مهاجرت

مردم انگلستان چگونه‌اند؟

مردم انگلستان

در این مقاله قصد داریم تا راجع به مردم انگلستان اطلاعاتی ارائه دهیم. بالاخره اگر قصد مهاجرت به این کشور رو دارین باید بدونید در و همساده چجور آدمایی هستند از قدیم می‌گن: همسایه از فامیل به آدم نزدیک‌تره، دیگه اونجام که شما غریبی این نزدیکی چندبرابر می‌شه. پس اینکه مردم کشور مقصدت رو بشناسی خیلی مهمه. آماده‌ای؟ بریم تو دل انگلیس؟ نمی‌دونم چه جوابی می‌دی ولی برو که رفتیم.

به چه کسانی مردم انگلستان می‌گویند؟

(سؤال چیه؟ به کیا می‌گن انگلیسی؟) به مردمی که بومی انگلستان‌اند و به زبان انگلیسی صحبت می‌کنند و تاریخ و فرهنگ مشترکی هم دارند. یعنی افرادی که در انگلستان متولد می‌شوند. اما افرادی که مثلاً در ولز متولد می‌شوند ولزی نامیده می‌شوند و می‌توانند بگویند که در ولز، بریتانیا و یا انگلستان زندگی می‌کنند. اما انگلیسی به‌حساب نمی‌آیند.

نژاد مردم انگلستان

از میان 56 میلیون ساکن انگلستان و ولز، 86٪ سفیدپوست، 8٪ انگلیسی/آسیایی و 3٪ سیاه‌پوست/آفریقایی/کارائیب/سیاه بریتانیایی.

46 درصد مهاجران به این کشور هم سفیدپوست، یعنی سفیدپوستان خارجی.

آیا بریتانیایی و انگلیسی یکی هستند؟

بعضی‌ها به انگلیسی‌ها بریتانیایی هم می‌گویند اما، بریتانیای کبیر بخشی از جزایر بریتانیا است، مجموعه‌ای بیش از 6000 جزیره از جمله ایرلند در غرب و جزایر کوچک‌تر مانند Anglesey و Skye. در مورد کشورها هم بریتانیا، همان‌طور که نامیده می‌شود، یک کشور مستقل است که از چهار کشور جداگانه تشکیل شده (دقت کنید. یک کشور که از چند کشور دیگه تشکیل شده): انگلستان، اسکاتلند، ولز و ایرلند شمالی. (پس حالا بهتر تکلیف انگلیسی‌ها برامون روشن می‌شه)

انگلستان کشوره؟

انگلستان شش معیار از هشت معیاری که آن را به‌عنوان یک کشور مستقل به‌حساب می‌آورد، ندارد. 1 حاکمیت،  2 خودمختاری در تجارت خارجی و داخلی، 3 قدرت بر برنامه‌های مهندسی اجتماعی مانند آموزش، 4 کنترل کلیه حمل‌ونقل و 5 خدمات عمومی آن و  6 به رسمیت شناخته شدن به‌عنوان یک کشور مستقل در سطح بین‌المللی (پس کشور انگلیس نداریم حالا انگلیس چی هست نمی دونم! اگر می‌دونید برامون بنویسید.)

شما می‌توانید با دریافت بورسیه‌های تحصیلی از دانشگاه‌های معتبر و مهاجرت از طریق تحصیل، شرایط رایگان آموزشی برای خود فراهم کنید.

انگلستان بزرگ‌ ترین و پرجمعیت‌ ترین کشور بریتانیای کبیر و ایرلند شمالیه.

دین مردم انگلستان

دین رسمی بریتانیا مسیحیت است و کلیساهای همه مذاهب را می‌توان در سراسر انگلستان مانند کاتولیک، پروتستان، باپتیست و متدیست یافت. عمده ادیان دیگر عبارت‌اند از اسلام، هندوئیسم، سکیسم، یهودیت و بودیسم.

2،660،116 اکثریت‌قریب‌به‌اتفاق مسلمانان انگلستان در انگلستان زندگی می‌کنند: 2،660،116 (4.3 درصد از جمعیت). 76،737 مسلمان در اسکاتلند (1.45٪) ، 45950 در ولز (1.50 live) ساکن‌اند. لندن بیشترین جمعیت مسلمانان را در این کشور دارد.

40 مورد از ویژگی شایع انگلیسی‌ها

(خب بیاید بیشتر بریم تو دل این مردم و از نزدیک‌تر نگاهشون کنیم. اونا ویژگی‌هایی دارن که باهاشون شناخته می‌شن و یا انگار اونها رو منحصربه‌فرد کرده. یه جور رفتارهایی که خاصن و جز اونا کسی انجام نمی‌ده که البته مطمئن نیستم. چرا؟ پایین بتون می‌گم)

مردم انگلسنان

پوشیدن لباس تابستانی در اولین نگاه به خورشید (اینا کار ندارن تو چه فصلی از سالن،‌ آفتاب پهن بشه رو زمینشون می‌رن لباس تابستونی می‌پوشن)

عذرخواهی خودکار (تا اونجایی که من می‌دونم خدای عذرخواهی ژاپنیان. اینا یه مشت آدم لوسن، هی راه می‌رن از هم عذرمی‌خوان به حق‌وحقوق همم احترام می‌ذارن! جمع کن خودتو بابا. چیه هی ر ب ر عذرخواهی؟ یکم خودتو بگیر یکم دست‌نیافتنی و مغرور باش. نیس اینا ماهاشون باما فرق داره، ‌نمی‌تونن یه آبانی مغرور یه فروردینی یه دنده یا یه  شهریوری و آذری لجباز باشن طفلکیا)

توانایی صحبت طولانی در مورد آب‌وهوا (اینا می‌تونن چهل ساعت از آب‌وهوا بگن چیزی برای ما تو دوتا جمله‌ی وای، وای چقد سرد شده یا وای وای چقد گرم شده بی‌صاحاب خلاصه می‌شه )

تهیه‌ی‌‌ یک فنجان چای در واکنش به بحران ( اینا کلا پیرو و معتقد به مکتب ول کن جهان را چایی‌ات یخ‌کردند. خونه آتیش گرفته چای بخوریم. طلاق گرفتم برم چایی بخورم. اخراج شدم به خاک سیا نشستم چایی بخورم)

تشکیل صف برای تقریباً همه چیز (اهان دیدی گفتم هم‌چینم خاص نیستن. بابا ما اینجا اول صف می‌گیریم بعد براش موضوع در نظر می‌گیریم. تازه دیده شده صف‌های آزمایشیم داشتیم که بعدش چون ملت خوب تو صف وایسادن تمدیدش کردن.)

معمولاً در حرف‌زدن لب بالایی‌شان سفت است و لب پایینی‌شان بیشتر تکان می‌خورد (چیه داری مثل من امتحانش می‌کنی؟)

تفریحات ​​مردم انگلیس

(از هرچه بگذریم تفریح و اینا خوشتر است) فعالیت‌های تفریحی محبوب انگلیسی‌ها شامل:

 • گوش‌دادن به رادیو
 • گوش‌دادن به موسیقی از پیش ضبط شده
 • خواندن
 • باغبانی
 • غذا خوردن و رفتن به سینما

رایج‌ترین فعالیت تفریحی در انگلستان هم تماشای تلویزیون است. برنامه‌های تلویزیونی مثل: مستند حیات‌وحش، حیوانات، تعطیلات، آشپزی و باغبانی

(حس می‌کنم خیلی از والدینمون تو زندگی‌های قبلیشون انگلیسی بودن!!!)

عادات غذایی مردم انگلیس

غذای مردم انگلیس

 نظرسنجی اخیراً نشان داد که اکثر مردم بریتانیا کاری می‌خورند! غذاهای برنج یا ماکارونی در حال حاضر به‌عنوان “شام بریتانیایی” موردعلاقه هستند. سبزیجاتی که در انگلستان رشد می‌کنند، مانند سیب‌زمینی، هویج، نخودفرنگی، کلم و پیاز، هنوز هم بسیار محبوب هستند. زمان ناهار یکشنبه زمان معمولی برای خوردن کباب سنتی یکشنبه است. (غذاهاشون بد نیست نه؟)

عادت‌های رایج انگلیسی‌ها

 1. مؤدب بودن: این عادت بین کانادایی‌ها و انگلستانی‌ها زبانزد تمام جهانه
 2. شوخ‌طبعی: طنز انگلیسی همه‌جا معروفه. حتی آمریکایی‌ها اغلب برای هم جوک انگلیسی میگن چون توش از طعنه، کمدی تاریک و کنایه استفاده می‌شه
 3. چای: این محصوصلشون خیلی معروفه و خیلیم استفاده‌ش می‌کنن. توی کافه‌گردی‌هاشونم چای بیشتر از قهوه سرو میشه
 4. فقدان احساسات: انگلیسی‌ها اهل تعارف و اهل رمانتیک بازی نیستن، گول رمان‌هاشونو نخورید. البته این لقب رو در مقایسه با فرانسوی‌ها گرفتنا
 5. دندان: خیلی به دندوناشون می‌رسن و دندونهای مرتب و تر و تمیزی دارن حالا هی ما آمار لمینیت و کامپوزیت ببریم بالا
 6. یک زبانی: زبانشون یکیه و تو شهرهای مختلفشونم تفاوت لهجه‌شون خیلی کم حس می‌شه. زبانشون خیلی یک دسته. انگلیسی بریتیش

بی ادبی‌های انگلیسی

 • تکیه دادن آرنج‌ها روی میز هنگام غذا خوردن
 • لغزش یا ایجاد سایر صداهای بلند در حین غذا خوردن
 • توی جمع با صدا انجام‌دادن کارهایی مثل خمیازه کشیدن یا سرفه کردن، جویدن با دهان باز یا صحبت‌کردن درحالی‌که هنوز غذا در دهان وجود دارد
 • بی‌نظمی در صف
 • بی‌توجه بودن به مراسم غذاخوری

کلاً اینا آدمای گیری هستن. اونجا با صدای بلندم حرف بزنی حکم دست‌به‌یقه دعوا داره. مراقب باشید

10 جمله‌ای که هرگز نباید به انگلیسی‌ها بگویید

 • من عاشق لهجه‌های انگلیسی هستم!
 • من می‌توانم بهترین لهجه انگلیسی را انجام دهم.
 • اوه، شما اهل لندن هستید!
 • اوه، شما اهل اروپا هستید!
 • به‌سلامتی، رفیق!
 • مادربزرگ من انگلیسی بود!
 • اوه ‌مای‌گاد، می‌توانستم تمام روز به صحبت‌های شما گوش دهم.
 • آیا شما در قلعه زندگی می‌کنید؟

(حالا چرا؟ چون مردم انگلیس کلا معتقدن از بقیه‌ی انگلیسی زبان‌ها و یا مردم جهان برترند. یه کمم حق دارنا. شما فکر کن زبان بین‌الملل می‌شد فارسی! آی کیف می‌داد بعد می‌تونستی به هرکی فارسی بلد نیست بگی بی‌کلاس بی‌سواد! اینه که کلا خوششون نمیاد از این شوخیای آمریکایی باشون داشته باشید و تحقیرشون کنید.)

خب رفقای نادیده نظرتون راجع به انگلیسی‌ها چیه؟ ازشون خوشتون اومد؟ به نظرتون می‌تونین باهاشون روابط دوستانه‌ای داشته باشید و زندگی کنید؟ برامون بنویس که از چه اخلاقشون خوشت اومده

سوالات متداول

شما می‌توانید با دریافت بورسیه‌های تحصیلی از دانشگاه‌های معتبر و مهاجرت از طریق تحصیل، شرایط رایگان آموزشی برای خود فراهم کنید.

تحصیل در انگلستان به‌طورکلی ارزان‌تر از تحصیل در دانشگاه‌های دارای رتبه مساوی در ایالات متحده است. باتوجه‌به اینکه دوره های تحصیلی نیز اغلب کوتاه‌تر از برنامه های خانگی است، دانش‌آموزان آماده هستند تا با ادامه تحصیل در بریتانیا بهترین هزینه را به دست آورند.

این داده‌ها، بر اساس متوسط ​​درآمد ناخالص ساعتی، بین سال‌های 2012 تا 2018، نشان می‌دهد که گروه قومی چینی با دریافت 15.75 پوند در ساعت در سال 2018 بیشترین حقوق را دریافت می‌کنند و پس از آن گروه اخلاقی هندی با 13.47 پوند در ساعت درآمد دارند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.