هزینه اجاره مسکن در کانادا چقدر است؟

هزینه اجاره مسکن در کانادا چقدر است؟

Rent in Canada

673 بازدید - منتشر شده توسط مصطفی خجسته در تاریخ: ۹۹/۰۸/۰۲ در ۹:۰۰ قبل از ظهر , آخرین بروزرسانی: ۰۰/۰۷/۱۷ در ۱:۱۰ بعد از ظهر

زمان مطالعه: ۷ دقیقه

بیشتر افرادی که قصد مهاجرت به اروپا یا اقامت کانادا دارند اولین دغدغه ای که برای آنها وجود دارد اجاره مسکن در کانادا و یک سرپناه است. زمانی که وارد یک کشور دیگر می شوید برای اینکه بتوانید به زندگی خود ادامه دهید، قدم اول جستجو برای پیدا کردن مسکن و آپارتمان می باشد.

لذا آیتم های بسیاری در این امر اعم از: نوع شغل، مقدار درآمد ماهانه، محل کار، امنیت، خدمات و امکانات موردنظر، محیط آرام و… وجود دارد. شرایط زندگی در کانادا هول محور برخی از موارد اتفاق می افتد که باید به آنها اهمیت داد. حال در این بخش از ویزانیو شرایط اجاره مسکن در کانادا را مورد بررسی قرار می دهیم تا شما عزیزان با آگاهی بیشتری نسبه به مهاجرت خود اقدام کنید. با ما همراه باشید:

اجاره مسکن در کانادا

برای اجاره مسکن در کانادا باید اطلاعات دقیق و آمارهای رسمی این کشور را مورد مطالعه قرار دهید، همانطور که می دانید در کانادا مانند کشور عزیزمان ایران قیمت های خرید و اجاره مسکن در کانادا متفاوت بوده و موقعیت جغرافیایی ملک، دسترسی ها، شهرک سازی ها، متریال، امکانات خانه، نوع آپارتمان و … دخیل بوده و در افزایش یا کاهش هزینه های مسکن تأثیرگذار است. از همین رو در این مقاله سعی بر این داریم تا اطلاعات دقیق و کاملی را برای شما عزیزان شرح بدهیم.

 

قیمت اجاره مسکن در کانادا

قیمت های مسکن به صورت روز افزون در حال افزایش می باشد و مدت قرارداد های اجاره خانه به یک سال کمی شرایط را پیچیده کرده است. با این شرایط متقاضیانی که مهاجرت کاری به کانادا داشته و ویزای کار یا ویزای تحصیلی دریافت می کنند بهتر است تا در سال اول قید خرید خانه را زده تا به یک ثبات برسند و در قدم اول خانه ای را اجاره کنند.

زیرا به دلیل آشنا نبودن با شرایط زندگی در کانادا و مشخص نبودن وضعیت شغل بهتر است تا کمی محتاطانه عمل کنید. همانطور که قبلاً اشاره شد قیمت ها در شهرهای کانادا مختلف بوده و بسته به امکانات، خدمات و… تعیین می شود.

در شهرهای مهم و بزرگ مانند: ونکوور، تورنتو باید در ماه حدود ۳۰۰۰ دلار برای اجاره مسکن بپردازید که کمی بالا می باشد. اما آپارتمان یک خوابه مبله ۱۵۰۰ دلار، آپارتمان دوخوابه مبله ۲۰۰۰ دلار و آپارتمان سه خوابه مبله ۲۵۰۰ دلار کانادا باید پرداخت کنید.

اجاره مسکن در کانادا

شرایط اجاره مسکن در کانادا

برای اجاره مسکن متقاضیان میتوانند از طریق مؤسسه مهاجرتی و یا آژانس مهاجرتی اقدام به اینکار کنند. روش مختلف دیگری که می توان از آن استفاده کرد و همچنین سایت های خانه یاب یا دفتر های املاک در کانادا می باشد که تعدادی از آنها را معرفی خواهیم کرد:

اجاره مسکن به روش Lease

اولین اقدام روش Lease است که متقاضی میتواند به صورت مستقیم آپارتمان موردنظر خود را بدون واسطه با مالک اجاره کند. در ادامه تمامی هزینه های تعمیرات و یا نظافت بر عهده مالک بوده و اگر قرارداد خود را تمدید کنید تنها ۳% به آن افزایش قیمت تعلق می گیرد. هرگاه اتفاقی از سوی مستأجر رخ دهد باید تا اتمام قرارداد خود به آن پایبند بوده و در آنجا سکونت داشته باشد.

اجاره مسکن به روش Sublet

روش دیگری که مناسب افرادی است که اقامت کوتاه مدت یک یا دو ماهه دارند اجاره مسکن به روش Sublet می باشد. به این صورت که آپارتمان مدنظر خود را از مستأجر اجاره کرده و اقامت کوتاه خود را در آن منزل سپری کنید. این آپارتمان ها مبله بوده و گزینه مناسبی به جای هتل ها می باشد.

اجاره مسکن به روش Lease transfer

با انجام این روش مستأجر می تواند قرارداد خود را به شخص دیگری تا پایان قرارداد خود واگذار کند و خود به سوی دیگری نقل مکان کند.

اجاره مسکن به صورت رسمی

با کمک یکی از مشاوران املاک و یا دلال های ملکی به صورت یکساله یک آپارتمان را انتخاب کرده و نسبت به قرارداد اجاره آن اقدام کنید.

اجاره مسکن در کانادا به صورت خصوصی

انجام این روش نیازمند توان مالی بالا بوده و متقاضیان می توانند برای اجاره بلند مدت و یا کوتاه مدت ملک موردنظر خود را به صورت خصوصی اجاره کنند.

اجاره مسکن در کانادا به صورت کوتاه مدت

این روش هم مانند طریقی که ابتدا گفته شد مناسب افراد متقاضی می باشد که با ویزای کاری یا ویزای تحصیلی قصد اقامت کوتاه مدت در کانادا را دارند، زیرا در این روش نیازی به گزارش مالی و شغلی نبوده و می توانید هر آپارتمانی که مدنظر دارید را اجاره کنید و در آن اقامت داشته باشید.

میانگین هزینه اجاره آپارتمان در کانادا

قبلاً اشاره داشتیم که قیمت اجاره مسکن در کشور کانادا منوط به شهرهای مهم، تعداد جمعیت و برخی امکانات و خدمات دیگر متغییر می باشد. این قیمت ها به صورت زیر است:

        نام شهر مهم در کانادا         متوسط هزینه اجاره سالانه در کانادا
شهر ونکوور ۱.۰۵۰.۰۰۰  دلار
شهر تورنتو ۷۴۵.۰۰۰  دلار
شهر کالگری ۴۵۰.۰۰۰  دلار
شهر اتاوا ۳۹۰.۰۰۰  دلار
شهر مونترال ۳۵۰.۰۰۰  دلار
شهر رجینا ۳۲۵.۰۰۰  دلار
شهر هلفیکس ۲۹۰.۰۰۰  دلار
شهر فردریکتون ۱۸۰.۰۰۰  دلار

با توجه به قیمت های اعلام شده تمامی متقاضیان عزیزی که قصد اقامت در کانادا را دارند می توانند از آن بهره مند شوند.

نرخ انواع اجاره مسکن در کانادا

در ادامه لیستی از انواع آپارتمان های یک خوابه و دو خوابه در شهرهای مهم کانادا را قرار داده ایم تا به انتخاب هرچه بهتر شما متقاضیان عزیز کمک شده باشد:

 

                                        شهر مهم کانادا                                              آپارتمان ۱ خوابه                                                 آپارتمان ۲ خوابه
تورنتو       ۲.۳۰۰ دلار ۳.۰۰۰ دلار
ونکوور   ۲.۱۵۰ دلار ۲.۸۰۰ دلار
بریتیش کلمبیا   ۱.۷۶۰ دلار ۲.۴۰۰ دلار
ویکتوریا    ۱.۶۰۰ دلار ۲.۰۰۰ دلار
مونترال   ۱.۴۹۰دلار ۱.۸۰۰ دلار
نیوفاندلند    ۵۸۰ دلار ۸۶۰ دلار
کبک   ۳۷۵ دلار ۶۵۰ دلار
     

                        

روش های جستجو آپارتمان در کانادا

در این بین روش های گوناگونی برای جستجوی ملک و یا آپارتمان مدنظر متقاضیان عزیز وجود دارد و می توانند با یکی از طریق های زیر آپارتمان مناسب خود را پیدا کرده و نسبت به اجاره آن اقدام کنند:

 • سایت های اجاره آپارتمان در کانادا

آسان ترین و راحت ترین روش مراجعه به سایت های مختلف اجاره مسکن است و با ورود به داخل آنها می توانید با توجه به فیلترهای موجود ملک موردنظر خود را انتخاب کرده و نسبت به اجاره آن اقدامات و هماهنگی های لازم را انجام دهید. همچنین مناسب متقاضیان و مهاجرانی است که به تازگی وارد کانادا شده و به دنبال اجاره آپارتمان با هزینه ای معقول و با امکانات خوب می باشند که به شرح زیر است:

سایت پدمپر padmapper.com
سایت rentcanada.com
سایت easy-apartments-to-rent.com

 • بهره مندی از آگهی های روزنامه

دیگر روش که به شما پیشنهاد می کنیم استفاده از آگهی های روزنامه ها می باشد. شما با مطالعه تبلیغات و آگهی های اجاره مسکن می توانید هم مشاوره بگیرید و هم ملک موردنظر خود را پیدا کنید.

 • توجه به بیلبوردهای اعلانات مراکز شهر

راه دیگری که میتوانید برای اجاره خانه و مسکن اقدام کنیدمراجعه به بیلبوردهای تبلیغاتی مربوط به خانه در سطح مراکز شهر می باشد.

 • استفاده از مجله های راهنمای اجاره

دیگر روش کاربردی برای متقاضیان عزیزی که به کانادا مهاجرت کرده اند استفاده از مجله های راهنمای اجاره مسکن می باشد. این مجله ها را می توانید از فروشگاه ها و مغازه ها در کنار خیابان دریافت کنید.

 

سؤالات متداول

برای ورود به کانادا اولین اقدام چه می باشد؟

زمانی که وارد یک کشور دیگر میشوید برای اینکه بتوانید به زندگی خود ادامه دهید، قدم اول جستجو برای پیدا کردن مسکن و آپارتمان می باشد.

قیمت خانه های یک خوابه مبله در شهرهای کانادا چقدر می باشد؟

در شهرهای مهمی همچون ونکوور و تورنتو باید در ماه حدود ۱۵۰۰ دلار کانادا برای آپارتمان یک خوابه مبله بپردازید.

یکی از راه های کمک به اجاره مسکن در کانادا چیست؟

از زمان ورود به شهرهای مهم کانادا می توانید از روش های مختلفی همچون: آگهی روزنامه، مشاوران املاک، مجله راهنمای اجاره خانه و… استفاده کنید.

اگر به‌دنبال اجاره مسکن در خارج از ایران هستید، پیسنهاد می‌کنیم حتماً مقاله شرایط اجاره مسکن در اروپا را هم، مطالعه نمایید.
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۳ میانگین: ۴.۷]

  درخواست مشاوره تلفنی مهاجرت

  سوالات مهاجرت خود را از بهترین مشاوران ویزانیو بپرسید.

  دیدگاه خود را ثبت کنید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *