مقالات

معتبرترین پاسپورت های جهان در سال 2018

معتبرترین پاسپورت های جهان

وب‌سایت پاسپورت ایندکس هرساله گزارشی را در مورد معتبرترین پاسپورت های جهان منتشر می‌کند، این رتبه‌بندی بر اساس بیشترین کشورهایی که با داشتن پاسپورت یک کشور بدون نیاز به ویزا می‌توان به آن‌ها سفر کرد صورت می‌گیرد. در این مطلب به معرفی رتبه‌بندی پاسپورت‌های مختلف در سال 2019 می‌پردازیم.

پاسپورت ایندکس

وب‌سایت پاسپورت ایندکس Passport Index این امکان را فراهم کرده که با معتبرترین پاسپورت های جهان و میزان اعتبارشان آشنا شوید. بر اساس رتبه‌بندی موجود در این وب‌سایت در سال 2019 معتبرترین پاسپورت‌های دنیا را ایالات‌متحده آمریکا، بریتانیا و استرالیا دارند؛ چراکه دارندگان این پاسپورت‌ها می‌توانند بدون نیاز به اخذ ویزا به بیش از 170 کشور دنیا سفر کنند.

پاسپورت ایندکس درواقع یک وب‌سایت تعاملی با رابط کاربری ساده است که ضمن جمع‌آوری پاسپورت‌های کشورهای مختلف به رتبه‌بندی آن‌ها می‌پردازد. این وب‌سایت مبنای اطلاعات خود را بر اساس داده‌های دریافتی از آژانس بین‌المللی حمل‌ونقل هوایی (یاتا) و همچنین تجربه مسافرین تهیه می‌کند.

آمار و ارقام موجود پس از انجام آنالیز به امتیازاتی برای پاسپورت‌ها تبدیل خواهند شد. امتیاز هر پاسپورت بر اساس تعداد کشورهایی که بدون نیاز به دریافت ویزا می‌تواند به آن‌ها سفر کند، مشخص می‌شود. امتیاز بالاتر به معنای قدرتمندتر بودن پاسپورت است. کشورهای صنعتی و پیشرفته امتیازات بالاتر و کشورهایی که درگیر جنگ هستند، امتیازات پایین‌تری دریافت کرده‌اند. پاسپورت کشور ایران با توجه به اینکه بدون نیاز به ویزا می‌تواند به 41 کشور سفر کند، دارای امتیاز 70 در این رده‌بندی است.

معتبرترین پاسپورت های جهان

قدرتمندترین و معتبرترین پاسپورت های جهان

مطالبی که در ادامه به شرح آنها می‌پردازیم در مورد رتبه‌بندی پاسپورت کشورهای مختلف در سال 2019 می‌باشد که توسط وب‌سایت پاسپورت ایندکس منتشر شده است. همچین می‎توانید در مورد مراحل و ملزومات دریافت گذرنامه در ایران بخوانید.

پاسپورت کشور آلمان

با داشتن پاسپورت آلمان می‌توان به 161 کشور دنیا بدون داشتن ویزا سفر کرد و در آنها اقامت داشت به همین دلیل پاسپورت این کشور در صدر جدول رتبه‌بندی قدرت پاسپورت کشورهای مختلف قرار گرفته است.

پاسپورت کشورهای دانمارک، فنلاند، اسپانیا، سوئد، ایتالیا و فرانسه

با داشتن پاسپورت این کشورها امکان سفر بدون ویزا به 160 کشور دنیا میسر می‌گردد و به همین دلیل بعد از کشور آلمان دارای قدرتمندترین ویزاها می‌باشند.

بنابر آخرین گزارش‌ها، معتبرترین پاسپورت‌ها در سال 2019 به ترتیب به ژاپن در رتبه اول، سنگاپور و کره جنوبی در رتبه دوم اختصاص دارد که با آن می‌توان به 190 و 189 کشور در سرتاسر جهان سفر کرد.

پاسپورت کشور ژاپن

در سال 2019 ژاپن به‌عنوان یک کشور آسیایی برای دومین بار توانست جایگاه بهترین پاسپورت جهان را به خود اختصاص دهد. با داشتن این پاسپورت اجازه ورود به 190 کشور بدون نیاز به ویزا را دارد.بعد از ژاپن، در بالاترین رتبه کشورهای کره جنوبی و سنگاپور قرار دارند. شهروندان این دو کشور می‌توانند بدون نیاز به اخذ ویزا و به‌راحتی به 189 کشور دنیا سفر کنند.

معتبرترین پاسپورت های جهان

پاسپورت کشورهای لوکزامبورگ، اتریش، پرتغال، انگلستان، هلند، بلژیک، نروژ

کشورهایی که در این قسمت به آنها اشاره کردیم با فراهم کردن امکان سفر بدون ویزا به 159 کشور دنیا، رتبه سوم از جدول رتبه‌بندی پاسپورت‌های قدرتمند را به خود اختصاص داده‌اند.

پاسپورت کشورهای ایرلند، امریکا، سوئیس و کانادا

گذرنامه این کشورها در جدول معتبرترین پاسپورت ها جهان رتبه چهارم قرار دارند زیرا امکان سفر به 150 کشور را برای متقاضیان فراهم می‌کنند بدون اینکه لازم باشد برای دریافت ویزا اقدام نمایند.

پاسپورت کشور یونان

دارندگان پاسپورت این کشور می‌توانند به 157 کشور سفر کرده و در آنها زندگی نمایند.

پاسپورت کشورهای مالت، چک و استرالیا

در رده‌بندی معتبرترین پاسپورت‌های دنیا این کشورها رتبه ششم را به خود اختصاص داده‌اند، به این جهت که با داشتن گذرنامه این کشورها می‌توان بدون داشتن روادید به 156 کشور دنیا سفر کرد.

پاسپورت کشورهای مالزی و نیوزلند

در این رده‌بندی کشورهای مالزی و یونان در رتبه هفتم قرار دارند زیرا با داشتن پاسپورت این کشورها می‌توان به 154 کشور بدون داشتن ویزا سفر نمود.

پاسپورت کشورهای مجارستان و ایسلند

این کشورها رتبه هشتم را دارند و با داشتن پاسپورت آنها می‌توان به 154 کشور سفر کرد.

پاسپورت کشورهای اسلوونی، لهستان، لیتوانی، اسلواکی، لاتویا

با داشتن گذرنامه این کشورها می‌توان به 153 کشور سفر کرد و در رتبه نهم قرار دارند.

معتبرترین پاسپورت های جهان

پاسپورت استونی

اتباع این کشور می‌توانند به 152 کشور بدون روادید سفر کنند و این کشورها در رتبه دهم این رده‌بندی قرار دارند.

رده‌بندی پاسپورت سایر کشورها به شرح زیر می‌باشد:

– پاسپورت لیختن‌اشتاین: سفر بدون  ویزا به 151 کشور

– پاسپورت قبرس: سفر بدون ویزا به 150 کشور

– پاسپورت رومانی، کرواسی و بلغارستان: سفر بدون ویزا به 148 کشور

– پاسپورت برزیل و موناکو: سفر بدون ویزا به 147 کشور

– پاسپورت شیلی و آرژانتین: سفر بدون ویزا به 146 کشور

– پاسپورت هنگ‌کنگ: سفر بدون ویزا به 145 کشور

– پاسپورت سان مارینو: سفر بدون ویزا به 142 کشور

– پاسپورت آندورا: سفر بدون ویزا به 141 کشور

کم‌اعتبارترین و ضعیف‌ترین پاسپورت‌ها در جهان

– پاسپورت افغانستان: سفر بدون ویزا به 25 کشور

– پاسپورت عراق: سفر بدون ویزا به 28 کشور

– پاسپورت پاکستان: سفر بدون ویزا به 29 کشور

– پاسپورت سوریه: سفر بدون ویزا به 32 کشور

– پاسپورت سومالی: سفر بدون ویزا به 34 کشور

معتبرترین پاسپورت های جهان در سال 2020

به گزارش وب‌سایت پاسپورت ایندکس، معتبرترین پاسپورت های جهان در سال 2020 پاسپورت امارات متحده عربی (United Arab Emirates) با امتیاز سفر به 178 کشور جهان بدون نیاز به تهیه ویزا می‌باشد.

در رتبه دوم، پاسپورت کشورهای آلمان، فنلاند، لوکزامبورگ و اسپانیا با امتیاز سفر به 171 کشور جهان بدون نیاز به ویزا قرار دارند.

پاسپورت کشورهای دانمارک، هلند، اتریش، ایتالیا، پرتغال، سوئیس، ژاپن، ایرلند، کره جنوبی و ایالات متحده آمریکا در رتبه سوم با امکان سفر بدون نیاز به ویزا به 170 کشور جهان قرار دارد.

خرید پاسپورت

کشورهایی در محدوده دریای کارائیب وجود دارند که با سرمایه‌گذاری مبلغی پول در صندوق دولت آن کشورها و یا خرید ملک، متقاضی می‌تواند در کمتر از 6 ماه پاسپورت آن‌ها را دریافت نماید؛ که به اصطلاح می‌گویند پاسپورت آنها را بخرد. از آنجایی که این گذرنامه‌ها از معتبرترین پاسپورت های جهان محسوب می‌شوند، دارنده هرکدام از این پاسپورت‌ها می‌تواند بدون نیاز به ویزا به 130 الی 140 کشور دنیا آزادانه سفر، کار و اقامت نماید.

با کشورهایی که امکان خرید پاسپورت آن‌ها وجود دارد، آشنا شوید:

پاسپورت آندورا

پاسپورت دومینیکا

پاسپورت سنت لوسیا

پاسپورت اکوادور

پاسپورت آنتیگوا و باربودا

پاسپورت گرانادا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.