مهاجرت

ثبت شرکت در انگلیس

ثبت شرکت در انگلیس

با توجه به ‌قرار داشتن کشور انگلیس در لیست شش کشور برتر جهان ازنظر اقتصادی، افراد زیادی تمایل به مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری، کارآفرینی و ثبت شرکت در انگلیس را دارند.

ثبت شرکت در انگلیس

ثبت شرکت در انگلیس ازنظر ثبتی و حقوقی قوانین ساده‌تری نسبت به سایر کشورها دارد و سخت‌گیری‌های کمتری برای آن در نظر گرفته می‌شود. این خود دلیلی برای فعالیت بالای این کشور درزمینهٔ انجام امور بازرگانی می‌باشد.

اخذ اقامت مطمئن از طریق ثبت شرکت در این کشور و شرایط مطلوب ثبت برای سرمایه‌گذاران خارجی باعث شده است که درخواست در این زمینه بالا برود و متقاضیان بتوانند در کمترین زمان ممکن امور ثبت شرکت خود را انجام دهند.

امکان ثبت شرکت در این کشور حتی بدون داشتن اقامت موقت یا دائم امکان‌پذیر می‌باشد. برخلافی قوانین که در سایر کشورهای اروپایی در مورد ثبت شرکت وجود دارد حضور فرد صاحب شرکت ضروری می‌باشد، در انگلیس این‌گونه نیست. درصورتی‌که فرد متقاضی ثبت شرکت در انگلیس حضور نداشته باشد می‌تواند با دادن یک وکالت به وکیل یا فرد مورد اعتماد خود، امور خود را پیگیری نماید.

همچنین لازم به ذکر است ثبت شرکت در انگلیس نیازمند داشتن سمت‌های سازمانی متعدد نمی‌باشد و تنها داشتن یک بیزنس پلن، سرمایه موردنیاز و یک فرد الی دو فرد فعال در شرکت برای این کار کافی می‌باشد. حدود ۷۶% از شرکت‌های ثبت‌شده در این کشور، تنها با یک عضو در شرکت به فعالیت خود می‌پردازند.

اقتصاد انگلیس

کشور انگلیس از کشورهای توسعه‌یافته بزرگ است که با به‌کارگیری استراتژی‌های صحیح و گذشتن از چالش‌های پیش رو به جایگاهی امن و بالا در جهان دست پیداکرده است. از طرفی هم پیشرفت این کشور در برخی صنایع مهم، موجب رسیدن به نرخ رشد بالا شده است.

سیستم اقتصادی این کشور دارای یک محیط کسب‌وکار آزاد است و این مسئله باعث جذب درصد بالایی از سرمایه‌گذاران و فعالان اقتصادی از سرتاسر جهان می‌شود.

جذب سرمایه‌گذاران فعال درزمینهٔ های اقتصاد و تجارت، به این کشور تا حدود زیادی به اقتصاد کشور کمک خواهد کرد. ثبت شرکت در انگلیس می‌تواند راهی برای اخذ اقامت دائم این کشور باشد. بر اساس گزارش‌های انجام‌شده، حدود ۵ میلیون شرکت در این کشور به ثبت رسیده است.

مهم‌ترین ویژگی‌های ثبت شرکت در انگلیس

مهم‌ترین ویژگی‌های ثبت شرکت در انگلیس

انگلیس از جمله کشورهایی است که با تدوین قوانین حقوقی به نسبت سایر کشورهای اروپایی در جذب سرمایه‌گذاران خارجی خصوصاً در حوزه ثبت شرکت، موفق‌تر عمل کرده است. هرچند به دنبال جدایی انگلیس از اتحادیه اروپا اقتصاد آن متزلزل شده است، اما هم چنان سرمایه‌گذاری مانند ثبت شرکت، تأثیر بالایی بر پیشرفت سرمایه شهروندان خارجی خواهد داشت. مهم‌ترین ویژگی‌های ثبت شرکت در انگلیس به شرح زیر می‌باشند:

 • روند سریع و آسان ثبت شرکت
 • هزینه فوق‌العاده پایین ثبت شرکت
 • عدم نیاز به سفر به انگلیس
 • حضور تنها یک نفر برای انجام روال ثبت شرکت
 • عدم نیاز به اقامت و مسکن در انگلیس برای ثبت شرکت
 • بدون نیاز به تجارت در انگلیس
 • پایین بودن مالیات بر درآمد شرکت در انگلیس (حدود ۲۳ درصد)
 • امکان بین‌المللی کردن شرکت

همچنین بخوانید: مشاغل موردنیاز انگلیس

انواع مختلف شرکت در انگلیس

به‌صورت کلی چند نوع شرکت در انگلیس وجود دارد که عبارت‌اند از:

 • شرکت‌های تک‌نفره و شخصی (Sole proprietorship)
 • شرکت سهامی خاص یا Limited by Shares (Ltd)
 • شرکت‌های سهامی عام (PLC Public Limited Company)
 • شرکت با مسئولیت محدود (Limited Liability Companies)

روش‌های ثبت شرکت در انگلیس

پس‌از اینکه تمامی مدارک و اسناد را آماده نمودید، ثبت شرکت را می‌توانید به سه صورت آنلاین، پست و یا حضوری انجام دهید. درروش ثبت به‌صورت آنلاین می‌توانید با پرداخت ۱۲ پوند این کار را در سایت انجام داده و پس از ۲۴ ساعت نیز در سیستم ثبت می‌شود. از طریق پست و مراجعه به‌ صورت حضوری به اداره ثبت شرکت‌ها نیز کار ثبت را با پرداخت ۱۰۰ پوند انجام خواهند داد.

روش‌های ثبت شرکت در انگلیس

مراحل ثبت شرکت

ثبت شرکت در انگلیس نیازمند طی کردن مراحل مشخصی است تا به‌صورت قانونی ثبت گردد. این مراحل به شرح زیر هستند:

 • انتخاب نام شرکت, در انتخاب نام مناسب برای شرکت موردنظر می‌بایست استعلام‌های لازم را انجام دهید تا مطمئن شوید که نام از قبل به ثبت رسانده نشده باشد.
 • ارائه آدرس معتبر در انگلیس
 • مشخص کردن نوع فعالیت شرکت
 • تعیین میزان بودجه برای راه‌اندازی شرکت
 • ارائه اسناد نشان‌دهنده مالکیت شما بر سرمایه
 • مشخص کردن اعضا شرکت (مدیر، مدیرعامل، حسابدار، مدیر مالی، منشی و…), البته ثبت شرکت با داشتن تنها یک سرمایه‌گذار به‌عنوان مدیر اصلی پروژه نیز امکان‌پذیر می‌باشد.
 • ارائه اسناد و مدارکی دال بر داشتن سرمایه‌گذار و مدیر برای شرکت
 • تعیین مهر برای شرکت
 • ارائه مدارک موردنیاز و تهیه تائیدیِ از اداره ثبت شرکت‌های انگلیس

پس‌از امور ثبتی، برگه‌ای تحت عنوان مجوز شرکت صادر می‌گردد که حاوی مشخصات و آدرس شرکت، اطلاعات حقیقی و حقوقی و شماره ثبت شرکت می‌باشد. به‌محض دریافت این برگه، تا ۳ ماه فعالیت‌های شرکت را د سازمان مالیات کشور ثبت می‌نمایید.

 مزایای ثبت شرکت در انگلیس

ثبت شرکت در انگلیس یکی از روش‌های مهم برای مطرح شدن در سرتاسر دنیاست؛ بنابراین اکثر شرکت‌های بزرگ و مهم دنیا حداقل یک شعبه در این کشور دارند. با ثبت شرکت در انگلستان شما به راحتی میتوانید تجارت در خارج از کشور را تجربه کنید. برای این کار نیازی نیست به این کشور سفر کنید؛ وجود یک نفر برای ثبت شرکت کافیست.

بعد از آمریکا، کشور انگلیس بیش‌ترین حجم معاملاتی مالی را دارا می‌باشد. این کشور با شرایط و قوانین ساده‌ای که برای ثبت شرکت دارد، وضعیت مناسبی برای مدیران و تاجران فراهم کرده است. همچنین انگلیس برخلاف آلمان سخت گیری های مالیاتی کمتری دارد؛ به‌همین دلیل روزانه حدوداً ۱۰۰۰ شرکت جدید در این کشور به ثبت می‌رسد.

مزایای ثبت شرکت در انگلیس

از مهم‌ترین مزایایی که ثبت شرکت در انگلیس دارد، می‌توان به اخذ اقامت موقت برای یک دوره سه‌ساله و پس‌ازآن، یک دوره دو سال اشاره کرد. بعدازاین ۵ سال فرد متقاضی می‌تواند برای اخذ اقامت دائم اقدام نماید. سایر مزایای ثبت شرکت در این کشور به شرح زیر هستند:

 • برای شروع کار، به هزینه‌ای به‌جز پرداخت هزینه‌های ثبتی و هزینه وکیل نیاز ندارید.
 • عملیات ثبت شرکت در این کشور از سایر کشورها در مدت‌زمان کوتاه‌تری انجام خواهد شد.
 • با ثبت شرکت خود در این کشور می‌توانید آن را بین‌المللی کند.
 • درصد پایین مالیات شرکت‌های ثبتی
 • نیاز به‌تمامی سمت‌های سازمانی نیست و با یک نفر نیز ثبت اتفاق می‌افتد.

مدارک موردنیاز برای ثبت شرکت

مدارک اولیه موردنیاز برای ثبت شرکت در انگلیس عبارت‌اند از:

 • اسکن و کپی از پاسپورت فرد متقاضی و در صورت وجود، شرکای تجاری
 • تعیین سرمایه و بودجه موردنظر
 • تنظیم کردن اساسنامه به همراه ترجمه رسمی
 • تنظیم شرکت‌نامه به همراه ترجمه رسمی
 • کد اقتصادی شرکت
 • یک قبض تلفن، برق،آب یا گاز به همراه ترجمه رسمی

انجام امور ثبتی شرکت

پس از آماده‌سازی و تکمیل مدارک موردنیاز، تمامی آن‌ها می‌بایست ترجمه رسمی شوند و به تائید برسند. وکلای زبده ویزا نیو در کشورهای اروپایی و کانادا فعال درزمینهٔ خرید املاک و مستغلات و ثبت شرکت هستند. پس از ترجمه مدارک می‌توانید مابقی امور را به دست وکلای ما بسپارید.

 توجه داشته باشید درصورتی‌که به‌صورت تنهایی قصد تجارت و ثبت شرکت داشته و پرسنل دیگری نداشته باشید، باید شرکت را تحت عنوان تک مدیرعاملی یا تک عضوی به ثبت برسانید.

اگر پس از ثبت شرکت و شروع به کار تصمیم به استخدام نیرو گرفتید، توجه داشته باشید که ابتدا باید تمامی روند ثبت را طی کرده باشید. همچنین در ابتدا باید به‌عنوان یک کارفرما بر اساس قوانین کشور انگلستان با کارمند قرارداد ببندید و تمامی حقوق و بیمه وی را از روز اول به وی پرداخت نمایید.

شرایط ثبت شرکت در انگلستان

یکی از مهم‌ترین و بهترین شرایط ثبت شرکت در انگلستان این است که بدون نیاز به داشتن اقامت، محل سکونت و یا حضور در انگلستان می‌توان در این کشور شرکت ثبت نمود. درنتیجه متقاضیان لازم نیست برای ثبت شرکت شخصاً به انگلستان سفر کنند.

از دیگر شرایط این است که فقط یک نفر برای ثبت شرکت کافی است و مدیر شرکت و سهامدار آن می‌توانند هر دو یک نفر باشند. ضمناً می‌توانید حتی اگر در انگلستان تجارت و یا کسب‌وکاری ندارید شرکت ثبت نمایید. از دیگر شرایط این می‌باشد که برخلاف دیگر حوزه‌های قضایی، هیچ محدودیتی در ثبت شرکت انگلستان وجود ندارد.

بعد از اتمام کلیه کارها، مجوز و مدرکی جهت ثبت شدن شرکت به شما ارائه می‌شود ه نشان‌دهنده صحت ثبت آن در اداره ثبت شرکت در انگلیس می‌باشد. برای آغاز فعالیت و تجارت، سه ماه فرصت دارید تا شرکت را در سازمان مالیات ثبت نمایید.

افتتاح حساب بانکی

پس‌ازاینکه تمامی امور مربوط به ثبت شرکت در انگلیس را انجام دادید، می‌توانید برای باز کردن حساب بانکی اقدام نمایید. هر بانک شرایطی متفاوت با بانک دیگر دارد ولی برخی بانک‌ها شرایط و مزایای بهتری را به شما ارائه می‌دهند. برخی بانک‌ها برای افتتاح حساب هزینه بیشتری نیاز دارند و برخی هزینه‌ای کمتر.

افرادی به‌جز افراد بومی انگلیس درصورتی‌که قصد افتتاح حساب بانکی داشته باشند، گذرنامه‌شان می‌بایست توسط وکیل تائید شده باشد. بعد از تائید نیز در صورت عدم حضور فرد در انگلیس، کارها توسط وکیل وی انجام می‌شود.

افتتاح حساب در انگلیس با روند انجام این کار در ایران متفاوت است. همان‌طور که یک آدرس معتبر در انگلیس را در الزامات ثبت شرکت داشتید، این مورد برای افتتاح حساب نیز وجود دارد. پروسه افتتاح حساب، علی‌رغم دشواری‌هایی که دارد توسط وکلای ما در مدت‌زمانی حدود دو ماه انجام خواهد شد.

بعد از افتتاح حساب بانکی، آدرس ثبت‌شده در اطلاعات باید به تائید بانک برسد. پس از تائید، کارت‌بانکی، دفترچه و اطلاعات مربوطه به آدرس ثبت‌شده در پرونده ارسال می‌گردد.

مدارک موردنیاز برای افتتاح حساب جهت ثبت شرکت در انگلیس به شرح زیر هستند:

 • پاسپورت
 • ویزا
 • آدرس معتبر در انگلیس
 • مدارک شرکت ثبت‌شده

سوالات متداول

متقاضیانی که اقدام به ثبت شرکت در انگلستان می کنند بلافاصله قادر به دریافت اقامت سه ساله هستند. پس از گذشت این سه سال تنها در صورتی اقامت تمدید خواهد شد که شرکت شما فعالیت مداوم و سود آوری برای انگلیس داشته باشد.

با توجه به قوانین آزاد کسب و کار در این کشور, کار های اداری ثبت شرکت به سرعت انجام می شود. حتی اگر تمام مدارک شما کامل و شرایط شما ایده آل باشد, در عرض چند ساعت ثبت شرکت شما انجام می شود.

متقاضیان هنگام ثبت شرکت باید یک طرح تجاری یا Business Plan مناسب ارائه دهند. البته فرقی نمی کند که این طرح نوشته خودشان باشد یا آن را خریداری کرده باشند؛ مهم این است که این طرح مقامات دولت انگلستان را تحت تاثیر قرار دهد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.