مهاجرت

ثبت شرکت در کانادا

ثبت شرکت در کانادا

ثبت شرکت در کانادا یکی از راه های مهاجرت به کانادا و اخذ اقامت کانادا می باشد که در نهایب اخذ اقامت دائم کانادا را در پی خواهد داشت. این روش برای کسانی که می خواهند کسب و کار خود را اجرایی کنند یا کسب و کار موجود خود را گسترش دهند بسیار مناسب است.

ویزا نیو با تهیه این مقاله سعی دارد مراحل ثبت شرکت در کانادا، قوانین ثبت شرکت در کانادا، مزایای ثبت شرکت در کانادا، شاخصه های تاثیر گذار و حداقل سرمایه لازم برای ثبت شرکت در کانادا را برای شما توضیح دهد.

با ادامه ی این مطلب با ما همراه باشید تا به سوالات خود در زمینه ی ثبت شرکت در کانادا پاسخ دهید. برای کسب اطلاعات بیشتر در ساعات کاری می توانید با مشاوران ما در زمینه مشاوره مهاجرت تماس بگیرید.

ثبت شرکت در کانادا

در وضعیت کنونی، یکی از کشورهایی که جزو بهترین مقاصد برای کسب در آمد و سرمایه گذاری محسوب می گردد، کشور کانادا است. ثبت شرکت در کانادا یکی از روش های سرمایه گذاری با سوددهی بالا است که در تمام ایالت های کانادا طرفداران زیادی دارد.

به واسطه ی قوانینی که برای ثبت شرکت در کانادا در نظر گرفته شده است، سرمایه گذار را تحت حمایت کامل از نظر سود دهی قرار می دهد. سرمایه گذار از این طریق می تواند اقامت دائم کانادا را اخذ نماید. این عوامل باعث جذب سرمایه گذاران، کارآفرینان . صاحبان ایده های خلاق بسیاری برای ثبت شرکت در کانادا شده است.

مراحل ثبت شرکت در کانادا

۱- مرحله اول نام‌گذاری شرکت است و متقاضی باید اسمی مناسب برای شرکت انتخاب کند. این اسم باید مرتبط با نوع کسب‌وکار شرکت باشد و نباید مشابه به شرکت‌های شناخته‌شده و بزرگ باشد. درواقع وجود تمایز بین اسم شرکت با دیگر شرکت‌ها مهم است.

در کانادا این موضوع با سخت‌گیری زیادی انجام می‌شود و نام‌گذاری شرکت ثبتی نباید بیشتر از ۹۰ روز طول بکشد. متقاضیان می‌توانند برای راحت‌تر شدن این امر، از سیستم آنلاین ثبت شرکت استفاده کنند.

۲- مرحله دوم کامل کردن اساسنامه شرکت می‌باشد. در این مرحله باید نام پیشنهادی شرکت، محل و قلمرو تأسیس شرکت، نوع ساختار شرکت، سهم خود و دیگر اشخاص در نوع نقل و انتقالات سهام، قوانین و مقررات و تعداد شرکت‌های وابسته و اعضای هیئت‌مدیره در اساسنامه شرکت ذکر شود.

اساسنامه باید معمولاً به زبان فرانسه و همین‌طور انگلیسی ترجمه گردد. همچنین آدرس و شماره تلفن‌ها باید دقیق ثبت گردند.

۳- مدیرعامل شرکت ثبت‌شده باید بالای ۱۸ سال سن داشته باشد و باید از طرف دادگاه برگه عدم داشتن سوءپیشینه گرفته باشد، نباید در وضعیت ورشکستگی باشد. نکته حائز اهمیت این است یک شخص حقوقی نمی‌تواند مدیرعامل بشود و این مقام حتماً باید توسط شخص حقیقی کسب شود.

۴- در این مرحله باید فرم ثبت مشارکت را تکمیل نموده و هزینه‌های درخواست ثبت شرکت در کانادا را نیز پرداخت نمایید.

انواع شرکت برای ثبت در کانادا

کشور کانادا به طور معمول، شرکت های خود را به ۴ دسته تقسیم بندی کرده است. برای مهاجرت از روش ثبت شرکت به این کشور، باید به طور کامل این شرکت ها را شناخت و آثار حقوقی بعد از راه اندازی آنان را به درستی تحلیل نمود. به طور کلی شرکت ها در کشور کانادا به انواع زیر تقسیم بندی می شود:

• شرکت مالکیت یگانه
• شرکت مشارکتی
• شرکت مسئولیت محدود
• شرکت تعاونی

انواع شرکت برای ثبت در کانادا

بیزینس پلن چیست؟

بیزینس پلن یا طرح کسب و کار تجاری نوشته ای رسمی است که ضمن تعیین اهداف کسب و کار و دلایل تحقق آن ها، برنامه و راه کارهایی را جهت رسیدن به اهداف ارائه می دهد. بیزینس پلن جزئیات کسب و کار را مشخص می کند.

بیزینس پلن نیاز ها و نتایج پیش بینی شده را شرح می دهد و تمامی جوانب را مورد تحلیل و بررسی قرار می دهد. همینطور با در نظر گرفتن طرح مالی، هزینه های احتمالی پروژه را برآورد می کند.

شاخصه های تاثیر گذار در ثبت شرکت در کانادا

ثبت شرکت در کانادا نوعی سرمایه گذاری است که بر مبنای یک بیزینس پلن قوی و نوین در کانادا تاسیس می گردد. قبل از هر گونه اقدام در این زمینه باید شاخصه های تاثیر گذار در ثبت شرکت در کانادا را بررسی کرد.

این بررسی ها به رشد سرمایه و موفقیت شرکت یا کسب و کار کمک زیادی می کند. مهم ترین و تاثیر گذار ترین شاخصه ها در ادامه عنوان شده اند:

نرخ تورم

نرخ تورم با توان مردم رابطه معکوس دارد. یعنی هر چقدر تورم افزایش یابد به همان نسبت قدرت خرید مردم کاهش می یابد. تورم بسیار پایین در کانادا باعث موفقیت در راه اندازی کسب و کار در این کشور می شود.

نرخ مالیات

میزان نرخ مالیات بر درآمد در کانادا در سه سال اخیر تقریبا میزان یکسانی داشته و تقریبا ثابت بوده است. این میزان حدود ۳۳% محاسبه می شود. نرخ مالیات بر درآمد در کانادا کاملا با هم همخوانی دارند.

نرخ تولید ناخالص داخلی

تولید ناخالص داخلی نشان دهنده قدرت اقتصادی یک کشور است که میزان آن در کانادا مقدار قابل توجهی است. با توجه به این موضوع ثبت شرکت در کانادا با استناد به اقتصاد قدرتمند و زیر ساخت های مناسب فرصت ایده آلی برای ثبت شرکت می باشد.

شاخصه های تاثیر گذار در ثبت شرکت در کانادا

مراحل ثبت شرکت در کانادا

ثبت شرکت در هر کشوری قوانین و شرایط خاص خود را داراست که متقاضی ثبت شرکت پیش از هر اقدامی باید از این مراحل آگاهی داشته باشد. این مراحل به شرح زیر می باشد:

• انتخاب نام مناسب برای شرکت ثبتی در کانادا
• تکمیل اساسنامه
• تعیین هیئت مدیره
• تعیین مدیر عامل

قوانین ثبت شرکت در کانادا

هر شرکتی در کشور کاناد باید اساسنامه مربوط به خود را داشته باشد. پر کردن این اساسنامه در روند ثبت شرکت بخش مهمی می باشد. قوانین موجود در این اساسنامه شامل موارد زیر می گردد:

• ارائه عنوان شرکت
• ارائه استانی که قصد تاسیس شرکت در آن را دارید
• بیان مسئولیت ها و انتقالات سهام در شرکت
• ارائه لیست شرکت هایی که به شرکت تازه تاسیس شده وابسته هستند
• معرفی اعضای هیئت مدیره
• بیان ضوابط و قررات شرکت
• ثبت اطلاعات شخصی مدیر عامل ( نام، نام خانوادگی، شماره تلفن و…) به زبان انگلیسی
• سن مدیرعامل باید بالای ۱۸ سال باشد
• ارائه گواهی عدم سوء پیشینه مدیر عامل
• بیمه کردن سرمایه شرکت

مزایای ثبت شرکت در کانادا

کانادا یکی از پیشرفته ترین و توسعه یافته ترین کشورهای جهان است. با ثبت شرکت در کانادا، می توانید از مزایای سرمایه گذاری در این کشور بهره مند شوید. از جمله مزایای سرمایه گذاری در کانادا عبارت است از:

• سرعت بالا در رسیدگی به پرونده
• شرایط آسان برای اخذ این نوع ویزای کانادا
• برخورداری از تحصیل رایگان برای فرزندان
• برخورداری از بیمه خدمات درمانی رایگان تا آخر عمر
• مهاجر پذیر بودن این کشور
• عدم نیاز به ارائه مدرک زبان
• عدم نیاز به ارائه تحصیلات دانشگاهی
• امکان انتقال قانونی سرمایه خود به دولت کانادا
• مالک ۱۰۰% کسب و کار خود خواهید بود.

مزایای ثبت شرکت در کانادا

حداقل هزینه لازم برای ثبت شرکت در کانادا

حداقل سرمایه برای ثبت شرکت در کانادا، با توجه به نوع شرکت، محل احداث نوع تجارت کاملا متفاوت است و نمی توان یک مقدار هزینه را مشخص کرد. در جدول زیر هزینه ی ثبت شرکت در ایالت های مختلف کانادا را مشاهده می کنید.

انتاریو۳۶۰ دلار
آلبرتا۴۵۰ دلار
بریتیش کلمبیا۳۵۰ دلار
کبک۳۲۶ دلار
نووا اسکوتیا۳۳۷ دلار

البته هزینه های راه اندازی کسب و کار، یافتن محلی برای شرکت و سایر هزینه ها از هزینه های ذکر شده در جدول بالا مجزا می باشند. مبالغ ذکر شده فقط برای عمل ثبت شرکت در ایالت های متفاوت می باشد.

سوالات متداول ثبت شرکت در کانادا

با توجه به قوانین کشور کانادا ثبت شرکت در کانادا برای افراد خارجی در اکثر شهرهای کانادا مانند تورنتو، مونترال، کبک، ونکوور و بسیاری از شهرهای جدید کانادا با رعایت قانون و مقررات ایالت‌ها امکان‌پذیر خواهد بود.

لیست شرکت‌ها در سایت اداره مهاجرت کانادا اعلام‌ شده است. درصورتی‌که شرکت‌های سرمایه‌گذاری با ایده شما موافقت کنند یک نامه برای شما و یک نامه برای اداره مهاجرت ارسال می‌کنند و سپس شما می‌توانید برای اخذ اقامت دائم کانادا از طریق برنامه استارت آپ کار خود را آغاز کنید.

مدت زمان ثبت شرکت در کانادا بسته به نوع شهر محل ثبت و ایالت‌های مختلف حدود ۲۰ الی ۳۰ روز کاری پس از تایید نام زمان می‌برد.

پس از ثبت شرکت و دریافت شماره ثبت متقاضیان می توانند در یکی از بانک های معتبر حساب بانکی افتتاح نمایند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.