مهاجرت

ویزای ورزشی هلند

ویزای ورزشی هلند

مردم هلند علاقه زیادی به ورزش دارند و جزو معدود کشورهای کوچکی است که دارای رتبه خوبی در جدول مسابقات جهانی قرار دارد رتبه این کشور در جدول مدال‌های جهانی رتبه 11 است و هلند مشتاق است تا افراد با استعداد سراسر جهان را پذیرفته و افراد محلی خود را با استفاده از دانش آن ها آموزش دهد و در باشگاه‌های خود از این افراد در رشته‌های مختلف استفاده نماید. هدف از نگارش این مقاله برای متقاضیان ویزای ورزشی هلند و اقامت هلند و همچنین اطلاعات خوبی از رشته های ورزشی برتر هلند و نحوه دریافت ویزای هلند می باشد.

ویزای ورزشی هلند

بر اساس قوانین مشاغل خارجی هلند، ورزشکاران می‌توانند برای اقامت و کار در این کشور مجوز دریافت نمایند و پس از اتمام پنج سال اقامت مداوم برای اقامت دائم و تابعیت درخواست دهند و به‌عنوان شهروندان هلند شناخته شوند. برای دریافت ویزای ورزشی هلند ورزشکاران حرفه‌ای و مربیان می‌توانند درخواست دهند و در بالاترین ردیف انجمن یا لیگ‌های ورزشی مربوط به رشته خود بازی کنند.

ورزشکاران منتخب هلند افراد دارای رتبه جهانی هستند و افراد با تجربه و با سابقه در هر رشته ورزشی در این کشور قبول می شوند

با توجه به این که بالاترین رده مسابقات و لیگ این کشور به رویدادهای جهانی بزرگ مانند بازی‌های المپیک، مسابقات گرند اسلم (Grans Slam) فرمول 1 و بسیاری موارد این‌چنینی ختم می‌شود ضرورت داشتن سابقه حرفه‌ای بسیار حائز اهمیت است.

درآمد ورزشکاران هلند

درآمد درخواستی ورزشکاران باید مطابق با مبالغ استاندارد هر رشته‌ای باشد و افراد باید قبل از درخواست مجوز کار به صورت منظم در مسابقات دارای رتبه بالا مانند مسابقات ملی و جهانی شرکت کنند. مجوز ورزشکار برای شهروندان غیر اتحادیه اروپا که مایل به انجام کار در بخش ورزشی در کشور هلند هستند لازم و ضروریست.

با توجه به قانون استخدام افراد خارجی در هلند ورزشکاران خارجی درآمدی حدود 20 درصد بالاتر از حالت استاندارد دریافت می‌کنند. البته در نظر گرفتن این نکته که هر رشته‌ای دارای استانداردهای مخصوص خودش است و برای هر شخصی این مبلغ متفاوت است هم اهمیت دارد.

شرایط سفر برای ورزشکاران حرفه ای و کارکنان پشتیبان آن ها

ورزشکاران حرفه‌ای و کارکنان پشتیبان آنها در زمان ممنوعیت ورود به هلند می‌توانند تحت شرایط زیر به هلند سفر کنند:

ورزشکاران و پرسنل حمایتی آن ها باید دارای نامه شفاهی یا نامه دعوت‌نامه از کمیته المپیک هلند (NOC*NSF) یا اتحادیه فوتبال سلطنتی هلند (KNVB) باشند و در صورت امکان مدرک معتبری مبنی بر شرکت در رویداد ورزشی بین‌المللی یا مسابقات در بالاترین سطح که رسماً توسط فدراسیون بین‌الملل ورزش به رسمیت شناخته می‌شود تأیید شده باشد.

هر ورزشکار و پرسنل حامی که به ویزا نیاز دارند باید از تمام شرایط لازم اجرا از جمله امکانات مالی کافی برای سفر و اقامت خود و ضمانت‌نامه‌های خروج پیروی کنند. بیانیه ضمانت فدراسیون هلند کافی است اما باید تاریخ و بازهٔ سفر مشخص باشد و بلیت برگشت هم همراهشان باشد.

اسناد حمایتی ذکر شده شامل:

  • یادداشت شفاهی
  • نامه دعوت
  • اظهارات
  • بلیت برگشت
  • اظهارنامه ضامن (در صورت وجود) ارائه آن هنگام ورود به هلند به مقامات مرزی (ارتش و پلیس مرزی سلطنتی)

ویزای ورزشی هلند

درخواست ویزای ورزشی هلند

برای درخواست ویزای ورزشی هلند باید به سفارت هلند در کشور خود رجوع کرده و با بررسی شرایط برای اقدام به درخواست ویزای ورزشی هلند اقدام کرد.
برای ثبت درخواست نیازمند مدارکی مانند دعوت‌نامه و یا نام رزرو هتل، بلیت رفت‌ و برگشت، نامه هدف سفر، تمکن مالی، تأییدیه برای رشته ورزشی و از این قبیل مدارک نیاز است.

در مورد زمان بررسی مدارک و رسیدگی به اموز ویزا متقاضی نیز باید گفت که در بازه زمانی حدودا 15 روز سفارت تمام اطلاعات و پرونده ویزای شما را بررسی میکند اما این بازه زمانی ممکن است به دلیل حجم بالای درخواست های سفارت و یا در صورت نیاز به تحقیقات بیشتر طولانی تر هم شود. در صورت کمبود وقت میتوان از ویزای اضطراری استفاده نمود.

اعتبار ویزای ورزشی هلند

ممکن است برای برخی ورزشکاران اعتبار ویزای ورزشی هلند با دیگران متفاوت باشد مثلاً برای بازیکنان تیم فوتبال در هلند اعتبار ویزا 3 سال است. در حالی ‌که برای ورزشکاران رشته‌های دیگر، اعتباری یک‌ساله در نظر گرفته می‌شود. اما نکته اساسی آنجاست که این مجوزها قابلیت تمدید دارند.

 

آشنایی با ورزش های هلند

هلند علاوه بر داشتن رشته‌های ورزشی معمول و شناخته شده دارای رشته‌های مختص خود است که بازی کرفبال یکی از همین موارد می‌باشد.
همچنین برای دریافت ویزا رشته‌های ورزشی که دارای محبوبیت کمتر هستند نیز از کشور هلند می توان ویزای ورزشی گرفت; زیرا دارای رشته‌های ورزشی متفاوت و زیادی است که شاید در اکثر کشورها وجود نداشته باشد.

ورزش کرفبال هلند

ورزشی ترکیب شده از بسکتبال، نت بال و هندبال در این ورزش دو تیم وجود دارد که از 4 زن و 4 مرد تشکیل می‌شود هدف این ورزش این است که توپی به حلقه‌ای که روی یک تیر 3.5 متری قرار داده شده باید وارد شود.

ورزش فوتبال در هلند

مردم هلند محبوب‌ترین ورزش را فوتبال می‌دانند و به شکلی جدی این ورزش را دنبال می‌کنند. اگرچه که دارای طیف وسیعی از ورزش‌ها هستند اما فوتبال دارای ارزش بالاتری برای آن ها است. بزرگ‌ترین فدراسیون هلند اتحادیه فوتبال سلطنتی هلند است که در سال 1904 به عضویت فیفا درآمدند. تیم ملی فوتبال هلند چندین بار مدال المپیک را دریافت کرده و برای متقاضیان ویزای ورزشی هلند از طریق فوتبال بسیار مناسب است.

ورزش هاکی در هلند

لیگ هلند رقابتی‌ترین و سازمان‌یافته‌ترین لیگ هاکی در جهان است این ورزش در دو فصل تکرار می‌شود. از ماه سپتامبر تا دسامبر و از ماه مارس تا ژوئن که در فاصله بین این ماه‌ها اکثر بازیکنان خود را مشغول هاکی سرپوشیده می‌کنند. برای علاقه‌مندان ورزش هاکی، هلند بهترین مکان برای درخواست ویزای ورزشی می‌باشد.

ویزای ورزشی تنیس هلند

بازیکن‌های تنیس در هلند فرصت زیادی برای کسب مهارت پیدا می‌کنند. در کشور هلند بیش از 1700 باشگاه تنیس وجود دارد و بیش از 570.000 بازیکن در انجمن ملی تنیس هلند (KNLTB) ثبت‌نام کرده‌اند. مراکز تنیس این کشور در تمام طول سال باز بوده و دارای زمین‌های روشن برای تنیس شبانه هستند. تعداد کمی زمین تنیس سرپوشیده وجود دارد زیرا تنیسورهای هلندی اغلب مایل به بازی در باران کم یا نزدیک دمای سرد هستند.

ویزای ورزشی هلند

ویزای ورزشی والیبال هلند

لیگ هلند را می‌توان رقابتی‌ترین لیک والیبال دنیا دانست. 10 باشگاه برتر این کشور در چارچوب لیگ رقابت می‌کنند و نحوه عملکرد تیم‌ها مشخص می‌کند که کدام تیم برای قهرمانی لیگ، جام حذفی و صعود به لیگ‌های اروپایی انتخاب می‌شوند. مهاجرانی که از بازی والیبال لذت می‌برند چه به‌ صورت رقابتی و چه تفریحی می‌توانند به بازی در هلند ادامه دهند.

در نتیجه مباحث گفته شده ویزای ورزشی هلند، با توجه به سابقه فعالیت‌های ورزشی این کشور در رقابت‌های جهانی دارای رتبه خوبی برای اقدام و درخواست این نوع ویزا در رشته‌های مختلف ورزشی است. به طور کلی کشور هلند برای بازیکنان حرفه‌ای و مربیانی که دارای رزومه قوی در زمینه ورزشی خود هستند گزینه مناسبی است.

سوالات متداول

دوره‌ها کارآموزی در هلند بهترین مقطع محسوب می‌شوند و مزیتی که دارد اخذ اقامت یک‌ساله پس از تحصیل است.

بله بیشتر کشورهای جهان نیازمند پیشنهاد شغلی هستند مگر اینکه قصد داشته باشید از طریق خوداشتغالی اقدام به دریافت ویزا نمایید.

ورزشکاران و مربیانی که دارای موفقیت‌های جهانی و یا مسابقات بین‌المللی باشند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.