مهاجرت

اقامت تمکن مالی در استرالیا

اقامت تمکن مالی در استرالیا

مهاجرت به استرالیا دارای روش‌های گوناگونی است، روش مناسب برای هر فرد با توجه به شرایط او مشخص می‌گردد. ممکن است برای یک متقاضی روش سریع و ایدئال روش کارآفرینی باشد ولی برای متقاضی دیگر روش سرمایه‌گذاری و برای دیگری روش گسترش تجارت و یا از طریق مهارت و تخصص. یکی از راحت‌ترین روش‌ها برای اقامت در کشور استرالیا اثبات تمکن مالی است؛ البته این روش برای افرادیکه از توانایی مالی زیادی برخوردارند مناسب می‌باشد. در این مطلب به بررسی اقامت تمکن مالی در استرالیا می‌پردازیم.

اقامت تمکن مالی در استرالیا

کشور استرالیا جزو کشورهای ثروتمندی است که صادرات از اصلی‌ترین مشاغل آن برای کسب درآمد کشور در سطح بین‌المللی است. واحد پول این کشور دلار استرالیا بوده می‌باشد. درصد امید به زندگی در مردم این کشور به علت رفاه اجتماعی بالا، کیفیت سطح اجتماعی و امکان پیشرفت در کار بسیار بالا می‌باشد.

وجود عوامل متعددی اقتصاد قوی این کشور علاوه بر امکانات ارائه‌شده از طرف دولت‌به‌شهروندان موجب شده است تا افراد با توانایی مالی مطلوب، برای سرمایه‌گذاری و تجارت، اقامت تمکن مالی در استرالیا را انتخاب نمایند.

اقامت تمکن مالی در استرالیا + شرایط، مزایا و معایب

مزایای اقامت در استرالیا

ازجمله نقاط قوت کشور استرالیا داشتن وضعیت جغرافیایی مناسب، اقتصاد و زیرساخت‌های قوی و پایدار، موقعیت‌های کاری زیاد و استانداردهای بالای زندگی در این کشور می‌باشد. خدمات درمانی استاندارد و سیستم تعلیم و تربیت عالی از دلایل انتخاب استرالیا به‌عنوان کشوری برای سرمایه‌گذاری می‌باشد. استرالیا کشوری با اقتصاد قوی و داشتن بیش از ۱۶ هزار شرکت بین‌المللی موردتوجه بسیاری از سرمایه‌داران قرار گرفته تا بتوانند با ریسک کمتر سرمایه و بیزنس خود را در این کشور راه‌اندازی کنند.

استرالیا کشوری ثروتمند و واحد پول آن دلار استرالیا می‌باشد. صادرات جزو یکی از راه‌های اخذ درآمد برای کشوراسترالیا محسوب می‌شود. این کشور یکی از کشورهایی است که درصد امید به زندگی به علت رفاه اجتماعی بالا برای مردم آن بسیار بالاست و کیفیت زندگی بسیار بالا در این کشور نمایان است.

شرایط دریافت اقامت تمکن مالی در استرالیا

اقامت تمکن مالی در استرالیا همان‌طور که از عنوانش مشخص است، یک برنامه مهاجرتی سرمایه محور است؛ یعنی برای کسب اقامت از این طریق باید تمکن مالی در حد موردنظر داشته باشید. به‌این‌ترتیب دولت استرالیا از بابت تأمین هزینه‌های زندگی این افراد در طول اقامت در این کشور مطمئن خواهد شد. همان‌طور که می‌دانید تمکن مالی افراد باید در حدبه میزانی باشد که بدون نیاز به کار کردن در این کشور از پس مخارج زندگی برآیند. مهم‌ترین شرایط دریافت اقامت تمکن مالی در استرالیا به شرح زیر است.

 • اثبات تمکن مالی
 • سن بالای ۵۵ سال
 • دعوت‌نامه برای درخواست ویزا
 • حداقل نمره ۶۵ در آزمون امتیاز
 • برای ۲ سال از ۵ سال مالی قبل از دعوت به درخواست، سرمایه‌گذار باید حداقل ۵۰۰۰۰۰ AUD را در یک کسب و کار حداقل برای ۲ سال از ۴ سال مالی قبل از دعوت‌نامه درخواست کند.

نحوه اثبات تمکن مالی برای اخذ اقامت استرالیا

اثبات تمکن مالی از طریق کارشناسی و برآورد اموال و املاک متقاضی توسط کارشناس رسمی دادگستری همراه با تأییدیه وزارت امور خارجه و دادگستری انجام می‌گردد.

برای اثبات تمکن مالی فرد می‌تواند از دو طریق گردش حساب بانکی و یا اثبات ارزش املاک خود اقدام نماید. در روش اثبات تمکن مالی از طریق املاک به دلیل کم بودن امکان تقلب برای فرد، این روش از ارزش بالاتری نسبت به گردش حساب نزد مراجع معتبر برخوردار است.

مقاله اقامت تمکن مالی در استرالیا

مزایای اقامت تمکن مالی در استرالیا

همان‌طور که گفته شد اقامت تمکن مالی به افرادی تعلق می‌گیرد که بتوانند اثبات کنند برای زندگی در کشور استرالیا نیاز به داشتن درآمد از داخل این کشور ندارند. در این روش متقاضیان با اثبات تمکن مالی می‌توانند برای همسر و فرزندانشان هم اقامت بگیرند.

افرادی که اقامت اروپا از روش تمکن مالی را دریافت می‌کنند نیازی به کار در اروپا را نخواهند داشت و دولت‌های اروپایی انتظار دریافت مالیات و بیلان سالیانه از این افراد را نخواهند داشت. حتی جالب است بدانید در روش اخذ اقامت اروپا از طریق خرید ملک متقاضی بایستی مبلغی حدود ۰۰۰/۵۰۰ هزار یورو ملک بخرد و ملک مورد نظر را تا ۱۰ سال اجاره ندهد و حق فروش آن را نیز ندارد و بایستی یا شخصاً استفاده کنند یا بلااستفاده باقی بماند؛ اما در روش اخذ اقامت اروپا از طریق تمکن مالی متقاضی نیازی به خرید ملک نخواهد داشت. مهم‌ترین مزایای اقامت تمکن مالی استرالیا عبارت‌اند از:

 • سریع‌ترین روش اخذ اقامت.
 • عدم نیاز به‌شرط حضور متقاضی در کشور مقصد.
 • عدم نیاز به هیچ‌گونه سرمایه‌گذاری در اتحادیه اروپا.
 • عدم پرداخت مالیات.
 • عدم نیاز به مدرک زبان خارجی.
 • سهولت و سادگی در تمدید اقامت و تبدیل آن به اقامت دائم.
 • سهولت در تعهد حداقل زمان اقامــت در اتحـادیه اروپــا.
 • امکان رفت و آمد و زندگی آزادانه در کشورهای حوزه شنگن.
 • بهره‌مندی از اکثر امکانات و حقوق شهروندی در اتحادیه اروپا.
 • امکان استفاده از بیمه‌های درمانی معتبر در عرصه بین‌المللی.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.