مهاجرت, مهاجرت تحصیلی, مهاجرت توریستی, مهاجرت کاری

دلایل ریجکت شدن ویزای کانادا

فرآیند درخواست ویزا، خود مسیری جداگانه دارد که باید با دقت نظر کامل طی شود. کوچک‌ترین نقصی در مدارک و پرونده مهاجرت شما یا هرگونه اهمالی که سبب شود افسر صادرکننده ویزا نسبت به انگیزه و هدف سفر شما دچار تردید شود، بدون شک سبب ریجکتی ویزا خواهد شد؛ بااین‌حال امکان اعتراض به نتیجه درخواست ویزا و ریجکتی آن وجود دارد. دلایل ریجکت شدن ویزای کانادا از کاری گرفته تا تحصیلی و سرمایه‌گذاری فراوان است؛ اما با ارائه مدارک جامع و بدون نقص می‌توان از ایجاد چنین مشکلی در مسیر سرنوشت‌ساز مهاجرات جلوگیری کرد.

دلایل ریجکت شدن ویزای کانادا چیست؟

با استناد به روش مهاجرتی که برای اخذ ویزای کانادا انتخاب می‌کنید، باید مدارک خاصی را ارائه کنید. این مدارک که هم برای اداره مهاجرت کانادا ارسال می‌شود و هم باید در وقت سفارت که از قبل تعیین‌شده، به مسئولان مربوطه ارائه شود، باید کاملاً بدون عیب و نقص باشد. در سفارت علاوه بر روال انگشت‌نگاری سؤالاتی از متقاضی پرسیده می‌شود که می‌توان گفت نقش بسیار مهمی در اخذ تأییدیه از افسر و صدور ویزا خواهد داشت. عمده موارد ریجکتی درخواست ویزا افراد هم در همین وقت مصاحبه در سفارت مشاهده شده است.

به‌طورکلی چند عامل مهم در ریجکتی ویزا نقش دارد؛ یکی از این موارد این است که اگر افسر در روند رسیدگی پرونده، کوچک‌ترین ابهامی در زمینه بازگشت شما به کشور خودتان داشته باشد، درخواست ویزا را تائید نخواهد کرد؛ لذا به این منظور باید ثابت کنید که پس از اتمام اعتبار ویزا، در زمان مقرر به کشور خود باز خواهید گشت.

دلایل ریجکت شدن ویزای کانادا

هدف ضعیف در کنار نداشتن وابستگی مالی و خانوادگی در کشور مبدأ از مواردی هستند که سبب کمرنگ به نظر رسیدن قصد شما در بازگشت به کشور خودتان پس از اتمام تاریخ ویزا خواهد شد.

دیگر دلایل ریجکت شدن ویزای کانادا شامل انگیزه و هدف ضعیف در سفر به کانادا برای کار، تحصیل، سرمایه‌گذاری و …، عدم ارائه مدارک مالی کافی، شرایط زندگی و سابقه شغلی در کشور خود یا وجود هرگونه سوءسابقه کیفری در گذشته شما و … می‌باشد. همان‌طور که می‌دانید ارائه گواهی سلامت پزشکی هم در فرآیند درخواست ویزا اهمیت دارد؛ لذا وجود هر نوع بیماری در فرد که سلامت شهروندان کشور مقصد را به خطر بی اندازد، سبب ریجکتی ویزا خواهد شد.

دلایل ریجکت شدن ویزای توریستی

ویزای توریستی به جهت گردشگری، دیدار از آشنایان، شرکت در دوره‌های کوتاه‌مدت آموزشی و … برای متقاضیان صادر شده و دارای اصول و قواعدی خاصی است. لازمه دریافت این ویزا داشتن دعوت‌نامه است. ارائه ندادن گواهی بانکی گردش مالی که اثبات‌کننده تمکن مالی افراد برای اقامت کوتاه‌مدت در کانادا است، از عوامل عدم پذیرش درخواست ویزای توریستی محسوب می‌شود. دیگر دلایل ریجکت شدن ویزای کانادا به شرح زیر است:

  • مشخص نبودن هدف و انگیزه سفر
  • نداشتن وابستگی و علاقه به کشور مبدأ
  • دارا نبودن سابقه سفر خوب

دلایل ریجکتی درخواست ویزای سرمایه‌گذاری

سرمایه‌گذاری یکی از مؤثرترین روش‌ها جهت اخذ اقامت کانادا برای افرادی است که دارای سرمایه کافی هستند. برای شرکت در برنامه‌های سرمایه‌گذاری کانادا مانند کارآفرینی داشتن طرح یا نقشه تجاری و سرمایه ضرورت دارد. یکی از دلایل ریجکت شدن ویزای کانادا در برنامه‌های سرمایه‌گذاری، نقص در پرونده و نداشتن سرمایه کافی خواهد بود.

دلایل ریجکت شدن ویزای کاری

ویزای کاری لازمه اشتغال به کار در کشوری مانند کانادا است. اتباع غیر کانادایی که سابقه کار در این کشور را ندارند، برای مهاجرت کاری باید یا از طریق برنامه اسکیل ورکر یا جاب آفر اقدام کنند. نداشتن رزومه کاری قوی، توجه نداشتن به فاکتورهای سن، مدرک تحصیلی و … مواردی هستند که موفقیت در پروسه اخذ ویزای کاری را دست‌نیافتنی خواهند کرد. سوءپیشینه کیفری و یا هرگونه بیماری روحی و جسمی که سلامت شهروندان کانادایی را به مخاطره بی اندازد، از مهم‌ترین دلایل ریجکت شدن ویزای کانادا در مسیر مهاجرت کاری خواهد بود.

دلایل ریجکت شدن ویزای تحصیلی

ویزای تحصیلی کانادا مجوز تحصیل در یکی از مؤسسات آموزشی این کشور محسوب می‌شود. برای دریافت این ویزا در وهله نخست باید توصیه‌نامه یا نامه پذیرش از مؤسسات آموزش مانند دانشگاه دریافت کرد. داشتن تمکن مالی برای تأمین هزینه تحصیل و زندگی در کانادا از عوامل مهم موفقیت در پروسه اخذ این ویزا به شمار می‌رود. نداشتن انگیزه نامه و محرز نکردن بازگشت به کشور مبدأ پس از فارغ‌التحصیلی برای افسر صادرکننده، سابقه کیفری، بیماری روحی یا جسمی یا نقص در پرونده و مستندات ارائه‌شده، همگی از دلایل ریجکت شدن ویزای کانادا در پروسه مهاجرت تحصیلی می‌باشند.

سابقه سفر شما به کشورهای دیگر، خصوصاً کشورهای حوزه شینگن، تأثیر مثبتی بر تصمیم افسر صادرکننده ویزا خواهد داشت. نداشتن سابقه سفر خوب به این کشورها مانند سایر عوامل منجر به ریجکتی درخواست ویزا کانادا خواهد شد.

چرا ویزای همراه در کانادا ریجکت می‌شود؟

اعضای درجه‌یک خانواده مانند همسر و فرزندان متقاضی که مثلاً برای دریافت ویزای کاری یا تحصیلی اقدام کرده، می‌توانند درخواست ویزای همراه کنند. تمامی مراحل اخذ ویزای همراه متناسب و هم‌زمان با ویزای متقاضی اصلی انجام می‌پذیرد؛ اما در برخی موارد ویزای همراه نیز با خطر ریجکتی روبه‌رو خواهد شد.

علل اصلی این امر عدم ارائه مدارک و مستندات لازم برای اثبات رابطه خانوادگی و نداشتن توان مالی برای تأمین هزینه زندگی آن‌ها در کشور مقصد می‌باشند. شایان‌ذکر است که تمامی مراحل اخذ ویزا باید با حساسیت، شفافیت و صداقت انجام شود؛ به‌این‌ترتیب افسر صادرکننده ویزا در خصوص هدف مهاجرت شما به کانادا کوچک‌ترین تردیدی نخواهد کرد.

اقدامات پس از ریجکتی ویزا

در صورت ریجکتی درخواست ویزا، می‌توان با یاری وکیل مهاجرت مجرب و آگاه به قوانین روز، به نتیجه اعتراض کرد. وکیل با بررسی دقیقی مراحل درخواست ویزا و مستندات موجود در پرونده، دلایل ریجکت شدن ویزای کانادا را ارزیابی می‌کند؛ اگر درخواست ویزا به دلیل سوءتفاهم یا نقص در مدارک ریجکت شده باشد، 15 تا 60 روز فرصت خواهد داشت تا به نتیجه اعتراض کرده و تقاضای بررسی مجدد کند.

در ادامه افراد می‌توانند شانس مجددی برای تکمیل پرونده و جلب نظر افسر صادرکننده ویزا داشته باشند. وکیل بین‌المللی ما در موسسه مهاجرتی ویزانیو شما را تا رسیدن به موفقیت در مسیر سرنوشت‌ساز مهاجرت به کانادا یاری خواهد کرد.

سؤالات متداول

به‌طورکلی نمی‌توان گفت در صورت داشتن یک‌بار سابقه ریجکتی دوباره با این مشکل در درخواست بعدی مواجه خواهید شد. درصورتی‌که روال پرونده بر مبنای صداقت جلو رفته باشد و تنها عواملی مانند سوءتفاهم یا نقص پرونده سبب ریجکتی ویزا شده باشد، شما شانس مجددی برای درخواست ویزا و موفقیت در این مسیر خواهید داشت.

مدت‌زمان لازم برای بررسی درخواست انواع ویزا متغیر است؛ به‌طورکلی مدت‌زمان لازم برای بررسی درخواست ویزای تحصیلی 6 هفته و ویزای کاری 2 هفته تا 6 ماه پس از انجام روال بیومتریک، در نظر گرفته می‌شود. البته بسته به شرایط ممکن است این پروسه مدت‌زمان بیشتری طول بکشد.

یاری‌گرفتن از یک وکیل مهاجرت آشنا به قوانین روز کانادا، مطمئناً احتمال ریجکتی ویزای این کشور را به‌طور مؤثری پایین می‌آورد. یک وکیل بین‌المللی با تجربه فراوان به‌خوبی از دلایل ریجکتی انواع ویزا آگاه بوده و متقاضی را در جهت رفع نواقص پرونده یاری می‌دهد؛ در صورت ریجکتی درخواست ویزای افراد هم این وکیل معتبر و قانونی است که می‌تواند به نتیجه اعتراض کرده و شانس مجددی برای موفقیت در این مسیر به ارمغان آورد.

دلایل ریجکت شدن ویزا از سوی سفارت کانادا از طریق ایمیل برای شما ارسال خواهد شد. در این ایمیل تمامی موارد به‌طور شفاف برای شما شرح داده خواهد شد؛ در نتیجه با ارزیابی دقیق آن‌ها می‌توانید به‌راحتی منشأ مشکل و مسیر اعتراض خود را مشخص نمایید. مدت‌زمان بررسی درخواست مجدد شما برای ویزا ممکن است طولانی شود؛ اما حداقل این شانس را دارید که با کسب تجربه از شکست قبلی، این بار امور را با دقت بیش‌تری پیگیری کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.