germany through study 1 - تحصیل در آلمان

مهاجرت و اخذ اقامت از طریق تحصیل یکی از روش‎های مطمئن برای دریافت اقامت کشورهای حوزه شنگن و کانادا می‌باشد که باید با دقت بسیار زیادی انجام گردد. افراد بسیاری هستند که به دلیل عدم اطلاع کامل از قوانین مهاجرتی در این زمینه و همچنین شرایط و قوانین هر کشور، نمی‌توانند به هدف خود برای تحصیل و زندگی در کشور مدنظرشان دسترسی پیدا نمایند و یا با انتخاب نادرست مجبور به ترک کشور اقامت بعد از تحصیل می‌گردند. در این مطلب به بررسی شرایط مهاجرت و اخذ اقامت از طریق تحصیل در آلمان خواهیم پرداخت.

شرایط اخذ ویزای تحصیلی آلمان

داشتن مدرک تحصیلی کارشناسی از دانشگاه‌های ایران یکی از مهم‌ترین نکاتی است که مورد سؤال بسیاری از متقاضیان مهاجرت تحصیلی به آلمان می‎باشد، اینکه مدرک شما از چه دانشگاهی از ایران باشد برای مهاجرت تحصیلی به آلمان بسیار نکته مهم و حائز اهمیتی است، امروزه دانشگاه‌های آلمان به دانشگاه‌های پیام نور و علمی کاربردی کمتر رغبت نشان داده و در بعضی از دانشگاه‌های این کشور پذیرش می‌کنند.

هزینه‌های تحصیل و زندگی در آلمان

در باب مهاجرت تحصیلی به آلمان هزینه‌های تحصیل در کشور آلمان به‌صورت رایگان است و باید دقت بفرمایید که متقاضیان مهاجرت تحصیلی به آلمان نه اینکه هیچ مبلغی را پرداخت نکنند بلکه باید گفت تقریباً  شاید مبلغ ترمی ۴۰۰ تا ۵۰۰ یورو باید به دانشگاه برای خدمات تحصیلی و دانشجویی پرداخت شود و این هزینه تحصیل به عبارتی در مقایسه تمام کشورهایی اروپایی رایگان است.

germany through study - تحصیل در آلمان

در مورد هزینه‌های زندگی در آلمان باید خاطرنشان کرد که ماهیانه دانشجویان حدود ۹۰۰ تا ۱۲۰۰ یورو برای زندگی دانشجویی خوب و متوسط هزینه خواهند داشت ولیکن این هزینه زندگی بستگی به سبک زندگی متقاضیان مهاجرت تحصیلی به آلمان خواهد داشت. نکته حائز اهمیت در مهاجرت تحصیلی به آلمان این است که دانشجویان در حین تحصیل از اجازه کار قانونی برخوردارند و می‌توانند به کار دانشجویی در این کشور مشغول باشند و ساعتی تقریباً ۸ تا ۱۲ یورو بسته به کار درآمد داشته باشند و بخشی از هزینه‌های زندگی خود را پرداخت نمایند.

نکته دیگر در بحث مهاجرت تحصیلی به آلمان امکان اخذ اقامت پس از تحصیل است که متقاضیان مهاجرت تحصیلی به آلمان می‌توانند پس از فارغ‌التحصیل شدن در این کشور اقامت داشته باشند و از مزایایی چون امکان اخذ پذیرش تحصیلی در مقاطع بالاتر و امکان پیدا کردن کار در این کشور و اقدام جهت طرق مختلف قانونی دیگر است. این بدین معنا است که دانشجویان متقاضی مهاجرت تحصیلی به آلمان به‌راحتی می‌تواند پس از تحصیل به فکر تابعیت آلمان باشند.

آیا امکان زندگی بعد از تحصیل در آلمان وجود دارد؟

پس از اتمام تحصیلات خود در آلمان صمیمانه از شما دعوت می­شود که دانش و تخصص خود را در آلمان به‌درستی بکار ببندید. کشور آلمان مجوزهای اقامتی بسیار جالبی را از طریق پذیرش شغلی که با تحصیلات شما مرتبط است در اختیارتان می­گذارد. در طول این ۱۸ ماه می­توانید از طریق هر نوع اشتغالی خود را ازلحاظ مالی تأمین کنید و در جست­جوی شغل موردنظر خود باشید.

مدارک موردنیاز برای اقامت آلمان از طریق تحصیل

1- گذرنامه  اولین مدرک مهم برای دریافت ویزای تحصیلی آلمان می‎باشد که فرد باید از طریق ادارات مربوطه برای گرفتن آن اقدام نماید.

2- آخرین مدرک تحصیلی: ازآنجاکه صدور مدرک ممکن است کمی زمان ببرد، یک گواهی رسمی از دانشگاه به شما داده می‎شود و این گواهی نشان می‎دهد که شما با موفقیت تحصیلات خود را به پایان رسانده‎اید. دفتر امتحانات گروه آموزشی یا دانشکده‎ی شما مدرک «Nachweis» را صادر خواهد کرد. این مدرک باید دارای مهری رسمی باشد.

3- مدرکی که ثابت می‎کند شما دارای بیمه‎ی سلامت هستید. با اداره‎ی بیمه‎ی سلامت خود تماس گرفته و از آن‎ها بخواهید که گواهی بیمه‎ی سلامت برای شما صادر کند.

4- مدرک ضمانت مالی (به‌عنوان‌مثال اظهارنامه‎ی بانکی یا مدرکی که نشان بدهد کمک‌هزینه‌ی تحصیلی به شما اعطاشده است)</p

با شرایط تحصیل در کشور هدف خود بیشتر آشنا شوید:

تحصیل در کانادا

تحصیل در هلند

تحصیل در استرالیا

تحصیل در ترکیه

تحصیل در اکوادور

[تعداد: 3    میانگین: 4.7/5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *