residency study sweden - تحصیل در سوئد

مهاجرت به کشورهای خارجی یکی از مهم‌ترین تصمیمات در زندگی هر فرد است و به همین دلیل باید با دقت مورد بررسی قرار بگیرد. برای افرادی که به‌قصد تحصیل در کشورهای خارجی تصمیم به مهاجرت می‌گیرند، یکی از بهترین گزینه‌ها کشور سوئد است؛ به همین دلیل تعداد افراد متقاضی تحصیل در سوئد روز به روز بیشتر می‌گردد.

سیستم آموزشی سوئد

مؤسسات آموزش عالی سوئد به دو نوع دانشگاه و کالج تقسیم بندی شده‌اند، با این تفاوت که در دانشگاه‌ها امکان اعطای مدرک phd وجود دارد اما در کالج‌ها خیر. با این حال برخی از کالج‌های دانشگاهی سوئد نیز ممکن است مدرک پی اچ دی را ارائه نمایند. هیچ تفاوتی بین مقاطع لیسانس و ارشد ارائه شده توسط دانشگاه‌ها و کالج‌های دانشگاهی وجود ندارد و بسیاری از کالج‌های دانشگاهی همان دانشگاه خطاب می‌شوند.

دولت سوئد زمان و هزینه بسیاری را به پیشرفت آموزش عالی خود اختصاص داده است، از این رو این کشور در زمره پیشتازان جهانی در آموزش عالی قرار گرفته و از دانشگاه‌های آن از جمله دانشگاه‌های معتبر در سراسر جهان شناخته شده‌اند.

در حال حاضر حدود 53 کالج و دانشگاه در سوئد وجود دارد. دروس دانشگاهی اکثراً به زبان انگلیسی تدریس می‌شوند و دانشجویانی که قصد تحصیل در کشور سوئد را دارند می‌توانند از فرصت‌های تحصیلی متنوع این کشور استفاده نمایند.

residency study sweden 1 - تحصیل در سوئد

مزایای تحصیل در سوئد

– امکان تحصیل رایگان و دریافت بورسیه

– امکان استفاده از کمک هزینه‌های تحصیلی

– پایین بودن شهریه و مخارج زندگی برای دانشجویان

– امکان اخذ اقامت بعد از تحصیل برای انجام کار در این کشور

– تحصیل در بهترین دانشگاه‌های جهان و یادگیری به‌روزترین علوم دانشگاهی

– امکان تحصیل به زبان انگلیسی

– زندگی در کشوری با کیفیت و استانداردهای زندگی بالا

هزینه تحصیل در سوئد

هزینه‌های تحصیل در سوئد نسبت به مقطع تحصیلی، رشته فرد و دانشگاه مورد نظر متغیر است.

کار در سوئد هنگام تحصیل

دانشجویان سوئدی می‌توانند در حین تحصیل به انجام کار نیز مشغول باشند و هیچ‌گونه محدودیتی از این نظر توسط دولت سوئد تنظیم نشده است. علاوه بر این اکثر دانشگاه‌ها نیز مشاغل پاره وقتی را برای اشتغال دانشجویان در نظر گرفته‌اند.

همچنین این افراد پس از فارغ التحصیلی نیز می‌توانند تا شش ماه مجوز خود را تمدید کرده و در این مدت برای یافتن شغل و یا ثبت شرکت اقدام نمایند.

با شرایط تحصیل در کشور هدف خود بیشتر آشنا شوید:

تحصیل در آلمان

تحصیل در کانادا

تحصیل در هلند

تحصیل در استرالیا

تحصیل در ترکیه

تحصیل در اکوادور

[تعداد: 1    میانگین: 5/5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *