یکی از راه‌حل‌های مهاجرت به دیگر کشورها ثبت شرکت در کشور خارجی موردنظر است. گاهی برای مهاجرت به یک کشور دیگر می‌بایست در کشور موردنظر سرمایه‌گذاری کنید اما ممکن است با هزینه بسیار پایین‌تر و صرف زمان کمتر از طریق ثبت شرکت بتوانید برای خود و اعضای خانواده خود اقامت یک کشور را اخذ نمایید. در این مطلب به بررسی اخذ اقامت از طریق ثبت شرکت می‌‎پردازیم.

مهاجرت ثبت شرکت اقامت ثبت شرکت

به دلیل تحریم‌ها علیه کشورمان مردم روزبه‌روز به مهاجرت بیشتر علاقه‌مند می‌شوند که البته در این راستا سوءاستفاده برخی افراد سودجو نیز زیاد شده است. بنابراین درصورتی‌که تحقیقات لازم را به عمل نیاورده باشیم و اطلاعات کافی درباره کشور موردنظر خود و قوانین آن نداشته باشیم قطعاً هم سرمایه و هم‌زمان خود را ازدست‌داده‌ایم پس مشورت با مشاوران صادق و متعهد از مهم‌ترین و تأثیرگذارترین موارد در رسیدن به موفقیت می‌باشد.

ثبت شرکت بین‌المللی دارای مزایای بسیار زیادی است که هر کس می‌تواند با توجه به ضوابط موجود، شرایط موردنظر را به نفع خود برگزیند، در ادامه شرکت به برشمردن مزایای ثبت شرکت در خارج از کشور می‌پردازیم.

مهاجرت ثبت شرکت و اقامت ثبت شرکت

چندین راه برای مهاجرت و اخذ اقامت از طریق راه‌اندازی تجارت وجود دارد که می‌توان به مواردی چون راه‌اندازی تجارت به‌عنوان تاجر منحصربه‌فرد، شریک تجاری، شعبه‌های دفاتر شرکت خارجی و ثبت شرکت در کشور موردنظر اشاره کرد.

مهاجرت و اقامت از طریق ثبت شرکت

افرادی که قصد مهاجرت و اخذ اقامت از طریق ثبت شرکت را دارند، نیازی به اخذ ویزای کاری با نوع دیگری را ندارند، تنها نیاز است مجوز اقامت در کشور موردنظر را برای ثبت شرکت داشته باشند. این مجوز اقامت در ابتدا به‌صورت موقت است و پس از گذشت چند سال، با توجه به موفقیت در تجارت، کسب‌وکار و همچنین شرکت ثبت‌شده، فرد خواهد توانست ویزای بلندمدت و دائم را اخذ نماید.

ثبت شرکت در اروپا

یکی از روش‌های اخذ اقامت، ثبت شرکت است. از طریق راه‌اندازی کسب‌وکار، انجام معاملات، تجارت و تأسیس و ثبت شرکت در کانادا و اروپا می‌توان اقامت موقت و سپس دائم را اخذ نمود. نرخ پایین مالیات شرکت‌ها که حدود 23 درصد هستند، یکی از دلایل تمایل افراد خارجی برای این کار می‌باشد.

شرکت‌هایی که در کشورهای مختلف باهدف اخذ اقامت ثبت می‌شوند، دارای انواع مختلفی می‌باشند. این تنوع در میزان مالیات پرداختی آن‌ها تأثیرگذار می‌باشد. برخی از انواع شرکت‌ها عبارت‌اند از:

 • شرکت با مسئولیت محدود (معمول‌ترین نوع ثبت شرکت)
 • شرکت سهامی خاص
 • شرکت با تشکیلات مطابق با قوانین اتحادیه اروپا
 • شرکت‌های مشارکتی با قسمت سرمایه‌گذاری
 • شرکت‌های متشکل از افراد حقوقی و حقیقی

اتحادیه اروپا بستر مناسبی برای فروش خدمات و محصولات می‌باشد و همچنین دسترسی به منبع عظیمی از تأمین‌کنندگان را فراهم نموده است. با ثبت شرکت در اروپا می‌توان در مدت‌زمان کوتاهی اقامت یکی از کشورهای این حوزه را برای مدیرعامل و خانواده اخذ نمود، همچنین می‌توان از مزایای زندگی در اروپا، افتتاح حساب بین‌المللی و بسیاری مزایای دیگر از این طریق برخوردار شد.

این نکته را درنظر داشته باشید که هر کشور اروپایی قوانین و مقررات خاصی برای صدور اجازه ثبت شرکت و اقامت برای خارجیان تنظیم کرده است، برخی از کشورها اخذ اقامت و راه‌اندازی تجارت را امری راحت تلقی می‌کنند درحالی‌که برخی دیگر مسئله اخذ اقامت و راه‌اندازی تجارت را برای غیراروپاییان عملاً غیرممکن می‌دانند.

مزایای ثبت شرکت در خارج از کشور

 • اخذ اقامت از طریق ثبت شرکت
 • افتتاح حساب بانکی بین‌المللی
 • دور زدن تحریم‌های موجود
 • ورود به بازارهای بین‌المللی و تولید انبوه و حجم بالای محصولاتی
 • دستیابی به هم‌افزایی
 • مدیریت بهتر منابع و نیروی انسانی
 • استفاده از معافیت‌های مالیاتی و سایر مشوق‌های صادراتی

مهاجرت ثبت شرکت اقامت ثبت شرکت

مدارک موردنیاز جهت اقامت دائم از طریق ثبت شرکت

 • ارائه کپی برابر اصل گواهی ثبت علامت تجاری
 • تکمیل فرم مخصوص جهت ثبت شرکت بین‌المللی با ترجمه انگلیسی
 • ارائه روزنامه تأسیس و آخرین تغییرات شرکت برای اشخاص حقوقی و حقیقی
 • درخواست کتبی و ارائه آن به اداره ثبت علائم تجاری با درج نام‌های کشورهای موردنظر
 • در صورت مراجعه وکیل و انجام امور اداری به‌واسطه وی، ارائه وکالت‌نامه دادگستری ضرورت دارد
 • ارائه مدارک هویتی از قبیل کپی برابر اصل کارت ملی و شناسنامه مدیران و صاحبان حق امضای شرکت
 • ارائه اظهارنامه یا اصل گواهی ثبت علامت تجاری در ایران جهت رؤیت و کپی آن به‌منظور ثبت در پرونده
 • پرداخت هزینه‌ها ثبت که توسط اداره ثبت شرکت‌های بین‌‎المللی در کشور میزبان صورت می‏‌گیرد و ارائه رسید بانکی
 • تهیه معرفی‌نامه بر روی سربرگ شرکت که به‌وسیله مدیران و صاحبان حق امضا و با مهر شرکت امضاشده باشد

مهاجرت ثبت شرکت اقامت ثبت شرکت

چه کشورهایی کمترین هزینه را بابت ثبت شرکت در اروپا اخذ می‌کنند؟

یکی از مهم ترین روش هایی که می توان به وسیله آن هزینه کمتری را برای ثبت شرکت در اروپا انجام داد این است که در کشوری که قوانین ساده تری دارند اقدام به ثبت شرکت کرد. اگر فرد دارای ایده ای جدید یا سودآور باشد بسیاری از کشورها با استفاده از بسته های تشویقی که دارند مقصد خوبی برای فرد می‌باشند. البته در این میان ایجاد شرکتی که به عنوان زیر مجموعه شرکتی بزرگتر باشد هم هزینه‌های ثبت را بسیار پایین می‌آورد و هم هزینه مالیات را به حد قابل قبولی کاهش می‌دهد.

از مزایای ثبت شرکت در اروپا این است که شما می‌توانید در کشوری که قوانین راحتی دارد این کار را انجام دهید و با گرفتن اقامت آن کشورها به دیگر کشورهای اروپایی سفر کنید و نیاز به ویزا ندارید همچنین می‌توانید در کالج‌های معتبر دیگر کشورها بدون هیچ نگرانی ناشی از وضعیت اقامت با ویزای خود در آن کالج ها ثبت‌نام کنید. از دیگر مزایای این طرح این است که فرد می‌تواند پس از ثبت شرکت و دریافت اقامت برای دیگر افراد خانواده خود هم درخواست دهد و به راحتی با استفاده از اقامت خود آن ها را هم واجد شرایط اقامت کند.

همچنین اگر قصد توسعه شرکت خود را دارید حوضه اروپا بهترین نقطه در جهان برای این‌کار است. شما در این منطقه می‌توانید به‌راحتی با دیگر شرکت‌های تجاری به داد و ستد بپردازید و از این طریق شرکت خود را توسعه دهید.

در این بین بعضی از کشورها شرایط سختی برای دریافت اقامت دارند که بهتر است برای دریافت اقامت از طریق ثبت شرکت در این کشورها اقدام نمایید که می‌توان از کشورهایی نظیر آلمان و انگلیس اشاره کرد. آن طرف ماجرا هم کشورهایی وجود دارد که به راحتی می‌توان با صرف هزینه مناسب شرکتی را ثبت کرد و از آن طریق اقدام به مهاجرت نمود، برای مثال کشورهایی نظیر لهستان و اوکراین و یا لیتوانی.

نحوه ثبت شرکت در خارج از کشور

 • ثبت کلیه تصمیمات تلفیقی و اختلافی، صورت‌جلسات، تغییرات، مشاوره تخصصی و رفع نقایص آن
 • ایجاد دفاتر مجازی و اعمال روش‎ها‏ی معافیت مالیاتی در تمامی مناطق آزاد تجاری به‌ویژه در جزیره کیش
 • رتبه‌بندی و تعیین صلاحیت وزارت کار (انجمن صنفی کارفرمایان) برای تمامی شرکت‌های خدماتی
 • مشاوره کسب جواز تأسیس، تکمیل پرسشنامه، موافقت اصولی و نوشتار انواع طرح‎ها‏ی توجیهی
 • ثبت تمامی شرکت‎ها‏ی خارجی، دریافت ویزا کارت و افتتاح حساب در کشورهای متبوع
 • ثبت شرکت‌های بین‌المللی به همراه ثبت تمامی علائم و اسامی تجاری فارسی و لاتین
 • نقل‌وانتقال سهام در شرکت‎ها‏ی سهامی خاص بدون نیاز به حضور در اداره مالیات
 • جابجایی شرکا و ورود و خروج شریک بدون حضور مستقیم در اداره ثبت شرکت‌ها
 • عضویت و رتبه‌بندی شورای عالی انفورماتیک برای کلیه شرکت‌ها‏ی کامپیوتری
 • مشاوره رتبه‌بندی پیمانکاران از سازمان برنامه‌وبودجه و تمامی ادارات مربوطه
 • ارائه خدمات مربوط به مشارکت داخلی، خارجی، جوینت و نچر و کنسرسیوم
 • رفع اختلافات میان شرکا به‌وسیله کارشناسان و متخصصان

مهاجرت ثبت شرکت اقامت ثبت شرکت

شرکت تحت قوانین اتحادیه اروپا چیست؟

حقوق شرکت‌های اروپایی بخشی از حقوق اتحادیه اروپا است که مربوط به تشکیل، عملکرد و ورشکستگی شرکت‌ها در اتحادیه اروپا است. باید بدانید هیچ قانون اساسی شرکت اروپایی وجود ندارد، اگرچه مجموعه ای از حداقل استانداردها برای شرکت‌های سراسر اتحادیه اروپا قابل اجرا است.

3 نوع قانون اتحادیه اروپا

انواع حقوق اتحادیه اروپا

معاهدات قوانین اساسی اتحادیه اروپا هستند

منشور حقوق اساسی اروپا دارای ارزش حقوقی مشابه معاهدات است.

مقررات قوانینی هستند که برای همه کشورهای عضو اعمال می‌شوند (آنها تأثیر مستقیم دارند)

دستورالعمل ها قوانینی هستند که برای کشورهای عضو اهداف تعیین می‌کنند.

آیا اتحادیه اروپا یک شرکت سهامی است؟

خارجی ها ممکن است فکر کنند اتحادیه اروپا (اتحادیه اروپا) به یک واحد همگن تبدیل شده است. با این حال، حتی پس از معاهدات ماستریخت و آمستردام، اتحادیه همچنان یک سازمان سست از ایالت‌ها است که از عملکرد به عنوان یک نهاد فدرال فاصله دارد.

مهاجرت ثبت شرکت اقامت ثبت شرکت

انواع شرکت‌های اروپایی

سه دسته اصلی سازمان‌های تجاری وجود دارد. به این معنا که

مالکیت انحصاری

شرکت خصوصی: یک شرکت خصوصی به سهامداران خود اجازه می دهد تا سهام خود را منتقل کنند

شرکت سهامی عام: شرکت‌های محدود با ضمانت شرکت‌های محدود با سهم شرکت نامحدود

صاحبان واقعی یک شرکت چه کسانی هستند؟

صاحبان سهام صاحبان واقعی شرکت هستند. سهام خالص نشان دهنده مالکیت یک شرکت است و سرمایه‌ای که از طریق انتشار چنین سهامی ایجاد می‌شود به عنوان سرمایه مالکیت یا وجوه مالک شناخته می‌شود.

اگر به فکر اخذ اقامت اروپا از طریق ثبت شرکت هستید حتما از موسسات مهاجرتی معتبر مشاوره بگیرید. ثبت شرکت در اروپا پیچیدگی های خاص خود را دارد که قبل از اقدام باید به طور کامل بررسی شود. به طور مثال برخی کشورها شرایط بهتری برای اخذ اقامت از طریق ثبت شرکت دارند اما از لحاظ اقتصادی جز کشورهای سطح پایین اروپا محسوب می شوند. در مقابل اگر هدف شما صرفا دریافت اقامت نیست و صاحب کسب و کار بوده و به فکر توسعه کسب و کار خود هستید، مسلما کشورهای با اقتصاد قدرتمند نظیر آلمان گزینه بهتری برای شما خواهند بود.

 

سوالات متداول

بهترین کشور اروپایی برای ثبت شرکت چیست؟

طبق رتبه‌بندی اتاق بازرگانی اروپا (EuCham) از 46 اقتصاد اروپایی، دانمارک با امتیاز 86 در رده اول برترین کشور اروپایی برای ثبت شرکت قرار دارد.

آیا ثبت شرکت شرایط سنی دارد؟

به طور کلی ثبت کردن شرکت شرایط سنی خاصی ندارد فقط نکته مهم ، در خصوص نقش اشخاص در شرکت یا موسسه می باشد. هر شخصیت حقوقی دو رکن مهم و اصلی دارد.
الف) سهامداران یا شرکاء ب) هیئت مدیره
مطابق قانون افراد زیر 18 سال نمی توانند به عنوان اعضای هیئت مدیره حضور داشته باشند اما می توانند به عنوان سهامدار یا شریک معرفی شوند ، حتی یک کودک یا نوزاد چند ماهه می تواند به عنوان سهامدار یک شرکت معرفی شود.

برای ثبت شرکت به چه میزان سرمایه نیاز است؟

مطابق با قانون تجارت حداقل سرمایه اولیه جهت این کار، مبلغ 100 هزار تومان در نظر گرفته شده است.

سرمایه در شرکت‌های با مسئولیت محدود اظهاری بوده و واریزی ندارد اما در شرکت‌های سهامی خاص در فرآیند تاسیس بایستی حداقل 35% از سرمایه شرکت در حسابی به نام شرکت در یکی از بانک های کشور واریز گردد.

آیا می‌توان آدرس منزل را جهت ثبت شرکت استفاده نمود؟

کاربری ملک و آدرس ارائه شده جهت ثبت توسط اداره ثبت شرکت‌ها و موسسات غیرتجاری استعلام نمی‌شود. بنابراین می‌توان از هر آدرسی به این منظور استفاده نمود به این شرط که آدرس صحیح بوده و وجود خارجی داشته باشد زیرا سامانه اداره ثبت شرکت ها از طریق استعلام لحظه ای از اداره پست صحت آدرس را از این نظر بررسی می‌نماید.

 

با مهاجرت و اخذ اقامت از طریق ویزای ثبت شرکت در کشور هدف خود بیشتر آشنا شوید:

مهاجرت ثبت شرکت در آلمان

مهاجرت ثبت شرکت در کانادا

مهاجرت ثبت شرکت در هلند

مهاجرت ثبت شرکت در استرالیا

مهاجرت ثبت شرکت در ترکیه

مهاجرت ثبت شرکت در اکوادور

مهاجرت ثبت شرکت در سوئد

مهاجرت ثبت شرکت در اسپانیا

مهاجرت ثبت شرکت در نروژ

مهاجرت ثبت شرکت در انگلیس

مهاجرت ثبت شرکت در سوئیس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.