مهاجرت

جاذبه های گردشگری هلند

جاذبه های گردشگری هلند

اگر شما هم علاقه مند به سفرهای گردشگری به اروپا هستید پیشنهاد جذاب سفر به هلند را حتماً امتحان کنید. کشوری با قدمت بالا و همچنین سرشار از بناهای تاریخی که با قدم زدن در این مناطق می توانید قرون وسطا را لمس کنید. در این بخش از ویزانیو قصد معرفی جاذبه های گردشگری هلند را داریم؛ با ما همراه باشید.

جاذبه های گردشگری هلند

کشور هلند

هلند یکی از کشورهای اروپایی است که طرفداران زیادی از سرتاسر دنیا برای زندگی و سفر توریستی دارد. شرایط زندگی در هلند و همچنین امکاناتی که در اختیارات شهروندان خود قرار می‌دهد نیز در این انتخاب بی‌تاثیر نیست.

جشنواره های گل لاله و همچنین جنگل های پوشیده شده از گیاه در هلند بسیار هیجان آور و دل انگیز است. کشور هلند سالانه توریست ها و گردشگران زیادی را به سمت خود جلب می کند و با امکانات و خدماتی که ارائه می دهد خاطرات خوبی را به جا می گذارد.

جاذبه های گردشگری هلند

جاذبه های گردشگری در هلند بسیار متنوع و شگفت انگیز است. موزه های بزرگ و متفاوت، جنگل های مرموز، جشنواره های گل، مراکز تجاری، خانه های تاریخی و… تنها بخشی از این جاذبه ها می باشد. کشور هلند در اروپا به عنوان یکی از منطقه های فوق العاده برای زندگی، گردشگری، تحصیل و… است.

هلند مردمان خوبی دارد و فرهنگ این کشور بسیار جالب است. مردمان هلند برای حمل و نقل از وسایل نقلیه عمومی و یا دوچرخه استفاده می کنند. در ادامه چند نمونه از جاذبه های زیبای هلند را معرفی خواهیم کرد.

ساختار جاذبه گردشگری هلند

هلند کشور کوچکی می باشد و از تعداد جمعیتی نسبت پایینی برخوردار است، اما با این حال شما شاهد جاذبه های متفاوتی هستید که به شرح زیر می باشد:

  • جنگل ها و طبیعت گردی
  • مکان های تاریخی
  • دریایی و قایق سواری
  • موزه ها
  • فستیوال های گل

جاذبه های گردشگری هلند

کانال های آبی آمستردام از جاذبه های گردشگری هلند

آمستردام پایتخت کشور هلند می باشد و به مانند ونیز دارای کانال های آبی می باشد که برای تردد باید از آنها استفاده کنید.

شهر روی آب آمستردام لذتی وصف نشدنی برای زندگی ایجاد می کند و می توانید همیشه در ایوان خانه نشسته و با یک فنجان چای از صدای آب به آرامش درونی برسید. توریست ها و گردشگران می توانند برای طی کردن مسیر از تاکسی های آبی استفاده کرده و یا قایق های مخصوصی را کرایه کنند.

جشنواره های گل لاله و همچنین جنگل های پوشیده شده از گیاه در هلند بسیار هیجان آور و دل انگیز است.

منطقه زانس اسخانس

در شمال آمستردام منطقه ای به نام زانس اسخانس وجود دارد. جاییکه می تواند تمام خاطرات قرن هفدهم میلادی را به تصویر بکشد. در این روستا بناها به شکل سنتی و قدیمی باقی مانده و زمین های زراعی پهناور آن عطر بوی خاصی را به این منطقه بخشیده است.

روستای زانس اسخانس پایگاه اصلی مفرغ سازها و کشتی سازهای قرن هفدهم میلادی است. خانه ها در این روستا با نمای سبز خود تصویر زیبایی را به رخ می کشد. با ورود به این منطقه می توانید 5 آسیاب بادی را نظاره گر باشید و برای عموم آزاد است. البته درگذشته بیش از 60 آسیاب بادی در این روستا قرار داشته است.

باغ اروپا در شهر لیسه

سهر لیسه در هلند بسیار با ارزش بوده و یکی از بهترین جاذبه های هلند به نام کوکِنهوف را می توانید در اینجا نظاره گر باشید. کوکِنهوف بزرگترین باغ گل در اروپا می باشد و به همین دلیل با نام باغ اروپا شناخته می شود.

مساحت 70 هکتاری مکان مناسبی برای انواع گل های لاله با رنگ های بی شمار است که بوی آنها تا مدت‌ها در ذهن شما خواهد ماند.

امکاناتی که در باغ اروپا وجود دارد با گردش و بازدید از گل های لاله می توانید برای صرف نهار به رستوران های تعبیه شده در آنجا بروید و لحظه قشنگی را به یادگار در خاطرات خود ثبت کنید.

کلیسای گروت کرک

در شهر لاهه کلیسایی با نمای آجری به نام گروت کرک وجود دارد که قدمت بالایی دارد و شاهد اتفاقات بسیاری بوده است. در قرن سیزدهم میلادی این بنا ساخته شد اما در سال 1539 میلادی تخریب شد و دوباره به شکل امروزی بازسازی شد.

جالب است بدانید که پادشاه ویلهلم الکساندر در گذشته توسط کشیش وقت غسل تعمید شده بود. در ضمن کلیسای گرت کِرک بزرگترین برج ناقوس در کل کشور هلند را دارا می باشد که دیدن آن خالی از لطف نیست.

موزه‌ ملی از جاذبه های گردشگری هلند

آمستردام به تنهایی مکانی است که جاذبه های آن می تواند تا مدت ها شما را سرگرم کند. موزه ملی هلند در این شهر مکان مناسبی برای تحلیل و یادآوری تاریخچه کشور زیبای هلند است. عتیقه‌ها، میراث سلطنتی، آثار تاریخی و هنری موجود در آن بسیار ارزشمند بوده و از کتابخانه ای فوق العاده بهره می برد.

موزه ملی به قدری بزرگ است که حدود 7 میلیون شیء با ارزش و نزدیک به 5000 قاب نقاشی در 250 سالن ساخته شده قرار دارد و برای بازدید از تمام آنها و خواندن تاریخچه این اشیاء به حدود یک هفته نیاز دارید.

کتابخانه واقع در موزه ملی هلند بی نهایت جذاب بوده و برای افرادی که علاقه مند به مطالعه نیستند فوق العاده بی نظیر است.

راوِلین داستان مبارزه 5 خواهر و برادر با شیطان است که توانستند آن را شکست دهند.

پارک ملی هوخه فیلووه

پارک ملی هلند طبیعتی بی نظیر در میان شهرهای آپِلدورن و آرنهِم واقع شده است و جلوه زیبایی به این منطقه بخشیده است. مساحت این پارک حدود 14 هزار هکتار بوده و سرشار از انواع مختلف گونه های درختان، درختچه ها و گل های زیبا است.

این پارک مکان مناسبی برای پیک نیک بوده و می توانید بعد از بازدید از گونه های مختلف حیوانات و پرندگان در چمنزار زیراندازی انداخته و از غذای خود در هوای دلچسب این پارک نهایت لذت را ببرید. نام این پارک هوخه فیلووه بوده اما در هلند به پارک ملی شناخته می شود.

موزه‌ آنه فرانک آمستردام

موزه ها نقش اساسی برای صنعت گردشگری کشور هلند ایفا می کنند. تعداد این موزه ها در کشور هلند بسیار زیاد بوده و هرکدام داستانی متفاوت در دل خود به صورت راز نگه داشته‌اند. به عنوان مثال موزه آنه فرانک که گذشته ای پر رمز و راز را در دل خود نهفته است.

جاذبه‌های گردشگری هلند

تاریخچه این موزه به جنگ جهانی دوم باز می گردد، زمانی که آنه فرانک برای فرار از دست نازی ها در اینجا مخفی شده بود اما به دلیل مبتلا شدن به بیماری تیفوس تنها دو ماه قبل از پایان جنگ جهانی با دنیا وداع کرد.

یکی از دلایل شهرت آنه فرانک بعد از مرگش پیدا شدن دفترچه ها و تمامی یادداشت هایی که با دست خود نوشته بود است که بعدها به چاپ رسید.

دهکده‌ مارکن از جاذبه های گردشگری هلند

افراد علاقه مند به جاذبه های گردشگری هلند قطعاً نام دریاچه زیبای آیسل را شنیده اند. در کنار این دریاچه دهکده چوبی با نام مارکن وجود دارد که تصویری فوق العاده برای بازدید کنندگان به ارمغان می آورد.

کلبه های مارکن با رنگ‌بندی‌های خود جذابیت بی نظیری داشته و می توانید با قایق های بومی موجود در آنجا کمی در دریاچه آیسل گشت و گذار کنید.

دهکده مارکن مکان برگزاری فستیوال‌های رنگ می باشد و در نبود این جشنواره می توانید از نمایشگاه صنایع دستی آنجا دیدن کنید. همچنین در این نمایشگاه کارگاه های ساخت کفش های چوبی قرار دارد که بازدید از آنها رایگان است.

پارک تفریحی افتلینگ از جاذبه های گردشگری هلند

دهکده کاتس هئوفل دیگر جاذبه گردشگری هلند است که با دارا بودن بزرگترین پارک آبی گردشگران زیادی را به سوی خود جذب می کند. نام این پارک آبی اِفتِلینگ می باشد و از قسمت های زیادی تشکیل شده است.

ساختار این پارک آبی به گونه‌ای است که هریک از قسمت‌های آن یک افسانه را تداعی می‌کند. قدمت پارک آبی اِفتِلینگ به سال 1952 می‌رسد و از شگفت‌انگیزترین بخش‌های آن می‌توان راوِلین را نام برد. راوِلین داستان مبارزه 5 خواهر و برادر با شیطان است که توانستند آن را شکست دهند.

سؤالات متداول

دهکده‌ مارکن، موزه‌ ملی هلند، باغ اروپا در شهر لیسه، کانال های آبی آمستردام به گفته توریست‌ها از بهترین جاذبه های گردشگری هلند هستند.

قدمت پارک آبی اِفتِلینگ به سال 1952 می رسد و از شگفت انگیز ترین بخش های آن می توان راوِلین را نام برد.

در شمال آمستردام منطقه ای به نام زانس اسخانس وجود دارد. جاییکه می تواند تمام خاطرات قرن هفدهم میلادی را به تصویر بکشد.

می‌توان گفت بهترین روش برای مهاجرت به این کشور، مهاجرت از طریق تخصص است؛ به‌نحوی که اگر تخصص متقاضی در لیست مشاغل موردنیاز هلند قرار داشته باشد، می‌تواند ویزای کاری گرفته و در این کشور مشغول به فعالیت شود.

چنانچه قصد سفر دارید، در ادامه می‌توانید جاذبه‌های توریستی کشورهای مختلف را ببینید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.