مهاجرت

مهاجرت کاری عکاس

مقاله مهاجرت کاری عکاس از سایت ویزانیو

آیا می‌دانید داشتن مدرک بین المللی عکاسی برای مهاجرت چگونه می‌تواند به شما کمک کند؟ مهاجرت عکاس‌ها یا به عبارت دیگر مهاجرت کاری عکاس موضوع اصلی مطلبی است که پیش رو دارید. اطلاعات مفیدی در خصوص شرایط مهاجرت کاری عکاس، درآمد عکاسان در کشورهای مختلف و شغل عکاسی در کانادا و کشورها دیگر کسب خواهید کرد.

عکاسی استعداد است یا مهارت؟

برای یک عکاس پرتره استودیویی، احتمالاً همه چیز مربوط به مهارت است. برای یک عکاس ورزشی دو مورد و برای یک خبرنگار عکاسی، احتمالاً بیشتر استعداد است. اما عکاسی شغل جذابیست که به هر دوی این‌ها در کنانر هم نیاز دارد.

همه عکاس هستند. قبلا اینطور بود که شما باید واقعاً به آن علاقه داشته باشید، باید آنقدر مشتاق باشید که برای تجهیزات و فیلم و توسعه هزینه کنید. شما به کلاس‌ها رفتید و با ترکیب‌بندی آشنا شدید. شما تکنیک‌های اتاق تاریک را فهمیده‌اید.

بهترین کشور برای مهاجرت کاری عکاس کدام است؟

زمانی که می خواهید برای مهاجرت از طریق عکاسی اقدام کنید برای تان سوال پیش می آید که بهترین کشور برای شغل عکسی چه کشوری است؟ در این قسمت توضیح کوتاهی درباره بهترین کشور برای شغل عکاسی داده ایم.

یکی از گزینه‌های مناسب برای این افراد کانادا می‌باشد. به‌طور کلی این کشور به وابسته داشتن ویژگی‌هایی از جمله امنیت، هزینه زندگی، نرخ بیکاری، بهداشت و کیفیت به یکی از کشورهای مناسب برای مهاجرت تبدیل شده است.

در ادامه شغل عکاسی در کانادا از نظر بازارکار و درامد عکاسی در کانادا بررسی شده است که با خواندن آن اطلاعات لازم را بدست خواهید آورد. در صورت نیاز به مشاوره برای مهاجرت عکاسی می توانید با ویزانیو تماس بگیرید و از مشاوره مهاجرت عکاسان بهره مند شوید.

بازار کار شغل عکاسی در کانادا

رشته عکاسی در کانادا بازار کار بسیار ایده آلی دارد. این افراد می‌توانند در روزنامه، مجلات و وب‌سایت‌های مختلف، شرکت‌های تبلیغاتی و صنعت مد موقعیت‌های شغلی زیادی داشته باشند. به‌علاوه عکاسان حرفه‌ای و مجرب می‌توانند با راه‌اندازی کسب‌وکار شخصی، استودیوی خود را راه‌اندازی کنند.

در کنار فرصت‌های شغلی فراوان در کانادا، می‌توان گفت رشته عکاسی در این کشور درآمد خوبی هم دارد؛ اگرچه تنوع زیادی در زمینه درآمد صنعت عکاسی مشاهده می‌شود؛ اما به‌طور متوسط حدود ۳۰.۰۰۰ دلار محاسبه می‌شود؛ لازم به ذکر است که خلاقیت و سابقه کاری در حوزه عکاسی نیز حرف اول را می‌زند. دستمزد عکاس آزاد یا قراردادی به‌صورت ساعتی ۳۰ دلار محاسبه می‌شود. بااین‌حال کسب درآمد این رشته پرطرفدار حوزه وسیعی دارا می‌باشد و می‌توان با آن یک زندگی متوسط را به‌خوبی مدیریت کرد.

اگرچه تحصیل در کانادا در رشته عکاسی، شانس زیادی برای کار در این کشور به ارمغان می‌آورد؛ بااین‌حال دریافت جاب آفر بر پایه سابقه و نمونه کار موفق می‌تواند به‌راحتی مهاجرت کاری به کانادا را ممکن سازد. ایران ایندید، بهترین نمایندگی کاریابی خارجی در کانادا افتخار دارد تا راه گشای شما در این مسیر سرنوشت‌ساز باشد.

مهاجرت کاری عکاس

درآمد شغل عکاسی در کانادا و کشورهای حوزه شنگن

درآمد شغل عکاسی در کانادا و به طور کلی درآمد کار عکاسی در کشورهای خارجی به پارامترهای متعددی وابسته است که تمامی آنها در درآمد عکاس در این کشورها تأثیرگذارند. برخی از این پارامترها عبارت‌اند از:

 • شهر محل زندگی و کار عکاس
 • تخصص فرد در عکاسی
 • سابقه کاری و رزومه فرد
 • مدارک متقاضی در زمینه عکاسی
 • ساعت کاری و شرکتی که فرد در آن مشغول به کار می‌گردد.

فرصت‌های استخدامی عکاس

عکاسی یعنی ثبت و ایجاد یک تصویر؛ پیدا کردن سوژه عکاسی یک‌طرف و ثبت سوژه با کادربندی صحیح در طرف دیگر قضیه قرار دارد.

معمولاً عکاسان به‌صورت مستقل و برای خود کار می‌کنند. بسیاری از افراد و شرکت‌ها، کارهای خود را به عکاسان مستقل به‌صورت پروژه‌ای می‌سپارند. برخی از عکاسان هم در استودیوهای عکاسی، شرکت‌های تبلیغاتی، روزنامه‌ها و مجلات، شرکت‌های بزرگ و … می‌توانند مشغول به کار شوند.

رقابت در کسب موقعیت‌های شغلی در رشته عکاسی بسیار شدید است. عکاسانی که خلاقیت، تخصص و تجربه بیشتری داشته و توانائی همگامی با فناوری روز را دارند، دریافتن کار و گرفته سفارش از مشتری موفق‌تر خواهند بود.

درآمد عکاسان در برخی کشورها

با افزایش میزان مهاجرت کاری عکاسان به کشورهای خارجی، می‌توان گفت این رشته زمینه پیشرفت زیادی خواهد داشت. در بسیاری مواقع حتی می‌توان به‌عنوان نوعی مهاجرت خوداشتغالی نیز به آن نگاه کرد. اگر قصد مهاجرت از این طریق را دارید بد نیست از میزان درآمد متوسط در برخی از کشورها برای این رشته اطلاع داشته باشید.

 • متوسط درآمد یک عکاس بسته به نوع تجربه، مهارت و حیطه کاری در آمریکا در هر ساعت بین ۱۴ الی ۴۰ دلار و سالانه بین ۴۰.۰۰۰ الی ۸۰.۰۰۰ دلار خواهد بود.
 • متوسط درآمد یک عکاس در کشور استرالیا بسته به میزان توانمندی وی بین ۳۷هزار دلار الی ۸۸ هزار دلار می‌باشد.
 • در کشور انگلیس متوسط درآمد سالانه یک عکاس تازه‌کار و در حد دستیار بین ۲۰.۰۰۰ الی ۴۰.۰۰۰ دلار و برای افراد حرفه‌ای و تمام‌وقت بین ۳۹.۵۰۰ الی ۷۹.۰۰۰ دلار خواهد بود.

عکاس در طبیعت در سایت ویزانیو

مهارت‌های مورد نیاز برای عکاسی

شغل عکاسی به حرفه‌ای گفته می‌شود که خدمات تصویری را عرضه می‌نمایند، این حرفه امکان جاودانه کردن اتفاقات مهم و لحظه‌های حساس زندگی را فراهم نموده است. این شغل بیشتر از اینکه که به مدرک دانشگاهی احتیاج داشته باشد به میزان ذوق و استعداد فرد وابسته است و یک فن تجربی محسوب می‌گردد.

آگاهی از علم ثبت تصاویر، چگونگی به کار بردن دوربین عکاسی و تنظیمات آن، بهره‌گیری از سوژه‌های جذاب و خلاقانه مجموعه‌ای از توانایی‌هایی هستند که فرد علاقه‌مند به فعالیت در حوزه عکاسی باید به آنها تسلط داشته باشد.

فرد بعد از گذراندن دوره‌های آموزشی و آکادمیک در دانشگاه‌ها، می‌تواند کسب و کار خود را شروع کرده و بسته به اینکه در کدام حوزه علاقه‌مند است، فعالیت خود را آغاز نماید.

مهارت‌های لازم برای عکاسی

 • خلاقیت
 • مهارت های عکاسی فنی
 • صبر و تمرکز.
 • توجه به جزئیات.
 • مهارت های شبکه قوی
 • مهارت کار تیمی.

بهترین کشور برای مهاجرت کاری عکاس

یکی از گزینه‌های مناسب برای این افراد کانادا می‌باشد. به‌طور کلی این کشور به وابسته داشتن ویژگی‌هایی از جمله امنیت، هزینه زندگی، نرخ بیکاری، بهداشت و کیفیت به یکی از کشورهای مناسب برای مهاجرت تبدیل شده است. اما از لحاظ بصری و زیبایی شناسی کشورهایی که به شما در ادامه معرفی شده از بهترین کشورها برای عکاسیست.

مراکش

همه چیز درباره رنگ در مراکش است، از برج‌های ادویه‌جات در سوق‌های باستانی و آجرهای سفالی قرمز در شهرهای کویری گرفته تا آبی غنی از روسری بادیه نشین‌ها. مدینه در فس شورش رنگ است، چیزهای عجیب و غریب در بازارها فروخته می شود، کاشی‌های رنگ آمیزی شده روی دیوارهای ماسه‌ای رنگ است. و نمی‌توانید در Essaouira، جایی که صحنه‌هایی از Game of Thrones فیلمبرداری شده است، یک عکس خوب بگیرید.

ایران

غروب خورشید در اصفهان، هنگامی که طاق‌های روی پل سی‌وسه‌پل شروع به نارنجی شدن می‌کنند، نور بی پایان در آب زیر منعکس می‌شود. هرچه سعی کنید یک عکس بد بگیرید بازهم امکان پذیر نیست. سپس مساجد، مکان‌هایی مانند مسجد ایمان در اصفهان، یا مسجد نصیرالملک با رنگ صورتی در شیراز و مسجد کبود در در تبریز. میدان نقش جهان تخت جمشید و مناظر بکر عشایر و بادیه نشین‌ها بسیار دیدنیست.

شیلی

شیلی از زیبایی‌های طبیعی برخوردار است، از یخچال‌ها و کوه‌های پاتاگونیا در جنوب گرفته تا صحرای مرتفع آتاکاما در شمال دور. در این بین شما منطقه دریاچه ها در اطراف پوکن و آتشفشان‌ها و کوه‌های آند را در سراسر خود قرار داده اید. برای عکاسان دنیای طبیعی، این مکان عالی است.

میانمار

به نظر می‌رسد اکثر عکس‌هایی که من در آنها قاب بندی کرده‌ام مربوط به میانمار است – برخی از دریاچه اینل، جایی که ماهیگیران با تکنیک عجیب و غریب قایق رانی می‌کنند. برخی از باگان، جایی که معابد و پاگوداها تا افق کشیده شده اند. حتی برخی از Mandalay ، جایی که رودخانه Irrawaddy به آرامی در شلوغی شهر جاری می‌شود.

روسیه

عکس‌های روسیه بسیار فوری قابل تشخیص است، چه عکس افراد در کلاه خزدار، چه گنبد پیاز رنگارنگ کلیساهای محلی، یا مجسمه‌های ریاضت آمیز، یا کلیساهای طلایی در سن پترزبورگ، یا ردیف عروسک های بابوشکا در بازارها. این کشور عظیم فرصت‌های زیادی را برای عکس‌های جالب و زیبا فراهم می‌کند، به ویژه هنگامی که برف شروع به باریدن می‌کند.

چین

مانند روسیه، اندازه بزرگ چین بدان معناست که حداقل برخی از فرصت‌های عکاسی وجود دارد. و البته وجود دارد. مانند زیبایی طبیعی؟ در اوایل بهار مزارع کلزا لوپینگ را امتحان کنید. مانند مناظر عجیب؟ شب‌ها به خیابان میان وعده Wangfujing بروید. مانند پرتره؟ به روستا سفر کنید و تمام چهره‌های شگفت‌انگیزی را که پیدا خواهید کرد، بررسی کنید.

هند

مانند مراکش، هند همه چیز راجع به رنگ است. این غروب غنی در آب‌های پشت کرالا است. این ساری‌های روشن در خیابان‌های راجستان است. این شهرهای آبی است، و شهرهای صورتی، و شهرهای نارنجی. این جشنواره هولی است؛ دیوالی است هند می‌تواند زیبا باشد و می‌تواند زشت باشد، و هر نقطه افراطی فرصت زیادی برای افراد تازه کار فراهم می‌کند.

پرو

شما نمی‌توانید کوه‌های اطراف کوسکو را پیاده‌روی کنید و عکس‌های دیدنی دریافت نکنید. عکس‌های ماچو پیچو بسیار کلیشه‌ای هستند، اما هنوز هم زیبا هستند. مناظر کوهستان باورنکردنی است. در خارج از کوسکو، ماکائوهایی وجود دارد که باید در آمازون شکار شوند، آتشفشان‌های اطراف آرکیپا و همه شلوغی و رنگ شهر بزرگ لیما.

کانادا

من یکی از عکس‌های مورد علاقه خود را در پارک ولسی گری، از آسمان آبی غنی که در یکی از دریاچه‌های عظیم آب شیرین کاملاً منعکس شده است، گرفتم. کانادا مملو از فرصت‌های عکاسی مانند آن است، از Icefields Parkway در آلبرتا گرفته تا مسیر Cabot در نوا اسکوشیا ، از خرس های قطبی در شمال مانیتوبا تا آبراهه های یوکان. طرفداران زیبایی طبیعی نمی توانند اشتباه کنند.

سوئیس

سوئیس مسخره است. این یک کارت پستال است – یا یک سری کارت پستال بی‌پایان. این شهرهای افسانه‌ای در میان کوه‌های سر به فلک کشیده برف قرار گرفته‌اند. این کلیساهای دندانه‌دار‌، گاوهای سیاه و سفید، دریاچه‌های درخشان و علف سبز است. همه چیز آنقدر مرتب و تمیز و کامل و زیبا است که تنها کاری که باید انجام دهید این است که دوربین را تقریباً در هر نقطه نشان دهید.

 

سوالات متداول

درآمد حرفه عکاسی در کشور کانادا چقدر است؟

درآمد این شغل باتوجه به مهارت‌ها و استانی که در آن مشغول به فعالیت هستید متفاوت است. اما میانگین درآمد عکاسی در کانادا حدودا ۳۰،۰۰۰ دلار در سال است. شما می‌توانید با کسب تجربه‌ی بیشتر این مبلغ را افزایش دهید.
تحصیل رشته عکاسی در کانادا چقدر هزینه دارد؟
تحصیل در کانادا در مقایسه با کشورهای دیگر بسیار مقرون به صرفه است. برای پوشش شهریه احتمالاً سالیانه به ۲۰۰۰۰ تا ۳۰۰۰۰ دلار کانادا نیاز خواهید داشت. این میزان در حد متوسط است و با توجه به موسسه و برنامه‌ای که در آن ثبت‌نام کرده‌اید متفاوت خواهد بود.

چقدر به یک عکاس پول می دهید؟

میانگین هزینه عکاس به طور متوسط ​​هزینه استخدام یک عکاس بسته به سطح مهارت آنها ۱۰۰ تا ۲۵۰ دلار در ساعت است. هزینه عکاسان رویداد ۱۵۰ تا ۲۵۰ دلار در ساعت با حداقل ۲ ساعت است ، در حالی که عکاس عروسی ۱۰۰۰ تا ۳۰۰۰ دلار برای ۶ ساعت هزینه دارد.

ساده ترین نوع عکاسی کدام است؟
من دریافتم که عکاسی ماکرو شاید یکی از آسان‌ترین شکل‌های عکاسی باشد. نورپردازی و رنگ کاغذ زمینه و قطره چکان آب برای چنین جلوه‌ای. می‌توان از بطری آب و قطره‌های تقلبی آب استفاده کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.