Tourist stay in Australia 1 - اقامت توریستی در استرالیا

استرالیا یکی از ثروتمندترین کشورهای جهان است که به دلیل برخورداری از امکانات رفاهی در کنار جاذبه‌های طبیعی و گردشگری همواره در کانون توجه گردشگران و مهاجران قرار دارد. برخورداری از آب و هوای معتدل، جاذبه‌های طبیعی و گردشگری در کنار اقتصاد قوی کشور استرالیا را به یکی از مقاصد برتر گردشگران و مهاجران تبدیل کرده است. یکی از الزامات سفر و اقامت در این کشور دریافت ویزا می‌باشد که انواع مختلفی دارد. در این مطلب به بررسی اقامت توریستی در استرالیا می‌پردازیم.

مدارک مورد نیاز برای اقامت توریستی در استرالیا

– تکمیل فرم درخواست (لینک ثبت‌نام ویزای آنلاین)

– شناسنامه ایرانی

– پاسپورت

– یک قطعه عکس رنگی زمینه سفید ۴*۶

– کارت پایان خدمت سربازی یا معافیت از نظام وظیفه برای متقاضیان مرد ۱۸ تا ۵۰ سال

– مدارك مالی که توانمندی متقاضی را برای گردشگری در استرالیا را نشان دهد مانند گردش مالی حساب بانکی

– گواهی اشتغال به تحصیل در صورت دانشجو بودن متقاضی، قرارداد کاری در صورت اشتغال، مجوز کسب، مدارک تأسیس شرکت و … در صورت کارفرما بودن متقاضی

– ارائه مدارک لازم مبنی بر بازگشت به ایران (نامه کارفرما، نامه ثبت‌نام در مدرسه یا دانشگاه، سند اموال و دارایی‌ها، سند ازدواج، مدرک ثبت‌نام در کنفرانس، …)

– پرداخت وجه صدور ویزا (۱۳۵ تا ۱۰۰۰ دلار استرالیا): این مبلغ در صورت رد درخواست نیز قابل استرداد نیست.

Tourist stay in Australia - اقامت توریستی در استرالیا

اعتبار ویزای توریستی استرالیا

ویزای توریستی استرالیا به مدت سه ماه به فرد اجازه می‌دهد که این کشور اقامت داشته باشد اما نمی‌تواند در این مدت به کار یا تحصیل بپردازد. دارندگان این ویزا مجاز به شرکت در دوره‌های آموزشی بیش از سه ماه نیستند.

انواع ویزای توریستی استرالیا

دریافت ویزای توریستی استرالیا یک‌راه مناسب راه مناسب برای افرادی است که قصد دارند برای بازدید اقوام و دوستان، گشت و گذار و یا برگزاری جلسات کاری برای مدت کوتاهی در این کشور اقامت داشته باشند. اگر قصد سفر به استرالیا به‌عنوان توریست را دارید. همچنین اگر پدر و مادر یا فرزندان شما در استرالیا هستند و می‌خواهید به ملاقات آنها بروید این شاخه بهترین انتخاب برای شما می‌باشد. انواع ویزا برای اقامت توریستی در استرالیا عبارت‌اند از:

ویزای توریستی گردشگری

این ویزا برای افرادی که قصد اقامت برای تفریح و گشت و گذار در استرالیا را دارند صادر می گردد. اعتبار این نوع ویزا می تواند 3،6 یا 12 ماهه باشد.

ویزای توریستی فامیلی

اگر خواهر و برادر یا اقوام یا دوستان شما در استرالیا هستند و شما قصد دیدار آنها را با دعوت‌نامه دارید معمولاً این مسیر برای دریافت ویزای توریستی استرالیا از همه بهتر می‌باشد. در این روش معمولاً شخصی که در استرالیا است و دعوت‌نامه ارسال می‌کند بین 5000 تا 15000 دلار استرالیا به‌عنوان امانت نزد دولت استرالیا می‌گذارد و بعد از اینکه شما به استرالیا رفتید و بازگشتید مبلغ خود را پس می‌گیرد.

ویزای توریستی کاری استرالیا

اگر قصد سفر به استرالیا برای شرکت در کنفرانس، مصاحبه شغلی، قرارداد کاری و از این قبیل موارد را دارید، می‌بایستی از شاخه‌ی ویزای توریستی بیزینسی استرالیا اقدام کنید. دارنده این نوع ویزا مجاز به کار در استرالیا نیست و بعد از پایان مدت زمان صادر شده برای اقامت، باید به کشور خودش بازگردد.

سفارت استرالیا در ایران

  • نشانی : تهران، خیابان خالد اسلامبولی (وزرا)، خیابان بیست و سوم، پلاک ۲
  • کدپستی: ۱۵۱۳۹۳۴۱۱۳
  • صندوق پستی: ۴۳۳۴-۱۵۸۷۵
  • تلفن امور ویزا و مهاجرت: ۸۸۷۲۴۴۵۶-۰۲۱ (زمان پاسخگویی روزهای یکشنبه تا چهارشنبه از ۸: ۳۰ صبح تا ۱۲ ظهر)
  • نمابر: ۸۸۷۱۴۱۲۱-۰۲۱
  • پست الکترونیک: immigration.tehran@dfat.gov.au
  • وبسایت: www.iran.embassy.gov.au

با شرایط اقامت توریستی در کشور هدف خود بیشتر آشنا شوید:

اقامت توریستی در آلمان

اقامت توریستی در کانادا

اقامت توریستی در هلند

اقامت توریستی در ترکیه

اقامت توریستی در اکوادور

اقامت توریستی در سوئد

[تعداد: 1    میانگین: 4/5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *