Tourist stay in Turkey - اقامت توریستی در ترکیه

یکی از راه‌های اقامت در ترکیه، اقامت توریستی در ترکیه می‌باشد که افراد علاقه‌مند به زندگی در این کشور می‌توانند از طریق آن اقدام نمایند. این روش از راحت‌ترین و کم‌هزینه‌ترین روش‌های اقامت در ترکیه است زیرا یکی از منابع اقتصاد این کشور، توریست است و از همین رو دولت نسبت به پذیرش افرادی که برای گردش و تفریح وارد این کشور می‌شوند قوانین سخت گیرانه ای اعمال نکرده است.

مدت زمان اقامت توریستی در ترکیه

در دو بازه زمانی 60 روز و یا 6 ماه تا یک سال می‌توان به‌صورت توریست در کشور ترکیه اقامت داشت. قوانین مربوط به هر یک از این دو به شرح زیر می‌باشد:

اقامت 60 روزه در ترکیه

در این روش فرد نیاز به دریافت ویزا نخواهد داشت و ایرانیان اجازه دارند تا 3 ماه بدون داشتن ویزا در این کشور زندگی نمایند ولی نباید به کار و تحصیل بپردازد، البته می‎توان تحت شرایطی این نوع اقامت را تا مدت طولانی‎تری تبدیل نمود.

Tourist stay in Turkey 1 - اقامت توریستی در ترکیه

اقامت توریستی بیش از 6 ماه در ترکیه

فرد با دریافت اقامت توریستی می‌تواند مدت زمان بیشتری در کشور ترکیه اقامت داشته باشد و حتی در صورت اجازه یا خرید ملک امکان دریافت اقامت تا 2 سال نیز برای متقاضی وجود دارد. هریک از روش‎‌های اجاره و یا خرید ملک قوانین مخصوص به خود را دارند که لازم است فرد از آنها اطلاع داشته باشد.

مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای توریستی ترکیه

– قرارداد اجاره خانه به مدت 8 ماه یا بیشتر

– بیمه سلامت حداقل یک‌ساله

– درخواست راندوو (وقت مراجعه جهت تحویل مدارک به اداره کوچ)

– تائید اجاره‌نامه توسط دفترخانه (نوتر)

– پاسپورت و کپی پاسپورت

– عکس ۴ قطعه مخصوص کارت اقامت

– دریافت شماره مالیاتی از ورگی دایرسی (vargı numurası)

– فیش واریز اداره مهاجرت

تبدیل اقامت توریستی به اقامت دو ساله ترکیه

همان‌طور که به آن اشاره کردیم فرد می‌تواند با خرید یا اجاره ملک در ترکیه، اقامت دو ساله این کشور را دریافت نماید که هر ساله باید تمدید شود. متقاضی خرید و اجاره ملک در ترکیه باید در سایت اداره مهاجرت ثبت نام کند، سایت به‌طور اتوماتیک مدت زمانی بین چند هفته تا دو ماه را برای متقاضی در نظر می‌گیرد تا مدارک هویتی، قرارداد اجاره منزل و بیمه مخصوص خارجی‌ها به اداره سفارت ارسال گردد. بعد از مدتی نیز کارت کیملیک برای متقاضی ارسال خواهد شد.

متقاضی خرید ملک نیز باید بعد از دریافت سند ملک خریداری شده آن را به تائید وزارت کشور برساند، بعد از طی این مراحل سند ملک برای تمدید اقامت به اداره مهاجرت تحویل می‌گردد.

با شرایط اقامت توریستی در کشور هدف خود بیشتر آشنا شوید:

اقامت توریستی در آلمان

اقامت توریستی در کانادا

اقامت توریستی در هلند

اقامت توریستی در استرالیا

اقامت توریستی در اکوادور

اقامت توریستی در سوئد

[تعداد: 3    میانگین: 4.7/5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *