زمان مطالعه: ۶ دقیقه

کشور هلند

یکی از کشورهای فوق العاده در قاره اروپا کشور هلند می باشد. این کشور از جذابیت هایی بسیاری برای گردشگران و مهاجران خارجی برخوردار می باشد. هلند کشور پهناوری نیست اما اقتصاد خوب، حمل و نقل، تحصیل و خدمات ارائه شده از سوی دولت امتیاز فراوانی را به این کشور بخشیده است. از همین رو متقاضیان زیادی به دنبال دریافت اقامت هلند می باشند.

از بخش های اصلی اروپا و قلمروی پادشاهی می توان از کشور هلند نام برد. این کشور در همسایگی آلمان و بلژیک قرار گرفته و بخش مهم آن مربوط به گل های لاله می باشد. در واقع هلند بزرگترین صادر کننده گل لاله و همچنین بزرگترین صادر کننده لبنیات در دنیا شناخته می شود. جالب است بدانید که کشور هلند در سال ۲۰۱۷ جزو ششمین مردمان شاد در دنیا شناخته شده اند. کشور هلند دارای منطقه زمانی UTC/GMT +2 بوده و در یکی از بهترین منطقه های جغرافیایی در اروپا واقع شده است. برای دریافت اقامت این کشور باید ابتدا زبان هلندی را فرا بگیرید. هلند جزو کشورهای دوستدار محیط زیست بوده و اکثریت مردمان آن با دوچرخه به محل کار، تفریح، خرید و کارهای روزانه خود می پردازند. از همین رو شهرداری هلند نزدیک به ۱۵ هزار کیلومتر را خط مخصوص دوچرخه سواری تعبیه کرده است تا در کمال امنیت و راحتی به مقصد خود برسند.

معرفی کشور هلند

همانطور که قبلاً اشاره کردیم کشور هلند در شمال قاره اروپا واقع شده است و نظام حاکم در این کشور پادشاهی مشروطه می باشد. واحد پول هلند یورو بوده و جمعیت آن حدود ۱۷ میلیون نفر است. پاسپورت هلند قدرتمند بوده و با عضویت در شینگن توانست رتبه خود را بالا ببرد؛ به طوریکه با دریافت پاسپورت هلند می توانید به ۱۶۵ کشور بدون درخواست ویزا سفر کنید. پیش شماره این کشور ۰۰۳۱ است.

برای اقامت در هلند روش های گوناگونی وجود دارد و با برخورداری از شرایط تعریف شده می توانید به راحتی اقامت دائم این کشور را دریافت کنید. آمستردام پایتخت هلند است و از شهرهای مهم آن می توان به پایتخت، خرونینگن، هالم، لاهه، آیندهوون و اوترخت اشاره کرد. همانطور که قبلاً گفتیم زبان رسمی این کشور هلندی بوده که از زیرشاخه های زبان آلمانی است اما در حدود ۹۴% مردمان آن مسلط به زبان انگلیسی می باشند. نکته جالب درباره هلند مذهب و عقاید دینی در این کشور می باشد، به‌طوری‌که مذهب خاصی نداشته و تعداد کمی از آنها مسیحی و مسلمان و مابقی از دین های دیگر تقلید می کنند.

موقعیت جغرافیایی و آب و هوای هلند

مساحت کشور هلند حدود ۴۱.۵۵۰ کیلومتر مربع است و از آب و هوایی معتدل برخوردار می باشد. معتدل بودن در این کشور از تأثیرات ارتفاع کم از سطح دریا بوده به طوریکه بلند ترین تپه های آن کم تر از ۳۳۰ متر ارتفاع دارند. مساحت کمی از کشور هلند را مرزهای دریایی فراگرفته اما به دلیل سطح پایین خشکی از دریا مجبور به ساخت سدهای متعددی شده اند. شما در زمستان هوای بسیار سردی را تجربه نخواهید کرد و در تابستان هم به همین صورت دما بیش از ۲۲ درجه سانتی گراد نخواهد شد. با این حال بارندگی در این کشور مطلوب بوده و یک گزینه عالی برای مهاجرت به هلند می باشد.

کار در هلند

افرادی که به دنبال پیدا کردن کار در هلند و اخذ اقامت از این طریق هستند باید در خصوص مواردی مانند روش‌های اخذ ویزای کاری هلند، فرصت‌های شغلی موجود در این کشور و طریقه یافتن شغل مناسب در آن اطلاعات کسب نمایند.

اقامت توریستی در هلند

ویزای توریستی هلند برای افرادی که به قصد گردش و مسافرت به هلند را دارند صادر می‌گردد. انجام مراحل و صدور این نوع ویزا حدوداً ۲۰ روز طول می‌کشد و فرد با در دست داشتن آن می‌تواند به مدت ۳ ماه اجازه اقامت هلند را دریافت نمایند.

تحصیل در هلند

امروزه کشورهای اروپایی علی الخصوص هلند مقصد و انتخاب بسیاری از دانشجویان ایرانی بوده و هر روزه متقاضیان بسیاری تمایل دارند برای ادامه تحصیل به کشور هلند رفته و در آنجا تحصیل کنند. تحصیل در هلند یکی از راحت ترین و مطمئن ترین راه ها برای اخذ اقامت این کشور می باشد.

سرمایه گذاری در هلند

سرمایه گذاری در هلند یکی از راه‌های سریع و آسان برای اخذ اقامت دائم هلند برای تمامی اعضای خانواده می‌باشد چرا که به فرد این امکان را می‌دهد که در مدت کوتاهی بتواند با انجام سرمایه گذاری به این کشور مهاجرت کرده و بعد از گذشت ۵ سال اقامت دائم هلند را به دست آورد.

ثبت شرکت در هلند

افراد بسیار زیادی متقاضی زندگی در هلند هستند، روش‌های مختلفی برای رسیدن به این هدف قرار دارد که یکی از آن‌ها ثبت شرکت در هلند می‌باشد؛ اما قبل از هرچیز فرد باید میزان سرمایه‌ای که می‌تواند برای ثبت شرکت در نظر بگیرد را مشخص نماید و همچنین تمامی جوانب آن را در نظر داشته باشد.

خرید ملک در هلند

روش‌های بسیاری برای ورود به کشور هلند وجود دارد. مهاجرت از طریق تحصیل، خرید ملک در هلند، مهاجرت کاری، ثبت شرکت، مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری و… از راه‌های مهاجرت به هلند می‌باشند. پس از اقدام به مهاجرت، گام بعدی اخذ اقامت دائم و تابعیت آن کشور است.

اقامت تمکن مالی در هلند

اخذ اقامت از این طریق دارای ریسک کمی بوده و می‌توان گفت ضریب اطمینان بالایی دارد. روش اخذ اقامت تمکن مالی در هلند با ارائه مدارک و اسناد ملکی و… تأکید برداشتن تمکن مالی در داخل کشور دارد. از مزایای این روش می‌توان به سهولت تمدید اقامت اشاره کرد.

ازدواج در هلند

ازدواج در هلند از روش‌های اخذ اقامت این کشور است. ازدواج در این کشور می‌تواند در مکان‌های عمومی، کلیسا و شهرداری‌ها انجام شود ولی می‌بایست در شهرداری ثبت گردد. برای این کار نیز باید حداقل از ۱۴ روز قبل زمان مشخص کرده و ثبت‌نام انجام دهید.

پناهندگی در هلند

به دلیل گران بودن راه‌های مهاجرت، روش پناهندگی در طی سال‌های اخیر مورد توجه بوده است. همچنین در پی بحران‌هایی که در جهان و مخصوصاً در خاورمیانه به بوجود آمده است، میزان مهاجرت‌ها به قاره اروپا از روش پناهندگی افزایش یافته است. پناهندگی در هلند نیز یکی از روش‌های مهاجرتی به کشورهای اروپایی است.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]