مقالات

آزمون ماک آیلتس

آزمون ماک (mock) برای زبان آموزانی مناسب است که قصد شرکت در آزمون آیلتس را دارند و باید نقاط ضعف و قوت خود را بررسی کنند. آزمون‌های آزمایشی با هزینه‌ی کمتر می‌باشد که سوالات و شرایط آزمون را شبیه‌سازی کرده‌اند.

شرکت در آزمون ماک باعث می‌شود شرکت کنندگان برای شرکت در آزمون اصلی آیلتس تجربه و اعتماد به نفس بیشتری داشته باشند. آزمون ماک مانند آزمون اصلی آیلتس به دو نوع آکادمیک و جنرال می‌باشد. 

 

ازمون ماک

آزمون ماک چیست؟

ماک به آزمونی گفته می‌شود که کاملا شبیه آزمون اصلی آیلتس است. آزمون ماک مطابق با شرایط آزمون آیلتس و با سوالات استاندارد شامل چهار بخش listening/ reading/ writing/ speaking می‌باشد که به صورت حضوری برگزار می‌شود.

این امتحان کاملا شبیه آزمون اصلی آیلتس، در شرایط یکسان و با سوالات استاندارد می‌باشد تا داوطلبان بتوانند آمادگی خود را برای شرکت در آزمون اصلی محک بزنند.

شرایط لازم برای شرکت در آزمون آزمایشی آیلتس (ماک) چیست؟

بعد از اتمام ثبت نام، یک ایمیل که حاوی تائید ثبت نام و یکسری اطلاعات دیگر است برای داوطلبان ارسال می شود. از جمله شرایط لازم برای شرکت در آزمون ماک می توان به موارد زیر اشاره کرد:

• سوالات این آزمون کاملا استاندارد هستند و در هیچ منبعی وجود ندارند، این سوالات تا بحال جایی دیده نشده اند.
• این آزمون دارای 2 نوع آکادمیک و جنرال است که شرکت کنندگان باید یکی از آن ها را انتخاب کنند.
• ایمیل توضیح داده شده، طی 7 الی 9 روز قبل از آزمون برای شرکت کننده ارسال می شود.
• آزمون مصاحبه 2 روز قبل یا 2 روز بعد و یا همان روز امتحان برگزار می باشد.
• در آزمون آزمایشی نیز از همان هدفون های آزمون اصلی استفاده می شود.

برنامه زمان بندی آزمون ماک به چه صورت است؟

ساعت آزمون 9 صبح یا 2 بعدازظهر می باشد و درهای محل آزمون 15 دقیقه قبل از شروع آزمون بسته می‌شود. مدت زمان آزمون بدون احتساب زمان پذیرش و چک فنی هدفون ها حدودا 3 ساعت زمان می برد.

30 دقیقه برای لیستنیگ، 60 دقیقه برای ریدینگ، 60 دقیقه برای رایتینگ، 11 الی 15 دقیقه برای اسپکینگ زمان می‌برد. طول زمانی مصاحبه حدودا 15 دقیقه طول می‌کشد.

اعلام نتایج آزمون

نتایج امتحان تشریحی 5 روز کاری بعد از آزمون کتبی در دسترس شرکت کننده قرار خواهد گرفت. نتایج بر حسب نیاز داوطلب به دو صورت با کامنت و تشریحی و بدون کامنت و غیر تشریحی به داوطلبان ارسال می شود. در ادامه این دو روش برای شما توضیح داده شده است:

اعلام نتیجه آزمون با کامنت و تشریحی

در این روش نمره اورال امتحان به همراه ریز نمرات رایتینگ و اسپکینگ و تمامی اشکالات برگه به همراه فایل های مربوطه در طی 5 روز کاری بعد برای شرکت کننده ارسال می شود.

اعلام نتیجه آزمون بدون کامنت و غیر تشریحی

در این روش نمره اورال به همراه نمره کل هر بخش برای شرکت کننده طی 3 روز کاری ارسال می شود. این نوع آزمون به صورت غیر تشریحی ویژه است. بهتر است در هنگام ثبت نام، نوع آزمون را به درستی و بسته به نیاز خود انتخاب کنید.

هزینه ی آزمون ماک چقدر است؟

موسسات بسیاری که اکثرا برگزار کننده دوره های آیلتس هستند، آزمون ماک را در ازای دریافت هزینه ی آن برای متقاضیان برگزار می کنند. قیمت آزمون ماک بالا نیست و خیلی کمتر از آزمون اصلی آیلتس است.

هزینه ی آزمون ماک حدودا بین 400 تا 500 هزار تومان است که در مقایسه با آزمون اصلی آیلتس هزینه ی بسیار پایین تری دارد.

مزایای شرکت در آزمون ماک

سوالات آزمون های آموزشی به شما یاد خواهد داد که در زمان آزمون با چه سوالاتی رو به رو هستید. شرکت در این آزمون از حجم استرس شرکت کننده بسیار کم می کند و باعث به وجود آمدن آمادگی بیشتری در شرکت کننده می شود. شرکت در آزمون ماک مزایای دیگری نیز دارد که در ادامه عنوان شده است:

• با الگوی آزمون آشنا می شوید
• مدیریت زمان در آزمون را تمرین می کنید.
• خودتان را به شکل واقعی ارزیابی می کنید.
• هزینه ی کمتر نسبت به آزمون اصلی
• آشنایی با نوع سوالات آزمون اصلی
• با روش تست زنی این آزمون آشنا می شوید.
• می توانید نمره قبولی خود را پیش بینی کنید.

 

ازمون ماک

نحوه‌ی برگزاری آزمون ماک چگونه است؟

آزمون ماک به دو شکل آنلاین و کتبی بر گزار می شود. ایران جزو 70 کشوری که می‌توانند آزمون آنلاین ماک برگزار کنند نیست. بنابراین فعلا تنها گزینه پیش رو شرکت در آزمون‌های حضوری و کاغذی است.

تمام مراکزی که امتحان آیلتس برگزار می‌کنند، امتحان آزمایشی آیلتس نیز دارند. چند مرکز معتبری که آزمون برگزار می کنند عبارتند از: آفرینش، تهران آیلتس، ایرسافام و…

 

سوالات متداول 

در صورتی که آزمون دهنده در مصاحبه خود غایب بوده و در خواست زمان دیگری دارد، فقط و فقط اطلاع رسانی از طریق ایمیل انجام می‌پذیرد و در صورت امکان در هفته بعد همراه با آزمون بعدی گرفته می‌شود. بدیهی است که نتایج آزمون فاقد نمره مصاحبه خواهد بود. تغییر زمان مصاحبه بعد از انتخاب و ارسال پیام به آزمون دهنده به‌هیچ‌وجه امکان پذیر نمی‌باشد. با توجه سیستم انتخاب تایم آنلاین آزمون مصاحبه، پس از تأیید روز و ساعت، تغییر آن‌به‌هیچ عنوان امکان پذیر نمی‌باشد. لذا در انتخاب روز و ساعت آزمون speaking  آژمایشی خود نهایت دقت را مبذول فرمایید

در شرایط در صورت غیبت موجه در آزمون  با دریافت هزینه انتقال (50000) آزمون دهنده به آزمون بعدی منتقل میشود.

متقاضی می‌تواند حداکثر تا 4 روزکاری مانده به تاریخ  آزمون کتبی آزمایشی ثبتنام شده، اقدام به انتقال آزمون نماید. این انتقال در صورتی انجام خواهد شد که برای تاریخ جدید، امکان ثبت نام فعال بوده و ظرفیت خالی وجود داشته باشد. 

توجه داشته باشید که انتقال آزمون تنها یکبار امکان پذیر می باشد.

هزینه انتقال از ASSESSMENT به ANALYTICAL دیگر  900000 ریال می‌باشد. 

محل برگزاری آزمون ماک آیلتس کجاست؟

قریبا همه مؤسسات آموزش آیلتس، آزمون ماک را برگزار می‌کنند اما در کالج آریام آزمون ماک برای دانشجویان به‌صورت رایگان و برای سایر متقاضیان آن با هزینه معقول و نه بالا برگزار می‌شود.

مدت آزمون ماک چقدر است؟

این آزمون حداکثر ۳ ساعت زمان می برد.

آزمون ماک مناسب چه کسانی است؟

از آنجایی که ماک، دقیقا مشابه آزمون آیلتس است و از این جهت آزمون سختی بوده و نیازمند تسلط نسبی به نکات پاسخ دهی به تسک‌های آزمون است، کسانی باید این تست را بدهند که با نکات آزمون آیلتس آشنا باشند و روش‌های مدیریت زمان را هم بدانند مخصوصاً که این آزمون، رایگان نبوده و هزینه‌ای هم بابت برگزاری و تصحیح آن از متقاضیان دریافت می‌شود. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.