیا

هزینه زندگی در استرالیا نه تنها با توجه به نحوه زندگی افراد متفاوت است بلکه بسته به منطقه جغرافیایی که فرد در آن تحصیل می‌کند نیز متفاوت می‌باشد. بطور کلی هزینه زندگی در مناطق شهری و بزرگ بیشتر از مناطق روستایی می‌باشد.

زبان تحصیل در دانشگاه‌های استرالیا

تمام برنامه‌های دانشگاه‌های استرالیا به زبان انگلیسی تدریس می‌شود و برخورداری از مدرک زبان شرط لازم برای ثبت‌نام است. آموزش و پشتیبانی زبان معمولاً برای دانشجویانی که زبان انگلیسی را به‌عنوان زبان دوم صحبت می‌کنند، در دسترس است.

محدودیت سنی تحصیل در استرالیا

حداقل سن پذیرش برای دانشجویان خارجی در استرالیا 16 سال است.

با شرایط تحصیل در کشور هدف خود بیشتر آشنا شوید:

تحصیل در آلمان

تحصیل در کانادا

تحصیل در هلند

تحصیل در ترکیه

تحصیل در اکوادور

تحصیل در سوئد

[تعداد: 2    میانگین: 4.5/5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *