مهاجرت به نروژ

وسعت : 386000 کیلومتر مربع
جمعیت نروژ :
5.230.000 نفر
پایتخت کشور نروژ :
شهر اسلو
حکومت حاکم: پادشاهی مشروطه
زبان رسمی کشور نروژ :
نروژی و سامی
شهرهای مهم: تلمارک، وستفولد و فینمارک
واحد پول نروژ: کرون

مهاجرت به نروژ به عنوان یک کشور اسکاندیناوی است که شامل کوه‌ها، یخچال‌های طبیعی و آبدره‌های ساحلی عمیق است. اسلو، پایتخت، شهر فضاهای سبز و موزه‌ها است. کشتی‌های حفاظت‌شده وایکینگ‌های قرن نهمی در موزه کشتی وایکینگ‌های اسلو به نمایش گذاشته می‌شوند. برگن، با خانه‌های چوبی رنگارنگ، نقطه شروع سفرهای دریایی به سوگنفیورد دراماتیک است. نروژ همچنین برای ماهیگیری، پیاده روی و اسکی، به ویژه در استراحتگاه المپیک لیلهامر، شناخته شده است.

شرایط مهاجرت به نروژ

در شمال اسکاندیناوی منطقه‌ای زیبا و بی‌نظیر به نام نروژ وجود دارد که جاذبه‌های فوق‌العاده‌ای را به رخ می‌کشد. جالب است بدانید زندان‌ها در کشور نروژ به شیوه‌ای خاص اداره می‌شود و در زندان‌ها کلاس‌های آموزشی، سالن فیلم، کتابخانه، برنامه‌های ورزشی و کلاس‌های دیگر برگزار می‌شود و در محیطی دوستانه و بسیار مدرن این خدمات ارائه می‌شود تا زندانی‌ها با رفتاری درست به جامعه بازگردند.

معرفی کشور نروژ

کشور نروژ از اقتصاد بسیار خوبی برخوردار بوده و بسیاری از متقاضیان با روش‌های مختلف قصد دریافت اقامت دائم نروژ را در سر می‌پرورانند. این کشور دارای 19 استان و حدود 448 شهرستان است. هر شهرستان یا روستا در نروژ کمدن نامیده می‌شود.

همانطور که گفته شد اقتصاد نروژ از رشد خوبی برخوردار است؛ به گونه‌ای که نرخ بیکاری 3.9 و نرخ تورم 2.9 درصد تخمین زده شده است. دارای منطقه زمانی GMT+2 . UTC+1 (CET) و از پاسپورتی قدرتمند برخوردار است. کشور نروژ جزو اتحادیه اروپا بوده و با دریافت پاسپورت آن می‌توانید به 166 کشور بدون دریافت ویزا سفر کنید.

مدارک مهاجرت به نروژ

برای دریافت ویزای مهاجرت به نروژ باید هدف شما از مهاجرت نروژ مشخص شود و بعد برای دریافت ویزای مخصوص هدفتان اقدام نمایید. اما برای مهاجرت به نروژ به هر طریقی و با هر هدفی برخی مدارک مشترک وجود دارند که در این بخش به آن‌ها اشاره کوچکی داریم.

  • داشتن پاسپورت و شناسنامه
  • داشتن مدرک تحصیلی تائید شده به همراه ریز نمرات
  • ارائه‌ی سابقه کاری
  • داشتن مدرک زبان انگلیسی
  • داشتن تمکن مالی
  • پرداخت هزینه‌ی مصاحبه با سفارت
  • گواهی عدم سوء پیشینه
  • داشتن بیمه‌ی درمانی مسافرتی
  • داشتن مدارک ازدواج ( در صورت تاهل )

وکیل مهاجرت به نروژ

برای مهاجرت به نروژ  و انتخاب کشور نروژ برای مهاجرت به شکل قانونی و پاسخ سوال چگونه به نروژ مهاجرت کنیم؟ نیاز به یک فرد دانا در زمینه قوانین و کسی است که شرایط اقامت در نروژ و اقامت دائم نروژ و همینطور راههای مهاجرت به نروژ را به صورت کامل بلد باشد تا در طی مسیر دریافت ویزا و درخواست ویزای کشور نروژ دچار مشکلات پیچیده نشویم به همین خاطر وجود یک وکیل مهاجرت قانونی و با سابقه در این حوزه الزامی است. کار وکیل مهاجرت به نروژ دریافت مدارک شما و توجه به درستی مدارک با در نظر گرفتن تمامی قوانین در هر مرحله است که به شما کمک خواهد کرد از راحت‌ترین راه و از بهترین روش بتوانید ویزای خود را دریافت کنید.

معایب مهاجرت به نروژ

هزینه اجاره یا خرید خانه در نروژ و انتخاب کشور نروژ برای زندگی یکی از موارد هزینه مهاجرت به نروژ محسوب می‌شود به طور قابل‌ توجهی بالا است. اگر قصد دارید در نروژ زندگی کنید، قبل از هر‌چیز باید برای هزینه‌های مسکن خود برنامه‌‌ریزی کنید. اجاره یا خرید خانه می‌تواند بسیار گران باشد، به خصوص اگر می‌خواهید در یکی از شهرها زندگی کنید.

مالیات: باید به مالیات مصرف در کشور عادت کنید. Merverdiavgift شکلی از مالیات فروش یا مالیات بر ارزش افزوده است که برای کالاها و خدمات در نروژ اعمال می‌شود. تقریباً روی همه‌چیز قرار داده شده است، بنابراین واقعاً راهی برای جلوگیری از این هزینه وجود ندارد. شما همیشه هزینه مالیات را در قیمت فهرست شده برای کالاهای مصرفی مشاهده خواهید کرد تا در مورد آنچه باید بپردازید سردرگمی وجود نداشته باشد.

سرعت زندگی: وقتی اینجا زندگی می‌کنید باید آگاهانه میزان تلاشی که برای چیزها انجام می‌دهید را کاهش دهید.

مزایای مهاجرت به نروژ

مسکن و ملک : تعداد زیادی مسکن با کیفیت بالا برای یافتن وجود دارد. شما به سرعت متوجه خواهید شد که نروژی ها به مراقبت از خانه های خود افتخار می کنند. این بدان معناست که می توانید املاک متعددی را در بازار بیابید که نشان دهنده استاندارد بالای زندگی موجود در این کشور است.

اجاره ملک: بسیاری از املاک اجاره‌ای که در نروژ در دسترس هستند، در حال حاضر دارای مبلمان مدرن هستند. شما می‌توانید مکانی را بیابید که احساس پاکی و حمایت کند بدون پرداخت هزینه قابل توجهی برای این تجربه.

این کشور طبیعتا زیباست: اکثر افرادی که برای اولین‌بار از نروژ بازدید می‌کنند، به وضوح تحت تاثیر زیبایی محض اطراف خود قرار می‌گیرند.

مهاجرت کاری به نروژ

افرادی که موفق به اخذ ویزای کار در نروژ می شوند، پس از حدود سه سال کار در این کشور و پرداخت به موقع مالیات به دولت، درصورت عدم ارتکاب جرم، می‌توانند موفق به اخذ اقامت دائم نروژ و دریافت ویزای اقامت نروژ از طریق کار شوند. در صورت متاهل بودن متقاضی، شرایط اقامتی شامل همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال می شود.

مدرک زبان موردنیاز: مدرک زبان انگلیسی IELTS با نمره 6.5 و یا مدرک TOFFLE با نمره ای معادل با ایلتس 6.5 

اقامت توریستی در نروژ

کشور نروژ ازجمله کشورهای اسکاندیناوی و عضو پیمان شینگن است که در شمال قاره اروپا قرار گرفته است. با اخذ اقامت توریستی نروژ می‌توانید تمامی کشورهای حوزه شینگن را بازدید نموده و برای مدت زمانی مشخص که در ویزا ذکر شده، در این کشور اقامت داشته باشید که این خود یکی از راه های مهاجرت به نروژ محسوب می‌گردد.

مدرک زبان موردنیاز: مدرک زبان انگلیسی IELTS با نمره 6.5 و یا مدرک TOFFLE با نمره ای معادل با ایلتس 6.5 

مهاجرت به نروژ از طریق تحصیل

نروژ دارای سطح آموزشی بسیار مناسبی از نظر استانداردهای اروپا می‌باشد. این کشور در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی از رفاه اجتماعی بالایی برخوردار است. به همین دلیل افراد بسیاری از سرتاسر جهان متقاضی تحصیل در نروژ هستند. دانشجویان می‌توانند به زبان نروژی و انگلیسی در بهترین دانشگاه‌های این کشور مشغول به تحصیل شوند. جهت آشنایی با شرایط ویزای تحصیلی نروژ میتوانید مطلب تحصیل در نروژ را مطالعه کنید.

مدرک زبان موردنیاز: مدرک زبان انگلیسی IELTS با نمره 6.5 و یا مدرک TOFFLE با نمره ای معادل با ایلتس 6.5 

سرمایه گذاری در نروژ

مهاجرت به کشور نروژ کشوری غنی از منابع طبیعی و آب و هوای نروژ برای زندگی که موجب می‌شود شهروندان این کشور زندگی راحت و توام با آرامش را تجربه کنند. به همین منظور سرمایه‌گذاری در کشور نروژ و اطراف آن، موفقیتی محسوب می‌شود که متقاضیان سرمایه گذاری در نروژ در صورت دارا بودن شرایط، می‌توانند از طریق آن موفق به اخذ اقامت دائم این کشور شوند.

مدرک زبان موردنیاز: مدرک زبان انگلیسی IELTS با نمره 6.5 و یا مدرک TOFFLE با نمره ای معادل با ایلتس 6.5 

ثبت شرکت در نروژ

اقتصاد کشور نروژ، اقتصادی توسعه‌یافته‌است که برخی بخش‌های آن در مالکیت راهبردی دولت قرار دارد. از زمان انقلاب صنعتی اقتصاد نروژ همیشه در حال رشد مداوم و مؤثر بوده است. ثبت شرکت در نروژ از مؤثرترین راه‌ها برای گرفتن اقامت نروژ برای خود و اعضای خانواده به شمار می‌رود که اطلاع از شرایط آن در وهله نخست، اهمیت بسیار زیادی دارد.

مدرک زبان موردنیاز: مدرک زبان انگلیسی IELTS با نمره 6.5 و یا مدرک TOFFLE با نمره ای معادل با ایلتس 6.5 

خرید ملک در نروژ

افرادی که قصد خرید خانه یا آپارتمانی در یک کشور اروپایی دارند، می‌توانند با انجام این کار در کشور نروژ، پس از چند سال اقامت این کشور را بدست آورند. اما خرید ملک  در نروژ و سرمایه گذاری در این کشور، علاوه بر مزایایی که دارد، با هزینه‌ها و موارد خاصی همراه می‌باشد.

مدرک زبان موردنیاز: مدرک زبان انگلیسی IELTS با نمره 6.5 و یا مدرک TOFFLE با نمره ای معادل با ایلتس 6.5

اقامت تمکن مالی در نروژ

ر سال‌های اخیر روش اقامت تمکن مالی در نروژ موردتوجه بسیاری از متقاضیان مهاجرت به این کشور قرارگرفته است. اگرچه درگذشته بسیاری از متقاضیان از روش‌های دیگری چون خرید ملک، سرمایه ‌گذاری یا ثبت شرکت اقدام می‌نمودند، اما هم‌اکنون این روش‌ها جای خود را به روش تمکن مالی داده‌اند.

مدرک زبان موردنیاز: مدرک زبان انگلیسی IELTS با نمره 6.5 و یا مدرک TOFFLE با نمره ای معادل با ایلتس 6.5

ازدواج در نروژ

یکی از راه‌های اخذ تابعیت نروژ، انجام این کار از طریق ازدواج در نروژ است. تقاضا برای مهاجرت و اخذ اقامت در این کشور که از نظر امنیت و رفاه اقتصادی وضعیت خوبی دارد، بسیار زیاد است. اگر به دنبال کسی هستید که در کشور نروژ با او ازدواج کنید می‌توانید برای دریافت اجازه‌نامه اقامت درخواست دهید و به این کشور بیایید.

پناهندگی در نروژ

کشور نروژ با پیشینه تلاش‌های بشردوستانه‌ زیادی که در خصوص پناهندگی و پذیرش آن‌ها را دارد، از آن دسته کشورهایی است که هرساله تعداد زیادی از پناهندگان را در خود جای‌داده و برای جذب پناهنده از کمیت و کیفیت بالایی برخوردار است.