جاذبه های گردشگری نروژ

جاذبه های گردشگری نروژ

Norway tourist attractions

631 بازدید - منتشر شده توسط مینا همتی در تاریخ: ۹۹/۰۸/۱۱ در ۹:۰۰ قبل از ظهر , آخرین بروزرسانی: ۹۹/۰۸/۲۸ در ۱۲:۳۱ بعد از ظهر

آنچه در این مطلب می خوانید

زمان مطالعه: ۸ دقیقه

نروژ ازجمله کشورهایی است که تصویری زیبا از تلفیق طبیعت ناب و آثار تاریخی را در جلوی چشم مخاطبان خود قرار داده است؛ لذا هرساله میزبان جمعیت بالایی از گردشگران می‌باشد. جاذبه های گردشگری نروژ به‌قدری آن را از سایر کشورها متمایز ساخته که از آن به‌عنوان یکی از برترین مقاصد توریستی در جهان یاد می‌شود.

درباره نروژ

نروژ یا Norway ازجمله کشورهای حوزه اسکاندیناوی است که به دلیل کوهستانی بودن و سرمای شدید، تقریباً حدود ۷۰ درصد از وسعت ۳۸۵.۲۰۳ هزار کیلومتری آن خالی از سکنه است.

این کشور با جمعیت بیش از ۵ میلیون نفر، یکی از مرفه‌ترین کشورهای جهان شناخته می‌شود. نرخ تورم در نروژ برابر با ۲.۹ و نرخ بیکاری در آن ۳.۹ درصد می‌باشد.

اقتصاد قدرتمند نروژ بر پایه منابع طبیعی مانند نفت، تولید ناخالص داخلی و البته صنعت پررونق توریست قرارگرفته است. واحد پولی این کشور کرون است. نروژ یکی از مرفه‌ترین کشورهای جهان است که بخش قابل‌توجهی از اقتصاد آن بر پایه صنعت توریست قرار گرفته است.

ساختار حکومت در نروژ پادشاهی بوده و این کشور با فنلاند و سوئد دارای مرز مشترک می‌باشد. پایتخت نروژ شهر اسلو است و زبان رسمی شهروندان نروژی و سامی می‌باشد.

بااینکه نروژ در حوزه شینگن قرار دارد و شهروندان قادرند از تسهیلات و امکانات آن استفاده کنند، این کشور جزو اتحادیه اروپا نیست. البته نروژ دو بار برای پیوستن به اتحادیه اروپا اعلام آمادگی کرده که در سال‌های ۱۹۷۲ و ۱۹۹۴ طی رفراندوم، درخواست آن رد شده است.

Norway-tourist-attractions_1
شفق قطبی در نروز

با قرار گرفتن پاسپورت نرژ در جایگاه هشتم قوی ترین پاسپورت های جهان در سال ۲۰۲۰، شهروندان نروژی و دارندگان پاسپورت این کشور می‌توانند بدون نیاز به اخذ ویزا به ۱۸۴ کشور جهان سفر کنند.

علاوه بر حوزه جذاب گردشگری، نروژ به کانون توجه مهاجران خارجی در حوزه تحصیلی و کاری مبدل شده است؛ به‌نحوی‌که هرساله با انتشار لیست مشاغل موردنیاز نروژ عده‌ای مسیر سرنوشت‌ساز این مهاجرت کاری به این کشور را در پیش می‌گیرند.

بااین‌حال موضوع بحث ما در این مطلب، معرفی جاذبه های گردشگری نروژ است که با دریافت ویزای توریستی، با توجه به شرایط و مدارک کامل قابل‌دسترس خواهد بود.

سفر به نروژ

تجربه سفر به نروژ به دلیل جاذبه‌های تاریخی و طبیعی بی‌شمار آن فراموش‌نشدنی خواهد بود. نروژ یکی از کشورهای اسکاندیناوی بوده که بسته به موقعیت جغرافیایی خاص آن دارای جاذبه‌های طبیعی مانند یخچال­ها، کوه‌ها و فلات‌های ساحلی شناخته‌شده در سطح جهان است.

علاوه بر این طبیعت ناب و منحصربه‌فرد، در سطح شهرهای نروژ ساختمان‌هایی با معماری تاریخی و اسکاندیناوی مشاهده می‌شود. شهروندان نروژی به دارا بودن فرهنگی غنی میزبان فوق‌العاده‌ای برای گردشگران خارجی می‌باشند.

اسلو یا Oslo، به‌عنوان پایتخت نروژ، شهری سرسبز و دارای موزه‌های تاریخ متعددی است؛ به‌طوری‌که منظره‌ای زیبا از ترکیب تاریخ و طبیعت برای گردشگران ساخته است. اسلو یکی از توریستی‌ترین شهرهای جهان می‌باشد.

سوگنه فیورد

سوگنه فیورد بزرگ‌ترین فلات نروژ است که وسعت آن به ۲۰۴ کیلومتر است. این فلات در امتداد مسیر خود به فلات‌های کوچک‌تری تقسیم می‌شود که بزرگ‌ترین آن‌ها تقریباً ۵ کیلومتر طول دارد.

این فلات که دیوارهای صخره‌های مجاور آن تا حدود ۱۳۰۷ متر ارتفاع دارند، منظره‌ای فوق‌العاده را ایجاد کرده‌اند.

بهترین راه برای تماشای این منظره، قایق‌سواری است که از برگن حرکت می‌کند. در طول مسیر گردشگران می‌توانند از جاذبه دیگری نظیر نرو فیورد، فجر لند با بزرگ‌ترین یخچال‌ها و برجی که ۱۷۰۰ متر بالاتر از سطح آب است، دیدن کنند.

ترومس

ترومس یکی از جاذبه های گردشگری نروژ است که به دلیل نزدیکی به قطب شمال یک پایگاه مهم برای علاقه‌مندان به شمار می‌رود.

ترومس که قبلاً به دلیل جذابیت دریایی خود به‌عنوان دهکده ماهی گیری شناخته می‌شد، مقصدی برای تماشای شفق‌های شمالی و جاذبه‌های مانند پولاریا و موزه قطبی می‌باشد.

قطب شمال -آلپ ترومس دارای باغ گیاه‌شناسی بوده که در آن گیاهان گلداری مانند گل صدتومانی و خشخاش آبی تبتی مشاهده می‌شود.

جزیره لوفوتن

مجمع جزایر لوفوتن واقع در دایره قطب شمال، یکی از جاذبه های گردشگری نروژ و مقصدی برای علاقه‌مندان به تفریحات ساحلی، ماهی گیری و مشاهده حیوانات وحشی است. این جزیره هم‌چنین دارای آثار تاریخی فراوانی مانند موزه جنگ یا موزه یخی می‌باشد.

صخره پالپیت

یکی از بهترین جاذبه های گردشگری نروژ صخره پالپیت است که باوجود صعب‌العبور بودن برای گردشگران جذابیت فراوانی دارد. این صخره در مجاورت استاوانگر واقع شده و برای رسیدن به آن‌که بیش از ۶۰۰ متر ارتفاع دارد نیاز به کشتی و اتوبوس و ۲ ساعت پیاده‌روی می‌باشد.

منطقه جذاب استاوانگر هم خود دارای چندین سازه تاریخی ازجمله موزه کنسرو و کلیسای جامع است که این کلیسای جذاب خود شامل یک کاخ سلطنتی رومانیایی، منبر باروک و چشمه گوتیک می‌باشد.

Norway-tourist-attractions_3
صخره پالپیت

شبه‌جزیره بیگ دوی

شبه‌جزیره بیگ دوی در غرب شهر اسلو به دلیل داشتن فضاهای طبیعی و موزه‌های تاریخی معروف است. این شهر به دلیل سابقه تاریخی، مقر مطالعات هولوکاست بوده و در آن موزه فریم هم قرار دارد.

اسکله بریگن هانسیاتیک

اسکله بریگن هانسیاتیک، یک ناحیه پویا است که زمانی مرکز تجارت بازرگانان‌ هانسیاتیک قرار داشته است. فروشگاه‌ها، رستوران‌ها و موزه بریگن ازجمله جاذبه های گردشگری نروژ می‌باشند که در این اسکله جذاب واقع‌شده‌اند.

پارک مجسمه‌سازی ویگلند

پارک مجسمه‌سازی ویگلند از جالب‌ترین جاذبه های گردشگری نروژ است که شامل ۶۵۰ مجسمه است که توسط گوستاو ویگلند طراحی و ساخته شده است. این سازه‌ها از آهن فرفورژه برنز و گرانیت در ۵ موضوع مختلف رده بندی شده‌اند.

موزه کشتی وایکینگ‌ها

موزه کشتی وایکینگ که در اسلو واقع شده است، دارای سه کشتی متعلق به قرن نهم است که برای اتاق دفن وایکینگ‌های برجسته مورداستفاده قرار می‌گرفته است. کشتی اوبرگ، گوکستاد و تون اسامی این سه کشتی می‌باشند.

Norway-tourist-attractions_2
موزه کشتی وایکینگ

قلعه آکرشوس

قلعه آکرشوس یک سازه قرون‌وسطایی محسوب می‌شود. این قلعه که به دستور پادشاه هوکن پنجم در سال ۱۲۹۹ ساخته شده، در اوایل قرن هفدهم از سوی پادشاه کریستین چهارم به مقر سلطنت رنسانس مبدل گشته است. قلعه آکرشوس بر روی یک پرتگاه مشرف به اسلوفود دارای منظره طبیعی جذابی است.

لیلهامر

لیلهامر یکی از جاذبه های گردشگری نروژ است که در بالای دریاچه میسا و در جنوب دره گودبراندسدال قرارگرفته است.

پارک مالهاوژن، موزه روباز با ساختمان تاریخی، کلبه پیر گنت، کلیسای سنگفرشی و … در فصل‌های تابستان و المپیک‌ها و جشنواره‌های زمستانی در فصول سرد از جاذبه‌های این منطقه می‌باشد.

گیرانگرفیورد

گیرانگر فیورد در شمال ایلسوند، جزو فهرست میراث جهانی یونسکو است. امتداد مسیر شرقی سانیلوس فورد در این منطقه، دارای جاذبه‌های گردشگری فراوانی از قبیل قله دال سینبا است که ازنظر طبیعت ناب منحصربه‌فرد است.

مسیر ریلی با منظره طبیعت زیبا

مسیرهای ریلی متعددی در نروژ با منظره طبیعی و سرسبز وجود دارد که شاید برای گردشگران بسیار جذاب باشد. ازجمله مسیرهای ریلی معروف در این کشور می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • راه‌آهن برگن با عبور از بالای فلات کوه ‌هاردانگریدا
 • راه‌آهن دوور از اسلو به تروندهایم
 • مسیر ریلی راوما بین دنبوس و آندلسن
 • راه‌آهن فلوم

جاده اقیانوس اطلس

یکی از ۱۸ مسیر گردشگری ملی که علاوه بر برقراری اتصال میان جزایر، به یکی از برترین جاذبه‌های گردشگری در نروژ مبدل شده است؛ خصوصاً برای علاقه‌مندان به ماهی گیری و غواصی.

جوتون هایمن

جوتون هایمن بزرگ‌ترین منطقه کوهستانی و یکی از بهترین جاذبه های گردشگری نروژ برای علاقه‌مندان به طبیعت است. ازجمله مرتفع‌ترین کوه‌های این منطقه می‌توان به گالدو پیگن اشاره کرد که صعود به آن ۴ ساعت طول می‌کشد.

آبشارهای دیدنی، رودخانه‌ها، یخچال‌های طبیعی و حیات‌وحش خاص مانند گوزن‌های شمالی از جاذبه‌های طبیعی جوتون هایمن است.

سؤالات متداول

مهم‌ترین شهرهای نروژ کدم‌اند؟

اسلو به‌عنوان پایتخت مهم‌ترین شهر نروژ و مرکز اقتصادی، علمی و فرهنگی است. السوند، برگن، فردریکستاد، گرینگز، هنینگسوات، رین و ترومسو و تروندهایم از دیگر شهرهای نروژ بوده که هرکدام دارای فرصت‌هایی ازجمله جاذبه‌های توریستی فراوان چه تاریخی و چه طبیعی می‌باشند.

بهترین راه برای مهاجرت به نروژ کدام است؟

در حال حاضر با توجه به لیست مشاغل موردنیاز نروژ که هرساله با ارزیابی بازار اشتغال از سوی دولت ارائه می‌گردد، بهترین راه برای مهاجرت به نروژ، کاری بوده که بر مبنای جاب آفر انجام می‌پذیرد. تحصیل در دانشگاه‌های نروژ هم می‌تواند شانس یافتن کار در این کشور و پس‌ازآن اقامت را بالا ببرد.

مهم‌ترین شهرهای مهاجرپذیر نروژ کدم‌اند؟

بهترین شهرهای نروژ برای مهاجرت علی‌رغم هزینه‌های متناسب زندگی، باید دارای سیستم آموزشی برتر و موقعیت‌های شغلی فراوان باشند. در حال حاضر شهرهای اسلو، برگن و تروندهایم ازجمله شهرهایی هستند که با دارا بودن دانشگاه‌های برتر و اقتصاد پویا، میزبان مهاجران فراوانی بوده‌اند که به قصد تحصیل یا کار نروژ را انتخاب کرده‌اند.

شرایط اخذ ویزای توریستی نروژ چگونه است؟

جاذبه های گردشگری نروژ عامل ترغیب‌کننده‌ای برای دریافت ویزای توریستی این کشور است. ویزای توریستی که امکان اقامت ۹۰ روزه به افراد واجد شرایط ارائه می‌کند، علاوه بر مدارک کامل شناسایی، نیازمند مدارک اثبات‌کننده بازگشت به وطن در موعد مقرر و البته تمکن مالی است.

چنانچه قصد سفر دارید، در ادامه می‌توانید جاذبه‌های توریستی کشورهای مختلف را ببینید.

جاذبه های گردشگری کانادا

جاذبه های گردشگری هلند

جاذبه های گردشگری فنلاند

جاذبه های گردشگری دانمارک

جاذبه های گردشگری سوئد

جاذبه های گردشگری اتریش

جاذبه های گردشگری آلمان

جاذبه های گردشگری بلژیک

جاذبه های گردشگری انگلیس

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۲ میانگین: ۴.۵]

  درخواست مشاوره تلفنی مهاجرت

  سوالات مهاجرت خود را از بهترین مشاوران ویزانیو بپرسید.

  دیدگاه خود را ثبت کنید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *