Work in the Netherlands  - کار در هلند
Working In Netherlands
زمان مطالعه: 3 دقیقه

افرادی که به دنبال پیدا کردن کار در هلند و اخذ اقامت از این طریق هستند باید در خصوص مواردی مانند روش‌های اخذ ویزای کاری هلند، فرصت‌های شغلی موجود در این کشور و طریقه یافتن شغل مناسب در آن اطلاعات کسب نمایند که در این مطلب به بررسی آن‌ها خواهیم پرداخت.

کار در هلند

کشور زیبای هلند که مهد گل و زیبایی و هنر است، بین دو کشور بلژیک و آلمان در اروپا قرار دارد، با طبیعت زیبایی که دارد افراد بسیاری را به سمت خود جذب می‌کند. این کشور با اقتصاد توسعه‌یافته‌ای که دارد، با توجه به شرایط اقتصادی موجود در کشور موقعیت‌های مناسب  سرمایه‌گذاری و تجارت را در اختیار متقاضیان قرار می‌دهد.

همچنین فرصت‌های شغلی متعددی را برای کار در هلند برای افراد دارای تخصص و مهارت، در اختیار قرار می‌دهد. افرادی که بتوانند از طریق یافتن یک جایگاه شغلی با کارفرمای هلندی قرارداد اخذ نمایند، می‌توانند مجوز کار در هلند و پس‌ازآن برای خود و خانواده‌شان اقامت بگیرند.

شرایط بازار کار در هلند

فرصت‌های کاری بسیاری در شرکت‌های بین‌المللی و چند ملیتی برای افراد متقاضی کار در هلند در نظر گرفته شده است که با هدف استخدام کارمندان خارجی شروع به کار نموده اند. حداقل دستمزد دریافتی در هلند تا حد بسیاری بستگی به سن افراد خواهد داشت. این درحالیست که حداقل دستمزد در سال 2016 حدود 1524.60 یورو برای کسانی که زیر 23 سال سن دارند خواهد بود.

از جمله مشاغلی که تقاضای بسیاری در هلند دارند شامل گروه مهندسان کسانی که مهارت‌های فنی دارند، متخصصین IT، کسانی که با امور مالی سر و کار دارند، کسانی که در خرید و فروش تجربه دارند، بازاریاب‌ها و ارائه دهنده خدمات، مشاغل در مراکز سلامت و درمان، مدیریت داخلی و بخش‌های آموزشی می‌باشد.

شرایط کاری در هلند

ساعات کار در هلند حدود 36 تا 40 ساعت در هفته خواهد بود. این درحالیست که امکان کار کردن 4 روز بیش تر از ساعات کاری برای افراد وجود خواهد داشت. قوانین کار در این کشور بسیار سازمان یافته می‌باشد و براساس ساعت‌های کاری نرمال (مابین 9 صبح تا 5 بعد از ظهر) خواهد بود. جدا از مدیریت، از فرد کارمند انتظار نمی‌رود که بیش از حد ساعات کاری مشخص شده فعالیت نماید. جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد قراردادهای کاری هلند و قوانین استخدام مابقی مقاله را مطالعه نمایید.

Work in the Netherlands 1 - کار در هلند

جامعه هلند بسیار مساوات طلبانه می‌باشد و این امر در محیط کاری به‌وفور مشاهده خواهد شد. شرکت‌های هلندی معمولاً ساختارهایی افقی دارند و اهداف خود را گام به گام پیش خواهند برد. این بدین معناست که تمامی تصمیمات پس از بحث‌های طولانی صورت خواهد گرفت. جلسات برگزار شده از قبل برنامه ریزی شده‌اند و هدف آنان مطرح کردن تمامی موارد مهم در اجماع خواهد بود. موارد بیشتر در خصوص فرهنگ تجارت در هلند خواهد بود.

شرایط و مراحل مورد نیاز برای اخذ ویزای کاری هلند

برای مهاجرت از طریق ویزای کار تقریباً تمام کشورهای اتحادیه اروپا قانون مشترکی دارند و این قانون به این صورت است که شما باید از طرف کارفرما دعوت نامه کاری داشته باشید و اگر شما در خارج از اتحادیه اروپا زندگی می‌کنید باید ابتدا کارفرما در هلند آگهی استخدام بزند و اگر نیروی مورد نظر یافت نشد این آگهی به مدت ۳ ماه در اتحادیه اروپا زده می‌شود و اگر باز هم نیروی مورد نظر یافت نشد می‌تواند دعوت‌نامه کاری را برای شما بفرستد. کارفرما برای ارسال درخواست همکاری برای اتباع دیگر کشورها باید مجوزهای لازم را داشته باشد.

بدین ترتیب کارفرما باید اسپانسر کارمند برای اخذ اقامت گردد و دریافت ویزای کافی بدون داشتن کارفرما بسیار مشکل و پیچیده خواهد بود.

افراد متقاضی کار در هلند باید به این نکته توجه داشته باشند که دریافت ویزای کاری امری حقوقی و مستلزم گذراندن مراحل قانونی می‌باشد. این پروسه ممکن است 2 تا 9 ماه به طول انجامد.

داشتن مدارک زیر برای دریافت ویزای شغلی کانادا ضروری می‌باشد:

  • داشتن پیشنهاد شغلی و مجوز اقامت
  • داشتن مدرک زبان
  • شماره امنیت اجتماعی
  • مدارک تعیین هویت، سوابق تحصیلی و شغلی
  • تبدیل ویزای کاری هلند به اقامت دائم

بعد از اینکه فرد موفق به دریافت ویزای کاری کشور هلند گردید با گذشت دو تا پنج سال می‌تواند برای دریافت اقامت دائم درخواست نماید. در طی این مدت نیز موظف است هر سال برای تمدید ویزای کار خود از طریق ادارات مربوطه اقدام نماید.

residency working netherlands 2 - کار در هلند

با مهاجرت و اخذ اقامت از طریق ویزای کاری در کشور هدف خود بیشتر آشنا شوید:

کار در آلمان

کار در کانادا

کار در استرالیا

کار در ترکیه

کار در اکوادور

کار در سوئد

کار در اسپانیا

[تعداد: 2    میانگین: 4.5/5]

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *