زمان مطالعه: ۸ دقیقه

مهاجرت به هلند

جمعیت هلند : ۱۷٫۱ میلیون نفر
پایتخت هلند : آمستردام
مساحت هلند : ۴۱٬۵۴۳ کیلومترمربع
واحد پول : یورو
زبان : انگلیسی

شاید اصلی‌ترین دلیل مهاجرت به هلند و انتخاب کشور هلند برای مهاجرت این است که از بخش‌های اصلی اروپا و قلمروی پادشاهی می‌توان کشور هلند را نام برد. این کشور در همسایگی آلمان و بلژیک قرار گرفته و بخش مهم آن مربوط به گل‌های لاله می‌باشد. در واقع هلند بزرگترین صادرکننده گل لاله و همچنین بزرگ‌ترین صادرکننده لبنیات در دنیا شناخته می‌شود و شاید یکی از دلایل انتخاب هلند برای مهاجرت را این موضوع نیز دانست. جالب است بدانید که کشور هلند در سال ۲۰۱۷ جزو ششمین مردمان شاد در دنیا شناخته شده‌اند. برای دریافت اقامت این کشور باید ابتدا زبان هلندی را فرا بگیرید. هلند جزو کشورهای دوستدار محیط زیست بوده و اکثریت مردمان آن با دوچرخه به محل کار، تفریح، خرید و کارهای روزانه خود می‌پردازند. از همین رو شهرداری هلند نزدیک به ۱۵ هزار کیلومتر را خط مخصوص دوچرخه‌سواری تعبیه کرده است تا در کمال امنیت و راحتی به مقصد خود برسند.

شرایط مهاجرت به هلند

اگر مایل به مهاجرت به هلند هستید، چندین فرصت با شرایط مختلف وجود دارد. شما می‌توانید به عنوان یک مهاجر بسیار ماهر مهاجرت کنید، ممکن است واجد شرایط سال تحصیلی برای تحصیلات عالی باشید یا ممکن است دارنده کارت آبی اتحادیه اروپا باشید.

شرایط اصلی اثبات مهاجرت به هلند

شما برای مهاجرت به هلند باید پاسپورت یا سند مسافرتی صادر شده در ۱۰ سال گذشته داشته باشید. گذرنامه یا سند مسافرتی شما باید حداقل ۳ ماه پس از تاریخ عزیمت شما معتبر باشد.
شما باید مدرکی داشته باشید که نشان دهد پول کافی برای پوشش هزینه‌های خود در طول مدت اقامت خود (۵۵ یورو در روز) دارید. اگر نمی‌توانید این شرط را برآورده کنید، می‌توانید از شخصی بخواهید که به عنوان ضامن شما عمل کند.

شما باید بتوانید هدف از اقامت و مهاجرت به هلند را به مقامات گمرک و مهاجرت نشان دهید. شما باید بتوانید ثابت کنید که بیمه مسافرتی دارید که هزینه‌های پزشکی را پوشش می‌دهد.

باید بلیط رفت و برگشت داشته باشید. شما نباید تهدیدی برای نظم عمومی، امنیت ملی یا روابط بین‌الملل تلقی شوید. 

 

مدارک مورد نیاز هلند

مدارک لازم برای مهاجرت به هلند در ادامه توضیح داده شده است. اما یک‌سری مدارک باتوجه به روش شما برای مهاجرت به هلند اضافه خواهد شد که در هر روش متفاوت است.

  • فرم درخواست ویزای هلند
  • یک کپی از صفحه مشخصات شخصی گذرنامه شما و گذرنامه های قبلی.
  • مدارک اقامت قانونی که می‌تواند پاسپورت، ویزا یا اجازه اقامت همراه با کپی باشد.
  • برنامه سفر کامل شامل رزرو سفر با نام شما به منطقه شنگن و بازگشت است.
  • مدرکی که پس از بازدید به کشور خود باز خواهید گشت.
  • بیمه درمانی ویزای شینگن هلند
  • سندی از کارفرمای شما که شغل شما، حقوق و مدت و هدف بازدید شما را شرح می‌دهد.
  • اثبات تمکن مالی
  • اثبات درآمد (حامی مالی).

وکیل مهاجرت به هلند

برای مشاوره رایگان مهاجرت به هلند و دانستن شرایط اقامت هلند یا نحوه مهاجرت به هلند به شکل قانونی نیاز به یک فرد دانا در زمینه قوانین است تا در طی مسیر دریافت ویزای مهاجرت به هلند دچار مشکلات پیچیده نشویم و پاسخ سوال برای مهاجرت به هلند چه باید کرد را دریافت کنیم. به همین خاطر وجود یک وکیل مهاجرت قانونی و با سابقه در این حوزه الزامی است. کار وکیل مهاجرت به هلند دریافت مدارک شما و توجه به درستی مدارک با در نظر گرفتن تمامی قوانین در هر مرحله است که به شما کمک خواهد کرد ازراحت ترین راه مهاجرت به هلند و از بهترین روش بتوانید ویزای خود را دریافت کنید.

معایب مهاجرت هلند

اگر عادت دارید مرتب برای شام بیرون بروید، هلند ممکن است جای شما نباشد. غذاهای رستوران به طرز شگفت‌انگیزی گران هستند.

برای حمل و نقل بهتر است مانند مردم محلی انجام دهید و دوچرخه‌سوار شوید، زیرا مالیات جاده و قیمت بیمه خودرو نیز زیاد است.

یادگیری زبان هلندی بسیار دشوار است. بنابراین، خواندن و صحبت کردن هلندی ممکن است یک چالش باشد.

مزایای مهاجرت هلند

هلند در نزدیکی دریا واقع شده و آب و هوای معتدلی دارد. این باعث می‌شود زمستان‌ها قابل تحمل و روزهای تابستان لذت‌بخش باشد.

در هلند نظم و قانون به شدت رعایت می‌شود

در هلند آزادی زیادی وجود دارد. آزادی بیان یکی از حقوقی است که مخصوصاً سیاستمداران دوست دارند از آن استفاده کنند و در این کشور این قانون وجود دارد.

کار در هلند

افرادی که به دنبال پیدا کردن کار در هلند و اخذ اقامت از این طریق هستند باید در خصوص مواردی مانند روش‌های اخذ ویزای کاری هلند، فرصت‌های شغلی موجود در این کشور و طریقه یافتن شغل مناسب در آن اطلاعات کسب نمایند.

مدرک زبان موردنیاز: زبان انگلیسی با نمره حداقلی ۵

اقامت توریستی در هلند

ویزای توریستی هلند برای افرادی که به قصد گردش و مسافرت به هلند را دارند صادر می‌گردد. انجام مراحل و صدور این نوع ویزا حدوداً ۲۰ روز طول می‌کشد و فرد با در دست داشتن آن می‌تواند به مدت ۳ ماه اجازه اقامت هلند را دریافت نماید.

مدرک زبان موردنیاز: زبان انگلیسی با نمره حداقلی ۵

تحصیل در هلند

امروزه کشورهای اروپایی علی الخصوص هلند مقصد و انتخاب بسیاری از دانشجویان ایرانی بوده و هر روزه متقاضیان بسیاری تمایل دارند برای ادامه تحصیل به کشور هلند رفته و در آنجا تحصیل کنند. تحصیل در هلند یکی از راحت ترین و مطمئن ترین راه ها برای اخذ اقامت این کشور می باشد.

مدرک زبان موردنیاز: زبان انگلیسی با نمره حداقلی ۵

سرمایه گذاری در هلند

سرمایه گذاری در هلند یکی از راه‌های سریع و آسان برای اخذ اقامت دائم هلند برای تمامی اعضای خانواده می‌باشد چرا که به فرد این امکان را می‌دهد که در مدت کوتاهی بتواند با انجام سرمایه گذاری به این کشور مهاجرت کرده و بعد از گذشت ۵ سال اقامت دائم هلند را به دست آورد.

مدرک زبان موردنیاز: زبان انگلیسی

ثبت شرکت در هلند

افراد بسیار زیادی متقاضی زندگی در هلند هستند، روش‌های مختلفی برای رسیدن به این هدف قرار دارد که یکی از آن‌ها ثبت شرکت در هلند می‌باشد؛ اما قبل از هرچیز فرد باید میزان سرمایه‌ای که می‌تواند برای ثبت شرکت در نظر بگیرد را مشخص نماید و همچنین تمامی جوانب آن را در نظر داشته باشد.

مدرک زبان موردنیاز: زبان انگلیسی

خرید ملک در هلند

روش‌های بسیاری برای ورود به کشور هلند وجود دارد. مهاجرت از طریق تحصیل، خرید ملک در هلند، مهاجرت کاری، ثبت شرکت، مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری و… از راه‌های مهاجرت به هلند می‌باشند. پس از اقدام به مهاجرت، گام بعدی اخذ اقامت دائم و تابعیت آن کشور است.

مدرک زبان موردنیاز: زبان انگلیسی

اقامت تمکن مالی در هلند

اخذ اقامت از این طریق دارای ریسک کمی بوده و می‌توان گفت ضریب اطمینان بالایی دارد. روش اخذ اقامت تمکن مالی در هلند با ارائه مدارک و اسناد ملکی و… تأکید برداشتن تمکن مالی در داخل کشور دارد. از مزایای این روش می‌توان به سهولت تمدید اقامت اشاره کرد.

مدرک زبان موردنیاز: زبان انگلیسی

ازدواج در هلند

ازدواج در هلند از روش‌های اخذ اقامت این کشور است. ازدواج در این کشور می‌تواند در مکان‌های عمومی، کلیسا و شهرداری‌ها انجام شود ولی می‌بایست در شهرداری ثبت گردد. برای این کار نیز باید حداقل از ۱۴ روز قبل زمان مشخص کرده و ثبت‌نام انجام دهید.

پناهندگی در هلند

به دلیل گران بودن راه‌های مهاجرت، روش پناهندگی در طی سال‌های اخیر مورد توجه بوده است. همچنین در پی بحران‌هایی که در جهان و مخصوصاً در خاورمیانه به بوجود آمده است، میزان مهاجرت‌ها به قاره اروپا از روش پناهندگی افزایش یافته است. پناهندگی در هلند نیز یکی از روش‌های مهاجرتی به کشورهای اروپایی است.

آیا می توانم به هلند مهاجرت کنم؟

اگر می خواهید به عنوان یک مهاجر با مهارت بالا در هلند بمانید، به مجوز اقامت موقت (mvv) یا/و اجازه اقامت نیاز دارید. ... برای درخواست اجازه اقامت برای یک مهاجر بسیار ماهر، کارفرما باید توسط IND به عنوان حامی شناخته شود.

آیا هلند برای مهاجران خوب است؟

دریافت تابعیت هلند پس از ۵ سال زندگی بدون وقفه در این کشور امکان پذیر است. به طور کلی، هلند نسبت به مهاجران و تابعیت بازتر و وفادارتر است. ... هلند به خارجی ها فرصت های زیادی برای شهروند شدن می دهد.

چگونه می توانم اقامت دائم هلند را بگیرم؟

پس از پنج سال زندگی در هلند، اتباع خارجی و اعضای خانواده آنها می توانند برای اجازه اقامت دائم هلند درخواست دهند. هنگامی که به مدت پنج سال مداوم در هلند زندگی می کنید، بسته به ملیت و شرایط خود، ممکن است واجد شرایط اقامت دائم باشید.
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۱ میانگین: ۵]