ویزای همراه در جاب آفر کاری

ویزای همراه در جاب آفر کاری

Accompanying visa in the job offer

880 بازدید - منتشر شده توسط مارال عابدی در تاریخ: ۹۹/۰۱/۱۴ در ۹:۰۰ قبل از ظهر , آخرین بروزرسانی: ۰۰/۰۶/۲۴ در ۱۰:۴۰ قبل از ظهر

زمان مطالعه: ۵ دقیقه

یکی از پرطرفدارترین راه‌های مهاجرت به کشورهای اروپایی و کانادا، اقدام از طریق ویزای کاری جاب آفر است. متقاضیان با دارا بودن شرایط موردنظر و همچنین داشتن  پیشنهاد کاری از طرف کارفرمای خارجی می‌توانند موفق به اخذ ویزای کاری اخذ شوند. افراد می‌توانند پس از گذشت مدت‌زمانی معین کار و زندگی در کشور مدنظر، نه‌تنها برای خود بلکه برای همسر و فرزند نیز  اقامت دائم  دریافت کند. کسب ویزای همراه در جاب آفر کاری در سال ۲۰۲۰ دارای شرایط خاصی است که در ادامه به بررسی آن خواهیم پرداخت.

شرایط اخذ ویزای همراه در جاب آفر کاری

همان‌طور که پیش‌تر اشاره شد یکی از مطمئن‌ترین روش‌ها جهت دریافت اقامت کشورهای اروپایی و کانادا، کسب ویزای کاری از طریق جاب آفر می‌باشد. اخذ ویزای همراه در جاب آفر کاری یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های متقاضیان در ابتدای مراحل مهاجرت کاری به شمار می‌رود.

منظور از همراه، همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال متقاضی می‌باشد؛ لذا این نوع ویزا فرزندان بالای ۱۸ سال افراد را شامل نخواهد شد؛ زیرا در این صورت می‌بایست پرونده جدیدی برای آن‌ها باز شود.

نکته مهم در روند اخذ ویزای همراه در جاب آفر کاری این است که افراد می‌بایست تمامی مراحل را هم‌زمان و بدون وقفه به انجام برسانند. درواقع مدارک لازم برای کسب ویزای کاری متقاضی و ویزای همراه بایستی هم‌زمان و بدون فوت وقت به سفارت کشور موردنظر ارائه شوند تا در بازه زمانی مشخص از سوی دولت آن کشور موردبررسی قرار گیرند. مدارک لازم جهت اخذ ویزای همراه به شرح زیر می‌باشد.

 • ارائه سند ازدواج
 • اصل مدارک شناسایی افراد به همراه کپی آن‌ها
 • گواهی سلامت پزشکی
 • گواهی نداشتن هیچ‌گونه سابقه کیفری و سوء پیشینه
 • فرم تکمیل‌شده کسب ویزای همراه
 • گواهی اثبات تمکن مالی
 • اصل پاسپورت

همچنین افراد علاوه بر هزینه دریافت ویزای همراه بایستی هزینه مربوط به مراحل بررسی درخواست و انگشت‌نگاری را نیز پرداخت کنند. این هزینه‌ها بسته به کشور انتخابی متغیر هستند؛ اما به‌عنوان‌مثال هزینه روال انجام بیومتریک یا انگشت نگاری کانادا برای هر نفر در سفارت این کشور تقریباً ۸۵ دلار است.

شرایط کار و تحصیل همراهان ویزای کاری

افرادی که قصد دارند از طریق ویزای کاری جاب آفر اقامت کشور مقصد را کسب نمایند، می‌توانند هم‌زمان روند اخذ ویزای همسر و فرزندان خود را نیز به انجام برسانند. همسر و فرزندان متقاضی می‌توانند در مدت‌زمان اقامت خود، امکان کار و تحصیل داشته باشند. به این منظور این افراد می‌توانند با شرایط لازم و کسب مجوز به کار و تحصیل بپردازند.

لازم به ذکر است که فرزندان زیر ۱۸ سال متقاضیان و همچنین همسر وی پس از کسب ویزای همراه و ورود به کشور مقصد، می‌توانند مشغول به تحصیل شوند. همسر فرد از سال دوم اقامت در کشور، اجازه کار دارد؛ در صورتی که از سال ابتدایی ورود قصد کار کردن داشته باشد، می‌بایست به صورت جداگانه برای دریافت ویزای کاری اقدام نماید.

خود فرد متقاضی نیز در صورتی که ساعات کاری وی اجازه بدهد و همچنین به کار او لطمه‌ای وارد نشود اجازه دارد که در دانشگاه مشغول به تحصیل شود؛ ولی عموماً به دلیل کمبود وقت در سال‌های اولیه ورود، این اتفاق برای فرد نمیفتد.

دلایل ریجکتی ویزای همراه در جاب آفر کاری

افراد هم‌زمان  با طی مراحل اخذ ویزای کاری جاب آفر خود می‌توانند با ارائه مدارک ذکرشده ویزای همراه برای همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال خود کسب نمایند؛ اما در برخی موارد درخواست ویزای همراه بنا به دلایلی از سوی دولت کشور موردنظر ریجکت می‌شود که شامل موارد زیر می‌باشد.

 • وضعیت ویزای کاری متقاضی اصلی
 • نداشتن تمکن مالی کافی برای زندگی در کشور مقصد
 • سابقه ضعیف در سفرهایی قبلی از طریق ویزاهای کوتاه‌مدت
 • معتبر نبودن موقعیت شغلی اعلام شده و یا کارفرمای خارجی

اخذ اقامت و تابعیت از طریق ویزای کار

متقاضیان پس از دریافتویزای کاری برای خود و همراهان، پس از ۳ الی ۵ سال تمدید هرساله ویزا، موفق به کسب اقامت دائم در کشور مقصد خواهند شد. این افراد می‌توانند طی چندسال اقامت و کار در کشور مقصد، رعایت قوانین و مقررات کاری، پرداخت به‌موقع مالیات، از حقوق شهروندی و تابعیت کشور موردنظر برخوردار شوند.

سؤالات متداول

آیا ویزای همراه در جاب آفر کاری شامل فرزندان بالای ۱۸ سال نیز خواهد شد؟

خیر، ویزای همراه  تنها شامل  همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال متقاضی می‌باشد. چنانچه فرزندان بالای ۱۸ سال خواهان اخذ ویزا و اقامت در کشور موردنظر همراه والدین خود باشند، روند درخواست ویزای آن‌ها به‌صورت پرونده‌ای جداگانه موردبررسی قرار خواهد گرفت.

آیا ارائه مدرک زبان به‌منظور اخذ ویزای کاری جاب آفر الزامی است؟

بله؛ ارائه مدرک زبان به‌منظور اثبات مهارت گفتاری و شنیداری کافی و همچنین برقراری ارتباط، الزامی است. برای مثال ارائه مدرک زبان انگلیسی یا فرانسوی شانس افراد را برای کسب اقامت کانادا از طریق job offer افزایش می‌دهد.

آیا سن افراد در اخذ ویزای کاری جاب آفر مؤثر است؟

بله؛ سن متقاضیان نیز مانند سابقه کاری و تخصص آن‌ها در روند اخذ ویزای کاری جاب آفر مؤثر است؛ به‌نحوی‌که افراد بین سنین ۲۵ تا ۴۰ سال از امتیاز بیشتری برخوردار خواهند بود.

LMIA چیست؟

Labour Market Impact Assessment گزارشی مبنی بر تائید ارزش استخدام نیروی خارجی برای موقعیت شغلی ارائه‌شده از سوی کارفرمای کانادایی است که از سوی سازمان کار کانادا (ESDC) ارائه می‌گردد.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۴ میانگین: ۴.۳]

  درخواست مشاوره تلفنی مهاجرت

  سوالات مهاجرت خود را از بهترین مشاوران ویزانیو بپرسید.

  دیدگاه خود را ثبت کنید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *