residency tourist spain - اقامت توریستی در اسپانیا
Tourist Residence In Spain
زمان مطالعه: 3 دقیقه

ازآنجاکه اسپانیا یکی از کشورهای عضو پیمان شنگن می‌باشد، متقاضیان برای ورود به این کشور نیاز به دریافت ویزا خواهند داشت. در این مطلب به بررسی شرایط، مراحل و مدارک مورد نیاز برای دریافت اقامت توریستی در اسپانیا می‎پردازیم.

ویزای توریستی اسپانیا

ویزای توریستی و یا گردشگری اسپانیا برای افراد واجد شرایط که قصد اقامت در اسپانیا برای مدت زمان مشخص به‌منظور بازدید از این کشور را دارند صادر می‌گردد. فرد دارای این نوع ویزا اجازه دارد در مدت زمان مشخص شده در این کشور اقامت داشته باشد، هدف متقاضیان از دریافت ویزای توریستی، بازدید از کشور مورد نظر، بازدید از بستگان و دوستانشان در این کشور، تفریح و مواردی از این قبیل می‌باشد.

residency tourist spain 1 - اقامت توریستی در اسپانیا

اقامت توریستی در اسپانیا

افرادی که قصد اقامت کوتاه‌مدت در اسپانیا به‌منظور تفریحی و بازدید از کشور به‌صورت توریستی را داشته باشند، می‌بایست برای ویزا و دریافت اقامت توریستی اسپانیا به سفارت این کشور در وطن خود درخواست دهند. ویزای توریستی، اجازه اقامت در کشور اسپانیا را برای مدت‌زمانی محدود بین 14 روز الی سه ماه به متقاضی خواهد داد.

حضور فرد متقاضی برای ثبت درخواست و انجام مصاحبه در دفتر کنسولگری سفارت اسپانیا الزامی می‌باشد. تعیین وقت سفارت نیز احتیاج به مراجعه حضوری دارد. ترجمه کلیه مدارک نیز می‌بایست به زبان انگلیسی یا اسپانیایی باشد.

مراحل دریافت ویزای گردشگری اسپانیا

کلیه مراحل صدور این نوع ویزا شامل تعیین وقت سفارت، حضور در سفارت در موعد مقرر شده و ارائه مدارک لازم، ثبت اطلاعات بیومتریک و انجام مصاحبه با کارگزار سفارت می‌باشد. چنانچه تمامی مراحل به‌درستی انجام شود و فرد علاوه بر داشتن مدارک کافی و معتبر، بتواند کارگزار سفارت را در مورد اهداف خود از سفر و بازگشت قطعی به کشور مبدأ مطمئن نماید، ویزا صادر می‌گردد؛ درواقع صدور این نوع ویزا منوط به تشخیص کارگزار سفارت می‌باشد و ارائه مدارک و انجام مراحل به‌منزله تضمین صدور ویزا نخواهد بود.

تعیین وقت سفارت و یا مدت زمان بررسی مدارک ممکن است به دلیل زیاد بودن درخواست‌ها از مدت زمان معمول بیشتر طول بکشد، بنابراین بهتر است برای تعیین زمان سفر، این تاخیرها در نظر گرفته شوند.

مدارک مورد نیاز برای اقامت توریستی در اسپانیا

– شناسنامه و کارت ملی

– گذرنامه دارای حداقل 6 ماه اعتبار

– سه عکس قطعه پاسپورتی

– آدرس و مشخصات محل کار و زندگی

– گواهی اثبات تمکن مالی

– مدارک آخرین گردش‌های مالی و موجودی حساب بانکی

– گواهی اشتغال به کار یا جواز کسب در صورت وجود

– مدارک محل اقامت در استرالیا

– بیمه‌نامه بین‌المللی پزشکی

کلیه مدارک ارائه شده باید ترجمه رسمی شده باشند، در زمان مصاحبه اصل مدارک را به همراه یک نسخه کپی به همراه داشته باشید، بعد از مطابقت، مدارک اصلی به شما برگردانده می‌شود.

زمان لازم برای صدور ویزا

صدور ویزا ممکن است 21 روز کاری طول بکشد، متقاضیان بهتر است درخواست خود را سه ماه قبل از سفر ارائه نمایند.

residency tourist spain 2 - اقامت توریستی در اسپانیا

هزینه صدور ویزای توریستی اسپانیا

هزینه صدور ویزای توریستی اسپانیا ۶۰ یورو به ازای هر بزرگسال و ۳۵ یورو برای کودکان شش تا دوازده سال است که در زمان ارائه‌ مدارک به‌صورت نقد در سفارت توسط متقاضی پرداخت می‌شود. این مبلغ بابت بررسی درخواست و مدارک است و در هیچ حالتی عودت داده نمی‌شود.

با مهاجرت و اخذ اقامت از طریق ویزای توریستی در کشور هدف خود بیشتر آشنا شوید:

اقامت توریستی در آلمان

اقامت توریستی در کانادا

اقامت توریستی در هلند

اقامت توریستی در استرالیا

اقامت توریستی در ترکیه

اقامت توریستی در اکوادور

اقامت توریستی در سوئد

[تعداد: 2    میانگین: 4.5/5]

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *