مهاجرت

اقامت تمکن مالی در سوئد

اقامت تمکن مالی در سوئد

در چند سال اخیر اخذ اقامت سوئد از طریق تمکن مالی به دلیل داشتن شرایط آسان و ریسک کم، طرفداران بسیاری پیدا کرده است. مراحل اخذ اقامت از این روش بسیار ساده است و فرد با داشتن مدارکی مبنی بر داشتن سپرده بانکی، ملک و یا حقوق بازنشستگی می‌تواند در مدت کوتاهی ویزای سوئد را دریافت نماید. در این مطلب به بررسی اقامت تمکن مالی در سوئد پرداخته‎ایم.

اقامت در سوئد از طریق تمکن مالی

درگذشته بسیاری از متقاضیان جهت مهاجرت و اخذ اقامت در سوئد، از طریق روش‌هایی چون خرید ملک، سرمایه‌گذاری و یا ثبت شرکت اقدام می‌کردند؛ اما در سال‌های اخیر اخذ اقامت در سوئد از طریق تمکن مالی طرفداران زیادی پیداکرده است.

با توجه به شرایط نسبتاً آسان این روش مهاجرتی و سطح پایین ریسک آن، تقاضا برای این روش رو به افزایش است. یکی از تفاوت‌های روش تمکن مالی سوئد با سایر روش‌ها این است که در سایر روش‌ها بایستی اثبات دارایی‌های فرد یا انتقال آنها در خارج از کشور اثبات گردد. متقاضی مقید به سرمایه‌گذاری و یا ثبت شرکت در خارج از کشور باشد اما درروش تمکن مالی به داشتن تمکن مالی در داخل کشور تأکید دارد و لزومی به خارج کردن سرمایه داخل ندارد.

مزایای اقامت در سوئد

از آنجا که کشور سوئد یکی از کشورهای حوزه شنگن است فرد با دریافت اقامت این کشور می‌تواند به کشورهای اروپایی عضو حوزه به‌راحتی رفت و آمد داشته باشد. علاوه بر این سوئد کشوری با شرایط رفاهی و کاری ایده آل است و امنیت اجتماعی و درآمد مردم در این کشور بسیار بالاست.

اقامت تمکن مالی در سوئد

اقامت تمکن مالی سوئد

همان‌طور که پیش‌تر به آن اشاره کردیم روش تمکن مالی برای اخذ اقامت سوئد روشی جذاب، با مزایای بسیار است اما در عین حال شرایط و ضوابطی نیز برای این روش وجود دارد که فرد برای موفقیت باید به آنها توجه نماید.

برای اخذ اقامت از این روش فرد باید بتواند توانایی مالی خود را برای زندگی در کشور سوئد، بدون انجام کار اثبات نماید. در این روش برخلاف سایر روش‌ها مانند ثبت شرکت و سرمایه‌گذاری، نیاز به انتقال سرمایه متقاضی به خارج از کشور وجود ندارد و بنابراین این روش از ریسک کمتری برخوردار است.

مزایای اخذ اقامت سوئد از طریق تمکن مالی

اخذ اقامت از روش تمکن مالی شاید راحت‌ترین راه برای افراد سرمایه‌داری است که نیاز به کار در کشور مدنظر را ندارند. این نوع روش اقامت، بیش‌تر برای افراد بازنشسته توصیه شده و نیاز به اثبات توانایی مالی برای تأمین هزینه زندگی در کشور مدنظر دارد. اقامت تمکن مالی در سوئد مانند برخی کشورهای اروپایی در حال حاضر امکان‌پذیر نخواهد بود؛ بنابراین متقاضیان می‌توانند شرایط زندگی و مهاجرت از این روش را در کشورهای اروپایی دیگر مانند فرانسه یا اتریش بررسی کنند. بااین‌حال درصورتی‌که احتمال اخذ اقامت از این روش وجود داشته باشد، می‌توان ازجمله مزایای آن به موارد زیر اشاره کرد:

– اخذ اقامت در کوتاه‌ترین زمان ممکن

– نیاز به ثبت شرکت و سرمایه‌گذاری ندارد

– فرد ملزم به پرداخت مالیات نمی‌گردد

– امکان اقامت همسر و فرزندان زیر ۲۱ سال در این روش وجود دارد

– عدم وجود محدودیت سنی

– عدم نیاز به مدرک زبان

یکی از منحصر به فردترین مجوزهای اقامت در اروپای شنگن، مجوز اقامت غیر کاری از طریق اثبات تمکن مالی است. در این نوع مجوز، متقاضیان با اثبات تمکن مالی در کشور خود، می‌توانند برای خود و همسر و فرزندان تحت تکفل و حتی پدر و مادر متقاضی، اقامت اروپای شنگن را از طریق کشورهای مختلف اروپایی پس از ارائه کامل مدارک، بدون ریسک دریافت کنند.

مراحل اخذ اقامت تمکن مالی سوئد

مهاجرت به کشور سوئد که هم جزو اتحادیه شینگن و هم حوزه اسکاندیناوی است در شرایط حال حاضر بسیار پیچیده است؛ لذا باید از وکیل مهاجرت مجرب و آگاه به قوانین روز یاری گرفت. بی‌اطلاعی از قوانین و وجود کوچک‌ترین نقصی در مدارک با توجه به سختگیری افسرهای سفارت، ریجکتی تقاضای ویزای افراد را به دنبال خواهد داشت که منجر به هدر رفت سرمایه و وقت افراد خواهد شد. مراحل دریافت اقامت تمکن مالی در سوئد به شرح زیر است:

– تعیین وقت سفارت

– تکمیل مدارک و تحویل آن به سفارت

– انجام مصاحبه

– مدارک مورد نیاز برای اقامت تمکن مالی

– مشخصات محل اسکان در نظر گرفته شده در سوئد

– مدارک تهیه بیمه درمانی در سوئد

– مدارک اثبات تمکن مالی

– مدارک هویتی

– مدارک کاری و تحصیلی

اقامت تمکن مالی در سوئد مقاله ای در سایت ویزانیو

تمکن مالی می‌تواند با استفاده از مدارک زیر اثبات گردد:

  • فیش حقوق بازنشستگی
  • سود سپرده بانکی
  • اجاره مستغلات بر اساس سند ملکی رسمی و اجاره نامه رسمی
  • سود سهام شرکت‌ها و مؤسسات و کارخانه‌ها و….

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.