مهاجرت کاری به استرالیا با ویزای کار استرالیا

مهاجرت کاری به استرالیا با ویزای کار استرالیا

Working In Australia

794 بازدید - منتشر شده توسط مدیریت در تاریخ: ۹۷/۱۱/۱۸ در ۳:۰۰ بعد از ظهر , آخرین بروزرسانی: ۰۰/۰۴/۱۹ در ۹:۴۷ قبل از ظهر

زمان مطالعه: ۷ دقیقه

امنیت اقتصادی و شرایط مناسب کار در استرالیا عواملی هستند که افراد را برای مهاجرت به استرالیا از طریق کار و اخذ ویزای کار استرالیا متقاعد می‌کنند. همچنین تعداد مهاجرینی که در این کشور زندگی می‌کنند بسیار زیاد است بنابراین افراد تازه وارد احساس غریبگی و بیگانگی نمی‌کنند.

اخذ ویزای کاری استرالیا، رایج ترین نوع اخذ ویزا در بین مختصصان ایرانی است. دریافت این نوع ویزا بر اساس امتیازبندی و مقایسه‌ای است. به این معنی که کسانی که دارای شغل‌های یکسان با هم هستند با هم مقایسه می‌شوند.

حداقل امتیاز تعیین شده برای این سیستم ۶۵ امتیاز است. اگر می‌خواهید با این سیستم امتیازبندی آشنا شوید یا شرایط اخذ ویزای کاری استرالیا را بدانید در ادامه‌ی این مقاله با ویزا نیو همراه باشید. ویزا نیو شما را از صفر تا صد مهاجرت کاری به استرالیا آشنا خواهد کرد.

شرایط کار در استرالیا برای مهاجرین چگونه است؟

شرایط کاری بسیار مناسب برای نیروهای متخصص خارجی در استرالیا باعث شده متقاضیان زیادی برای رفتن به استرالیا اقدام نمایند. مهم ترین شرط برای اشتغال در این کشور داشتن دانش و تخصص بالاست. این تخصص می‌تواند در شغل‌های رده بالایی مثل انواع رشته‌های مهندسی و یا در انواع مشاغل ارزشمند خدماتی مثل آرایشگری و آشپزی باشد.

با توجه به لیست مشاغل مورد نیازی که استرالیا ارائه می‌دهد، می‌توانید در تخصص مورد نظرتان اقدام به همکاری کنید. صاحبان مشاغل موظف‌اند بدون توجه به رنگ پوست، نژاد، مذهب و ملیت افراد آن‌ها را استخدام کنند و هیچگونه رفتار تبعیض آمیزی با نیروهای کاری خود نداشته باشند.
بر اساس آخرین گزارش ارسال شده توسط وب سایت اداره‌ی کار استرالیا تا پایان سال ۲۰۲۳، حدود دو سوم رشد مشاغل مربوط به حوزه‌ی آموزش پرورش، خدمات فنی، تخصصی و علمی است.

شرایط کار در استرالیا برای ایرانیان چگونه است ؟

استرالیا به سبب برخوداری از وضعیت اقتصادی و بازار کار مناسب، سطح زندگی و رفاه بالا و جاذبه های گردشگری و توریستی در کنار کشور هایی مانند آمریکا و کانادا، یکی از مقاصد مهم مهاجرتی است. یکی از فاکتور های اصلی قبول درخواست مهاجرت، مهارت و تخصص است.
استرالیا توانسته با فراهم کردن بستری مناسب از نظر شغلی و اقتصادی به یکی از پیشگامان در زمینه‌ی جذب مهاجرین جویای کار تبدیل شود.کار در کشور استرالیا وضعیت ثابتی دارد و همچنین ارزش دلار طی سال های اخیر رشد خوبی داشته است.
نرخ بیکاری استرالیا براساس سایت آمار استرالیا ( https://www.abs.gov.au/) 5.1% است که رقم اقتصادی خوبی است . شرایط کار در استرالیا برای ایرانیان بیش از هر چیزی به تخصص آن ها بستگی دارد و افراد متخصص می‌توانند به راحتی در استرالیا کار پیدا کنند و در‌آمد خوبی داشته باشند.

کار در استرالیا

نحوه‌ی پیدا کردن شغل برای کار در استرالیا چگونه است؟

مهم‌ترین شرط برای پیدا کردن شغل در استرالیا داشتن سابقه کاری است. برای پیدا کردن شغل مناسب متقاضی باید یک رزومه‌ی حرفه‌ای از سوابق کاری خود بسازد و با این رزومه کارفرما را توجیه کند که توانایی لازم برای گرفتن آن شغل را دارد.

در صورت نداشتن سابقه کار میتوانید شغل‌های رده پایین‌تر را انتخاب کنید و با گذشت زمان و کسب تجربه در استرالیا برای گرفتن شغل بهتر و با موقعیت خوب‌تر اقدام نمائید. در مرحله‌ی بعد باید رزومه‌ی کاریتان به وب سایت اداره‌ی مهاجرت استرالیا ارسال شود. برای انجام این کارها بهتر است از یک وکیل مهاجرت کمک بخواهید.

توجه داشته باشید مهم‌ترین نکته برای مهاجرت کاری به استرالیا، چک کردن لیست مشاغل مورد نیاز استرالیا است. برای بررسی بهتر بازار کار استرالیا بهتر است از وکیل مهاجرتی مشورت بگیرید.

مهاجرت از طریق ویزای کار استرالیا چگونه است؟

در صورتی که متقاضی موفق به پیدا کردن کار در استرالیا شود، ویزای کاری از طرف دولت استرالیا برای او صادر خواهد شد. با این ویزا متقاضی اجازه دارد وارد خاک استرالیا شود و در آن اقامت داشته باشد.

فرد باید ویزای کاری خود را هرساله با مراجعه به سفارت تمدید نماید و بعد از سه سال نیز می‌تواند برای دریافت ویزای دائم و اقامت کشور استرالیا درخواست دهد. البته مشروط بر این است که مدارک کافی برای اثبات داشتن شغل معتبر در استرالیا را داشته باشد.

ویزای کاری استرالیا دارای سه مدل ویزای مستقل، ویزای کاندید شده و ویزای نیروی ماهر است. هر سه مدل ویزای کاری استرالیا به صورت امتیازبندی می‌باشد که اخذ حداقل ۶۵ امتیاز الزامی است.

دستمزد افراد برای کار در استرالیا چقدر است؟

استرالیا با توجه به اینکه یکی از کشورهای گران دنیا است، اما میزان درآمد سالانه نیز در آن بسیار بالا است. طبق آخرین سرشماری درآمد سالانه، حدود ۴۸.۰۰۰ دلار برآورد شده است. حداقل دستمزد یک کارگر در استرالیا ۱۷.۲۵ دلار در ساعت است.
دولت استرالیا از کسانی که دستمزدهایی پایین‌تر از حد معین دارند، حمایت می‌کند. این حمایت شامل معافیت های مالیاتی است. میزان حداقل حقوق با توجه به میزان تخصص، سطح تحصیلات، تجربه و مهارت متفاوت است.

مدارک لازم برای مهاجرت کاری به استرالیا

• مدرک شناسایی
• مدرک زبان انگلیسی
• پرداخت هزینه‌های لازم
• عقدنامه در صورت متاهل بودن
• عکس
• کارت پایان خدمت برای آقایان
• داشتن سابقه کاری
• فیش حقوقی
• مدارک تحصیلی
• گواهی سلامت
• گواهی عدم سوء پیشینه

شرایط ویزای کاری استرالیا چیست؟

از جمله شرایط اخذ ویزای کار استرالیا شامل موارد زیر است:
• دریافت حداقل امتیاز بر اساس جدول امتیازبندی ویزای کار استرالیا در حال حاضر ۶۵ امتیاز
• داشتن حداقل ۱۸ و حداکثر ۴۵ سال
• داشتن مدرک دانشگاهی یا مدرک فنی و حرفه‌ای
• داشتن حداقل آیلتس ۶ در تمامی مهارت‌های چهارگانه
• برخورداری از سلامت جسمانی
• نداشتن سوء پیشینه‌ی کیفری

انواع ویزای کاری استرالیا

یکی از مرسوم ترین راه های مهاجرت به استرالیا از طریق ویزای کاری است. دولت استرالیا برای جذب نیروهای متخصص ،فرصت های شغلی و شرایط زندگی مناسبی برای این گروه از مهاجران فراهم کرده است. برای مهاجرت کاری به استرالیا بهتر است با سیستم امتیاز بندی و انواع ویزای کاری استرالیا آشنا شوید. ویزای کاری استرالیا به دو نوع ویزای دائم و ویزای موقت تقسیم می شوند. چند نمونه از پر کاربردترین ویزاهای استرالیا را در ادامه برای شما توضیح داده ایم.

ویزای ۱۸۹ استرالیا

ویزای مهارتی مستقل استرالیا (ویزای ۱۸۹) یکی از پر طرفدار ترین ویزای کاری این کشور است وجزء ویزای اقامت دائم استرالیا می باشد. ویزای ۱۸۹ بهترین حالت ویزا برای کسانیست که میخواهند اقامت دائم استرالیا را بگیرند. افرادی که از تخصص و مهارت برخوردارند میتوانند با استفاده از این ویزا اقامت دائم استرالیا را بگیرند.

شرایط ویزای ۱۸۹ استرالیا چیست؟

• داشتن سن زیر ۴۵ سال
• وجود شغل موردنظر در لیست مشاغل مورد نیاز استرالیا
• کسب حداقل ۶۵ امتیاز

ویزا ۱۹۰ استرالیا

ویزای ۱۹۰ استرالیا یکی دیگر از ویزاهای کاری این کشور با امکان اخذ اقامت دائم است. در این حالت باید یک اسپانسر ایالتی یا منطقه ای شمارا به کار دعوت کند در این صورت میتوانید اقامت دائم این کشور را دریافت کنید.

شرایط ویزای ۱۹۰ استرالیا چیست؟

• وجود حرفه‌ی مورد نظر در لیست مشاغل مورد نیاز استرالیا
• مهارت کافی در حرفه‌ی خود
• کسب حداقل ۶۵ امتیاز

ویزای ۱۸۶ استرالیا

ویزای ۱۸۶ استرالیتا نیز یک ویزا برای اخذ اقامت دائم است. در این حالت ویزا، داشتن درخواست رسمی از کارفرمای استرالیایی برای اقدام الزامیست.

روش‌های دریافت ویزای ۱۸۶ استرالیا چیست؟

دریافت این ویزا به ۳ روش ممکن است که در تمامی این روش ها ابتدا کارفرما فرد مورد نظر را معرفی کرده و پس از تائید دولت استرالیا ، شخص میتواند جهت دریافت ویزا کاری اقدام کند. این سه روش در ادامه نام برده شده‌اند:
• تبدیل اقامت موقت استرالیا به اقامت دائم
• ورود مستقیم به استرالیا
• دریافت اقامت دائم با توافق کاری

ویزا ۱۸۷ استرالیا

ویزا ۱۸۷ یک ویزا اقامت دائم برا افرادی که تخصص و مهارتی دارند و میخواهند در منطقه مشخصی در استرالیا کار کنند.

روش‌های اخذ ویزای ۱۸۷ استرالیا چیست؟

در این حالت میتوانید با یک یاز دو روش زیر اقدام کنید :
• ورود مستقیم به استرالیا
• تبدیل اقامت موقت استرالیا

انواع امتیازبندی برای ویزای کار استرالیا

امتیازبندی شرایط سنی

سن امتیاز
۱۸ تا ۲۴ سال ۲۵
۲۵ تا ۳۲ سال  ۳۰
۳۳ تا ۳۹ سال ۲۵
۴۰ تا ۴۴ سال  ۱۵

امتیازبندی مدرک زبان (IELTS)

نمره‌ی مدرک زبان امتیاز
آیلتس با نمره‌ی حداقل ۶ ۰
آیلتس با نمره‌ی حداقل ۷ ۱۰
آیلتس با نمره‌ی حداقل ۸ ۲۰

امتیاز بندی سطح تحصیلات

سطح تحصیلات امتیاز
داشتن فوق دیپلم یا تایید داشتن سابقه کار در حد فوق دیپلم در استرالیا یا خارج از آن ۱۰
داشتن مدرک لیسانس یا فوق لیسانس در استرالیا یا خارج از آن ۱۵
داشتن مدرک دکترا در استرالیا یا خارج از آن ۲۰
داشتن حداقل ۲ سال کارشناسی ارشد در استرالیا و در یکی از مراکز مورد تایید این کشور  ۱۰
تحصیل در مناطق کم جمعیت استرالیا ۵

امتیاز بندی سابقه کاری خارج از استرالیا

میزان سابقه کاری امتیاز
کمتر از ۳ سال ۰
۳ تا ۵ سال ۵
۵ تا ۸ سال  ۱۰
۸ تا ۱۰ سال و یا بیشتر ۱۵

امتیازبندی سابقه کاری داخل استرالیا

میزان سابقه کاری امتیاز
کمتر از ۱ سال  ۰
۱ تا ۳ سال ۵
۳ تا ۵ سال ۱۰
۵ تا ۸ سال ۱۵
بیشتر از ۸ سال ۲۰
داشتن حداقل ۱۲ ماه سابقه کار حرفه ای  ۵

سوالات متداول در زمینه‌ی مهاجرت کاری به استرالیا

حداقل امتیاز لازم برای اخذ ویزای کار استرالیا چقدر است؟

برای اخذ ویزای کار حداقل کسب ۶۵ امتیاز از سیستم امتیازبندی لازم است.

حداقل سابقه‌ی کار برای مهاجرت کاری استرالیا چقدر است؟

شما با داشتن یکسال سابقه‌ی کاری در دو سال گذشته می‌توانید برای مهاجرت کاری اقدام نمائید اما امتیاز این مرحله کسب نخواهید کرد.

آیا برای مهاجرت کاری به استرالیا مدرک آیلتس نیاز است؟

بله، متقاضی باید حداقل نمره‌ی ۶ آیلتس را برای ویزای کاری کانادا داشته باشد.

در آمد مشاغل به صورت تقربی در استرالیا چقدر است؟

درآمد ه در استرالیا با توجه به نوع شغل، میزان تخصص، میزان تحصیلات، میزان سابقه کاری و عوامل دیگر متفاوت است.

چه زمانی می‌توان برای شهروندی استرالیا اقدام کرد؟

بعد از دو سال اقامت در استرالیا می‌توان برای شهروندی این کشور اقدام کرد.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۴ میانگین: ۴.۸]

  درخواست مشاوره تلفنی مهاجرت

  سوالات مهاجرت خود را از بهترین مشاوران ویزانیو بپرسید.

  12 ديدگاه ها

  • با سلام و خسته نباشید
   همسرم ۳۸ ساله و فارغ‌التحصیل دکتری حسابداری از دانشگاه شیراز می‌باشند و ۷ سال هیئت‌علمی دانشگاه آزاد و ۵ سال سابقه حسابرسی دارند و یک فرزند ۱ و نیم ساله داریم. بنده نیز دکتری بیوشیمی با معدل ۱۹٫۵ از دانشگاه گیلان می‌باشم و ۳۵ سال سن دارم. حدوداً ۴۰۰ میلیون پول نقد داریم آیا شرایط اقامت دائم برای کانادا و استرالیا راداریم و کدام گزینه بهتر است؟

   • سلام شرایط تون خیلی خوبه که، چرا اقدام نمی‌کنید هم میتونید کاری برید هم تحصیلی لطفاً برای کسب اطلاعات بیشتر تماس بگیرید.

  • سلام خسته نباشید سه تا سوال دارم و ممنون میشم که جواب بدید.
   ۱) من میخام برای ویزای کاری و اقامت دائم ۱۸۹ استرالیا اقدام کنم و حد نصاب امتیازاتش که ۶۰ هست رو هم میتونم کسب کنم. میخام بدونم که آیا با داشتن این ۶۰ امتیاز اخذ این ویزا حتمی هست یا نه؟

   ۲) اگه من برای مهاجرتم وام بگیرم و در واقع بدهکار بانک باشم از نظر دولت ایران و استرالیا مهاجرت امکان پذیر هست یا نه؟

   ۳) اون مبلغی رو هم که باید تو حساب بانکیمون برای اثبات استطاعت مالی جهت اخذ ویزا داشته باشیم مبلغش دقیقا چقدره و چه مدت باید تو حسابمون باشه؟

   • جواب سوال ۱: ما خدمات اسکیل ورکر انجام نمی دهیم و اطلاعاتی نداریم. ۲- شما مشکل خروج از کشور نداشته باشید میتوانید مهاجرت کنید. ۳- بر اساس تعداد نفرات مهاجر، کشور مقصد، مدت زمان ویزا، نوع ویزا و تشخیص وکیل و …. مشخص می شود.

  • سلام بنده ۳۷ ساله و مجرد هستم دارای لیسانس حسابداری از دانشگاه قم میخام به استرالیا مهاجرت کنم چقدر پول نقد لازم است ؟

   درضمن نوع کار برایم فرقی نمیکند کار خدماتی می تونم تو استرالیا انجام دهم

   اگر استرالیا نمیشود کدام کشور برای مهاجرت با توجه به شرایطم مناسب است ؟

   • در صورتی که حداقل ۳ سال سابقه کار در زمینه تخصص تان داشته باشید، داشتن مدارک فنی و حرفه ای در زمینه تخصص تان تاثیر مطلوبی بر پرونده شما خواهد گذاشت.
    متاسفانه در حال حاضر کشور استرالیا خدماتی به ایرانیان ارائه نمی‌دهد ولی برای کشورهایی چون کانادا، سوئد، نروژ، هلند، دانمارک، فنلاند و آلمان می‌توانید اقدام نمایید.
    رزومه خود را جهت بررسی به شماره واتس اپ یا تلگرام ۰۹۲۱۸۴۹۳۳۶۵ ارسال نمایید. نتیجه ظرف ۳۰ روز اعلام میشود.
    جهت کسب اطلاعات تکمیلی، قالب رزومه و اطلاع از قیمت‌ها راهنمای کامل مهاجرت از ایران را مطالعه نمایید.

  • با سلام .۳۶ سال سن دارم و متاهل هستم و فرزندی ندارم . ۱۱ سال سابقه راهبری قطارهای مترو در تهران و مشهد رو دارم و هم اکنون نیز در حال کار در متروی مشهدم . دارای گواهینامه راهبری قطارهای درون شهری از تهران هستم . مدرک تحصیلی لیسانس کامپیوتر هم دارم . میخواستم ببینم با توجه به سابقه شغلی که دارم میتونم در استرالیا مشغول به کار بشم؟

   • سلام. با توجه به سابقه کار و اینکه مدرک مرتبط دارید، امکانش وجود دارد که از طریق کارتون بتونید توی کشوری خارجی مشغول به کار بشید ولی متاسفانه ما خدماتی در خصوص کشور استرالیا ارائه نمیدهیم؛ استرالیا هم شرایط سختی رو برای پذیرش ایرانیان در نظر گرفته است.
    ببرای مهاجرت به کانادا، هلند، نروژ، سوئد، دانمارک و فنلاند شرایط بسیار بهتر و آسانتری خواهید داشت.
    رزومه کاری خود را به واتس اپ یا تلگرام شماره ۰۹۲۱۸۴۹۳۳۶۵ ارسال نمایید تا برای یافتن موقعیت شغلی اقدام کنیم. نتیجه جستجو ظرف مدت ۳۰ روز کاری به شما اعلام خواهد شد

  • سلام . من فارغ التحصیل کارشناسی مهندسی پزشکی هستم . تجربه کار ندارم . برای کار یا تحصیل در استرالیا چه قدر باید هزینه کنم؟

   • هزینه و زمان آن را باید در زمان درخواست پیگیری کنید. داشتن هر زمان و مبلغی الان به شما کمکی نمیکند. کشور استرالیا فعلا مهاجر نمی پذیرد.

  • سلام وقت بخیر، من ۲۶سال دارم کارمند فولاد خوزستان متاهل و دارای مدرک تخصصی آرایشگری هستم ،همسرم ۲۵ سال مدرک آرایشگری با ۴ سال سابقه تخصص،پسرم ۳ سالشه، خواستم ببینم امکان مهاجرت وجود دارد یا خیر، اگر دارد از چه راهی امکانش هست.
   ممنون

   • اطلاعات شما ناقص است. برای مشاوره بیشتر با شماره های تماس ما ۰۲۱۸۸۶۷۰۰۹۷ و ۰۲۱۸۸۶۷۰۰۹۸ تماس حاصل نمائید تا توسط کارشناسان مشاور شرکت، بررسی تخصصی تری از پرونده شما انجام شود.

  دیدگاه خود را ثبت کنید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *