residency tourist sweden - اقامت توریستی در سوئد

جذابیت‌های کشور سوئد موجب گشته که سالیانه افراد بسیاری این کشور را مقصد گردشگری خود قرار دهند. این افراد برای سفر و اقامت در سوئد نیاز به دریافت ویزای توریستی دارند. اقامت توریستی در سوئد دارای مراحل و شرایطی است که در این مطلب به آنها پرداخته‌ایم.

درباره کشور سوئد

سوئد کشوری زیباست که در مرکز شبه‌جزیره اسکاندیناوی قرار دارد؛ این کشور با مساحتی به‌اندازه چهارصد و چهل نه هزار کیلومتر مربع، بزرگ‌ترین کشور در اتحادیه اروپا و یکی از بزرگ‌ترین کشورهای اسکاندیناوی می‌باشد.

شمال سوئد ازنظر وضعیت آب و هوایی بسیار سردسیر بوده و با جنگل‌های انبوه پوشانده شده است. این ویژگی‌ها به اضافه اینکه در شمال سوئد 6 ماه از سال روز و 6 ماه شب است، این منطقه را خالی از سکنه نموده است. جنوب سوئد برخلاف شمال آن از آب و هوایی معتدل برخوردار است و به همین دلیل کشاورزی در آن بسیار رواج دارد.

مناطق توریستی سوئد

سوئد کشوری زیبا با مناطق دیدنی زیاد است؛ از جمله مناطق دیدنی این کشور می‌توان به مجمع الجزایر استهکلم، جاکموک، اسکانه، پارک آبیسکو، جوگاردن، آبریز گوتا و … اشاره نمود.

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای هلند-توریستی

– ارائه اصل کارت شناسایی و کپی تمام صفحات آن

– ارائه سه قطع عکس رنگی

– ارائه مدارک مالی

– مدارک کاری و تحصیلی

– اسناد ملکی

– ارائه بلیت رفت و برگشت

– ارائه مدارک رزور هتل

علاوه بر مدارک گفته شده که مدارک کلی برای دریافت ویزا هستند، مدارک دیگری نیز ممکن است مورد نیاز باشد. تمامی مدارک باید ترجمه رسمی شده و به همراه اصل مدرک تحویل سفارت داده شوند، اصل مدارک بعد از انجام مصاحبه استرداد خواهند شد.

residency tourist sweden 1 - اقامت توریستی در سوئد

مراحل دریافت ویزا توریستی سوئد

برای دریافت ویزا فرد باید با تعیین وقت سفارت برای انجام مصاحبه و ارائه مدارک به آن مراجعه نماید. با مراجعه به سفارت فرد فرم درخواست ویزا را پر نموده و مدارک را تحویل می‌دهد، با متقاضی در مورد مدت زمان سفر و اهداف وی از سفر سؤالاتی شده و سپس در صورت کامل بودن مدارک و نبودن اشکال، ویزا صادر می‌گردد.

یکی از مراحل سودمند برای دریافت ویزای توریستی، داشتن دعوت‌نامه توسط فردی که در سوئد زندگی می‌کند می‌باشد، درواقع داشتن دعوت‌نامه کمک شایانی به سهولت دریافت ویزا می‌نماید. اخذ ویزا با استفاده از دعوت‌نامه به این صورت است که فرد دعوت کننده و دعوت شده با مراجعه به سفارت سوئد فرم‌های مورد نیاز را پرکرده و درخواست خود را از این طریق ثبت می‌نمایند.

هزینه اخذ ویزای توریستی کشور سوئد

گرفتن ویزای توریستی برای کشور سوئد به‌عنوان یکی از کشورهای حوزه شنگن یکی از پرهزینه‌ترین ویزاها می‌باشد، بنابراین فرد برای دریافت این نوع ویزا باید از تمکن مالی خوبی برخوردار باشد.

امکان دریافت اقامت دائم سوئد با ویزای توریستی

همان‌طور که گفته شد ویزای توریستی برای افرادی که قصد سفر به سوئد را دارند صادر می‌گردد و به‌موجب آن به فرد اجازه داده می‌شود به مدت زمان معینی در این کشور اقامت داشته باشد.

افرادی هم هستند که به فکر دریافت اقامت از این طریق می‌افتند، این افراد باید در نظر داشته باشند که اگر فرد مصاحبه کننده در سفارت و یا افسر مرزی به این نکته که متقاضی قصد بازگشت به کشورش را ندارد پی ببرند، اجازه خواهند داشت که ویزای وی را باطل نمایند.

اما به‌طور کلی تبدیل ویزای توریستی به اقامت دائم سوئد غیرممکن نیست و با پیش آمدن برخی موارد مانند ازدواج، پیدا کردن کار و … که برخلاف قوانین دولت سوئد نیز نباشد فرد می‌تواند اجازه اقامت دائم بگیرد. دریافت اقامت از این روش با ریسک و خطرات زیادی همراه است و در این زمینه به هیچ عنوان به فکر انجام کارهای غیرقانونی نباشید.

این نکات را قبل از سفر به سوئد در نظر بگیرید

– آب و هوای سوئد سرد بوده و حتی تابستان‌های آن خنک است

– زبان رسمی مردم سوئد، سوئدی است اما بیشتر مردم این کشور به زبان انگلیسی هم تسلط دارند

– واحد پول این کشور کرون است

– زمان کشور سوئد 5.1 ساعت از کشور ایران عقب است و با آن اختلاف زمانی دارد

– شماره‌های اضطراری سوئد 112 است

– پیش شماره سوئد 46+ می‌باشد

با شرایط اقامت توریستی در کشور هدف خود بیشتر آشنا شوید:

اقامت توریستی در آلمان

اقامت توریستی در کانادا

اقامت توریستی در هلند

اقامت توریستی در استرالیا

اقامت توریستی در ترکیه

اقامت توریستی در اکوادور

[تعداد: 1    میانگین: 4/5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *