مهاجرت

ثبت شرکت در آلمان

ثبت شرکت در آلمان

ثبت شرکت در آلمان یکی از راه‌‌هایی است که افراد واجد شرایط برای مهاجرت به آلمان از آن استفاده می‌کنند. از شرایط مهاجرت به آلمان از طریق ویزای ثبت شرکت و اخذ ویزای ثبت شرکت آلمان چه می‌دانید؟ در این مطلب تمام این اطلاعات را به همراه مزایا و معایب ثبت شرکت در المان دریافت خواهید کرد.

در صورت نیاز به مشاوره مهاجرت در خصوص اخذ ویزای ثبت شرکت در آلمان می‌توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید. موسسه مهاجرتی ویزانیو با بهره‌گیری از بهترین وکیل مهاجرت به آلمان می‌تواند راهنمای شما در پروسه مهاجرت به آلمان از طریق ثبت شرکت باشد.

شرایط ثبت شرکت در آلمان

هرکسی بدون در نظر گرفتن ملیت یا محل زندگی می‌تواند در آلمان به تجارت بپردازد. در آلمان محدودیت قانونی برای سرمایه‌گذاری و تعداد سرمایه‌گذاران وجود ندارد. سرمایه‌گذاران خارجی می‌توانند به‌عنوان شرکت سهامی، شرکا یا فعالیت تجاری مناسب‌ترین فرم قانونی ثبت شرکت را از طریق دفتر مستقر در آلمان انتخاب کنند. به‌هرحال مراحل ثبت شرکت در کشور آلمان به‌طور کامل مشخص گردیده و بسیار آسان می‌باشد.

به‌طورکلی معیارهای تعیین انتخاب فرم قانونی به کار تعیین‌شده برای سرمایه‌گذاران، مسئولیت و شرایط مالیاتی بستگی دارد. ساختار ابتدایی تمامی شرکت‌ها توسط قانون مشروح شده است که پیش‌بینی‌ها و اطمینان قانونی را بالا می‌برد. قوانین مشابه شامل کارآفرینان خارجی و داخلی می‌شود.

حداقل سرمایه لازم برای ثبت شرکت در آلمان

مبلغ مشخصی به‌ عنوان حداقل سرمایه‌گذاری برای دریافت اقامت آلمان، از طریق ثبت شرکت در نظر گرفته نشده است، اما این به معنی عدم نیاز به سرمایه‌گذاری نیست. بلکه یعنی شما باید سرمایه لازم برای راه‌اندازی کسب‌وکار خود به‌علاوه مخارج یک سال آتی شرکت را داشته باشید.

9 مورد از مزایا و معایب ثبت شرکت آلمان

ولی به‌طورکلی می‌توان گفت حداقل سرمایه لازم برای ثبت شرکت در آلمان جهت سرمایه‌گذاری بسته به نوع شرکتی قصد ثبت آن را دارید، میانگین بین ۲۵.۰۰۰ یورو تا ۵۰.۰۰۰ یورو می‌باشد. برای ثبت و تأسیس شرکت احتیاج به ارائه مدارکی همچون مدارک شناسایی شخصی فرد متقاضی، مجوزهای صنفی، مدارک شرکت اصلی در ایران، مدارک مربوط به شرکت زیرمجموعه در آلمان و… خواهید داشت.

علاوه بر موارد ذکرشده، در راستای تاسیس شرکت می‌بایست به اداره بازرگانی کشور آلمان یک طرح توجیهی یا بیزنس پلن نیز ارائه دهید که اهداف تا چند سال آینده‌تان را پوشش دهی و توصیف نماید.

فرآیند ثبت شرکت در آلمان

یک شرکت برای شروع کار قانونی در آلمان می‌بایست علامت تجاری خود را ثبت کند و همچنین فعالیت بازرگانی خود را در اداره بازرگانی منطقه معرفی نماید. همچنین ثبت‌نام در اتاق بازرگانی به همه کارآفرینان و صاحبان شرکت در آلمان توصیه می‌شود.

هزینه‌ ثبت شرکت در آلمان

 • حقوق دوازده ماه خودتان به‌ عنوان مدیر شرکت
 • هزینه اجاره یک سال دفتر
 • حقوق یک سال کارمندان استخدام‌ شده
 • هزینه‌های دیگر مانند تبلیغات و …

شرایط تبدیل ویزای ثبت شرکت به اقامت دائم

پس از یک دوره سه‌ساله در صورت موفقیت شرکت راه‌اندازی شده (طبق طرح توجیهی) اقامت موقت به اقامت دائم آلمان (اقامت دائم اروپا) تبدیل خواهد شد. طی این مدت شرکت ثبت‌شده باید بازدهی مالی مناسبی داشته و تمامی مبالغ مالیات و بیمه را پرداخت کرده باشد.

ثبت شرکت در آلمان | 9 مورد از مزایا و معایب ثبت شرکت آلمان

مزایا و معایب ثبت شرکت در آلمان

یکی از روش‌های معمول برای راه‌اندازی کسب‌وکار جدید در آلمان، ثبت شرکت است. ثبت شرکت در آلمان به صاحبان سرمایه و کسب‌وکار این امکان را می‌دهد تا به‌راحتی اقامت دائم و البته تابعیت این کشور را به دست آورند. از مزایای مهم ثبت شرکت در آلمان می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • تسهیل و تسریع روند پرونده مهاجرتی افراد
 • نیاز نبودن کسب مدرک زبان آلمانی در صورت داشتن تحصیلات حداقل در مقطع لیسانس
 • امکان ایجاد کسب‌وکار سودمند در یکی از پویاترین و امن‌ترین اقتصادهای جهان
 • کیفیت بالای زندگی در آلمان
 • نیاز نبودن به حداقل سرمایه معین
 • الزامی نبودن استخدام کارمند
 • ثبت شرکت به نحو غیرحضوری، از طریق سفارت
 • بهره‌مندی از حقوق مشابه با شهروندان اروپایی
 • اخذ اقامت دائم برای خانواده

بااین‌حال ثبت شرکت در آلمان به‌ عنوان نوعی سرمایه‌گذاری در آلمان، محدودیت‌ها و معایبی نیز دارد. هزینه اقامت بالا، نیاز بودن مدارک سابقه فعالیت اقتصادی، هزینه بالای مالیات سالانه، مدرک زبان آلمانی برای اعضای خانواده و … ازجمله این معایب به شمار می‌رود.

GMBH آلمان

GmbH-Private Limited Liability Company می‌تواند در آلمان توسط حداقل یک سرمایه گذار با حداقل سرمایه ۲۵۰۰۰ یورو در آلمان تأسیس شود. اگر می خواهید شرکتی را در آلمان به عنوان GMBH افتتاح کنید، باید بدانید که سرمایه شرکت می‌تواند به صورت نقدی یا غیر نقدی ارسال شود (در این صورت ارزش دارایی‌ها باید به طور خاص در اساسنامه نشان داده شود). یکی از مسائلی که باید در نظر گرفت این است که سهام شرکت آلمانی GMBH را نمی‌توان به عموم منتقل کرد و یا در بازار سهام ثبت کرد. مجمع عمومی سهامداران مجمعی است که مدیریت GMBH را تضمین می‌کند. تصمیمات روزانه شرکت توسط مدیر شرکت که توسط مجمع عمومی صاحبان سهام منصوب می‌شود اتخاذ می‌شود.

اخذ اقامت آلمان از طریق ثبت شرکت در آلمان

شرکت سهامی AG-GERMAN

این برای مشاغل بزرگ مناسب است زیرا امکان افزایش سرمایه اولیه از طریق ثبت سهام در بورس وجود دارد. AG آلمان به سرمایه سهام حداقل ۵۰۰۰۰ یورو نیاز دارد. اعضاء مانند شرکت‌های سهامی فقط تا میزانی که در سرمایه آورده‌اند مسئولیت دارند. مدیریت توسط هیئت مدیره تضمین می‌شود که به طور دوره‌ای توسط هیئت نظارتی که حداقل از سه عضو تشکیل شده است بررسی می‌شود. برای این نوع کسب و کار، حساب‌ها باید توسط حسابرس قانونی ارزیابی شوند.

تاجر انحصاری

توسط یک فرد منفرد با دارایی‌های شخصی خود و بدون حمایت از مسئولیت در صورت مواجهه با ورشکستگی تشکیل شده است.

سوالات متداول

هزینه ثبت شرکت چقدر است؟
هزینه تأسیس / ثبت شرکت Pvt Ltd بسته به تعداد مدیران، تعداد اعضا، سرمایه مجاز و حق الزحمه حرفه‌ای از ۶۰۰۰ تا ۳۰۰۰۰ روپیه متفاوت است. هزینه های حرفه‌ای ممکن است به پیچیدگی کار بستگی داشته باشد.

Pvt Ltd یا LLP کدام بهتر است؟
LLP یک شکل ارجح سازمان است زیرا مزایای شرکت خصوصی محدود و مشارکتی را فراهم می‌کند. Llp یک شخصیت حقوقی است که از شرکای خود جدا شده است. مالیات تقسیم سود: – LLP ملزم به پرداخت سود سهام به شرکای خود نیست، بنابراین مالیات تقسیم سود در llp اعمال نمی‌شود.

آیا LLP می‌تواند یک استارتاپ باشد؟
مزایای LLP به عنوان یک استارتاپ، LLP مانند یک سازمان است که وجود جداگانه‌ای غیر از شرکای خود دارد. LLP را می‌توان با هر مقدار حداقل سرمایه شروع کرد. به دلیل انعطاف پذیری در ساختار و عملکرد، LLP وسیله‌ای مناسب برای شرکت‌های کوچک و برای سرمایه گذاری توسط سرمایه‌گذاری خطرپذیر است.

شرکت‌های بخش ۸ چیست؟
قانون شرکت‌ها، بخش ۸ شرکت را به عنوان شرکتی تعریف می‌کند که هدف آن ارتقای زمینه‌های هنری، بازرگانی، علمی، پژوهشی، آموزشی، ورزشی، خیریه، رفاه اجتماعی، مذهبی، حفاظت از محیط زیست یا سایر اهداف مشابه است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.