کار در استرالیا

کار در استرالیا

Working In Australia

436 بازدید - منتشر شده در تاریخ: ۹۷/۱۱/۱۸ در ۳:۰۰ بعد از ظهر , آخرین بروزرسانی: ۹۹/۰۷/۰۷ در ۹:۰۰ قبل از ظهر

زمان مطالعه: ۵ دقیقه

وجود دو عامل امنیت اقتصادی و شرایط مناسب کار در استرالیا این کشور را به یکی از اصلی‌ترین مقاصد افراد متقاضی کار در خارج از کشور تبدیل نموده است. علاوه بر این تعداد مهاجرینی که در این کشور زندگی می‌کنند بسیار زیاد است و افراد تازه وارد کمتر احساس بیگانگی و غریبی خواهند کرد.

وضعیت اقتصادی استرالیا

استرالیا از نظر وضعیت اقتصادی از ثبات بالایی برخوردار است و نرخ اشتغال در آن در طی سال‌های اخیر تقریباً ثابت بوده است. نرخ بیکاری در این کشور بین ۵ تا ۶ درصد در نوسان است که رقم قابل قبولی در اقتصاد محسوب می‌شود. پس اگر به‌دنبال پیشرفت در آینده‌ی شغلی خود هستید و قصد مهاجرت به خارج از ایران را دارید، استرالیا می‌تواند انتخاب مناسبی برای شما باشد.

وضعیت بازار کار استرالیا

کمبود نیروی کار متخصص در کشور استرالیا باعث شده است که این کشور از اتباع دیگر کشورها که به دنبال کار به این کشور می‌روند استقبال بیشتری داشته باشد. به همین دلیل هرساله دولت استرالیا فهرستی از مشاغل مورد نیاز این کشور را منتشر می‌کند تا متخصصان و صاحبان دانش یا سرمایه‌گذاران خارجی را برای مهاجرت به استرالیا ترغیب کند.

شرایط کار در استرالیا برای مهاجرین

کمبود نیروی کار در متخصص در بخش‌های مختلف کشور استرالیا باعث شده است که این کشور سیاست‌های خوبی برای مهاجرین اتخاذ نماید. البته شرط مهم برای اشتغال در این کشور، دانش و تخصص بالاست. این تخصص می‌تواند در شغل‌های رده بالایی چون انواع رشته‌های مهندسی باشد یا در انواع مشاغل ارزشمند خدماتی چون آشپزی، آرایشگری و غیره. با توجه به فهرست مشاغل مورد نیاز استرالیا، می‌توانید در تخصص موردنظرتان در این کشور مشغول به کار شوید. هم‌چنین صاحبان کار موظف‌اند بدون توجه به نژاد، رنگ پوست، مذهب و ملیت افراد آنها را استخدام کنند و حق هیچ‌گونه برخورد تبعیض‌آمیز با کارمندان خود را ندارند. 

وب‌سایت اداره‌ی کار استرالیا هر پنج سال یک‌بار، بر اساس آنالیز نیازهای روز بازار کار این کشور، گزارشی از آینده‌ی وضعیت مشاغل منتشر می‌کند. بر اساس آخرین گزارش این وب‌سایت تا پایان سال ۲۰۲۳، حدود دوسوم رشد مشاغل مربوط به حوزه‌ی آموزش‌وپرورش، خدمات فنی، تخصصی و علمی است.

Work in Australia 1 - کار در استرالیا

دستمزد افراد برای کار در استرالیا

استرالیا را می‌توان یکی از کشورهای نسبتاً گران دانست، اما باید بدانید که این کشور در شمار دارندگان بالاترین درآمد سرانه نیز قرار دارد. درآمد سرانه‌ی استرالیا طبق آخرین سرشماری، در حدود ۴۸ هزار دلار در سال برآورد شده است. حداقل دستمزد یک کارگر در این کشور، ۱۷/۲۵ دلار در ساعت است و دولت استرالیا از کسانی که دستمزدهای پایین‌تر از حد میانگین داشته باشند هم حمایت می‌کند. این حمایت‌ها شامل معافیت‌های مالیاتی است. متوسط دستمزد مشاغل مختلف بسته به میزان تخصص و مدرک دانشگاهی و همچنین تجربه و مهارت متغیر است.

نحوه پیدا کردن شغل در استرالیا

از آن جه که مهم‌ترین شرط پیدا کردن شغل مناسب در استرالیا داشتن سابقه کار است؛ برای پیدا کردن شغل مناسب در استرالیا فرد باید یک رزومه حرفه‌ای از سوابق کاری خود بسازد و به این ترتیب به کارفرما ثابت کند که شایستگی لازم برای گرفتن شغل مورد نظر را دارد.

اگر سابقه کار ندارید پایین شغل‌های رده پایین‌تر را انتخاب نمایید تا از این طریق وارد خاک استرالیا شوید بعد از مدتی می‌توانید با اثبات توانایی‌های خود شغلی درخور تخصصتان پیدا نمایید.

در مرحله بعدی می‌توانید از طریق وب‌سایت‌های کاریابی در استرالیا رزومه خود را ارسال نمایید و یا از یک وکیل مهاجرت برای پیدا کردن شغل مورد نظرتان کمک بخواهید.

فراموش نکنید مهم‌ترین مجرای کاریابی برای مهاجران، لیست مشاغل مورد نیاز استرالیا است که هرساله از سوی دولت برای ایالت‌های مختلف این کشور منتشر می‌شود. همچنین چه خوب‌تر است که برای بررسی بهتر وضعیت بازار کار، با یک وکیل مهاجرتی مشورت کنید.

مهاجرت به استرالیا از طریق ویزای کار

درصورتی‌که فرد موفق به پیدا کردن کار در استرالیا شود و بتواند کارفرما را راضی نماید که از او حمایت کند، ویزای کار از طرف سفارت استرالیا صادر خواهد شد. با دریافت این ویزا متقاضی اجازه دارد وارد خاک استرالیا شده و در آن اقامت داشته باشد.

فرد باید ویزای کاری خود را هر سال با مراجعه به سفارت تمدید نماید و بعد از ۳ سال نیز می‌تواند برای دریافت ویزای دائم و تابعیت کشور استرالیا درخواست دهد البته به شرطی که در طی این مدت مدارک کافی برای اثبات داشتن شغل معتبر در این کشور داشته باشد.

انواع ویزای کاری استرالیا

کار در استرالیا با اخذ ویزای کاری و بر اساس سیستم امتیازبندی و فهرست مشاغل موردنیاز این کشور برای اتباع خارجی امکان‌پذیر است. در سیستم امتیازبندی استرالیا، فاکتورهای سن، مدرک تحصیلی، مدرک زبان، سابقه شغلی، هرکدام دارای امتیاز خاصی می‌باشند. به‌طورکلی سه نوع ویزای کاری در استرالیا وجود دارد که هرکدام دارای شرایط و مقررات خاص خود می‌باشند:

ویزای ۱۸۹

حداقل امتیاز برای دریافت این نوع ویزای کاری ۶۵ است. درصورتی‌که شغل مدنظر افراد در لیست مشاغل موردنیاز استرالیا وجود داشته باشد و افراد موفق به کسب این حداقل امتیاز شده باشند، می‌توانند با دریافت این ویزا، ضمن کار وزندگی در این کشور، اقامت دائم آن را نیز اخذ کنند.

ویزای ۱۹۰

این نوع ویزا نیز نیازمند حداقل ۶۵ امتیاز است. اگر تنها موفق به اخذ ۶۰ امتیاز شدید، اسپانسر ایالتی با اضافه کردن مابقی امتیازات، ویزای کاری ۱۹۰ استرالیا را برای شما به ارمغان خواهد آورد.

ویزای ۴۹۱

این ویزای کار در استرالیا برای افرادی است که موفق به کسب امتیازات لازم دو ویزای قبلی نشده‌اند. لذا دولت با بررسی شرایط کامل متقاضی، ویزای ۴۹۱ که سبب اقامت ۵ ساله افراد در این کشور خواهد شد را به وی ارائه می‌کند. در طول این بازه زمانی افراد تنها مجازند در یک استان تعیین‌شده از سوی دولت به کار تمام‌وقت مشغول باشند تا در ادامه شانس دریافت اقامت دائم استرالیا را داشته باشند.

residency working australia 2 - کار در استرالیا

مشاغل موردنیاز در استرالیا

با توجه به روند رو به رشد مهاجرت کاری به کشورهای خارجی، لیست برخی مشاغل در کشور استرالیا را که بیش از سایر مشاغل به جذب نیرو احتیاج دارند، آماده کرده‌ایم. این مشاغل به شرح زیر می‌باشند:

 • مدیریت هتل داری
 • حسابداری
 • مدیر و متخصص تبلیغات
 • مشاور، مهندس و تکنسین کشاورزی
 • خلبان
 • لوله‌کش و متخصص تأسیسات
 • تکنسین بیهوشی
 • مربی حیوانات
 • معمار
 • برق‌کار خودرو
 • بیوتکنولوژیست
 • فیلم‌بردار
 • سرآشپز
 • متخصص و مهندس شیمی
 • نقشه‌کش ساختمان
 • مهندسین کامپیوتر و شبکه
 • دندان‌پزشک
 • برنامه‌نویس
 • روان‌شناس
 • زمین‌شناس
 • غواص (آب‌های آزاد)
 • فعالیت درزمینهٔ مدلینگ
 • طراح لباس
 • طراح وب
 • مهندس مخابرات

کار در آلمان

کار در کانادا

کار در هلند

کار در ترکیه

کار در اکوادور

کار در سوئد

کار در اسپانیا

کار در انگلیس

کار در نروژ

کار در سوئیس

8 ديدگاه ها

 • با سلام و خسته نباشید
  همسرم ۳۸ ساله و فارغ‌التحصیل دکتری حسابداری از دانشگاه شیراز می‌باشند و ۷ سال هیئت‌علمی دانشگاه آزاد و ۵ سال سابقه حسابرسی دارند و یک فرزند ۱ و نیم ساله داریم. بنده نیز دکتری بیوشیمی با معدل ۱۹٫۵ از دانشگاه گیلان می‌باشم و ۳۵ سال سن دارم. حدوداً ۴۰۰ میلیون پول نقد داریم آیا شرایط اقامت دائم برای کانادا و استرالیا راداریم و کدام گزینه بهتر است؟

  • سلام شرایط تون خیلی خوبه که، چرا اقدام نمی‌کنید هم میتونید کاری برید هم تحصیلی لطفاً برای کسب اطلاعات بیشتر تماس بگیرید.

 • سلام خسته نباشید سه تا سوال دارم و ممنون میشم که جواب بدید.
  ۱) من میخام برای ویزای کاری و اقامت دائم ۱۸۹ استرالیا اقدام کنم و حد نصاب امتیازاتش که ۶۰ هست رو هم میتونم کسب کنم. میخام بدونم که آیا با داشتن این ۶۰ امتیاز اخذ این ویزا حتمی هست یا نه؟

  ۲) اگه من برای مهاجرتم وام بگیرم و در واقع بدهکار بانک باشم از نظر دولت ایران و استرالیا مهاجرت امکان پذیر هست یا نه؟

  ۳) اون مبلغی رو هم که باید تو حساب بانکیمون برای اثبات استطاعت مالی جهت اخذ ویزا داشته باشیم مبلغش دقیقا چقدره و چه مدت باید تو حسابمون باشه؟

  • جواب سوال ۱: ما خدمات اسکیل ورکر انجام نمی دهیم و اطلاعاتی نداریم. ۲- شما مشکل خروج از کشور نداشته باشید میتوانید مهاجرت کنید. ۳- بر اساس تعداد نفرات مهاجر، کشور مقصد، مدت زمان ویزا، نوع ویزا و تشخیص وکیل و …. مشخص می شود.

 • سلام بنده ۳۷ ساله و مجرد هستم دارای لیسانس حسابداری از دانشگاه قم میخام به استرالیا مهاجرت کنم چقدر پول نقد لازم است ؟

  درضمن نوع کار برایم فرقی نمیکند کار خدماتی می تونم تو استرالیا انجام دهم

  اگر استرالیا نمیشود کدام کشور برای مهاجرت با توجه به شرایطم مناسب است ؟

  • در صورتی که حداقل ۳ سال سابقه کار در زمینه تخصص تان داشته باشید، داشتن مدارک فنی و حرفه ای در زمینه تخصص تان تاثیر مطلوبی بر پرونده شما خواهد گذاشت.
   متاسفانه در حال حاضر کشور استرالیا خدماتی به ایرانیان ارائه نمی‌دهد ولی برای کشورهایی چون کانادا، سوئد، نروژ، هلند، دانمارک، فنلاند و آلمان می‌توانید اقدام نمایید.
   رزومه خود را جهت بررسی به شماره واتس اپ یا تلگرام ۰۹۰۵۹۶۶۴۴۹۰ ارسال نمایید. نتیجه ظرف ۳۰ روز اعلام میشود.
   جهت کسب اطلاعات تکمیلی، قالب رزومه و اطلاع از قیمت‌ها راهنمای کامل مهاجرت از ایران را مطالعه نمایید.

 • با سلام .۳۶ سال سن دارم و متاهل هستم و فرزندی ندارم . ۱۱ سال سابقه راهبری قطارهای مترو در تهران و مشهد رو دارم و هم اکنون نیز در حال کار در متروی مشهدم . دارای گواهینامه راهبری قطارهای درون شهری از تهران هستم . مدرک تحصیلی لیسانس کامپیوتر هم دارم . میخواستم ببینم با توجه به سابقه شغلی که دارم میتونم در استرالیا مشغول به کار بشم؟

  • سلام. با توجه به سابقه کار و اینکه مدرک مرتبط دارید، امکانش وجود دارد که از طریق کارتون بتونید توی کشوری خارجی مشغول به کار بشید ولی متاسفانه ما خدماتی در خصوص کشور استرالیا ارائه نمیدهیم؛ استرالیا هم شرایط سختی رو برای پذیرش ایرانیان در نظر گرفته است.
   ببرای مهاجرت به کانادا، هلند، نروژ، سوئد، دانمارک و فنلاند شرایط بسیار بهتر و آسانتری خواهید داشت.
   رزومه کاری خود را به واتس اپ یا تلگرام شماره ۰۹۰۵۹۶۶۴۴۹۰ ارسال نمایید تا برای یافتن موقعیت شغلی اقدام کنیم. نتیجه جستجو ظرف مدت ۳۰ روز کاری به شما اعلام خواهد شد

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *