مهاجرت

مهاجرت کاری چشم‌پزشک

مهاجرت کاری چشم‌پزشک

مهاجرت کاری چشم‌پزشک نیازمند شناخت کشورهایی است که محل پیشرفت برای این رشته هستند و مهاجرت به این کشورها نیز دارای مزایای زیادی است.

بهترین کشورها برای مهاجرت کاری چشم‌پزشک

چشم‌پزشکی شاخه‌ای از پزشکی و جراحی است که عمدتاً به تشخیص و درمان اختلالات چشمی می‌پردازد. آن‌ها از داروها برای درمان بیماری‌های چشمی، اجرای لیزر درمانی و انجام عمل جراحی در صورت نیاز استفاده می‌کنند. در اینجا فهرستی از پردرآمدترین کشورها در رشته چشم‌پزشک آمده است (حقوق به دلار آمریکا تبدیل‌شده است).

مهاجرت کاری چشم‌پزشک به آلمان

حقوق چشم‌پزشک در آلمان – ۸۲۰.۰۰۰ دلار

متخصصان آلمانی در چشم‌پزشکی که در بخش خصوصی مشغول به کار هستند، می‌توانند حدود ۷۲۸.۰۰۰ یورو هزینه قبل از مالیات و هزینه دریافت کنند.

مهاجرت کاری چشم‌پزشک به کانادا

حقوق چشم‌پزشک در کانادا – ۵۵۰.۰۰۰ دلار

پزشکان متخصص چشم‌پزشکی جزو پردرآمدترین پزشکان کشور هستند. طبق گزارش موسسه کانادایی اطلاعات بهداشتی، افرادی که در انتاریو مستقر هستند سالانه به‌طور متوسط ​​۷۰۱.۰۰۰ دلار کانادا درآمد ناخالص دارند. صورتحساب ارشد می‌تواند به‌طور متوسط ۶.۶ میلیون دلار برای خدمات خود در یک سال دستمزد دریافت کند.

COS-SCO کیست؟

انجمن چشم‌پزشکی کانادا (COS) مرجع ملی و شناخته‌شده مراقبت از چشم و بینایی در کانادا است. ما به‌عنوان پزشکان و جراحان چشم متعهد هستیم که از طریق ارتقاء برتری در چشم‌پزشکی و ارائه خدمات برای حمایت از اعضای خود در عمل، ارائه مراقبت‌های پزشکی و جراحی بهینه چشم را برای همه کانادایی‌ها تضمین کنیم. عضویت ما شامل بیش از ۱۱۴۹ چشم‌پزشک و ۲۲۰ دستیار چشم‌پزشکی است.

مهاجرت کاری چشم‌پزشک به کانادا

مهاجرت کاری چشم‌پزشک در سوئیس

حقوق چشم‌پزشک به سوئیس – ۴۸۵.۰۰۰ دلار

طبق داده‌های اداره فدرال بهداشت عمومی سوئیس، حقوق سالانه تمام‌وقت چشم‌پزشکان سوئیسی حدود ۴۵۰.۰۰۰ CHF در سال است.

مهاجرت کاری چشم‌پزشک به استرالیا

حقوق چشم‌پزشک به استرالیا – ۴۰۰.۰۰۰ دلار

چشم‌پزشکان استرالیایی پس از جراحان مغز و اعصاب، دومین متخصص پزشکی پردرآمد هستند. آن‌ها حدود ۵۵۲.۹۵۰ دلار استرالیا در سال درآمد دارند.

مهاجرت کاری چشم‌پزشک به ایالات‌متحده

حقوق چشم‌پزشک در ایالات‌متحده – ۳۶۶.۰۰۰ دلار

طبق Medscape، چشم‌پزشکان مستقر در ایالات‌متحده پس از ۴۰ ساعت کار در هفته، حدود ۳۶۶.۰۰۰ دلار در سال درآمد دارند.

مهاجرت کاری چشم‌پزشک به ایالات‌متحده

مهاجرت کاری چشم‌پزشک به هلند

حقوق چشم‌پزشک در هلند – ۲۸۲.۰۰۰ دلار

چشم‌پزشکان هلندی حقوقی بین ۵۸۰۰ تا ۱۰.۸۰۰ یورو در ماه دریافت می‌کنند. کسانی که به‌طور مستقل تاسیس شده‌اند می‌توانند بین ۱۵۰.۰۰۰ تا ۲۵۰.۰۰۰ یورو در سال درآمد داشته باشند.

مهاجرت کاری چشم‌پزشک به ژاپن

حقوق چشم‌پزشک در ژاپن – ۱۵۷.۰۰۰ دلار

طبق مطالعه‌ای که توسط Mediwell Co Ltd انجام‌شده است، چشم‌پزشکانی که در رشته خود بسیار ارشد هستند به‌طور متوسط ۱۸ میلیون ین یا بیشتر درآمد دارند. کسانی که هنوز در سال‌های اولیه فعالیت خود هستند سالانه بین ۱۲ تا ۱۴ میلیون ین درآمد دارند.

مهاجرت کاری چشم‌پزشک به انگلستان

حقوق چشم‌پزشک در انگلستان – ۱۴۵.۰۰۰ دلار

متخصصان پزشکی که زیر نظر NHS کار می‌کنند برای سال اول حقوق اولیه ۲۷.۷۰۰ پوند دریافت می‌کنند و این حقوق در سال دوم به ۳۲.۰۰۰ پوند افزایش می‌یابد. مشاوران تازه صلاحیت شده دارای حقوق اولیه ۷۹.۹۰۰ پوند هستند و با کسب بیش از ۱۰ سال تجربه این مبلغ به ۱۰۸.۰۰۰ پوند افزایش می‌یابد.

الزامات حرفه‌ای دریافت گواهینامه چشم پزشک

شرایط حرفه‌ای برای دریافت گواهینامه و کار به‌عنوان چشم‌پزشک برای این کشورها به شرح زیر است:

استرالیا و نیوزلند: یک مدرک تحصیلات تکمیلی تخصصی موردنیاز است که برای ورود به آن شرایط رقابتی وجود دارد.

بنگلادش: مدرک فوق‌لیسانس یا دیپلم در تخصص چشم‌پزشکی موردنیاز است.

کانادا: حداقل پنج سال رزیدنتی چشم‌پزشکی با آموزش فوق تخصصی اختیاری در یک‌رشته خاص موردنیاز است.

الزامات حرفه‌ای دریافت گواهینامه چشم پزشک

فنلاند: یک تخصص پنج‌ساله شامل آموزش عملی و مطالعات نظری موردنیاز است.

هند: مدرک فوق‌لیسانس در چشم‌پزشکی، شامل آموزش و تجربه کاری، موردنیاز است.

نپال: مدرک فوق‌لیسانس سه‌ساله به نام M.D در چشم‌پزشکی موردنیاز است.

ایرلند: آموزش جراحی بالاتر برای حداقل ۴.۵ سال موردنیاز است.

پاکستان: یک برنامه اقامت چهارساله با تکمیل موفقیت‌آمیز امتحان موردنیاز است.

فیلیپین: یک برنامه اقامت در یک بیمارستان معتبر موردنیاز است.

انگلستان: مدرک فوق‌لیسانس در چشم‌پزشکی موردنیاز است.

ایالات‌متحده: یک برنامه اقامت چهارساله موردنیاز است.

مهاجرت کاری چشم‌پزشک به جمهوری چک

جمهوری چک یکی از پیشتازان جهان در جراحی چشم است دلایل زیادی به را این موضوع وجود دارد اما شاید اصلی‌ترین این دلایل استانداردهای بالا، قیمت‌های پایین‌تر و سابقه طولانی جراحی چشم و عدسی است. اولین دلیل اینکه جمهوری چک یکی از رهبران جهان در این زمینه شناخته‌شده این است که جمهوری چک ازنظر آماری تعداد بالایی از روش‌های موجود را انجام می‌دهد و نکته جالب این است که بسیاری از پزشکان از ایالات‌متحده آمریکا به جمهوری چک سفر می‌کنند تا در مورد روش‌ها یا پیشرفت‌های جدیدتر بیاموزند.

سؤالات متداول

چشم‌اندازهای شغلی: بر اساس یک مطالعه در سال ۲۰۱۸ که توسط هیئت کنفرانس کانادا انجام شد، انتظار می‌رود تقاضا برای مداخلات چشمی بین سال‌های ۲۰۱۸ تا ۲۰۴۰ به دلیل افزایش جمعیت و پیری، ۵۵ درصد افزایش یابد. دکتر می‌گوید: «نیاز دائمی در این زمینه خاص وجود دارد.

بسیاری از پزشکان از ایالات‌متحده آمریکا به جمهوری چک سفر می‌کنند تا در مورد روش‌ها یا پیشرفت‌های جدید بیاموزند. دلیل این امر این است که جمهوری چک به‌عنوان یک رهبر جهانی در تحقیق و توسعه در چشم‌پزشکی (شاخه پزشکی مربوط به کره چشم و مدار چشم) در نظر گرفته می‌شود.

به نظر می‌رسد متوسط حقوق ۱۰ درصد از چشم‌پزشکان در آمریکا ۳۸۵.۰۰۰ دلار است. خدمات پزشکی و کمک پزشکی رایج‌ترین رشته‌ها برای افرادی است که شغل چشم‌پزشک دارند. ما دریافتیم که نبراسکا بهترین ایالت برای مشاغل چشم‌پزشک است، درحالی‌که نیوجرسی بدترین است.

آسیای جنوب شرقی، ازجمله تایلند، مانند بسیاری از کشورهای اروپای شرقی، ازجمله مجارستان، ترکیه و رومانی، یک انتخاب محبوب است. ممکن است بتوان تا ۳۳ درصد در هزینه درمان صرفه‌جویی کرد. اما پس‌ازآن باید پروازهای رفت‌وبرگشت به مقصد، محل اقامت، هزینه‌ها و بیمه را در نظر بگیرید.

اکثر چشم‌پزشکان خود را طبقه متوسط بالا می‌دانند نه ثروتمند، اما بازهم، مردم و کسانی که نماینده مردم در دولت هستند، اگر بیش از ۲۵۰۰۰۰ دلار در سال درآمد داشته باشید، شمارا در زمره «ثروتمندان» دسته‌بندی می‌کنند.

این بالاتر از هر تخصص دیگری است. یک نظرسنجی در انتاریو از پزشکان نشان داد که چشم‌پزشکان نیز بالاترین هزینه‌های اضافی رادارند که تقریباً نیمی از صورتحساب‌های آن‌ها را تشکیل می‌دهد. سربار آن‌ها بیشتر است زیرابه تجهیزات بسیار تخصصی و گران‌قیمت‌تری نیاز دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.