مقالات

آیا ترفندهای کلاه‌برداری خرید ملک در ترکیه را می‌شناسید؟

خرید ملک در ترکیه

 آیا با ترفند های کلاه‌برداری خرید ملک در ترکیه آشنایی دارید؟ قوانین املاک و مستغلات ترکیه برخلاف کشورهای حاشیه خلیج‌فارس و کشورهای آسیایی بر اساس حمایت از سرمایه‌گذار و خریدار ملک نوشته‌شده بااین‌حال، بسیاری از افراد از خرید و فروش ملک در ترکیه واهمه دارند و معتقدند با زیادشدن کلاه‌برداری‌ها، احتمال اینکه سرشان کلاه برود بسیار زیاد است. با رعایت نکات زیر می‌توانید احتمال کلاه‌برداری خرید ملک در ترکیه را به‌شدت کاهش دهید.

خرید ملک در ترکیه

کشور ترکیه  در دهه گذشته به محلی تبدیل‌شده است که افراد خارجی باهدف اخذ اقامت این کشور اقدام به خرید ملک می‌کنند. البته انتخاب این کشور دلایل دیگری نیز دارد که می‌توان به ارزانی فوق‌العاده آن نسبت به کشورهای اروپایی، همچنین آب‌وهوای مطلوب و سبک زندگی در آن اشاره کرد. حتما باید مراقب کلاه‌برداری خرید ملک در ترکیه باشید.

درصورتی‌که قصد خرید دارید، از افراد آگاه و مطمئن مشورت بگیرید؛ زیرا کلاه‌برداری خرید ملک در ترکیه یکی از مهم‌ترین مسائلی است که افراد با آن مواجه هستند. داستان‌های بسیاری حکایت از فروش یک ملک به چندین نفر، پرداخت هزینه ملک و عدم دستیابی به آن و همچنین تحویل گرفتن اسناد جعلی از صاحب‌ملک دارند. بهترین پیشنهاد در یک خرید امن از ترکیه، اقدام از طریق یک وکیل معتبر است.

دلالان املاک ترکیه با دو چاشنی «قیمت فوق‌العاده ارزان» و «اقامت دائم به‌شرط خرید ملک» بازاریابی گسترده برای فروش خانه‌های مجهز به انواع امکانات تفریحی-رفاهی در شبکه‌های مجازی و تلویزیون‌های ماهواره‌ای فارسی‌زبان به راه‌اندازی و با مانور روی بهای قسطی این املاک که اغلب حدود یک‌پنجم خانه‌ای مشابه در ایران اعلام می‌شود، توان خود را برجذب سرمایه‌گذار خارجی آن‌هم از طبقه میان درآمد متمرکز کرده‌اند.

امکان اخذ اقامت ترکیه از طریق خرید ملک در این کشور در بسیاری موارد فقط ترفندی برای جذب سرمایه و رونق اقتصادی این کشور است. خانه‌های باشکوه و مجلل، چشم‌اندازهای رنگارنگ و تصاویر زیبایی که توسط دلالان املاک در این کشور به نمایش گذاشته می‌شوند، در برخی مواقع ممکن است فقط نمایشی برای جذب شما برای سرمایه‌گذاری باشند. در این میان می‌بایست مراقب افراد سودجو باشید و تحت کلاه‌برداری خرید ملک در ترکیه قرار نگیرید.

کلاه‌برداری خرید ملک در ترکیه

جلوگیری از کلاهبرداری خرید ملک در ترکیه

– حتماً به مشاوران املاک معتبر که دفتر و مکان مشخص و پروانه کسب ﴿ Çalişma Ruhsati ﴾ دارند مراجعه نمایید.

– پیش‌قرارداد یا قولنامه و یا قرارداد خرید ملک در ترکیه حتماً باید در حضور مالک  و با ارائه کارت شناسایی معتبر تنظیم گردد.

– قبل از امضای قرارداد بندهای قرارداد را با دقت بخوانید درصورتی‌که به زبان ترکی و یا انگلیسی تسلط ندارید آژانس املاک موظف به تهیه قرارداد به زبان فارسی می‌باشد.

– قبل از هر اقدامی حتماً یک سفر کوتاه به شهر مورد نظر و بازدید از املاک و شهر را داشته باشید.

– قبل از خرید ملک  آپارتمان و یا ویلا، با استعلام از مراجع قانونی اداره ثبت‌اسناد و شهرداری از مالکیت فروشنده و سالم بودن ملک مطمئن شوید.

– از تحویل و یا ارسال وجه به افراد واسطه غیر از شرکت سازنده و یا صاحب اصلی ملک تحت هر عنوانی جدا خودداری فرمایید .

– از خرید ملک بدون تحقیق و تنها به‌واسطه آشنایی و دوستی قبلی با افراد خودداری کنید، مشاهده‌شده بعضی از افراد به‌صورت واسطه برای شرکتی خاص و تنها برای سود و منفعت شخصی، بدون داشتن محل کار مشخص، پروانه کسب، اجازه کار و اطلاعات لازم در زمینه املاک و مستغلات و قوانین اداره مهاجرت ترکیه در زمینه اقامت با عناوین و القاب مختلف و ظاهرسازی اقدام به فروش ملک می‌نمایند ، درنتیجه توصیه می‌شود حتماً قبل از خرید و یا پرداخت مبلغی، از ملک مورد نظر بازدید کنید و از سالم بودن ملک و اسناد ملکی مطمئن شوید سپس اقدام به خرید ملک نمایید.

مشاهده‌شده عده‌ای سودجو پیشنهاد دریافت اقامت دائم ترکیه  TC. VATANDAŞLIK و یا پاسپورت ترکیه را در قبال دریافت مبالغ مختلف در طی ۳ تا ۸ ماه می‌دهند. توجه داشته باشید وارد شدن به چنین مسیری جز ضرر و زیان مالی سود دیگری نخواهد داشت.

اقامت موقت ترکیه اقامت دائم ترکیه و پاسپورت ترکیه پس از بررسی دقیق چند مرحله‌ای اداره کل مهاجرت ترکیه و اداره امنیت ترکیه به متقاضی داده می‌شود که توضیحات مربوط به این قسمت اقامت ترکیه در اخبار داده شده.

در صورت نیاز می‌توانید به‌طور مستقیم با اداره مهاجرت ترکیه به ۵ زبان فارسی، عربی، المانی، انگلیسی روسی صحبت کنید. شماره تماس از خارج ترکیه ۰۰۹۰۳۱۲۱۵۷۱۱۲۲ و تماس از داخل ترکیه ۱۵۷ می‌باشد.

اگر قصد دارید برای خرید ملک در ترکیه اقدام نمایید، حتماً مقاله‌ای که در مورد این موضوع نوشته‌ایم مطالعه نمایید، در این مطلب تمامی مواردی که باید از آنها اطلاع داشته باشید را توضیح داده‌ایم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.