مهاجرت, مهاجرت کاری

مهاجرت کاری پرستار

مهاجرت کاری پرستاران

پرستاری یکی از محترم‌ترین شغل‌های جهان است و یافتن سوژه و کشور مناسب برای مهاجرت کاری پرستار نسبت به خیلی از شغل‌ها آسان‌تر است. بااین‌حال در هر کشور برای مهاجرت کاری پرستار مقرراتی وجود دارد و داشتن گواهی‌نامه‌هایی لازم و ضروری است. حال دراین‌ بین بعضی از کشورهای نسبت به سایر برای مهاجرت کاری پرستاران مناسب‌تر و هیجان‌انگیزتر است.

کمبود پرستار در جهان

سراسر دنیا، به شکل چشم‌گیری با کمبود پرستار مواجه هستند و این امر پیش‌زمینه تقاضای کاری زیاد برای پرستارها شده و درنتیجه مقوله مهاجرت کاری پرستار را داغ و داغ‌تر می‌کند. افزایش مهاجرت کاری پرستار به کشورهایی پذیرنده تأثیر بسزایی بر سیستم مراقبت‌های بهداشتی دارد. در این مقاله قصد داریم عوامل اقتصادی و سیاسی مؤثر در مهاجرت کاری پرستار و برخی کشورهای مناسب‌تر برای پرستاران را معرفی کنیم.

مهاجرت کاری پرستاران

عوامل مؤثر بر مهاجرت کاری پرستار

کمبود پرستار تنها عامل تعیین‌کننده در مهاجرت کاری پرستار‌ به‌حساب نمی‌آید. در این بحث با دو عامل فشار و کشش در مهاجرت کاری پرستار آشنا می‌شویم. به‌طورکلی نارضایتی پرستارانی که به خاطر شرایط کاری نامساعد در کشورشان و حقوق پایین نسبت به شغل سختشان را عامل فشار می‌نامیم. در طرف دیگر شرایط خوبی که برخی دیگر از کشورها برای پرستاران فراهم کرده و تشویق و تسهیل برای مهاجرت کاری پرستاران در آن کشور را عامل کشش می‌نامیم.

عوامل کشش در کشورهای مقصد، موجب برجسته و نمایان تر شدن عوامل فشار در کشورهای دیگر می‌شود. فرصت‌های پیشرفت شغلی، توسعه زندگی شخصی، محیط کاری حرفه‌ای، سیاست‌های استخدامی، محیط سیاسی، شرایط اجتماعی و رفاهی باثبات، حقوق هیجان‌انگیز و مزایای اجتماعی و بازنشستگی چندین مورد از نمونه عوامل کشش در مهاجرت کاری پرستار به شمار می‌رود.

دستمزد‌ کم، فرصت‌های شغلی و آموزشی محدود، شرایط شغلی بی‌ثبات، محیط سیاسی ناپایدار، فقدان شرایط اجتماعی خوب و بازنشستگی، دستمزد پایین و احساس نیاز به ایمنی بیشتر هم نمونه‌هایی از عوامل فشار مؤثر بر مهاجرت کاری پرستار به شمار می‌روند.

ترکیب این عوامل کشش و فشار است که بر مهاجرت کاری پرستار دامن میزند. به‌طوری‌که هرساله قشر زیادی از پرستاران از کشورهای فقیر یا بی‌تفاوت به این شغل به کشورهای ثروتمند یا اهمیت دهنده به شغل پرستاری روانه می‌شوند. علاوه بر این استراتژی‌ها جذب نیرو هم بر تشدید این امر بسیار مؤثر است.

معرفی برخی از بهترین کشورها برای مهاجرت کاری پرستار

اگر شما یک پرستار هستید پیشنهاد می‌کنم ادامه مطلب را با دقت بیشتر مطالعه کنید. در ادامه مطلب قصد داریم چند تا از بهترین کشورها برای مهاجرت کاری پرستار را به شما معرفی کنیم.

نیوزلند

نیوزلند به‌طورکلی یک مقصد محبوب برای مهاجران انگلیسی‌زبان به‌حساب می‌آید. به‌ویژه در بخش مراقبت‌های بهداشتی حقوق بسیار مناسبی در‌نظر گرفته است. این کشور که معمولاً به طبیعت بسیار زیبا و آرامش کم‌نظیرش شناخته می‌شود، همیشه در بحث مهاجرت کاری پرستاران جزو برترین رتبه‌ها قرار می‌گیرد. دستمزدها در نیوزلند به‌طورکلی قابل‌توجه و خوب است و می‌تواند منعکس‌کننده کیفیت بالای زندگی در این کشور می‌باشد. برای مثال اگر پرستار باشید می‌توانید با اشتغال در خانه سالمندان زندگی بسیار مرفه و خوبی را برای خود و خانواده‌تان فراهم کنید.

 جمهوری ایرلند

یکی دیگر از مقاصد محبوب برای مهاجرت کاری پرستار مسلط به زبان انگلیسی، ایرلند است. ایرلند با ایجاد معافیت‌های مالی برای برخی از مشاغل بزرگ این کشور را به پیشنهاد جذابی برای متخصصان تبدیل کرده است. حقوق بالای پرستاران هم یکی دیگر از ویژگی‌های این کشور است که در دو بخش خصوصی و دولتی پرستاران بسیاری را به سمت خود جلب می‌کند.

سوئیس

هیچ مقاله‌ای که درمورد رفاه، حقوق بالا، سطح زندگی خوب، رضایت مردمی و هر چیزی از این قبیل نوشته شده باشد کامل نمی‌شود مگر این‌که نام سوئیس در آن ذکر شده باشد. مهاجرت به سوئیس آرزوی بسیار از اقشار و صنف‌های جوامع مختلف است. مهاجرت کاری پرستاران یکی از معدود روش‌هایی است که می‌تواند شما را به این آرمان‌شهر نزدیک بکند. البته قبل از اندیشیدن به این مطلب، باید زبان‌شناس ماهری هم باشید و به زبان‌هایی نظیر انگلیسی، آلمانی و فرانسوی تسلط داشته باشید.

مهاجرت کاری پرستاران

هلند

هلند یکی از باثبات‌ترین اقتصادهای اروپا و جهان را به خود اختصاص داده است. به‌خصوص متخصصان سلامت و حوزه‌های پزشکی و پرستاری می‌توانند مهاجرت به هلند را به عنوان یکی از بهترین گزینه‌های خود بدانند. درواقع سیستم مراقبت‌های بهداشتی در هلند یکی از بهترین‌ها در اروپا محسوب می‌شود.

 آخرین نکته درمورد مهاجرت کاری پرستار به هلند را به آشنایی با زبان مردم آن کشور اختصاص بدهیم. گر چند بسیاری از مردم هلند زبان انگلیسی را خوب صحبت می‌کنند اما هنوز برای اشتغال در بسیاری از زمینه‌ها در هلند باید با زبان آن‌ها آشنایی داشته باشید. اگر می‌خواهید در خصوص مهاجرت کاری هلند مطالب بیشتری بدانید مقاله ویزای کاری هلند را مطالعه نمایید.

نروژ

نروژ یکی دیگر از کشورهای شمال اروپا است که مانند سایرین به سطح و کیفیت زندگی بالا مشهور است. لذا این کشور به طور اجتناب‌ناپذیر، از یک سیستم مراقبت‌های بهداشتی بسیار کار‌آمد و قوی برخوردار است. نروژ برای بالا نگه‌ داشتن سطح مراقبت‌های بهداشتی مجبور است سطح زندگی پرستاران و حقوق آن‌ها را بالا در سطح عالی نگه دارد.

 پرستاران در نروژ حقوق بسیار بالایی دریافت کنند و همین‌طور نسبت به تخصص‌هایشان این حقوق را افزایش بدهند. درنهایت مناظر و طبیعت زیبا و روح‌افزای این کشور هم به کمک مطالب ذکرشده در بند بالا می‌آید که این کشور را به یک گزینه فوق‌العاده برای مهاجرت کاری پرستاران تبدیل کند.

استرالیا

استرالیا مانند همسایه جنوبی خود نیوزلند، یکی از مناسب‌ترین مکان‌ها برای فرصت‌های شغلی با زندگی خوب و آب و هوایی آفتابی و آرام است. استرالیا نسبت به وسعت کشورش از جمعیت کمی برخوردار است. بنابراین نیروهای کاری خارجی همیشه در این کشور مورد استقبال قرار می‌گیرند. پرستاری یکی ازاین حرفه‌هاست و پرستارانی که به این کشور بیایند می‌توانند انتظار دریافت پاداش بسیار زیادی را داشته باشند. وجود شهرهای پررونق و مدرن در کنار طبیعتی زیبا و مجذوب‌کننده می‌تواند یکی از عوامل کشش در مهاجرت کاری پرستار به این کشور باشد.

ایالت متحده آمریکا

همه بر این مطلب آگاه هستند که پزشکان در ایالت متحده آمریکا از حقوق بسیار بالایی برخوردار هستند. همچنین برخی از بهترین مراکز آموزشی و دانشگاه‌های پزشکی جهان هم در آمریکا واقع شده است. اما این قاعده فقط مختص پزشکان نیست و پرستاران را هم شامل می‌شود. حقوق پرستاران در ایالت‌های آمریکا یکسان نیست ولی بااین‌حال در همه ایالت‌های آن پرستاران از حقوق و مزایای بسیار ویژه‌ای برخوردارند.

ایسلند

ایسلند یکی دیگر از پردرآمدترین کشوها است. اگر در بخش مراقبت‌های ویژه فعالیت می‌کنید ایسلند یک انتخاب کاملاً عاقلانه است. ایسلند سیستم بهداشتی بسیار قدرتمندی دارد که با بودجه دولتی تأمین می‌شود و مورد غبطه بسیاری از دیگر کشورها است. این کشور حقوق بسیار بالایی را برای پرستاران خود در نظر گرفته است.

مناظر ایسلند را هر شخصی دوست دارد برای یک‌بار هم که شده از نزدیک ببیند ولی شاید آب‌وهوایش زندگی در این کشور را قدری سخت بکند. پاداش مالی بالای ایسلند این نقص را می‌تواند پوشش می‌دهد، درمجموع ایسلند یکی از گزینه‌های هیجان‌انگیز برای مهاجرت کاری پرستار به‌حساب می‌آید، به‌خصوص برای کسانی که اقتصاد گزینه اولشان باشد.

لوکزامبورگ

کشور کوچک و مستقل لوکزامبورگ، به عنوان یکی از بهترین کشورها برای متخصصان مالی و مالیاتی و حسابداران شناخته می‌شود. این کشور که در بین کشورهای آلمان، بلژیک و فرانسه احاطه‌شده است، مکان بسیار مناسبی برای پرستاران نیز به‌حساب می‌آید. حتی پرستاران جوان و تازه‌کار نیز در این کشور از حقوق بسیار بالا و جذابی برخوردارند. شاید اگر بدانید که لوکزامبورگ بیشترین حقوق در میان سایر کشورها را می‌دهد نیاز نباشد به خیلی به باقی مسائل بپردازیم.

مهاجرت کاری پرستاران

شرایط کلی پرستار برای مهاجرت به سایر کشورها

شرایط مهاجرت کاری پرستار از خیلی از مشاغل دیگر بهتر است و اگر شما به زندگی در کشور دیگری و کار کردن در حیطه تخصصی خودتان که پرستاری است، می‌اندیشید مطمئن باشید که می‌توانید به این هدفتان برسید. برای رسیدن به این هدف کافی است با کارشناسان و مشاوران ویزانیو در تماس باشید و مطمئن باشید که همه تلاشمان را در جهت موفقیت شما انجام خواهیم داد.

سؤالات متداول

بله. شما برای گرفتن جاب آفر پرستاری در کشور آلمان نیاز به مدرک آلمانی سطح B1 دارید تا بتوانید با بیماران ارتباط درستی برقرار کنید.

درآمد پرستاران در کشورهای مختلف، متفاوت است اما درکل باتوجه به کمبود پرستار نسبت به میزان نیاز، پرستاران از حقوق بالایی برخوردارند.

لوکزامبورگ؛ پاسخ بیشترین درآمد در این رشته، مانند خیلی دیگر از رشته‌ها, لوکزامبورگ است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.