Study in Ecuador - تحصیل در اکوادور

تحصیل در چین، مالزی، اکوادور و کشورهای آسیایی شرقی مورد استقبال برخی واقع شده است.  در حال حاضر، کشور اکوادور شهرت رو به رشدی را درزمینهٔ ی تحصیلات آکادمیک از جمله رشته‌های علوم طبیعی، تکنولوژی و مهندسی فراهم کرده است. اکوادور کشوری در شمال غربی آمریکای جنوبی با تنوع گونه‌های گیاهی و جانوری بسیار زیاد می‌باشد. وجود دامنه‌ای از کوه‌ها و جنگل‌های بارانی آمازون از جذابیت‌های این کشور برای دوست داران طبیعت می‌باشد. افراد بسیاری از طریق تحصیل برای اخذ اقامت این کشور اقدام می‌کنند. در این مطلب به بررسی شرایط تحصیل در اکوادور می‌پردازیم.

اقامت از طریق تحصیل در اکوادور

تحصیل در اکوادور یکی از روش‌های اقامت در این کشور می‌باشد، سایر روش‌های مهاجرت به اکوادور شامل دریافت ویزای کار، سرمایه‌گذاری، ثبت شرکت و… است. افراد علاقه‌مند به زندگی در اکوادور بعد از گرفتن پذیرش از دانشگاه‌های این کشور و در نتیجه اخذ اقامت تحصیلی، می‌توانند نسبت به گرفتن تابعیت و شهروندی اکوادور اقدام نمایند.

کشور اکوادور از نظر وجود آموزش عالی سابقه‌ای دیرینه دارد؛ بیش از 70 دانشگاه در این کشور وجود دارد که قابلیت پذیرش 61000 دانشجو را دارند. 6 تا از دانشگاه‌های این کشور از برترین دانشگاه‌های جهانی هستند. برترین دانشگاه‌های اکوادور عبارت‌اند از:

دانشگاه De san Francisco De Quito بالاترین رتبه دانشگاه‌های ملی

 • دانشگاه de San Francisco de Quito
 • دانشگاه pontificia کاتولیکی del Ecuador
 • دانشگاه Escuela Politecnica del litoral
 • دانشگاه کاتولیکی De Santiago de Guayaquil
 • دانشگاه مرکزی del Ecuador

Study in Ecuador 1 - تحصیل در اکوادور

تحصیل رایگان در اکوادور

سیستم آموزشی اکوادور در حال حاضر رشد سریعی را تجربه می‌کند بنابراین افراد بسیاری متقاضی تحصیل در این کشور هستند. افرادی که به دنبال تحصیل رایگان در این کشور هستند باید بدانند که دانشگاه‌های اکوادور به دانشجویان خارجی بورسیه تحصیلی نمی‌دهند و بنابراین امکان تحصیل رایگان در کشور اکوادور وجود ندارد.

زبان تدریس در دانشگاه‌های اکوادور

از آنجا که این کشور قبلاً تحت استثمار فرانسه قرار داشته است، زبان تحصیل در اکوادور، زبان اسپانیایی می‌باشد. زبان رسمی اکوادور نیز زبان اسپانیایی است اما در برخی از روستاها از زبان‌های دیگر نیز استفاده می‌شود.

شرایط اخذ پذیرش از دانشگاه‌های اکوادور

این کشور در طی سالیانه گذشته تلاش‌های فراوانی را در جهت ارتقاء سیستم‌های آموزشی دانشگاه‌ها انجام داده است و اهدافی را در راستای توسعه استانداردهای آموزشی و پذیرش دانشجویان دنبال می‌نماید. دانشگاه‌های اکوادور طیف وسیعی از رشته‌های تحصیلی را به دانشجویان ارائه می‌دهند.

یکی از پیش نیازهای تحصیل در اکوادور، تسلط به زبان اسپانیایی می‌باشد، فرد متقاضی تحصیل در این کشور باید به زبان مورد قبول دانشگاه مورد نظرش تسلط داشته و بتواند مدارک زبان مورد نیاز را ارائه دهد. یکی دیگر از مهم‌ترین شرایط اخذ ویزای تحصیلی اکوادور، اخذ پذیرش از یکی از دانشگاه‌های این کشور است.

مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای تحصیلی اکوادور

 • کپی از همه صفحات گذرنامه 
 • ترجمه مدارک و ریزنمرات دبیرستان، پیش‌دانشگاهی و دانشگاهی
 • مدرک زبان
 • کپی نامه‌ی پذیرش از یک دانشگاه اکوادوری
 • مدارک مالی لازم برای طول اقامت
 • عکس پاسپورتی

با شرایط تحصیل در کشور هدف خود بیشتر آشنا شوید:

تحصیل در آلمان

تحصیل در کانادا

تحصیل در هلند

تحصیل در استرالیا

تحصیل در ترکیه

تحصیل در سوئد

[تعداد: 1    میانگین: 5/5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *