مهاجرت, مهاجرت کاری

مهاجرت کاری داروساز

مهاجرت کاری داروساز

برای مهاجرت کاری داروساز به هرکشوری ابتدا باید به مدارکی که دارید و جایگاه شغلتان در هرکشور توجه کنید. برای انتخاب یک کشور خوب که باعث پیشرفت شما شود باید مزایای هرکشور برای شغل و رشته خود را بسنجید و با اطلاعات نسبی از هر کشور انتخاب درستی برای مهاجرت کاری داشته باشید.

مهاجرت کاری داروساز به ایالات متحده

برای ارسال مدارک تحصیلی خود جهت مهاجرت کاری داروساز به ایالات متحده میتوانید از طریق ارزیابان اعتبارتحصیلی ECE ریز نمرات مدارک داروسازی خود را مستقیما ارسال نمایید. در صورت تایید میتوانید در امتحانات حضوری معادل سازی شرکت کنید، اسناد اصلی که مورد درخواست این کشور برای این نوع مهاجرت است عبارتند از:

کارنامه رسمی دانشگاه

مدرک و ریز نمرات

مدرک کارشناسی ارشد و دکتری

هر درخواست به صورت فردی مورد بررسی قرار میگیرد و علاوه بر اثبات سطح خاص داروسازی خود باید مدارکی که انجمن ملی داروسازی به شما ارائه می‌دهد را چک کرده و تحویل دهید.

همچنین می‌توانید در آزمون FPGEE شرکت کنید و به انجمن ملی هیئت داروسازی NABP نیز درخواست دهید. پس از این درخواست می‌توانید به عنوان کارآموز داروخانه در هیئت مدیره داروسازی دولتی ثبت‌نام کنید و شروع به کار کنید. پس از تایید دوره کارآموزی در آزمون NAPLEX شرکت کنید که به عنوان آزمون صلاحیت بالینی هم شناسایی می‌شود و شما برای همه ایالت‌ها به عنوان داروساز معرفی می‌شوید.

مهاجرت کاری داروساز به کانادا

داروسازان از سرتاسر جهان واجد شرایط اکسپرس انتری برای اقامت کانادا هستند، زیرا توانایی ها، تجربه و قابلیت های صحیح را در کشور مبدأ خود دارند. در صورت داشتن عناوین شغلی زیر گزینه‌های مختلفی برای شما وجود دارد که می‌توانید برای مهاجرت به کانادا اقدام کنید: داروساز بالینی؛ داروساز عمومی؛ داروساز داروخانه؛ داروساز بیمارستانی؛ داروساز صنعت.

اگر یک داروساز بالینی هستید، می توانید از طریق برنامه نامزدی استانی بریتیش کلمبیا برای متخصصان مراقبت‌های بهداشتی درخواست دهید. این یک راه عالی برای دریافت اقامت دائم و سریع‌تر از برنامه‌های ویزای معمولی است. برای شروع، باید یک درخواست آنلاین از طریق BCPNP Online تکمیل کنید و به عنوان یک متخصص مراقبت‌های بهداشتی درخواست دهید.

مهاجرت کاری داروساز به سوئیس

میانگین حقوق داروساز: ۸۳۶۰۰ دلار

اکثر داروسازان در سوئیس در حال حاضر ۱ تا ۴ سال تجربه دارند، در حالی که طبق PayScale تنها ۴ درصد از داروسازان ۲۰ سال یا بیشتر تجربه دارند. در حالی که داروسازان سوئیسی ممکن است به اندازه همتایان آمریکایی خود دستمزد دریافت نکنند، سوئیس اغلب به عنوان کشوری با بالاترین کیفیت زندگی بر اساس شاخص هایی مانند مراقبت های بهداشتی، ایمنی، ترافیک و آلودگی نامیده می شود. Numbeo سوئیس را به عنوان کشوری با بالاترین کیفیت زندگی در سال ۲۰۱۵ و پس از آن دانمارک و آلمان رتبه بندی کرد.

مهاجرت کاری داروساز به سوئیس

مهاجرت کاری داروساز به انگلستان

میانگین حقوق داروساز: ۵۷۰۰۰ تا ۵۳۳۰۰ دلار

با توجه به PayScale، داروسازان در بریتانیا حدود ۵۳۰۰۰ دلار درآمد دارند، اما دفتر آمار ملی بریتانیا (ONS) میانگین حقوق را در حدود ۵۷۰۰۰ دلار در سال ۲۰۱۴ تخمین زد. به گفته ONS، برای زمینه بیشتر، بالاترین دستمزد کارگران در بریتانیا در سال ۲۰۱۴، دلالان شهری با میانگین ۲۰۵۰۰۰ دلار بودند. خلبانان بریتانیایی معمولاً حدود ۱۳۸۰۰۰ دلار درآمد دارند.

طبق گزارش گاردین، حقوق نخست وزیر بریتانیا در سال ۲۰۱۴ حدود ۲۱۸ هزار دلار بود.

مهاجرت کاری داروساز به آلمان

میانگین حقوق داروساز: ۴۴۸۰۰ دلار

طبق آمار PayScale، زنان در آلمان ۵۵ درصد از نیروی کار داروسازان این کشور را تشکیل می دهند. داروسازان آلمانی فقط مجاز به داشتن حداکثر ۳ مکان هستند، بنابراین هیچ داروخانه زنجیره ای بزرگی مانند ایالات متحده وجود ندارد. اکثر داروخانه‌ها در آلمان عصرها، بعدازظهرهای شنبه، یکشنبه‌ها و تعطیلات تعطیل هستند. به گفته How To Germany، برخی از داروخانه‌ها حتی چهارشنبه‌ها تعطیل می‌شوند.

مهاجرت کاری داروساز به ایسلند

میانگین حقوق داروساز: ۱۰۶۰۰۰ دلار

ایسلند طی سال‌ها به‌طور بی‌وقفه در مقیاس مطلوب‌ترین مقاصد صعود کرده است و تا ۹۸ درصد از افراد در صنعت خدمات به زبان انگلیسی مسلط هستند. در نگاه اول، این ممکن است خارق العاده به نظر برسد، اما هنوز چمدان های خود را نبندید. یکی از دلایل بالا بودن دستمزد این است که کشور بسیار کوچک است، حدود ۶۰ داروخانه در ایسلند وجود دارد که اکثر آنها در هر زمان فقط توسط یک داروساز کار می کنند.

مهاجرت کاری داروساز به نروژ

میانگین حقوق داروساز: ۸۶۰۰۰ دلار

طبق گزارشات انجمن داروسازی نروژ، یک داروساز دارای مدرک لیسانس ۵۲۴۵۷۹ کرون و یک داروساز با مدرک فوق لیسانس حدود ۵۹۰۰۷۱ کرون در طول شروع کار خود دریافت می‌کنند.

مهاجرت کاری داروساز به هلند

میانگین حقوق داروساز: ۸۱۵۰۰ دلار

یک داروساز هلندی حقوق اولیه ای در حدود ۴۴۰۰۰ یورو در سال دارد، در صورتی که تجربه کمی داشته باشد. با کسب بیش از ۱۰ سال تجربه در صنعت، این مبلغ به ۷۲۰۰۰ یورو در سال افزایش می یابد.

مهاجرت کاری داروساز به هلند

مهاجرت کاری داروساز به ایرلند

میانگین حقوق داروساز: ۸۰۵۰۰ دلار

برای کار به عنوان داروساز در ایرلند باید مدرک لیسانس داروسازی چهارساله را از کالج ترینیتی دوبلین و یا کالج سلطنتی جراحان در ایرلند دانشکده داروسازی یا دانشگاه کالج کورک داشته باشید که همه آن‌ها توسط انجمن داروسازی معتبر هستند. بعد از این، شخص به یک برنامه آموزشی تمام وقت یک ساله که توسطRCSI طراحی شده است عمل میکند و مدرک این دوره را دریافت می‌کند.

داروسازان می توانند بین ۴۰۰۰۰ تا ۶۰۰۰۰ یورو زمانی که حداکثر سه سال تجربه داشته باشند و بین ۶۰۰۰۰ تا ۱۰۰۰۰۰ یورو زمانی که بیش از ۳ سال تجربه داشته باشند درآمد کسب کنند. افرادی که در بخش دولتی کار می کنند تا ۷۱۳۴۲ یورو در سطح ارشد و ۸۸۴۰۰ یورو در سطح رئیس درآمد دارند.

مهاجرت کاری داروساز به دانمارک

میانگین حقوق داروساز – ۷۳۰۰۰ دلار

یک داروساز باتجربه که بیش از ۱۰ سال کار کرده است به طور متوسط ۴۰۰۰۰ کرون کرونه در ماه درآمد دارد و این می تواند تا ۵۲۰۰۰ کرون کرونه در ماه برسد.

مهاجرت کاری داروساز به استرالیا

میانگین حقوق داروساز – ۷۰۵۰۰ دلار

داروسازان در استرالیا به طور متوسط ۶۷۴۰۰ دلار استرالیا در سال به عنوان حقوق اولیه دریافت می کنند. کسانی که بسیار با تجربه هستند بیش از ۹۷۲۵۰ دلار استرالیا در سال درآمد دارند.

مهاجرت کاری داروساز به سنگاپور

سنگاپور دارای جامعه ای مدرن و کلان شهری است و سیستم آموزشی آن یکی از بهترین ها در سطح بین المللی است. سنگاپور همچنین یکی از بالاترین کیفیت های زندگی در آسیا را دارد. در اینجا تعداد زیادی دانشجو از سنگاپورها و دانشجویان بین المللی وجود دارد، به این معنی که شما چندین فرهنگ را تجربه خواهید کرد.

دانشگاه های برتر:

  • دانشگاه ملی سنگاپور
  • پلی تکنیک نانیانگ
  • پلی تکنیک جمهوری

مهاجرت کاری داروساز به سنگاپور

داروسازی اساس برخی از مهمترین مشاغل در جامعه مدرن است. این امری ضروری است که افرادی وجود دارند که پیچیدگی‌های پزشکی و نحوه عملکرد آنها برای بیماری های مختلف را درک می کنند. اگر در رشته داروسازی نیز تحصیل کنید، گزینه‌های شغلی متنوع و پردرآمدی خواهید داشت. در صورت داشتن نظر و یا سوال در مورد مهاجرت کاری داروساز و تحصیل در این رشته با مشاوران ما تماس گرفته و یا در بخش نظرات همین صفحه نظر خود را برای ما ثبت کنید.

سوالات متداول

۵ کشور پردرآمد برای داروسازان

  • ایالات متحده. میانگین حقوق داروساز: ۱۰۷۰۰۰ دلار تا ۱۱۸۰۰۰ دلار
  • سوئیس. میانگین حقوق داروساز: ۸۳۶۰۰ دلار
  • کانادا میانگین حقوق داروساز: ۸۰۷۰۰ دلار
  • انگلستان. میانگین حقوق داروساز: ۵۷۰۰۰ تا ۵۳۳۰۰ دلار
  • آلمان میانگین حقوق داروساز: ۴۴۸۰۰ دلار

در میان ایالت‌ها، تقاضا برای داروسازان در لوئیزیانا (۴.۵۰)، اوکلاهما (۴.۱۷) و می‌سی‌سی‌پی (۳.۳۸) و کمترین میزان در ماساچوست (۲.۰۰)، رود آیلند (۲.۰۰) و نیوجرسی (۱.۸۰) بود. برای فهرست کامل نمرات تقاضای مارس ۲۰۱۶ در هر ایالت ببینید.

مهندس ناوینچاندرا مهندس نوینچاندرا جامناداس (متولد می ۱۹۵۱) ثروتمندترین داروساز فارغ التحصیل در جهان است. این میلیاردر بریتانیایی که اصالتاً اهل کنیا است، صاحب شرکت داروسازی Chemidex است که در سال ۱۹۸۱ تأسیس شد.

آلمان با داشتن شرکت‌های بزرگ دارویی در آلمان مانند بایر و بوهرینگر اینگلهایم، مرکز تحقیقات و تولید صنعت داروسازی است. فراتر از آن، کار به عنوان داروساز در داروخانه های محلی یک حرفه قابل احترام و بسیار مورد توجه است. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.