مهاجرت

شهرهای بارانی کانادا

Rainy cities of Canada

کسب اطلاعات عمومی درباره همه جوانب کشور مقصد از مهم‌ترین وظایف یک مهاجر خارجی است. شرایط آب‌وهوایی کانادا برای بسیاری از افراد که این کشور را به‌عنوان مقصد مهاجرت انتخاب کرده‌اند، اهمیت بالایی دارد. اگرچه به علت موقعیت جغرافیایی، کانادا کشوری سردسیر است؛ اما تنوع آب‌وهوایی در این کشور به چشم می‌خورد. در این مقاله سعی داریم تا به معرفی شهرهای بارانی کانادا بپردازیم که ممکن است برای شما جذاب باشد.

شرایط آب‌وهوایی کانادا

موقعیت جغرافیایی کانادا بیشتر تحت تأثیر قطب شمال قرار دارد؛ زیرا این کشور در شمالی‌ترین منطقه آمریکای شمالی است. کانادا مشتمل بر ۱۰ ایالت و سه قلمرو بوده و گستره آن، از اقیانوس آرام  تا اطلس و از سمت شمال تا اقیانوس منجمد شمالی می‌باشد.

 کانادا به‌عنوان دومین کشور پهناور جهان، مساحتی بالغ‌بر ۹٫۹۸ میلیون کیلومترمربع، دارا می‌باشد. بسته به وسعت و موقعیت جغرافیایی کانادا، تنوع اقلیمی و آب‌وهوایی‌ در شهرهای مختلف آن به چشم می‌خورد. در ادامه به معرفی شهرهای بارانی کانادا و البته شرایط کلی آب‌وهوایی در شهرهای مهم و مهاجرپذیر کانادا خواهیم پرداخت؛ چراکه آب‌وهوا یکی از فاکتورهای مؤثر بر انتخاب بهترین مقصد مهاجرت محسوب می‌شود.

اطلاع از موقعیت جغرافیایی، جمعیت، شرایط آب‌وهوایی و … همه از مواردی هستند که شرایط زندگی در کشوری دیگر به آن‌ها وابسته بوده و انتخاب بهترین مقصد مهاجرت را متأثر می‌کنند.

آب‌وهوای شهر تورنتو

تورنتو آب‌وهوای نیمه قاره‌ای، تابستان‌هایی گرم و مرطوب و زمستان‌هایی سرد دارد. آب‌وهوای این شهر بیشتر تحت تأثیر مجاورت با دریاچه انتاریو قرار دارد. می‌توان گفت این دریاچه منبع رطوبت تابستان‌های شهر است. با توجه به میزان بالای رطوبت در شهر تورنتو، می‌توان گفت ازجمله شهرهای بارانی کانادا به شمار می‌رود.

اگرچه آب‌وهوای کلی تورنتو گرم‌تر از سایر شهرهاست اما هم چنان زمستان‌های سردی دارد. بیشترین میزان بارش برف در شهر تورنتو مربوط به اواسط دسامبر تا اواسط مارس است.

بااین‌حال کیفیت هوا در انتخاب شهر مقصد اهمیت بالایی دارد. وجود کارخانه جات صنعتی در مجاورت دریاچه بزرگ انتاریو، سبب شده تا دود و بخار و آلودگی، کیفیت هوای تورنتو را تحت تأثیر قرار دهد. درمجموع می‌توان کیفیت هوای این شهر را به خیلی خوب، خوب، معتدل، بد و بسیار بد تقسیم‌بندی کرد.

مونترال

مونترال به‌عنوان دومین شهر بزرگ و پرجمعیت کانادا شناخته می‌شود. این شهر به سبب جمعیت بالا رتبه اول را در ایالت کبک در اختیار دارد. مونترال یکی از شهرهای مهاجرپذیر کانادا است که آب‌وهوای تقریباً مشابه با اتاوا دارد؛ اگرچه مونترال کمی معتدل‌تر و بادخیز تر است. آب‌وهوای این شهر نیمه قاره‌ای است؛ با تابستان‌هایی گرم و مرطوب و زمستان‌هایی بسیار سرد. مونترال مانند کبک با بارش‌های سالیانه بالایی که دارد، یکی از شهرهای بارانی کانادا قلمداد می‌شود.

ونکوور، شهری با آب‌وهوای معتدل

ونکوور دارای آب‌وهوایی مرطوب و معتدل است؛ به همین سبب یکی از شهرهای بارانی کانادا محسوب می‌شود. هم‌چنین در مقایسه با شهرهای دیگر، زمستان‌های بسیار معتدلی دارد؛ زیرا موج سرمایی که از قطب شمال می‌آید به سبب قرارگیری کوه‌های راکی به این شهر نمی‌رسد.

Rainy cities of Canada_1

ونکوور، یکی از شهرهای بارانی کانادا

نبود هوای قطبی و مجاورت با اقیانوس آرام، ونکوور را به گرم‌ترین شهر کانادا در فصل زمستان مبدل ساخته است. موقعیت جغرافیایی خاص ونکوور سبب شده تا این شهر مرطوب‌ترین و مه‌آلودترین آب‌وهوا را داشته باشد. در ونکوور این احتمال وجود دارد که در زمستان‌ها به‌جای برف، بدون توقف باران ببارد.

کلگری

کلگری واقع در جنوب آلبرتا است که به داشتن زمستان‌های بسیار سرد معروف است. آب‌وهوای کلگری در تابستان‌ها آفتابی است؛ لازم به ذکر است باران‌های تابستانی در این شهر جهت کشاورزی و محیط‌زیست حیاتی است. کلگری بادخیز بوده و نسبت به تورنتو دارای آب‌وهوایی خشک می‌باشد.

ادمونتون

ادمونتون در ایالت آلبرتا دارای آب‌وهوای کاملاً متغیری می‌باشد؛ به‌طوری‌که پیش‌بینی آن سخت است. این شهر غالباً دارای هوای آفتابی است و به عنوان یکی از شهرهای بارانی کانادا میزان بارندگی مخصوصاً در تابستان‌های آن بالاست. زمستان‌های ادمونتون بسیار سرد بوده و بارش‌های طولانی برف در آن مشاهده می‌شود.

اتاوا

اتاوا به‌عنوان پایتخت کانادا، به دلیل موقعیت جغرافیای خود آب‌وهوایی گرم و مرطوب در تابستان و زمستان‌هایی بسیار سرد دارا می‌باشد. اتاوا یکی از شهرهای بارانی کانادا است که بیشتر منحصر به بارش برف در زمستان‌های آن است. مجاور نبودن با دریاچه انتاریو و کم بودن میزان رطوبت در مقایسه با سایر شهرهای انتاریو سبب شده تا تابستان‌های به مراتب گرم‌تر و زمستان‌های سردتر داشته باشد.

شهرهای بارانی کانادا

شرایط آب‌وهوایی کانادا چگونه است؟ شهرهای بارانی کانادا کدم‌اند؟ کدام شهرها زمستان‌های سرد و سختی دارند؟ و … همه از سؤالاتی هستند که ممکن است برای مهاجرانی که این کشور را به‌عنوان مقصد مهاجرت انتخاب کرده‌اند به وجود بیاید. کیفیت، میزان آلودگی و رطوبت هوا عوامل مهمی در انتخاب شهرهای کانادا خواهد بود؛ چراکه در این دنیای صنعتی یافتن شهری با آب‌وهوایی مطلوب و سالم دشوار است. طبق آمار از هر سه شهر بزرگ کانادا، یکی سالانه بیش از یک متر باران و برف تجربه می‌کند. شهرهای بارانی کانادا را در جدول زیر مشاهده خواهید کرد.

نام شهر

ایالت بارش باران (میلی‌متر) در سال

ابوتسفورد

بریتیش کلمبیا 1538

سنت جانز

نیوفاندلند و لابرادور 1534

هلیفکس

نووا اسکوشیا 1468

ونکوور

بریتیش کلمبیا 1457

کبک

کبک

1184

مونکتون نیوبرانزویک

1124

تروا ریویر کبک

1123

شربروک کبک

1100

لندن انتاریو

1012

مونترال کبک

1000

میزان بارش باران در مناطق مختلف یک شهر

شهرهای بارانی کانادا در جدول معرفی شدند؛ هرچند میزان بارش باران در مناطق مختلف یک شهر متغیر است؛ به‌طورکلی میزان بارش‌ها در هر محله از یک کلان‌شهر متفاوت است.

برای مثال توپوگرافی بر میزان بارش‌ها در ناحیه مترو در شهر ونکوور تأثیرگذار است؛ زیرا این ناحیه از دلتای مسطح رودخانه تا کوهپایه‌های ساحلی را شامل می‌شود. میزان کلی بارش باران سالیانه در منطقه اکریج واقع در جنوب مرکزی ونکوور ارزیابی می‌شود؛ در این منطقه بارش به 1457 میلی‌متر در سال می‌رسد که این مقدار برای کل شهر در نظر گرفته می‌شود. این در حالی است که در نزدیکی فرودگاه ونکوور (سمت جنوب) بارش‌ها به 1189 میلی‌متر در سال می‌رسد.

از طرف دیگر در نواحی شمالی ونکوور حدود 2522 میلی‌متر سالانه باران می‌بارد که یک متر بیشتر از بارانی‌ترین شهر کانادا یعنی ابوتسفورد است.

سؤالات متداول

شهرهای بارانی کانادا بر مبنای میزان بارش سالیانه و تعداد روزهای بارانی آن در طول سال مشخص می‌شود. ابوتسفورد با ۱۷۴، ونکوور با ۱۶۴ و سنت جانز با ۱۶۳ روز، پربارش ترین و درعین‌حال بیشترین تعداد روزهای بارانی را در کانادا در اختیار دارند؛ پس از آن‌ها شهرهای ویکتوریا، هلفلیکس و شربروک قرار دارند.

بنا بر اطلاعات ذکرشده، شهر ابوتسفورد واقع در ایالت بریتیش کلمبیا، بارانی‌ترین شهر کانادا لقب دارد. این شهر نه‌تنها با میزان ۱۵۳۸ میلی‌متر، بیشترین میزان بارش سالیانه را در اختیار دارد؛ بلکه به سبب رطوبت بالای هوا بیشترین روزهای بارانی را در کانادا دارد. این شهر برای مهاجرانی که عاشق هوای مرطوب و بارانی هستند، انتخاب مناسبی است.

شرایط آب‌وهوایی، زبان رسمی، هزینه زندگی، موقعیت‌های کاری، قوانین اجتماعی و … همه از فاکتورهای مؤثر در انتخاب بهترین شهر کانادا برای کار و زندگی خواهند بود. درمجموع بهترین شهر برای مهاجرت در شرایط حال حاضر، شهری است که با فراهم کردن استانداردهای برتر یک زندگی ایده آل و آرام، سبب پیشرفت هر چه بیش‌تر افراد شود.

امکان تغییر شهر محل اقامت در کانادا، در طی پروسه مهاجرت کاری جاب آفر وجود دارد؛ درواقع این امکان بنا به نظر کارفرما و البته اعتبار قرارداد کاری وجود دارد. مهم‌ترین نکته در این خصوص این است بتوانید در شهر مدنظر از کارفرمای جدید جاب آفر معتبر کسب کنید. همان‌طور که می‌دانید قرارداد کاری در کانادا اعتباری یک یا سه‌ساله دارا می‌باشد.

نوشته های مشابه

6 دیدگاه در “شهرهای بارانی کانادا

 1. محمدی گفت:

  وقتی رفتیم کانادا میشه کارفرما رو عوض کرد؟

  1. همه چیز باید با هماهنگی کارفرما باشه.
   در صورتی که بدون هماهنگی این کار را انجام دهید عواقب بدی در پیش خواهید داشت.

 2. سامان عسگری گفت:

  برای مهاجرت تحصیلی به کانادا کدام شهر را پیشنهاد می فرمائید؟

  1. خدماتی برای مهاجرت تحصیلی ارائه نمیدهیم.

 3. محمد احمدی گفت:

  لطفا راجع به شرایط زندگی در ونکوور هم بنویسید.ممنون

  1. سلام در مورد شرایط زندگی در کانادا مطلب داریم ولی حتماً در مورد شرایط زندگی در ونکوور هم می‌نویسیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.