pets in air travel - شرایط و مقررات پذیرش حیوانات خانگی در مسافرت هوایی
زمان مطالعه: 3 دقیقه

مقوله جابجایی حیوانات به عنوان موجودات زنده با استفاده از سفرهای هوایی با پیچیدگی ها و جزئیات بسیاری همراه است که صاحبان حیوانات خانگی که قصد همراه نمودن حیواناتشان را در سفرها و یا جابجایی حیوانات به تنهایی را دارند باید از آنها اطلاع داشته باشند تا دچار سردرگمی و یا مشکلات نگردند. همچنین ایرلاین ها نیز برای جلوگیری از بروز اختلال و مشکلات در حین سفر موظفند قوانین دقیقی را در رابطه با این موضوع تنظیم نمایند. در این مطلب به بررسی شرایط و مقررات پذیرش حیوانات خانگی در مسافرت هوایی پرداخته ایم.

مقررات حمل حیوانات در هواپیمایی ماهان

در هواپیمایی ماهان دو روش برای حمل حیوانات خانگی تعریف شده است که متقاضیان می توانند با استفاده از آنها برای حمل حیوانات خود اقدام نمایند، این دو روش عبارتند از:

حمل حیوانات از طریق سیستم همراه

آن دسته از مسافرینی که می خواهند حیوانات را در حین سفر به همراه داشته باشند باید با دریافت مجوز لازم در هنگام خرید بلیت، حیوان خانگی را به قسمت حمل بار تحویل دهند. هواپیمایی ماهان به دلیل برخی از مسائل امنیتی و همچنین عدم امکان کنترل حیوانات در موارد اضطراری، اجازه ورود حیوانات و پرندگان را به داخل کابین نمی دهد.

دارندگان حیوانات اهلی و پرندگان باید با رعایت نکات ضروری که در مقاله ای به طور جداگانه به شرح آنها پرداخته ایم، حیوانات و پرندگان را در قفس هایی به قسمت حمل بار تحویل دهند.

حمل حیوانات از طریق سیستم غیر همراه

سیستم غیر همراه و یا کارگو برای مواردی که مسافر نمی تواند در سفر همره حیوان یا پرنده خود باشد استفاده می شود، به این صورت که فرد حیوان را به قسمت پذیرش بار در مبدا تحویل داده و مشخصات فرد گیرنده در مقصد را نیز به طور کامل در بارنامه ذکر می نماید، به این ترتیب با رسیدن به مقصد حیوان به فرد گیرنده تحویل داده خواهد شد.

pets in air travel 1 - شرایط و مقررات پذیرش حیوانات خانگی در مسافرت هوایی

شرایط پذیرش حیوان خانگی در مسافرت هوایی

– دریافت کد AVIH هنگام خرید بلیت

– بچه های سگ و گربه برای مسافرت هوایی باید حداقل 10 تا 12 هفته سن داشته باشند.

– مسافرین تنها مجاز به حمل دو قلاده سگ یا گربه و یا 10 قطعه پرنده زینتی هستند.

– مسافر باید چند ساعت قبل از مسافرت به حیوان خود غذای سبک داده و مقدار کافی آب در ظرف حیوان قرار دهد.

– مسافربری ماهان این اختیار را دارد که از پذیرفتن حیوانات پرخاشگر، بسیار پیر یا بیمار، بدبو و … خودداری نماید.

– هواپیمایی ماهان از پذیرش حیوانات خاص و گرانقیمت معذور است، مسافرین موظفند این مورد را قبل از پرواز اعلام نمایند.

مقررات حمل حیوانات در ایران ایر

هواپیمایی ایران ایر نیز از پذیرش حیوانات به داخل کابین هواپیما معذور است و مسافرین باید حیوانات خود را در قفس به واحد حمل بار تحویل دهند. باید بدانید که برای سفر به کشورهای انگلستان و عمان باید حیوان خود را جداگانه و با cargo بفرستید، زیرا امکان بردن حیوانات با این روش برای این دو کشور وجود ندارد.

در ایران ایر نیز امکان ارسال حیوانات بدون صاحبانشان و از طریق کارگو وجود دارد.

مقررات حمل حیوانات در هواپیمایی قطر

هواپیمایی قطر نیز اجازه ورود حیوانات به کابین مسافرین را نمی دهد و افراد برای جایجایی حیوانات خانگی خود از طریق خطوط هوایی باید از طریق قسمت حمل بار و یا کارگو استفاده نمایند.

هماهنگی با هواپیمایی قطر دو روز قبل از پرواز ضرورت دارد زیرا کشورهای مختلف از این لحاظ ممکن است شرایط متفاوتی داشته باشند که لازم است فرد از آنها مطلع باشد.

مقررات حمل حیوانات در هواپیمایی امارات

مانند سایر خطوط هوایی، حیوانات اجازه ورود به کابین مسافرین را ندارند و به جز شاهین و قرقی در مقاصدی مانند دبی و پاکستان، همه حیوانات باید با خطور حمل بار جابجا گردند. علاوه بر موارد گفته شده حتما این نکات را قبل از بردن حیوانات خانگی در هواپیما در نظر داشته باشید!

[تعداد: 2    میانگین: 5/5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *