Study in the Netherlands - تحصیل در هلند

امروزه کشورهای اروپایی علی الخصوص هلند مقصد و انتخاب بسیاری از دانشجویان ایرانی بوده و هر روزه متقاضیان بسیاری تمایل دارند برای ادامه تحصیل به کشور هلند رفته و در آنجا تحصیل کنند. تحصیل در هلند یکی از راحت ترین و مطمئن ترین راه ها برای اخذ اقامت این کشور می باشد.

شرایط اخذ اقامت از طریق تحصیل در هلند

یکی از روش های قانونی برای اخذ اقامت هلند، دریافت ویزای تحصیلی هلند می باشد. برای دریافت ویزای تحصیلی فرد باید بتواند از یکی از دانشگاه‎های این کشور پذیرش گرفته و مدارک مورد نظر برای دریافت ویزا را به سفارت کشور هلند تحویل دهد.

امکان کار بعد از تحصیل در کشور هلند

فردی که در هلند تحصیل کرده است بعد از اتمام دوره تحصیل خود می تواند در یکی از مشاغل مرتبط با رشته تحصیلی خود مشغول به کار گردد. بعد از یافتن شغل مناسب، کارفرما باید از طرف فرد برای دریافت ویزای کاری اقدام نماید.

هر دانشجو بعد از اتمام دوره تحصیل به مدت 12 ماه اجازه دارد برای یافتن شغل مناسب در این کشور اقامت داشته باشد. بعد از پیدا کردن کار و اقدام کارفرما برای دریافت ویزای کاری فرد، فرد باید با در دست داشتن مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای کاری هلند، به سفارت این کشور مراجعه نماید. مجوز کار برای یک سال صادر می شود که بعد از پایان این دوره قابل تمدید است.

Study in the Netherlands 1 - تحصیل در هلند

مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای تحصیلی هلند

 • اصل و ترجمه ی مدارک تحصیلی و ریز نمرات
 • کپی از صفحات گذرنامه
 • توصیه نامه
 • گواهی سابقه کار در صورت وجود
 • نمونه کار برای رشته های معماری و هنر
 • عکس
 • رزومه به همراه انگیزه نامه
 • اصل مدرک زبان

شرایط تبدیل ویزای تحصیلی به ویزای دائم

همانطور که پیش تر گفتیم فرد بعد از اتمام دوره تحصیل در مراکز آموزشی هلند می تواند برای اخذ ویزای کاری این کشور اقدام نماید و از این طریق برای مدت بیشتری در کشور هلند اقامت داشته باشد. در صورتی که فرد 5 سال پی در پی در هلند اقامت داشته باشد می تواند برای اخذ اقامت دائم و پاسپورت کشور هلند اقدام نماید.

شرایط اخذ اقامت دائم بعد از تحصیل در هلند

 • برای اخذ اقامت دائم هلند از طریق تحصیل فرد باید به مدت پنج سال به صورت پی در پی با مجوز اقامت معتبر در این کشور اقامت داشته باشد.
 • فرد دارای مجوز اقامت معتبر در هنگام درخواست اخذ مجوز اقامت دائم باشد.
 • فرد در پایگاه داده سوابق شخصی شهرداری در شهرداری محل اقامت خود در هلند ثبت نام کرده باشد.
 • فرد درآمد کافی برای تامین هزینه های خود و اعضای خانواده خود در این کشور را داشته باشد

مزایای اخذ اقامت هلند

از آنجا که کشور هلند مکانی بسیار زیبا و مدرن و از جمله مقاصد توریستی دنیا به شمار می‌رود زبان هلندی زبان ملی این کشور به‌حساب می اید ولی بسیاری از مردم این کشور به زبان انگلیسی و اغلب یک زبان خارجی مانند المانی یا فرانسه صحبت می‌کنند.

از لحاظ سطح امنیت در هلند، این کشور از آن دست کشورهایی می‌باشد که پایین‌ترین میزان خشونت و ارتکاب به جرم در جامعه را دارد. هلند در غرب اروپا واقع شده و شما می‌توانید با اقامت در هلند، دسترسی آسان به بسیاری از پایتخت‌های مهم اروپایی از جمله بروکسل که با قطار دو ساعت است و یا با یک پرواز کوتاه از آمستردام می‌توانید در لندن، برلین، مادرید یا پاریس باشید.

کشور هلند یکی از کشورهای حوزه شن گن است و از آنجا که تمامی اتباع این کشورها اجازه رفت و آمد و اقامت در سایر کشورهای این حوزه را دارد فرد با اخذ اقامت هلند می‌تواند به راحتی به کشورهای حوزه شنگن دسترسی داشته باشد و در آن‌ها به کار و تحصیل بپردازید.

هزینه زندگی در حین تحصیل در هلند

هزینه زندگی در هلند بسته به شیوه زندگی، عادات خرج کرد فرد و شهر محل زندگی او در این کشور متغیر است و برای همه یکسان نیست. اگر فرد موفق به دریافت بورسیه تحصیل رایگان شده باشد به طبع هزینه‌های کمتری خواهد داشت.

یکی از مزایای اقامت تحصیلی در هلند این است که فرد می‌تواند در حین تحصیل در برخی مشاغل غیر رسمی فعالیت داشته و از این طریق بخشی از هزینه‌های زندگی در این کشور را تأمین نماید.

با شرایط تحصیل در کشور هدف خود بیشتر آشنا شوید:

تحصیل در آلمان

تحصیل در کانادا

تحصیل در استرالیا

تحصیل در ترکیه

تحصیل در اکوادور

[تعداد: 1    میانگین: 5/5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *