زمان مطالعه: ۶ دقیقه

کشور نروژ

منطقه اسکاندیناوی جزو بهترین بخش های اروپا بوده و کشورهای فوق العاده ای در آن وجود دارد. یکی از بهترین آنها با جاذبه های بی نظیر کشور نروژ می باشد. برای دریافت اقامت نروژ باید حتماً شرایط این کشور را بسنجید، زیرا مواردی در این امر وجود دارد که باید حتماً قبل از اقدام برای دریافت اقامت نروژ آن ها را بررسی کنید. کشور نروژ از جاذبه های تفریحی و گردشگری فوق العاده ای برخوردار بوده و خدمات و امکانات موجود در آن شرایط بسیار خوبی برای شهروندان مهیا کرده است که متقاضیان را مجاب به دریافت اقامت نروژ می کند.

در شمال اسکاندیناوی منطقه ای زیبا و بی نظیر به نام نروژ وجود دارد که جاذبه های فوق العاده ای را به رخ می کشد. جالب است بدانید زندان ها در کشور نروژ به شیوه ای خاص اداره می شود و در زندان ها کلاس های آموزشی، سالن فیلم، کتابخانه، برنامه های ورزشی و کلاس های دیگر برگزار می شود و در محیطی دوستانه و بسیار مدرن این خدمات ارائه می شود تا زندانی ها با رفتاری درست به جامعه بازگردند. کشور نروژ به همراه فنلاند و سوئد جزو خوشحالترین کشورها در دنیا می باشند و سن امید به زندگی تا ۸۴ سالگی تخمین زده شده است. دیگر نکته مثبت در کشور نروژ اهمیت به آموزش و پرورش و تحصیلات فرزندان می باشد، به شکلی که حدوداً ۳۳% از مردمان ساکن در کشور نروژ تحصیلاتی در حد دکتری دارند. سرمایه گذاری در بخش آموزش و پرورش به قدری مهم است که متقاضیان زیادی به دنبال مهاجرت تحصیلی نروژ بوده و یا بتوانند اقامت دائم نروژ را به دست بیاورند.

معرفی کشور نروژ

برای شناخت بهتر کشور نروژ بهتر است تا ادامه این مقاله همراه ما باشید: کشور نروژ با جمعیتی در حدود ۵.۲۳۰.۰۰۰ در شمال منطقه اسکاندیناوی و در مساحتی در حدود ۳۸۶.۰۰۰ کیلومتر مربع قرار گرفته است. کشور نروژ از اقتصاد بسیار خوبی برخوردار بوده و بسیاری از از متقاضیان با روش های مختلف قصد دریافت اقامت دائم نروژ را در سر می پرورانند. حکومت حاکم در کشور نروژ پادشاهی مشروطه بوده و زبان رایج در این کشور نروژی و سامی می باشد. پایتخت نروژ شهر اسلو بوده و شهرهای مهم این کشور عبارتند از: تلمارک، وستفولد و فینمارک که به غیر از اینها دارای ۱۹ استان و حدود ۴۴۸ شهرستان است. هر شهرستان یا روستا در نروژ کمدن نامیده می شود.

پایتخت نروژ شهر اسلو بوده و شهرهای مهم این کشور عبارتند از: تلمارک، وستفولد و فینمارک که به غیر از اینها دارای ۱۹ استان و حدود ۴۴۸ شهرستان است. هر شهرستان یا روستا در نروژ کمدن نامیده می شود.

همانطور که گفته شد اقتصاد نروژ از رشد خوبی برخوردار است؛ به گونه ای که نرخ بیکاری ۳.۹ و نرخ تورم ۲.۹ درصد تخمین زده شده است. واحد پول کشور نروژ کرون بوده و دارای منطقه زمانی GMT+2 . UTC+1 (CET) و از پاسپورتی قدرتمندی برخوردار است. کشور نروژ جزو اتحادیه اروپا بوده و با دریافت پاسپورت آن می توانید به ۱۶۶ کشور بدون دریافت ویزا سفر کنید.

موقعیت جغرافیایی و آب و هوای نروژ

کشور نروژ از لحاظ جغرافیایی در شمال اسکاندیناوی قرار گرفته و از منطقه ای کوهستانی به همراه دشت های پهناور و همچنین پوشش گیاهی گسترده بی نظیر تشکیل شده است. دسترسی این کشور به آبهای آزاد و هم مرز بودن با همسایگانی مانند: روسیه، سوئد و فنلاند و همچنین اقیانوس اطلس نشان دهنده موقعیت جغرافیای این کشور می باشد.

در نروژ به دلیل وجود جنگل های انبوه صنعت چوب بری بسیار رونق داشته و درصد کثیری از خانه ها در این کشور از چوب است. از آنجا که رشته کوههای پهناور و قرار گرفتن در ارتفاعات و نزدیکی به قطب شمال نشان دهنده آب و هوایی زمستانی و سرد است. بارندگی در این کشور بسیار بالا بوده و در زمستان بارش برف به ارتفاع ۲ متر در برخی نقاط می رسد. 

کار در نروژ

افرادی که موفق به اخذ ویزای کار در نروژ می شوند، پس از حدود سه سال کار در این کشور و پرداخت به موقع مالیات به دولت، درصورت عدم ارتکاب جرم، می‌توانند موفق به اخذ اقامت دائم نروژ شوند. در صورت متاهل بودن متقاضی، شرایط اقامتی شامل همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال می شود.

اقامت توریستی در نروژ

کشور نروژ ازجمله کشورهای اسکاندیناوی و عضو پیمان شینگن است که در شمال قاره اروپا قرار گرفته است. با اخذ اقامت توریستی نروژ می‌توانید تمامی کشورهای حوزه شینگن را بازدید نموده و برای مدت زمانی مشخص که در ویزا ذکر شده، در این کشور اقامت داشته باشید.

تحصیل در نروژ

نروژ دارای سطح آموزشی بسیار مناسبی از نظر استانداردهای اروپا می‌باشد. این کشور در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی از رفاه اجتماعی بالایی برخوردار است. به همین دلیل افراد بسیاری از سرتاسر جهان متقاضی تحصیل در نروژ هستند. دانشجویان می‌توانند به زبان نروژی و انگلیسی در بهترین دانشگاه‌های این کشور مشغول به تحصیل شوند.

سرمایه گذاری در نروژ

نروژ کشوری غنی از منابع طبیعی است و آب و هوای مناسبی دارد که شهروندان این کشور زندگی راحت و توام با آرامش را دارند. به همین منظور سرمایه‌گذاری در کشور نروژ و اطراف آن، موفقیتی محسوب می‌شود که متقاضیان سرمایه گذاری در نروژ در صورت دارا بودن شرایط، می‌توانند از طریق آن موفق به اخذ اقامت دائم این کشور شوند.

ثبت شرکت در نروژ

اقتصاد کشور نروژ، اقتصادی توسعه‌یافته‌است که برخی بخش‌های آن در مالکیت راهبردی دولت قرار دارد. از زمان انقلاب صنعتی اقتصاد نروژ همیشه در حال رشد مداوم و مؤثر بوده است. ثبت شرکت در نروژ از مؤثرترین راه‌ها برای اخذ اقامت برای خود و اعضای خانواده به شمار می‌رود که اطلاع از شرایط آن در وهله نخست، اهمیت بسیار زیادی دارد.

خرید ملک در نروژ

افرادی که قصد خرید خانه یا آپارتمانی در یک کشور اروپایی دارند، می‌توانند با انجام این کار در کشور نروژ، پس از چند سال اقامت این کشور را بدست آورند. اما خرید ملک  در نروژ و سرمایه گذاری در این کشور، علاوه بر مزایایی که دارد، با هزینه‌ها و موارد خاصی همراه می‌باشد.

اقامت تمکن مالی در نروژ

ر سال‌های اخیر روش اقامت تمکن مالی در نروژ موردتوجه بسیاری از متقاضیان مهاجرت به این کشور قرارگرفته است. اگرچه درگذشته بسیاری از متقاضیان از روش‌های دیگری چون خرید ملک، سرمایه ‌گذاری یا ثبت شرکت اقدام می‌نمودند، اما هم‌اکنون این روش‌ها جای خود را به روش تمکن مالی داده‌اند.

ازدواج در نروژ

یکی از راه‌های اخذ تابعیت نروژ، انجام این کار از طریق ازدواج در نروژ است. تقاضا برای مهاجرت و اخذ اقامت در این کشور که از نظر امنیت و رفاه اقتصادی وضعیت خوبی دارد، بسیار زیاد است. اگر به دنبال کسی هستید که در کشور نروژ با او ازدواج کنید می‌توانید برای دریافت اجازه‌نامه اقامت درخواست دهید و به این کشور بیایید.

پناهندگی در نروژ

کشور نروژ با پیشینه تلاش‌های بشردوستانه‌ زیادی که در خصوص پناهندگی و پذیرش آن‌ها را دارد، از آن دسته کشورهایی است که هرساله تعداد زیادی از پناهندگان را در خود جای‌داده و برای جذب پناهنده از کمیت و کیفیت بالایی برخوردار است.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۱ میانگین: ۵]