real estate purchase fraud in Turkey - آیا ترفندهای کلاه‌برداری خرید ملک در ترکیه را می‌شناسید؟
زمان مطالعه: 2 دقیقه

قوانین املاک و مستغلات ترکیه برخلاف کشورهای حاشیه خلیج‌فارس و کشورهای آسیایی بر اساس حمایت از سرمایه‌گذار و خریدار ملک نوشته‌شده بااین‌حال، بسیاری از افراد از خرید و فروش ملک در ترکیه واهمه دارند و معتقدند با زیادشدن کلاه‌برداری‌ها، احتمال اینکه سرشان کلاه برود بسیار زیاد است. با رعایت نکات زیر می‌توانید احتمال کلاه‌برداری خرید ملک در ترکیه را به‌شدت کاهش دهید.

جلوگیری از کلاهبرداری خرید ملک در ترکیه

– حتماً به مشاوران املاک معتبر که دفتر و مکان مشخص و پروانه کسب ﴿ Çalişma Ruhsati ﴾ دارند مراجعه نمایید.

– پیش‌قرارداد یا قولنامه و یا قرارداد خرید ملک حتماً باید در حضور مالک  و با ارائه کارت شناسایی معتبر تنظیم گردد.

– قبل از امضای قرارداد بندهای قرارداد را با دقت بخوانید درصورتی‌که به زبان ترکی و یا انگلیسی تسلط ندارید آژانس املاک موظف به تهیه قرارداد به زبان فارسی می‌باشد.

– قبل از هر اقدامی حتماً یک سفر کوتاه به شهر مورد نظر و بازدید از املاک و شهر را داشته باشید.

– قبل از خرید ملک  آپارتمان و یا ویلا، با استعلام از مراجع قانونی اداره ثبت‌اسناد و شهرداری از مالکیت فروشنده و سالم بودن ملک مطمئن شوید.

real estate purchase fraud in Turkey 1 - آیا ترفندهای کلاه‌برداری خرید ملک در ترکیه را می‌شناسید؟

– از تحویل و یا ارسال وجه به افراد واسطه غیر از شرکت سازنده و یا صاحب اصلی ملک تحت هر عنوانی جدا خودداری فرمایید .

– از خرید ملک بدون تحقیق و تنها به‌واسطه آشنایی و دوستی قبلی با افراد خودداری کنید، مشاهده‌شده بعضی از افراد به‌صورت واسطه برای شرکتی خاص و تنها برای سود و منفعت شخصی، بدون داشتن محل کار مشخص، پروانه کسب، اجازه کار و اطلاعات لازم در زمینه املاک و مستغلات و قوانین اداره مهاجرت ترکیه در زمینه اقامت با عناوین و القاب مختلف و ظاهرسازی اقدام به فروش ملک می‌نمایند ، درنتیجه توصیه می‌شود حتماً قبل از خرید و یا پرداخت مبلغی، از ملک مورد نظر بازدید کنید و از سالم بودن ملک و اسناد ملکی مطمئن شوید سپس اقدام به خرید ملک نمایید.

– مشاهده‌شده عده‌ای سودجو پیشنهاد دریافت اقامت دائم ترکیه  TC. VATANDAŞLIK و یا پاسپورت ترکیه را در قبال دریافت مبالغ مختلف در طی ۳ تا ۸ ماه می‌دهند  توجه داشته باشید وارد شدن به چنین مسیری جز ضرر و زیان مالی سود دیگری نخواهد داشت. اقامت موقت ترکیه اقامت دائم ترکیه و پاسپورت ترکیه پس از بررسی دقیق چند مرحله‌ای اداره کل مهاجرت ترکیه و اداره امنیت ترکیه به متقاضی داده می‌شود که توضیحات مربوط به این قسمت اقامت ترکیه در اخبار داده شده. در صورت نیاز می‌توانید به‌طور مستقیم با اداره مهاجرت ترکیه به ۵ زبان فارسی، عربی، المانی، انگلیسی روسی صحبت کنید. شماره تماس از خارج ترکیه ۰۰۹۰۳۱۲۱۵۷۱۱۲۲ و تماس از داخل ترکیه ۱۵۷ می‌باشد.

اگر قصد دارید برای خرید ملک در ترکیه اقدام نمایید، حتماً مقاله‌ای که در مورد این موضوع نوشته‌ایم مطالعه نمایید، در این مطلب تمامی مواردی که باید از آنها اطلاع داشته باشید را توضیح داده‌ایم.

[تعداد: 1    میانگین: 5/5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *