مهاجرت

ثبت شرکت در مجارستان

ثبت شرکت در مجارستان

ثبت شرکت در مجارستان یکی از راه‌هایی است که از طریق آن می‌توان اقامت دائم این کشور را به‌دست آورد. این روش برای کسانی که به دنبال گسترش بیزینس خود و همچنین دریافت اقامت یک کشور اروپایی بسیار زیبا هستند، بسیار مناسب و ایده آل است. در این مقاله قصد داریم به بررسی شرایط ثبت شرکت در مجارستان بپردازیم.

مجارستان کشوری زیبا و دلنواز

موقعیت کشور مجارستان در اروپای مرکزی واقع شده است. این کشور دارای مردمانی مهربان، مهمان‌نواز و دارای فرهنگ بالا می‌باشد. پایتخت مجارستان، شهر بوداپست است. این کشور دارای مساحت ۹۳۰۳۰ کیلومترمربع و جمعیتی در حدود ۱۰ میلیون نفر است. در مورد زبان رسمی این کشور باید بگوییم که مجاری است.

واحد پول این کشور نیز فورینت نام دارد. شلوغ‌ترین شهر کشور مجارستان، بوداپست است که جمعیتی در حدود ۱ میلیون و ۷۴۵ هزار نفر دارد. درواقع این شهر همواره یکی از مناطق توریستی برای گردشگران به‌حساب می‌آید.

چشمه‌های آب گرم از جاذبه‌های توریستی شهر بوداپست است به‌طوری‌که در این شهر ۱۱۸ چشمه آب گرم وجود دارد. این چشمه‌های آب گرم به اثر جادویی در جهان شناخته می‌شود. بسیاری از مردم جهان بر این باورند که این چشمه باعث تسکین دردهای مختلف می‌شود.

کشورهایی که در همسایگی با مجارستان قرار دارند عبارت‌اند از: اسلواکی از شمال، رومانی از شرق، اوکراین از شمال شرقی، صربستان و کرواسی از جنوب، اسلوونی از جنوب غرب و اتریش از غرب.

حدود ۵۵ درصد از مردم کشور مجارستان کاتولیک می‌باشند و ۱۵ درصد باقی‌مانده، درواقع مذهبی ندارند و از مذاهب پیروی نمی‌کنند. مذهب در این کشور آزاد است و به همین دلیل در حدود ۱ میلیون یهودی نیز در این کشور زندگی می‌کنند.

وضعیت اقتصادی

وضعیت اقتصادی

اقتصاد این کشور در سال‌های اخیر به‌واسطه پیشرفت‌های مهم اقتصادی و سیاست‌های درستی که برای اداره کشور اتخاذشده است، رشد بسیار خوبی را تجربه کرده است.نرخ مالیات در این کشور نیز بسیار پایین است.

همین مسئله باعث شده است افراد بسیاری از سرتاسر جهان تمایل به ثبت شرکت در مجارستان داشته باشند، تا بدین طریق علاوه بر راه‌اندازی کسب‌و‌کار خود بتوانند اقامت این کشور را بدست آورند. مجارستان به‌دلیل قرار داشتن در منطقه شینگن، گزینه بسیار مناسبی برای ثبت شرکت و سرمایه‌گذاری است.

به‌علاوه از دیگر نکات مهمی که در مورد اقتصاد این کشور وجود دارد، می‌توان به زندگی با هزینه پایین و مقرون‌به‌صرفه بودن آن اشاره کرد.

ثبت شرکت در مجارستان

ثبت شرکت در مجارستان یکی از ارزان‌ترین و مطمئن‌ترین روش‌های مهاجرتی است که در پیش روی متقاضیان قرار داده شده است. در کشور مجارستان تأکید ویژه‌ای بر تجارت بین‌الملل شده است و این فرصت بسیار مناسبی است تا افرادی که قصد ثبت شرکت، راه‌اندازی بیزینس و شروع تجارت بین‌المللی خود در این کشور را دارند، از آن استفاده نمایند.

نکته بسیار مهمی که در مورد کشور مجارستان وجود دارد مالیات خیلی پایینی است که در این کشور بر درآمد افراد تعلق می‌گیرد. بسیاری از سرمایه‌گذاران و افرادی که به دنبال ثبت شرکت در کشورهای خارجی هستند از مالیات بالای کشورها گلایه می‌کنند و حتی این امر گاهی آن‌ها را از ثبت شرکت و فعالیت خود در آن کشور منصرف می‌کند؛ اما در کشور مجارستان قضیه کاملاً فرق دارد!

کشور مجارستان با داشتن مالیات بسیار پایین و همچنین پتانسیل بالایی که در رشد روزافزون اقتصادی دارد، به مقصدی برای متقاضیان ثبت شرکت در این کشور تبدیل شده است.

شرایط ثبت شرکت

این کشور برای پیشرفت اقتصاد خود با توجه به سیاست‌ها و سازوکاری که دارد، به سرمایه‌گذاران خارجی اجازه ثبت شرکت با مالیات بسیار کم را می‌دهد؛ بنابراین شرایط بسیار ایده آلی جهت ثبت شرکت برای سرمایه‌گذاران از این طریق وجود دارد.

یکی از بزرگترین مزایایی که در مورد مهاجرت از طریق ثبت شرکت به مجارستان وجود دارد، اخذ اقامت دائم پس از سه الی پنج سال است. این کشور عضو اتحادیه اروپا بوده و همچنین از پیمان شینگن پیروی می‌کند؛ بنابراین متقاضیان بعد از انجام امور ثبت شرکت و دریافت اقامت دائم مجارستان، می‌توانند به ۲۶ کشور اروپایی بدون ویزا سفر کنند.

به این نکته توجه داشته باشید که هیچ کشوری در همان ابتدا به شما اقامت دائم نمی‌دهد، در ابتدا اقامت موقت دریافت می‌کنید سپس باگذشت مدت‌زمان مشخص می‌توانید درخواست اقامت دائم و پاسپورت آن کشور را نمایید.

برای ثبت شرکت در مجارستان نیازی به حضور فیزیکی شخص متقاضی نیست. تنها با پرداخت مبلغی کمتر از ۱۰.۰۰۰ یورو جهت ثبت شرکت و همچنین هزینه‌های جانبی مانند مبلغ آب، برق و… می‌توانید شرکت موردنظر خود را در این کشور به ثبت برسانید.

هزینه اجاره شرکتی که برای شما ثبت می‌گردد نیز بسیار مناسب است و کمتر از ۱۰۰۰ یورو در سال خواهد بود. از دیگر هزینه‌های اندک و جانبی که وجود دارد حقوق حسابدار شرکت است که این حقوق به‌صورت ماهانه و کمتر از ۱۰۰ یورو است.

حسابدار در ازای دریافت این مبلغ، مدارک و مستندات را تهیه و تنظیم می‌نماید.

قابل‌ذکر است که مالیات ثبت شرکت در کشور مجارستان سالانه کمتر از ۳۰ میلیون تومان است که این امر باعث توجه بسیار زیاد متقاضیان ثبت شرکت برای مقاصد مختلف است.

قدم‌های اصلی که برای ثبت شرکت باید بردارید شامل ثبت مالیات بر شرکت VAT، افتتاح یک حساب بانکی، ایجاد یک سیستم حسابداری برای شرکت، ثبت کردن عنوان شرکت و اجاره کردن یک مکان به نام شخص حقوقی است. سپس در مرحله بعدی اساسنامه شرکت را باید تنظیم کنید و آن را به همراه مدارک مربوطه به سفارت مجارستان تحویل دهید.

در صورت داشتن در هرگونه سوال در این زمینه و اخذ مشاوره می‌توانید از خدمات مشاوره‌ای رایگان ما در ویزا نیو بهره‌مند شوید.

شرایط ثبت شرکت در مجارستان

ویژگی‌های بیزینس پلن قوی برای ثبت شرکت در مجارستان

ثبت شرکت در کشورهای خارجی جدا از سرمایه بالا، مستلزم ارائه بیزینس پلن یا طرح تجاری قوی و مورد تائید می‌باشد؛ به عبارتی طرح تجاری نقش کلیدی در فرآیند راه‌اندازی کسب‌وکار در کشورهای خارجی دارد.

بیزینس پلن بر تحقیقات و ارزیابی کامل بازار کار در مجارستان صورت می‌پذیرد و درواقع نشان می‌دهد که کدام حوزه بازار برای بهره‌وری از خدمات شما مورد هدف قرار می‌گیرد. ازآنجایی‌که ارائه بیزینس پلن اهمیت فوق‌العاده‌ای در ثبت شرکت در این کشور دارد، بایستی ویژگی‌های آن و هم‌چنین روال قانونی این فرآیند را با کمک وکیل مهاجرت آگاه و مجرب بشناسید.

 • چکیده برنامه اجرایی
 • چشم‌انداز آینده شرکت
 • توصیف جزئیات شرکت
 • توصیف خدمات شرکت و تأثیر آن بر بازار
 • تشریح کامل محصول یا خدمات شرکت
 • برنامه دقیق و جامع بازاریابی
 • شرح ارائه محصول به مشتریان
 • تدوین برنامه‌ روزانه‌ کسب‌وکار شرکت
 • چگونگی مدیریت و سازمان‌دهی کسب‌وکار
 • توصیف ساختار عملکرد شرکت در درازمدت
 • برنامه دقیق مالی
 • توصیف الگوی عملکردهای مالی کسب‌وکار

مزایای ثبت شرکت

به‌طورکلی از مزایای ثبت شرکت در مجارستان، به موارد زیر می‌توان اشاره کرد:

 • اخذ اقامت کشور حوزه شینگن بدون نیاز به سپرده‌گذاری و با سرمایه‌ای اندک
 • ثبت شرکت در نظام اقتصاد قوی و در مسیر رو به پیشرفت
 • موقعیت بسیار مناسب و استراتژیک مجارستان در قلب اروپا
 • تبعیت از پیمان شینگن و امکان تردد در ۲۶ کشور اروپایی برای خود و خانواده خود در صورت اخذ اقامت این کشور
 • بعد از گذشت ۳ سال امکان درخواست اقامت دائم برای این کشور فراهم است.
 • امکان مبادلات بانکی به‌صورت لحظه‌ای و آنلاین
 • اخذ مجوز کار به‌عنوان مدیر شرکت
 • امکان تجربه فعالیت در سیستم تجارت بین‌المللی

وضعیت صنعت و کار در مجارستان

صنایعی که در کشور مجارستان طرفداران زیادی دارند، عبارت‌اند از: داروسازی، ماشین‌آلات، مواد غذایی، متالوژی، مواد شیمیایی و مهم‌تر از همه فناوری اطلاعات است. این کشور در دهه اخیر با احداث شرکت‌های متعدد درزمینه تولید فناوری‌های موبایل و امنیت اطلاعات، از مراکز بسیار مهم در این زمینه است.

وضعیت صنعت و کار در مجارستان

اقامت در مجارستان از طریق ثبت شرکت

ثبت شرکت در مجارستان در طول چند روز قابل انجام است و نکته جالب‌توجه این است که این کشور شماره‌های مالیات بر ارزش‌افزوده یا EU VAT را به‌طور خودکار صادر می‌کند و نیازی به کارهای اضافی و وقت‌گیر نیست. این مزیت در کنار فقط ۹ درصد مالیات بر شرکت‌ها، یک شرایط عالی برای متقاضیان ثبت شرکت در این را فراهم کرده است.

کشور مجارستان پتانسیل بالایی برای رشد روزافزون اقتصادی دارد. این کشور با توجه به قرارگیری در مرکز اروپا، کشوری بر مبنای صادرات و تجارت بین‌الملل است و یکی از مطمئن‌ترین و ارزان‌ترین راه‌های مهاجرتی و سرمایه‌گذاری مطمئن را برای متقاضیان فراهم کرده است و آن ثبت شرکت در مجارستان است. مالیات خیلی کم و عدم نیاز به حضور فیزیکی شخص متقاضی از دیگر مزیت‌های این کشور است.

سؤالات متداول

آیا برای ثبت شرکت در کشور مجارستان باید خودم هم در آن کشور حضورداشته باشم؟

خیر، برای ثبت شرکت در این کشور نیازی به حضور شخص شما نیست و تمامی مراحل توسط متخصصان موسسه ویزا نیو برای شما انجام می‌شود.

آیا برای درخواست ثبت شرکت نیاز به مدرک تحصیلی یا سابقه کاری است؟

خیر نیازی نیست.

آیا بعد از ثبت شرکت بلافاصله می‌توانیم اقامت دائم مجارستان را بگیریم؟

هیچ کشور معتبری در همان لحظه به فردی اقامت دائم نمی‌دهد. ابتدا اقامت موقت مجارستان را دریافت می‌کنید، سپس بعد از گذشت مدت‌زمان مشخصی بین سه الی پنج سال می‌توانید درخواست اقامت دائم نمایید.

ثبت شرکت در مجارستان آیا بهترین روش برای سرمایه‌گذاری و دریافت اقامت آن کشور است؟

با توجه به هزینه مالیات بسیار پایین این کشور برای ثبت شرکت و اینکه مجارستان عضو شینگن نیز است می‌توان گفت یکی از ارزان‌ترین و مطمئن‌ترین روش‌های سرمایه‌گذاری و اخذ اقامت این کشور، همین روش ثبت شرکت است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.