آزمون ماک آیلتس

آزمون ماک آیلتس

508 بازدید - منتشر شده توسط fateme izadi در تاریخ: ۰۰/۰۴/۲۹ در ۴:۴۷ بعد از ظهر , آخرین بروزرسانی: ۰۰/۰۵/۰۳ در ۱۱:۴۷ قبل از ظهر

زمان مطالعه: ۴ دقیقه

آزمون ماک (mock) برای زبان آموزانی مناسب است که قصد شرکت در آزمون آیلتس را دارند و باید نقاط ضعف و قوت خود را بررسی کنند. آزمون های آزمایشی با هزینه‌ی کمتر می باشد که سوالات و شرایط آزمون را شبیه سازی کرده اند.

شرکت در آزمون ماک باعث می شود شرکت کنندگان برای شرکت در آزمون اصلی آیلتس تجربه و اعتماد به نفس بیشتری داشته باشند. آزمون ماک مانند آزمون اصلی آیلتس به دو نوع آکادمیک و جنرال می باشد.

آزمون ماک چیست؟

ماک به آزمونی گفته می شود که کاملا شبیه آزمون اصلی آیلتس است. آزمون ماک مطابق با شرایط آزمون آیلتس و با سوالات استاندارد شامل چهار بخش listening/ reading/ writing/ speaking می باشد که به صورت حضوری برگزار می شود.

این امتحان کاملا شبیه آزمون اصلی آیلتس، در شرایط یکسان و با سوالات استاندارد می باشد تا داوطلبان بتوانند آمادگی خود را برای شرکت در آزمون اصلی محک بزنند.

شرایط لازم برای شرکت در آزمون آزمایشی آیلتس (ماک) چیست؟

بعد از اتمام ثبت نام، یک ایمیل که حاوی تائید ثبت نام و یکسری اطلاعات دیگر است برای داوطلبان ارسال می شود. از جمله شرایط لازم برای شرکت در آزمون ماک می توان به موارد زیر اشاره کرد:

• سوالات این آزمون کاملا استاندارد هستند و در هیچ منبعی وجود ندارند، این سوالات تا بحال جایی دیده نشده اند.
• این آزمون دارای ۲ نوع آکادمیک و جنرال است که شرکت کنندگان باید یکی از آن ها را انتخاب کنند.
• ایمیل توضیح داده شده، طی ۷ الی ۹ روز قبل از آزمون برای شرکت کننده ارسال می شود.
• آزمون مصاحبه ۲ روز قبل یا ۲ روز بعد و یا همان روز امتحان برگزار می باشد.
• در آزمون آزمایشی نیز از همان هدفون های آزمون اصلی استفاده می شود.

برنامه زمان بندی آزمون ماک به چه صورت است؟

ساعت آزمون ۹ صبح یا ۲ بعدازظهر می باشد و درهای محل آزمون ۱۵ دقیقه قبل از شروع آزمون بسته می شود. مدت زمان آزمون بدون احتساب زمان پذیرش و چک فنی هدفون ها حدودا ۳ ساعت زمان می برد.

۳۰ دقیقه برای لیستنیگ، ۶۰ دقیقه برای ریدینگ، ۶۰ دقیقه برای رایتینگ، ۱۱ الی ۱۵ دقیقه برای اسپکینگ زمان میبرد. طول زمانی مصاحبه حدودا ۱۵ دقیقه طول می کشد.

اعلام نتایج آزمون

نتایج امتحان تشریحی ۵ روز کاری بعد از آزمون کتبی در دسترس شرکت کننده قرار خواهد گرفت. نتایج بر حسب نیاز داوطلب به دو صورت با کامنت و تشریحی و بدون کامنت و غیر تشریحی به داوطلبان ارسال می شود. در ادامه این دو روش برای شما توضیح داده شده است:

اعلام نتیجه آزمون با کامنت و تشریحی

در این روش نمره اورال امتحان به همراه ریز نمرات رایتینگ و اسپکینگ و تمامی اشکالات برگه به همراه فایل های مربوطه در طی ۵ روز کاری بعد برای شرکت کننده ارسال می شود.

اعلام نتیجه آزمون بدون کامنت و غیر تشریحی

در این روش نمره اورال به همراه نمره کل هر بخش برای شرکت کننده طی ۳ روز کاری ارسال می شود. این نوع آزمون به صورت غیر تشریحی ویژه است. بهتر است در هنگام ثبت نام، نوع آزمون را به درستی و بسته به نیاز خود انتخاب کنید.

هزینه ی آزمون ماک چقدر است؟

موسسات بسیاری که اکثرا برگزار کننده دوره های آیلتس هستند، آزمون ماک را در ازای دریافت هزینه ی آن برای متقاضیان برگزار می کنند. قیمت آزمون ماک بالا نیست و خیلی کمتر از آزمون اصلی آیلتس است.

هزینه ی آزمون ماک حدودا بین ۴۰۰ تا ۵۰۰ هزار تومان است که در مقایسه با آزمون اصلی آیلتس هزینه ی بسیار پایین تری دارد.

مزایای شرکت در آزمون ماک

سوالات آزمون های آموزشی به شما یاد خواهد داد که در زمان آزمون با چه سوالاتی رو به رو هستید. شرکت در این آزمون از حجم استرس شرکت کننده بسیار کم می کند و باعث به وجود آمدن آمادگی بیشتری در شرکت کننده می شود. شرکت در آزمون ماک مزایای دیگری نیز دارد که در ادامه عنوان شده است:

• با الگوی آزمون آشنا می شوید
• مدیریت زمان در آزمون را تمرین می کنید.
• خودتان را به شکل واقعی ارزیابی می کنید.
• هزینه ی کمتر نسبت به آزمون اصلی
• آشنایی با نوع سوالات آزمون اصلی
• با روش تست زنی این آزمون آشنا می شوید.
• می توانید نمره قبولی خود را پیش بینی کنید.

نحوه ی برگزاری آزمون ماک چگونه است؟

آزمون ماک به دو شکل آنلاین و کتبی بر گزار می شود. ایران جزو ۷۰ کشوری که می توانند آزمون آنلاین ماک برگزار کنند نیست. بنابراین فعلا تنها گزینه پیش رو شرکت در آزمون های حضوری و کاغذی است.

تمام مراکزی که امتحان آیلتس برگزار می کنند، امتحان آزمایشی آیلتس نیز دارند. چند مرکز معتبری که آزمون برگزار می کنند عبارتند از: آفرینش، تهران آیلتس، ایرسافام و…

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۱ میانگین: ۵]

    درخواست مشاوره تلفنی مهاجرت

    سوالات مهاجرت خود را از بهترین مشاوران ویزانیو بپرسید.

    دیدگاه خود را ثبت کنید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *