Nederland

مهاجرت به هلند

جمعیت هلند : 17 میلیون نفر پایتخت هلند : آمستردام واحد پول : یورو زبان : انگلیسی مساحت هلند :۴۱٬۵۴۳ کیلومتر مربع

شاید اصلی‌ترین دلیل مهاجرت به هلند و انتخاب کشور هلند برای مهاجرت این است که از بخش‌های اصلی اروپا و قلمروی پادشاهی می‌توان کشور هلند را نام برد. این کشور در همسایگی آلمان و بلژیک قرار گرفته و بخش مهم آن مربوط به گل‌های لاله می‌باشد. در واقع هلند بزرگترین صادرکننده گل لاله و همچنین بزرگ‌ترین صادرکننده لبنیات در دنیا شناخته می‌شود و شاید یکی از دلایل انتخاب هلند برای مهاجرت را این موضوع نیز دانست. جالب است بدانید که کشور هلند در سال 2017 جزو ششمین مردمان شاد در دنیا شناخته شده‌اند. برای دریافت اقامت این کشور باید ابتدا زبان هلندی را فرا بگیرید. هلند جزو کشورهای دوستدار محیط زیست بوده و اکثریت مردمان آن با دوچرخه به محل کار، تفریح، خرید و کارهای روزانه خود می‌پردازند. از همین رو شهرداری هلند نزدیک به 15 هزار کیلومتر را خط مخصوص دوچرخه‌سواری تعبیه کرده است تا در کمال امنیت و راحتی به مقصد خود برسند.

کشور هلند، کشوری است که در شمال غرب اروپا قرار دارد. از گذشته های دور هلند به عنوان کشوری دریانوردی شناخته می شد. وجود دومین بندر بزرگ اروپا در این کشور به نوعی این موضوع را تایید میکند. علاوه این هلند یکی از بزرگترین پرورش دهندگان گل در جهان میباشد. هلند با نام کشور گل ها نیز شناخته میشود، به همین دلیل سالانه جشنواره های متنوع و زیبایی برای گل ها گرفته میشود. گل ها در واقع یکی از مهم ترین عواملی هستند که گردشگران را از سراسر دنیا برای گرفتن اقامت توریستی هلند تشویق میکنند. 

شرایط مهاجرت به هلند

اگر مایل به مهاجرت به هلند هستید، چندین فرصت با شرایط مختلف وجود دارد. شما می‌توانید به عنوان نیروی کار، از طریق مهاجرت کاری به هلند اقدام کنید. ممکن است واجد شرایط سال تحصیلی برای تحصیلات عالی باشید یا ممکن است دارنده کارت آبی اتحادیه اروپا باشید.

مهاجرت کاری به هلند

در هلند شرکت های بزرگ و چند ملیتی زیادی وجود دارند. وجود این شرکت ها در هلند، باعث رونق بازار کار در هلند شده است.

توسعه اقتصادی در هلند، باعث فراوانی مشاغل در هلند شده به طوری  که نیروی کار بومی پاسخگوی مشاغل موجود نیست. در این شرایط شرکت های مستقر در هلند برای تامین کمبود نیروی کار، اقدام به استخدام نیروی کار خارجی میکنند. البته این نکته نیز حائز اهمیت است که، مشاغل مورد نیاز در بازار کار هلند با تغییرات بازار، تغییر میکند. مثلا مشاغل مورد نیاز هلند در سال 2022 نسبت به سال 2020 دچار تغییراتی شده است.

مهاجرت تحصیلی به هلند

کشور هلند از نظر استاندارد های آموزشی جزو بروزترین کشورهای دنیا میباشد. فردی که در هلند تحصیل میکند، با توجه به بازار کار گسترده ای که این کشور دارد، میتواند به راحتی شغل مورد نظر خود را متناسب با تحصیلاتش در این کشور پیدا کند. علاوه بر این تحصیل در هلند بخاطر کیفیت آموزشی و استانداردهای بالا، این امکان را پدید می آورد که بتوانید در هر کشوری، برای خود شغل پیدا کنید. 

مزایای تحصیل در هلند به همین موارد خلاصه نمیشود. شما با داشتن ویزای تحصیلی هلند این میتوانید پس از پایان تحصیلات با پیدا کرد شغل در این کشور، ویزای تحصیلی خود را به ویزای کار هلند تبدیل کرده و پس از 5 سال میتوانید، در خواست اقامت دائم ارائه کنید. برای دریافت ویزای تحصیلی هلند، پیش از ارائه مدارک به سفارت جهت ثبت در خواست، نیازمند داشتن مدرک زبان آیلتس آکادمیک، تافل iBT و یا PTE آکادمیک میباشد.

اقامت توریستی در هلند

ویزای توریستی بطور کلی به افرادی ارائه میشود که قصد مسافرت به این کشور برای لذت بردن از جاذبه های گردشگری هلند را دارند. شاید ساده ترین راه برای سفر به این کشور، اقامت توریستی در هلند باشد. اما باید به این نکته نیز توجه کنید که مواردی وجود دارد که میتواند باعث رد شدن در خواست ویزای توریستی شما شود. مواردی مانند سابقه حضور غیر قانونی در محدوده شنگن و همچنین رد شدن در خواست این ویزا در گذشته، باعث رد در خواست ویزای توریستی شما برای اقامت هلند میشود. 

مهاجرت به هلند

اقامت از طریق سرمایه گذاری در هلند

سرمایه گذاری در هلند، سرمایه گذاری ای است با ریسک بسیار پایین. رتبه 8 هلند، در اقتصاد اروپا این موضوع را تایید میکند. علاوه بر اینکه سرمایه گذاری در هلند، سرمایه گذاری ای با ریسک پایین است، این امکان را نیز به شما میدهد که ابتدا اقامتی 5 ساله برای هلند دریافت کنید که بعد از آن می توانید برای تبدیل آن به اقامت دائم ، در خواست خود را به اداره مهاجرت هلند ارائه کنید. 

مزایای زندگی در هلند

چرا باید برای دریافت اقامت دائمی هلند تلاش کنیم؟ مسلما کیفیت آموزش بالا و مدارک معتبر دانشگاهی و یا بازار کار عالی به قدر کافی ترغیب کننده افراد برای اقامت دائمی در هلند نیست. مزایای زندگی در هلند به قدری زیاد است که بتواند شما را برای گرفتن اقامت این کشور ترغیب کند. 

در ادامه به برخی از مهمترین این مزایا اشاره می‌کنیم.

آدر هلند نظم و قانون به شدت رعایت می‌شود

در هلند آزادی زیادی وجود دارد. آزادی بیان یکی از حقوقی است که مخصوصاً سیاستمداران دوست دارند از آن استفاده کنند و در این کشور این قانون وجود دارد.

آب و هوای عالی

هلند در نزدیکی دریا واقع شده و آب و هوای معتدلی دارد. این باعث می‌شود زمستان‌ها قابل تحمل و روزهای تابستان لذت‌بخش باشد. جدا از وضعیت هوا، جذابیتی که در هلند میتوان دید این است که بخاطر نزدیکی به قطب شمال، خورشید در تابستان ساعت 10 شب غروب میکند.

مردم هلند افرادی وقت شناس هستند

در هلند برنامه ریزی، سازماندهی و زمان بندی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است، به طوری که در این کشور ساعت حرکت قطارها و وسایل حمل و نقل عمومی بسیار دقیق است و برای برنامه ریزی روزانه میتوانید روی آن ها حساب کنید.

درآمد بالا در هلند

هزینه های زندگی در هلند نسبت به سطح در آمد، شرایط خیلی خوبی را داراست به همین دلیل رفاه اجتماعی در هلند در جایگاه ویژه ای قرار دارد.

معایب زندگی در هلند

در سراسر دنیا هر کشور علاوه بر مزایایی که دارد، با معایبی نیز همراه است. معایب زندگی در هلند نیز در کنار مزایای آن خودنمایی میکند. در ادامه به برخی از معایب زندگی در هلند اشاره میکنیم:

نژاد پرستی در هلند

مردم هلند افرادی نژاد پرست هستند. این نژادپرستی شاید خود را بصورت رفتارهای ناهنجار اجتماعی نشان ندهد، اما در ادبیات صحبت کردن افراد جامعه با افراد خارجی کاملا مشخص است.

پیچیدگی زبان هلندی

شاید یکی از پیچیده ترین چالش هایی که برای افراد خارجی که به هلند مسافرت میکنند دشواری زبان هلندی باشد.

گرانی مسکن در هلند

پیدا کردن خانه مناسب با قیمتی معقول در هلند نوعی چالش بزرگ محسوب میشود. در بعضی موارد ملک شخصی را از صاحبخانه اجاره میکنند با این حال صاحبخانه ها بخاطر خبر داشتن از اوضاع بازار مسکن، قیمت ها را بالا میبرند.

با وجود مزایا و معایبی که زندگی در هلند میتواند برای فرد داشته باشد، افرادی که متقاضی مهاجرت به هلند هستند بهتر است قبل از اقدام، شرایط زندگی در هلند را مطالعه کنند تا تصمیمات بهتری بگیرند.

مدارک مورد نیاز هلند

مدارک لازم برای مهاجرت به هلند در ادامه توضیح داده شده است. اما یک‌سری مدارک باتوجه به روش شما برای مهاجرت به هلند اضافه خواهد شد که در هر روش متفاوت است.

  • فرم درخواست ویزای هلند
  • یک کپی از صفحه مشخصات شخصی گذرنامه شما و گذرنامه های قبلی.
  • مدارک اقامت قانونی که می‌تواند پاسپورت، ویزا یا اجازه اقامت همراه با کپی باشد.
  • برنامه سفر کامل شامل رزرو سفر با نام شما به منطقه شنگن و بازگشت است.
  • مدارکی که پس از بازدید به کشور خود باز خواهد گشت.
  • بیمه درمانی ویزای شینگن هلند
  • سندی از کارفرمای شما که شغل شما، حقوق و مدت و هدف بازدید شما را شرح می‌دهد.
  • اثبات تمکن مالی، که یکی از مهمترین روش های زندگی در هلند گرفتن اقامت تمکن مالی در هلند است. 
  • اثبات درآمد (حامی مالی).

وکیل مهاجرت به هلند

برای مشاوره مهاجرت به هلند و دانستن شرایط اقامت هلند  نیاز به یک فرد دانا در زمینه قوانین است. این به ما کمک میکند طی مسیر دریافت ویزای مهاجرت به هلند دچار مشکلات پیچیده نشویم. به همین خاطر وجود یک وکیل مهاجرت قانونی و با سابقه در این حوزه الزامی است. کار وکیل مهاجرت به هلند دریافت مدارک شما و توجه به درستی مدارک با در نظر گرفتن تمامی قوانین در هر مرحله است.این به شما کمک خواهد کرد از راحت ترین راه مهاجرت به هلند و از بهترین روش بتوانید ویزای خود را دریافت کنید.

راه های مهاجرت به هلند

هلند کشوری زیباست که به سرزمینی آسیاب‌های بادی و گل‌ها مشهور است. زیبایی‌های هلند با جشنواره‌های فصول مختلف در هم آمیخته شده است که بخش‌ کوچکی از زیبایی هلند می‌باشند. سفر به هلند آن چیزی است که برای یک تعطیلات عالی به آن نیاز دارید. نگران ویزای توریستی هلند نباشید که ویزانیو این کار را برای شما به بهترین شکل ممکن انجام می‌دهد. 

هلند میزبان یکی از بهترین سیستم‌های آموزشی در کنار بهترین دانشگاه‌های دنیا می‌باشد. هزاران نفر سالیانه از سراسر دنیا برای ویزای تحصیلی هلند تلاش می‌کنند. در این رقابت فشرده و سخت دریافت ویزا را به ما بسپارید و خیال خودتان را راحت کنید.

هلند کشوری است توسعه یافته که توسعه آن همچنان ادامه دارد. این توسعه مداوم باعث آن شده که نیاز به نیروی کار متخصص در این کشور همواره احساس شود. علاوه بر این رفاه بالای اجتماعی و حقوق‌های عالی باعث شده متقاضی ویزای کاری هلند از سراسر دنیا بسیار باشد. اگر دنبال ویزای کاری هلند هستید، این تخصص ماست.