مهاجرت, مهاجرت کاری

مهاجرت کاری خلبان‌ها

مهاجرت کاری خلبان‌ها

همان‌طور که می‌دانید این مقاله درمورد مهاجرت کاری خلبان‌ها نوشته شده است ولی قبل از رسیدن به مبحث اصلی نیاز به یک پی‌سازی و مقدمه خوب داریم تا حق مطلب را ادا کنیم. در زندگی زمان‌هایی وجود دارد که باید قدم بعدی خود را کارشناسی شده برداریم. برداشتن یک قدم محکم و منسجم در هر رشته کاری می‌تواند تضمین کننده یک آینده‌ای خوب باشد. بر هیچ‌کس پوشیده نیست که امروزه مهاجرت به یکی از متداول‌ترین قدم‌هایی تبدیل شده است که بسیاری از مردم برای آینده‌شان بر‌می‌دارند.

مهاجرت کاری خلبان‌ها

در اوایل زندگی همه سعی می‌کنند بهترین برنامه‌ریزی را برای آیند‌شان بکنند، خلبانان نیز از این قاعده مستثنی نیستند.  انتخاب یک مدرسه خلبانی مناسب و حرفه‌ای برای شروع و ورود به این حرفه می‌‌تواند بسیار تعیین‌کننده باشد. برای مهاجرت کاری خلبان‌ها باید در مدارس خلبانی و دوره‌های آموزشی مرتبط به آن هزینه بسیاری بکنند و این دوره ها بسیار گران‌قیمت هستند. بنابراین هنگام انتخاب شغل خلبانی باید به فکر بازگشت پول در کم‌ترین زمان ممکن یا به عبارت بهتر درآمد آینده خود هم باشید.

کمبود خلبان و نیاز جهانی

از سوی دیگر، سفرهای هوایی در جهان بسیار پررونق است و به نظر قرار نیست هیچ‌وقت هم رو به رکود هم بیاورد. با افزایش تعداد خطوط هوایی، تقاضای پذیرش خلبان و مهاجرت کاری خلبان‌ها هم رشد بسیار زیادی داشته است. در گذشته، سابقه داشته خطوط هوایی بزرگی مانند امارات و امریکن ایرلاین به دلیل کمبود خلبان مجبور به لغو پروازهای خود بشوند.

به نظر می‌رسد همه خطوط هوایی در یک موضوع متفق باشند و آن‌هم کمبود نیرو متخصص در کابینه است. این امر باعث ایجاد حق انتخاب در بین گزینه‌های زیاد و مناسب برای خلبان‌ها و سهولت در مقوله مهاجرت کاری خلبان‌ها می‌شود. بنابراین با یک تیتر بزرگ مواجه می‌شویم….

مهاجرت خلبان ها

بهترین مناطق برای مهاجرت کاری خلبان‌ها

کدام مناطق برای خلبانان ایده‌آل‌تر هستند و چه خطوط هوایی در این مناطق می‌توانند شرایط بهتری را برای خلبان‌ها خود تأمین بکنند؟

  • خاورمیانه

این منطقه به یکی از عرصه‌های رقابت برای سفرهای مجلل و لوکس تبدیل شده است. خطوط هواپیماییی مانند امارات، قطر‌ ایرویز و اتحاد ایرویز برای ارائه بهترین خدمات با یکدیگر در رقابتی تنگاتنگ هستند. از طرف دیگر خاورمیانه به یک منطقه مهم تجاری در دنیا تبدیل شده است و مسافرین بسیاری به دلایل مختلف به این منطقه سفر می‌کنند.

بنابراین خطوط هواپیمایی این منطقه روزبه‌روز هواپیماهای بیشتری به مجموعه خود اضافه می‌کنند و درنتیجه به خدمت هوایی بیشتری نیاز پیدا می‌کنند و به مهاجرت کاری خلبان‌ها دامن می‌زنند.

به‌منظور تأمین خلبان، خطوط هوایی خاورمیانه فرصت‌های شغلی و شرایط کاری فوق‌العاده‌ای را به خلبانان ارائه می‌کند. اگر در یک شرکت هواپیمایی واقع در خاورمیانه کار کنید، از حقوق و پاداش جذاب و سفرهای عالی و مجللی برخوردار خواهید شد. در خاورمیانه خطوط هواپیمایی بسیاری هستند که می‌توانید از بین آن‌ها گزینه مدنظر و ایده آلتان را پیدا کنید.

معرفی 5 فرصت خوب برای خلبان‌ها در سایت ویزانیو

  • شرق آسیا

اگر سفرهای هوایی در خاورمیانه را رو به رونق بدانیم پس شرق آسیا را می‌توانیم در حال انفجار بدانیم. کشورهای شرق آسیا مانند چین، ژاپن و کره جنوبی جزو پرتلاش‌ترین کشورهای جهان هستند و از بالاترین نرخ‌های تجاری و تولیدی هم برخوردار هستند. طبیعتاً با این اوصاف باید خطوط هوایی این منطقه نیز جزو بهترین خطوط باشند تا بتواند رفت‌وآمد زیادی که به آنجا صورت می‌پذیرد را پوشش دهند.

به‌عنوان مثال خطوط هوایی هاینان چین وآل‌نیپون هرساله جزو بهترین خطوط هوایی جهان قرار می‌گیرند. خطوط هوایی فعال در این منطقه با پذیرش متخصصین درون کابینه از نرخ بالایی از استقبال درزمینهٔ مهاجرت کاری خلبان‌ها را به خود اختصاص داده است.

  • منطقه جنوب شرقی آسیا

این منطقه میزبان کشورها، فرهنگ‌ها و خطوط هوایی زیادی است. شاید مهم‌‌ترین آن‌ها خطوط هوایی سنگاپور، باشد که به‌تنهایی می‌تواند بار کل منطقه را به دوش بکشد و از هر نظر بالاترین کیفیت را بتوانید در این خطوط هوایی بیابید. فرودگاه چانگی سنگاپور اگر نگوییم بهترین فرودگاه جهان است، یکی از بهترین آن‌هاست. این فرودگاه برای کارکنان خود اهمیت بسیار زیادی قائل است و به همین دلیل سوژه مناسبی برای مهاجرت کاری خلبان‌ها به‌حساب می‌آید.

شرکت‌های دیگری مانند تای ایرباس و… هم هستند که می‌توانند رقیب‌های سرسختی برای یکدیگر باشند. در کل علاقه‌مند به مبحث مهاجرت کاری خلبان‌ها هستید بدانید که این منطقه یکی از بهترین گزینه‌ها است که به کارکنانش بسیار اهمیت می‌دهد.

  • هندوستان

شاید شنیدن نام هندوستان خی از شمارا شوکه کرده باشد. بگذارید توضیح بدهم چرا هندوستان یکی از بهترین مناطق برای مهاجرت کاری خلبان‌ها است. هند یک کشور بزرگ و همچنین بسیار پرجمعیت است. به‌عبارت‌دیگر بازار و سود بالقوه‌ای که در آنجا وجود دارد نجومی است. چند دلیل وجود دارد که با ذکر آن‌ها پی خواهید برد چرا شرکت‌های هواپیمایی در هند از پتانسیل بالایی برخوردار هستند.

اول این‌که نرخ رشد مسافران هوایی در هند فوق‌العاده است و همچنین از سال ۲۰۱۰ به این‌طرف این نرخ به دو برابر قبل رسیده است. تعداد مقصدهایی که از فرودگاه‌های هند می‌توان به آن سفر کرد نیز از سال ۲۰۱۸ سه برابر شده و در حال حاضر شما  از هندوستان به ۳۰۰ فرودگاه مختلف در جهان می‌توانید مسافرت بکنید.

دلیل دیگری که به آن می‌خواهیم بپردازیم اقتصاد در حال رشد هندوستان است. نیروی کار زیاد در کنار مدیریتی کارآمد اقتصاد هندوستان را بسیار تقویت کرده و همچنین افراد زیادی از اقصا نقاط جهان نیز مشتاق سرمایه‌گذاری در هند هستند. همه و همه این‌ها دست‌به‌دست هم می‌دهند که مبلغ مناسبی در شرکت‌های فرودگاهی این کشور خرج بشود. در عوض شرکت‌های هواپیمایی هندوستان را نیز مجبور می‌کند کیفیت بالایی به مشتریان خود ارائه بدهند.

علاوه براین دولت هندوستان بسیار بر صنعت هوایی این کشور متمرکز است و پروژه‌های قدرتمندی برای توسعه خطوط هواپیمایی خود در منطقه دارد. با این وجود هندوستان را می‌توانیم یک سوژه خوب برای مهاجرت کاری خلبان‌ها در نظر بگیریم.

 ممکن است خطوط هوایی هندوستان در حال حاضر هم‌تراز شرکت‌هایی نظیر شرکت‌های خاورمیانه نباشند اما نرخ رشد و توسعه آن بسیار قابل‌توجه است و هر‌آن می‌تواند عرصه رقابت را برای سایرین تنگ‌تر کند.

  • اروپا

اروپا یکی از جذاب‌ترین و شگفت‌انگیزترین گزینه‌ها برای مهاجرت کاری خلبان‌ها به‌حساب می‌آید. نه‌تنها کل قاره پوشیده از مناظرت فوق‌العاده و زیبا است، بلکه مزایای کاری به‌عنوان یک خلبان‌ هم در این قاره بسیار هیجان‌انگیز است. شرکت‌های هواپیمایی ارزان‌قیمت برای بسیاری از خلبانان گزینه ایده آلی است مخصوصاً اگر خلبانی جوان و به دنبال کسب تجربه باشید. در این قاره شما می‌توانید به‌عنوان یک خلبان جوان ساعات پرواز کافی آن‌هم برای خطوط بزرگی مانند لوفت هانزا و برتیش ایرویز را تجربه کنید.

مهاجرت خلبان ها در سایت ویزانیو

سخن پایانی

درکل، کشورها و مناطق بسیاری هستند که بنا به دلایل مختلف می‌توانند جزو بهترین گزینه‌ها برای مهاجرت کاری خلبان‌ها به‌حساب بیایند. در اصل منظورم این است که به مناطقی که در متن فوق به شما معرفی کردیم بسنده نکنید، شاید متدهایی برای شما حایز اهمیت باشند که در مناطق دیگر بیشتر به چشم بخورند. شما می‌توانید برای پیدا کردن کشور ایده آلتان با مشاوران و متخصصان ما در ویزانیو در ارتباط باشید و از خدمات ما بهره‌مند شوید.

سؤالات متداول

خلبانان در همه‌جای دنیا از حقوق بسیار بالایی برخوردار هستند. بسته به نوع هواپیما و مسیر پرواز حقوق یک خلبان می تواند متفاوت باشد.

با گسترش نیاز مردم و کشورهای مختلف به سفرهای متداول و زیاد، استقبال از خطوط هوایی نیز گسترش یافته است. بر این اساس شما می‌توانید اطمینان داشته باشید که پذیرش خلبان‌ هم بازار داغی دارد.

شرکت قطر ایرویز در سال ۲۰۲۱ از نظر بسیاری از متخصصین به‌عنوان بهترین شرکت انتخاب شد. اما با این حال نمی‌توانیم یک شرکت را به‌صورت قطعی از باقی بهتر بدانیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.